Zostala som pri športovom outfite aj po skončení RD

begees
11. okt 2018

Ahojte, mamičky aj snažilky. Moja otázka bude medzi ostatnými možno vyznievať trochu banálne, ale predsa ma to zaujíma, tak zakladám novú tému. Ide o to, že počas materskej som si zvykla nosiť z praktických dôvodov športové (alebo voľnočasové - ako to nazveme je v podstate jedno) oblečenie. Čiže tenisky, džinsy, športové tričko, mikina-klokanka s kapucňou. Predtým som síce tiež zvykla dosť chodiť v športovom, ale aj som to striedala so športovou eleganciou, čiže balerínky, blúzka, svetrík a tak. No a teraz po materskej som už tak zvyknutá na svoje obligátne kombo mikina-džíny-tenisky, že už nosím v podstate iba toto🙂 Je to pohodlné a vídam veľa žien, ktoré sa tiež takto obliekajú a v podstate im to aj sekne. Aj ja nosím pekné kúsky, väčšinou značku Superdry, Adidas alebo Hollister. V práci, do ktorej chodím, žiadny dress code nemáme, takže aj v tomto smere pohoda. Ale aj tak mi v poslednej dobe vŕta hlavou, či by som predsa len nemala zmeniť svoj štýl na elegantnejší. Ako to máte vy?

hennyinnsbruck
11. okt 2018

Ja som tiez sportovy typ...ja nemam doma ani jedny elegantne topanky, alebo elegantnu sunku, bluzu, NIC..... Keby si to situacia vyzadovala, samozrejme by sa nieco kupilo, ale inak som zato obliect si v com sa clovek citi prijemne☺️

eeffka
11. okt 2018

@begees da sa byt aj v rifliach, obycajnom bielom tricku, a byt za krasnu elegantnu zenu, stacia vhodne topanky kabelka a uces
osobne pre mna je kapucnova mikina oblecenie na opekacku 🙂 a adidas nosim na cvicenie

fokuska
11. okt 2018

@begees Pre mna je zaklad obliekat sa primerane svojej postave a velkosti (cize nie oblecenie ktore zvyrazni nedostatky a nie XS ked to vyzera ze na mne praskne) a potom tak, aby to bolo vhodne (cize napr divadlo, dresscode v praci, koncert, vystava, sportova udalost, prechadzka v parku...).
To vsetko s ohladom na to, co sa mi paci a ako sa citim sa dobre.
Ak sa ty citis takto fajn, paci sa ti to a nechodis tak do divadla a na miesta, kde sa patri byt elegantna, tak je to tvoja vec.
Urcite sa neobliekaj inak, lebo zeny na koniku si myslia, ze by si mala :D

kiwi3
11. okt 2018

ak mas pocit, ze by si sa mala zmenit, tak sa zmen. ak nie, tak neviem, kde by mal byt problem. ja sa tiez cely zivot obliekam bez pouzitia trpitelskych prvkov typu vysoke stekle, polyesterove bluzky, hole casti tela v zime a pod. nech je to povazovane za elegantne a super moderne a neviem co. a ani to nemienim menit

sorciera24
11. okt 2018

to je predsa an tebe, ja som obdobie na amterskej neznasala aj pre toto...sice rychle a pohodlne, hodit rifle, teplaky, leginy...ale tesila som sa do roboty, ekdy sa konecne budem moct obliect "zensky" :D proste rada nosim šaty, sukne, topy s leginami...rpsote neico viac zenskejsie.......
ale akzda sme ina a kazdej vyhovuje cosi ine.....ja mam v pazi inych, co si myslia a co nsoia a ja si budem nosit, co chcem....

simsalabim
11. okt 2018

@begees ja osobne si myslim, ze saty robia cloveka. Treba sa obliect primerane veku aj prilezitosti. Nechapem ludi, ci idu vsade v teplakoch ci roztrhanych rifliach. Inak, pred skoro 20 rokmi som riesila vazny zdravotny problem so starsou dcerou, chodili sme od lekara k lekarovi. Vacsinou ako pises - oblecena “pohodlne volnocasovo”. Avsak raz som ledva dobehla na termin vysetrenia z roboty oblecena v kostyme ( s dcerou prisla babka). Na moje prekvapenie sa lekari aj sestricky zacali ku mne spravat ako k rozmyslajucej a inteligentnej bytosti. Odpovedali na moje otazky, boli ochotni diskutovat. Vtedy som pochopila, ze naozaj saty robia cloveka - robia na inych urcity dojem. Ak chcem, aby ma ini brali vazne, asi by som sa nemala obliect ako studentka strednej skoly, ci akoby som si odbehla z tenisu. Nehovorim, ze treba chodit v kostymoch, ale napr. slusne neroztrhane a nevyblednute rifle, tricko bez infantilnych obrazkov a sako sportovejsieho strihu namiesto mikiny s kapucou hned posobi sofistikovanejsie, ci uz v praci, na rodicku, u lekara, na urade... V mikine a teplakoch chodim na bicykel.

