Zlý vzťah a žiadny sex s mužom od času narodenia dieťaťa

27. jún 2023

Ahojte. Sú tu tiež nejaké baby ktorým sa zhoršil s mužom vzťah po narodeni dieťaťa ( až do takej miery, že ste veela mesiacov nemali sex)? My sa častejšie hádame, máme naozaj náročnu dcérku a v noci veľmi zle spí. Sme často unavení, podrazdeni, potom obviňujeme jeden druhého. Vzťah šiel dole vodou, viem že musíme na tom obaja popracovať, no mám pocit že nikto už nemá záujem. Sme skôr ako taki spolubývajúci...

jesenzima
27. jún 2023

Aj my sme to tak mali, unavení, nervózni, hádali sme sa, ale časom sa to zlepšilo.. tiež sme boli jeden čas ako spolubývajúci, ale to ťažké obdobie prešlo, a keď sme si zvykli na nový "stav" s dieťaťom, tak sme si opäť našli aj cestu k sebe ... Už máme dve deti a všetko funguje 🙂 držím palce

lejduska
27. jún 2023

Aach,mame to podobne, fungujeme ale nefunguje to ako predtým. V intimnej stránke sa to zhorsilo aj kvoli zdravotnej stranke. Kľudne napíš IP

wiwi28
27. jún 2023

Áno aj my sme si tým prešli. Úplne ochladnutie, odcudzenie a aj v intímnej oblasti nesúlad. Veľa sme sa hádali a vyčítali si. Ja som všeobecne netrpezliva povaha a môj muž zas taka ťažšia povaha (veľa a dlho drzi v sebe a potom vybuchne ako búrka a zle je). Po roku od narodenia syna (je doteraz veľmi nároční) som vážne uvažovala nad rozvodom po 11 rokoch. Nakoniec som si povedala ze dám šancu terapii a záchrane rodiny. Mam úžasného terapeuta a v mnohom to zmenilo život mne ale aj nám celkovo ako rodine. Zároveň mi pomohol návrat do práce a šport. Nie nadarmo sa hovorí ze v rodičovstvo je najväčší šok prechod z 0 deti na 1. Síce mi sme sa k 2 nedopracovali ale neľutujem. Sme traja a myslím ze sme dobra parta.

rebrambora
27. jún 2023

Pozri. Sama si identifikovala problem a aj riesenie 😉

autor
28. jún 2023

@wiwi28 ahoj, je to veľmi podobné ako píšeš. Máme tiež len jedno dieťa (dcérka už skoro 3r) a druhé určite neplánujeme 😁 tiež tento rok bude iný, pôjde do škôlky, ja do práce ...a šli ste na parovu terapiu? Pozerala som že tie ceny vBA sú astronomické 😁 Tiež slovo rozvod už párkrát padlo.

autor
28. jún 2023

@jesenzima ale naša dcérka bude mať už 3 roky a niekedy su tie hádky otrasné, aj nad rozvodom uvažujeme 😁 ale inokedy zasa fajn, dosť sa to mení aj podľa nálad a vyspania malej. Tento rok pôjde už do škôlky tak som zvedavá ... Ale nikto sa už ani nesnaží o nič intímne.

autor
28. jún 2023

@lejduska a koľko rokov má dieťa? No aj u nás podobne.

katarinka89
28. jún 2023

Určite treba podniknúť kroky ku zlepšeniu manzelstva- samé od seba sa to nezmení. Skus úprimný rozhovor, terapie..

adeladulova
28. jún 2023

Aj my sme to tak prve 2 roky mali.. take nemastne neslane. Teraz ma syn skoro 4r a uz dlho sme tam kde pred dieťaťom, jasne ze nie vo vsetkom ale v mnohom... myslim ze ked opadne stres a zvyknete si na rolu rodicov ( hlavne ked je dieta uz samostatne) a budete si uzivat vsetko to, o com kazdy rozprava, ze dieta posilnuje vztah, a vytvara vasu rodinu atd 😁 haha tiez som tomu neverila ze pride, ale prislo to 🥰

nikus93
28. jún 2023

U nas to nebolo az take zle, ale dost sa to zmenilo k lepsiemu ked mala sla do skolky a ja do prace.

jesenzima
28. jún 2023

Skúste ten vzťah začať upravovať nejako ináč, ako sexom 🙂 choďte sa len tak prejsť, ako rodina, robte veci, ktoré máte radi, výlet, buďte kľudne ako kamoši a časom si k sebe nájdete cestu (aj cestu do postele) 🙂

licartovce
28. jún 2023

@wiwi28 môžete mi prosím napísať súkromnú správu ohľadom toho terapeuta.

autor
28. jún 2023

@jesenzima veď my obaja nemáme záujem o sex, čiže sexom rozhodne vzťah upravovať nechceme 😁😁 ja len že to asi nieje ok, nemať to niekoľko mesiacov 😁 na výlety chodíme, skomplikovali nám to teraz zdravotné problémy ... A na výletoch je to tak že keď je malá nevyspata a ukricana, tiež aj tie výlety sú nič moc ...vela závisí od nej

srnka79
28. jún 2023

Jasneee, uplne ako cez kopirak. Ja som sa navyse takmer rok hojila a kym som kojila, tak totalne vycerpanie, popri tom este praca z domu, nevyspati, dieta meganarocne a nespave, z toho kolotoca zdravotne problemy, zacalo sa to zlepsovat po 2 rokoch, kedy som prestala kojit a mohli sme sa konecne trochu vyspat. Je to na veeeelmi dlhe rozpravanie, nemal nam kto pomoct a ani poradit, nebudem zatazovat detailami, ale ano, mnoho ludi to tak ma, nie sme jedini. Zaklad je hodit sa aspon obcas do kludu, pustit si hudbu, trosku casu pre seba na striedacku atd atd, ale co som pochopila az neskor s odstupom casu (vycerpany mozok nerozmysla standardne), ze dietatko citi nervozitu matky a samo je potom velmi nervozne. Nas zostal narocny doteraz, ale aspon ja som zmenila pristup a snazim sa co najmenej stresovat. Ako vravim, casom sa to hodne zlepsilo, ale musime sa obaja snazit a okrem toho, ze obaja pracujeme, tak aj v domacnosti si musime pomahat, aj s dietatom a aj obcas vypnut. Ale nevzdali sme to a hoci to uz vyzeralo, ze pojdeme od seba, ani jeden to v skutocnosti nechcel, lebo som podvedome vedela, ze je to len narocne obdobie. My sme mali maleho stale choreho, piplacka vo dne v noci, vecer odpadavacka, ani pomysliet na intimnosti a z toho pramenila nervozita. Maly je chorlavy stale, ale naucili sme sa vsetko zvladat lepsie. Mne sa nikdy nedalo spat s dietatom cez den, ale ak je moznost, tak to odporucam, dodrziavat rezim, oddychovat pomedzi vsetko a pochopit, ze teraz su dolezite ine veci. Nema zmysel snazit sa vsetko zvladat perfektne, proste sa vykaslat na nepodstatne veci, dieta aj urobi neporiadok, aj sa zaspini, aj pocarbe stenu, mna to predtym rozculovalo, teraz uz vobec. Mavnem rukou, ved sa operie, ked bude cas, byt nemam na ukazovanie, ale na uzivanie a radsej, nech sme zdravi a spokojni, na inom nezalezi. Ak je moznost, ze ma kto postrazit male, treba si obcas spolu vyrazit aspon na dve hodinky, velmi to pomoze. Mne pomahalo, ked uz som bola v ozaj zlom stave, sa donutit prist za mojim, vyfucat a proste ho objat. Akoby ten stres potom z nas opadol aj z takeho maleho gesta... ono to stale vo vas je (to, co pred dietatkom), len sa to potlacilo kvoli vsetkej tej zodpovednosti. A predsa o vztah sa treba starat, inak skrachuje. Jasne, ze to nebude nikdy ako predtym, uz energiu a lasku ubera dietatko🙂 nikdy som to vsak nechcela vzdat. Dovtedy sme sa roky nehadali a zrazu kvoli dietatu hadky, alebo len tak z unavy a podrazdenia, jasne... ale zahodit dlhorocny vztah kvoli docasnym problemom? Ist od seba a nechat dieta bez jedneho z nas? Byt potom na vsetko este viac sama? Musela som si upratat v hlave, ze toto nie je ok, ze sa musime o tom rozpravat, ucit sa to spracovat, naucit sa oddychovat, spolupracovat, a dat to do starych kolaji aspon priblizne. Stalo to za to a potvrdilo sa mi, ze v skutocnosti nemame vazne nezhody a aj ked maly je stale nespavec a dotrepe sa kazdu noc ku nam do postele, tak uz si vieme spravit cas aj na seba a je to fajn. Drzim palce, nech sa vam to co najskor zlepsi😉👍

lejduska
29. jún 2023

3 roky má