hennyinnsbruck
11. okt 2018

@eeffka ja mam take super mikiny... 🤗 Uzky strih k tomu fajne rifle a sexi som hned. 😂😂😂 Teda bola som pred tehotenstvom, uvidime ako to bude potom..... A adidas? V lete super Outfit, farebne botasky k tomu ked som sla so psami napr no nejeden chlap sa otacal😂😂😂
Aj v sportovom sa da sexi vyzerat ☺️

viera27
11. okt 2018

ja osobne neposudzujem zenske oblecenie, je mi dost jedno v com si kto chodi. Aj ja chodim v tom na co mam naladu. A veru moj satnik je ohromne variabilny, aj ked do prace asi casejsie siaham po zenskych veciach a tie sportove pouzivam tak, ako su urcene - na sport.. Ale zato som si vsimla nieco.
Casto mam sexy a zaujimave zenske kusky, aj ked vacsina bab u nas nosi tiez skor sportove. Teda skor nosili. Najskor ma zacali chvalit a po roku s nimi zacali vsetky chodit oblecene zensky. Detto s mojou kamoskou. Najskor mikiny. Potom sa jej pacilo viacero mojich kuskov, tak sme spravili upgrade satniku. U nej v robote najskor baby vrtali (take tie dristy ci ide na rande, na pohovor atd....). A voilaaa, po roku uz mikiny vymizli z ich prace celkom :D.
Tym chcem povedat len to, ze vkus sa meni. A niekedy clovek zistuje, ze je osviezujuce byt aj za damu. Nevraviac o uz vyssie @simsalabim spominanom ucinku, ktory ma kultivovane oblecenie na jednanie okolia.

malykonik
11. okt 2018

...Myslím si, že ani počas materskej by sa žena nemala zanedbať v tom zmysle, že celý čas chodí v športovom - napr. trekingovom oblečení. Áno je to pohodlné, ale pohodlne a športovo sa dá obliecť aj trochu inak, ako nahodiť turistické topánky a asexuálnu mikinu... Ja tiež nechodím elegantne, skôr športovo elegantne, ale nejakú úroveň to musí mať. Žiaľ vídam veľmi veľmi veľa mamičiek, ktoré v tomto poľavili, a vyzerajú v bežný deň akoby išli do lesa. Ja sa aj na prechádzku s kočíkom oblečiem tak, aby som nejak vyzerala. Tiež sa mi nepáči keď zrazu ženy prestanú o seba dbať, porodia a zrazu absolútne žiaden make up (veď to je ráno 5 minút čo sa namaľujem), vlasy mastné v cope.... A mám pocit že v mojom okolí je takých drivá väčšina :/ veď každý chlap chce mať peknú upravenú ženu, a nie strašidlo :S a tie ženy pre mňa ako strašidlá fakt vyzerajú

siska53
11. okt 2018

@begees rob,ako citis. Ja som.pocas materskej chodila elegantne len cez vikend,ak sme.sli do mesta,inak nie. Lenze ja som.sa sportovo a len vynimocne elegantne obliekala aj predtym. A teraz je to rovnake, este v lete a na jesen si dam.aj elegantnejsie,u mna to znamena saty ci suknu
Akurat jedna zmena, viac sa malujem.do prace. Pred materskou som.sa.v podstate nemalovala,len na nejake akcie.

jana_eyre
11. okt 2018

ja som tiez sportovy typ, vzdy som bola a citila sa v tom pohodlne.. niekolko krat som sa snazila o zmenu (ci uz pred detmi, alebo aj pri detoch) a nikdy mi to nevydrzalo.dlho.. necitim sa v tom najlepsie, ked aj mam nieco.elegantne, tak stale premyslam ze vyzeram blbo, hoci mozno.keby som to videla na inom paci sa mi to.. proste mi to nejde a asi nikdy nepojde.. je sice pravda, ze odkedy chodim pre syna do skoly a tam stretavam krasne damy v super outfite, niekedy sa mi stane ze na mna zazru zvrchu, ale to mozno nie je len mojim mladym vzhladom a sportovym oblecenim, ale poznaju ma napriklad z modreho konika a nie somim sympaticka 😂😂😂 ale cim som starsia, tym viac sa snazim o sportovu eleganciu, ale som v tom negramotna trocha..

siska53
11. okt 2018

@malykonik ja som.mejkap nemavala ani pred detmi,ani som.sa nejak nemalovala. Aj teraz tak spirala a ruz, len v poslednej dobe aj to,comu sa hovori ako? To na tvar,aby si zakryla nedostatky pleti. Aj to preto,lebo som to dostala.
Inak odkedy sa viac malujem,zvysil sa mi pocet vrasok... Segrq,co sa dost maluje,ona aj musi zakryt pudrom.a.tak,hoci je o 5r.mladsia,ma viac vrasok a uz dost dlho..a vidim to aj na mladsej kolegyno(vyrazne mladsej). Uzbma vrasky,hoci ma pod 30..

eeffka
11. okt 2018

@hennyinnsbruck no ved prave, ja netuzim vyzerat "sexy" to je take lacne.

hennyinnsbruck
11. okt 2018

@eeffka ah ok.... Tak kazdy to vidi inak☺️😉

sorciera24
11. okt 2018

@malykonik ja som nikdy make up nenosila......ani v 20tke, ani ekd mam po 2 detoch a 35......envidim dovod preco....mojmu muzovi sa pacim prirodzena.....mozno keby som bola fakt asi spata alebo co....ale naco nicit plet......nemyslim, ze muzi ocenuju vymachlene ksichty...osobne, ekd som este ako mladka brigadovala v BA jednej nemenovanej predajni.....(som zo stred. SR), tak sa za mnou denne v priemere zastavili 3 muzi a dostavala som komplimenty, ze aka som prirodzene pekna, a nie anmalovana ako cela BA (tym neurazam zeny v BA)...len upravena mozes a vyzerat dobre sa da aj bez make upu;)

sense
11. okt 2018

Ak citis ze potrebujes zmenu urob to, ...
I ked mne osobne sa nepaci kde je zdaleka vidiet napisanu znacku, a superdry je v tomto prebornik aspon co som videla niekt kusky, ...napr zn. Naketano taka nie je,sice poku k al tu znacku poznas vies ze je to ona ale nie je tak do oci.bijuca ako superdry al adidas...

Ja som sa po tehu uz "nevratila" k opatkom, a satam po piatich rokoch,ale najlepsie sa citim dziny,kosela, al jefnoduche cierne jazzpants ,tricko,tenisky

asia83
11. okt 2018

@begees Ja som elegantný typ, rada sa obliekam pekne, žensky, šaty, sukne, leto, zima. No teraz sa obliekam ležérnejšie, na dve-tri hodiny prechádzky s malou sa mi neoplatí dať si silonky, žehliť sukne, blúzky, pre koho? Pre stromy v parku? Pre dôchodcov v meste? Ale už sa teším na opätovné vrátenie sa k môjmu štýlu. Vy sa obliekajte do toho, v čom sa dobre cítite, to je najdôležitejšie.

monika_k
11. okt 2018

@siska53
@sorciera24 fakt si kocky myslite, ze makeup nici plet? ved niesme v minulom storoci a produkty sa tiez lisia od tejto doby 🤷‍♀️

malykonik
11. okt 2018

@siska53
@sorciera24
jasné baby, veď v pohode 🙂 ja som nemyslela vymachlovať sa ako kraslica, ale proste pekne sa upraviť. Na to mi netreba predsa omietku na tvári a večerný make up

sorciera24
11. okt 2018

@monika_k a aky ma akoze zmysel?.......neviem, ale z logickeho haldiska, ak si cosi na tvar alebo hocikde nadzabem alebo nie.....nevrav, ze pri kazdodennom pouzivani plet dycha...anpr. ....neviem, ako nemam dovod pouzivat make up a popravde moja pelt vyzera v 35 lepsie ako mnohychc mladsich zien pouzivajucich mak up a a bohvieco...neviem....mozno fajcia a neviem co.......ale akoco mozem eliminovat, eliminujem......a popravde, podla mna to vyzera hrizne....ale ked sa to niekomu paci.....nech sa paci......

beky1813
11. okt 2018

Obliekaj sa tak, ako to tebe vyhovuje. Ja tiez nosim prevazne rifle, tricka, tiella, mikiny. Ale uz od toho upustam. Nosim clenkove topanky bez opatku, uzke dziny, tielko, kardigan, svetre, zunovalo sa mi chodit ako do lesa. A neznasam napisove veci, kde znacka krici na kilometer
Da sa obliect pohodlne a zaujimavo aj bez mikin

anabella111
11. okt 2018

@simsalabim ..👍

begees
autor
11. okt 2018

Baby, skúsme tu teraz neriešiť make-upy🙂 Toto vlákno som založila skôr s cieľom podiskutovať o "športovom" obliekaní a možnej prípadnej zmene. Respektíve o ležérnom obliekaní vs. elegantnom, ak to tak môžeme pracovne nazvať.

malykonik
11. okt 2018

@begees mne to len tak vyplynulo z tej témy 🙂 lebo väčšina žien ktoré boli turisticky oblečené aj na bežný deň, zároveň nemali ani len špirálu.
Veď nos to, v čom sa sama sebe páčiš a páčiš sa aj mužovi. A ak potrebuješ zmenu tak ju urob.
Môj názor je taký, že ako tu bolo napísané, šaty robia človeka, a inak sa treba obliekať do lesa a inak bežne do práce a podobne.

beky1813
11. okt 2018

@malykonik ja casto zieny, co vidim v obleceni, ktoreho znacka svieti na kilometer, vidim zmalovane ako velkonocne vajicko

janulka1802
11. okt 2018

Ja chodím takmer celý rok v šatách a sukniach pretože to milujem proste cítim sa v tom najlepšie je mi to prirodzené nosím aj opätky ale také primerané nie megavysoké športové veci nosím jedine na šport turistiku a max u nás v dedine na ihrisko do mesta by som tak nešla cítila by som sa divne v práci mám jednu kolegyňu a tá tiež nosí jedine sukne takze sme tam dve môj manžel chodí na veľa sportovych podujatí ale vždy po pretekoch sa prezlečie do normálneho oblečenia

kathhii
11. okt 2018

Viac sa mi páči, keď my ženy chodíme oblečené žensky- sukne, šaty, alebo apoň trošku elegantne :D
Ale chápem, že nie vždy sa to dá a nie každej sa to hodí...
Určite sa obleč tak v čom sa cítiš dobre, ale aj vyzeráš dobre...
Ja nosím aj športové veci,ktoré sú pohodlné, ale keď si oblečiem pekné šaty, alebo sukňu, zrazu sa cítim viac sexy a ženskejšie...
Napríklad sa mi moc nepáči keď sa ženy/ ale aj chlapi/ obleču ako keby vyšli z posilovne- v teplákových veciach- proste to nie je ono...
Ono to oblečenie by malo byť prispôsobené tomu, čo ideš robiť...

kathhii
11. okt 2018

Tí, čo chodia do mesta v turistickom oblečení sa volajú Mestskí horolezci 😃

uglybetty1234
11. okt 2018

Ahoj , podľa mňa si ostala v tomto športovom štýle a LA mamička na materskej. Žena má byť ženská, v športovom do gymu na hory atď ok, bežný deň pre mna nie. Tiež som na materskej, nemyslím že sa obliekam športovo, nie som to ja.

fantaghiro21
11. okt 2018

@malykonik tak to ti musim trošku odporovat slovami mojho manžela... Pre neho je sexualne a rajcovne prave to, ked si držim svoj spotový/ sportovo -elegantný stýl... Miluje na mne tu kreativitu, zadok ktorý mi v tom obleceni vynika. pre neho je nepritazlive aby som chodila ako niektore barbiny, ktore maju okrem vsetkeho neprirodzene zavesenu kabelka zavesenu na predlakti. Pre mna je naopak manzel najviac rajcovný v turistickom, sportovom, neskutocne mu to pridava na sexepile....

A nam , ako turistickým dušiam s manzelom, je nam bez uražky na grcanie, ked vidime v hore,v lese barbiny, s balerinkami, nacapane makeupom, ktore svojim smradlavým parfumom dokazu prerazit prirodzenu vonu lesa, dreva...Nic nie je hlupejsie, ako sa neprimerane obliect, ako keby ista slecna(dama) isla na modnu prehliadku....Nic nie je neprijemnejsie, kde je niekto po 14 hodinove ture, zlezie z hor kdesi do strediska, kde sa to hemži takýmito barbinami a "zhlboka " sa nadýchne.... hrozne... Je to strach a des...Plus na tavri nacapaný make up, z tkroeho sa až prasi na kilometre,

Ja neviem...Sama osobne, ked idem vonku, dam si make up, linka, spirala, obleciem sa podla nalady,..No kedže ja s kocikom vždy skoncim kdesi v lese, v hore, v trave, cez pole a cez kanal, tk tie stekle, s elegantnou suknou , by vypadali trosku nevabne v tom terene... nevravim o nepohodlbosti... ci mam zachranovat v terene nie en dieta ale aj seba so zapichnutými steklami v zemi??? ie som proste typ auparkovskej mamicky, ktora chodi do obchodných centier skor na vystavu ako na prechadzku s dietatom ......