Život s dieťaťom

15. jan 2023

Ahojte baby, ako by ste opisali vas porod, prve dotyky, stretnutie a prve dni s vasim babom?
Som v 28tt a vzdy som tvrdila ze deti nikdy nechcem ani nahodou kvoli x dovodom.. ale ja toho maleho tvora ktory mi v bruchu plava, uz teraz nadovsetko milujem a zboznujem... Som si ista ze mu dam vsetko co bude potrebovat. Nespoznavam sa. A neviem si predstavit tie okamihy a drzat vlastne dieta v naruci pod ochrannymi kridlami.
Skuste mi trosku tie emocie popisat prosim. Dakujem 💓💓

lavinis
15. jan 2023

ja som bola tak unavená, že si ani nepamatám 😅

bluemoon24
15. jan 2023

Uprimne? Porod des, modlila jsem se, at uz je konec, nakonec akutni CS, dite mi donesli zabalene na pokoj, ja jsem stale necitila pulku tela a nechali me tam s nim samotnym (covid, takze muz musel hned odejit domu). Modlila jsem se, at nekdo prijde a odnese ho, nemohla jsem se ani natahnout na zvonek a od unavy jsem zaspavala. Kdyz ho odnesli, citila jsem se jako “matka roku”, ze jsem rada, ze konecne muzu zavrit oci. Ale to jsi asi slyset nechtela.

luccija
15. jan 2023

Pôrod super za 3 hodiny bez nastrihu pocit ako na endorfinoch vôbec som nebola unavená bola som neuveriteľné stastna.Prve stretnutie opuchnuté zazmurene očká a veľké vyrazne opuchnuté pery.Prvy x, keď mi ju dali na izbu som ju hneď celú rozbalila nechcelo sa mi veriť vidieť tie malé nohy, nechty narodila sa s nižšou pôrodnou váhou.Ta vôňa z pusy, vlasov celý život si ju budeš pamätať.Ja som bola dlho ako na drogách na mňa prišiel spleen až tak po 2m odsávanie, problémy s prisatim, ponocovanie, ale začiatok rozprávkový.
Prajem Ti nech si tie emócie v dobrom uzijes

kristiii
15. jan 2023

Ja som bola prekvapená, aký je syn krásny, lebo pred odchodom do pôrodnice mi mama povedala niečo v štýle...nebuď sklamaná, keď nebude hneď po porode taký pekný ako bábätká vo filmoch 🤣🤣🤣

koniarova
15. jan 2023

No bohviečo to nebolo. Žiadna eufória nenastala. Bola som rada,že som rada. Synov však nadovšetko milujem.

jesenzima
15. jan 2023

Pôrody boli ok, deti sa narodili zdravé, bola som rada, že to mám za sebou. Žiadna eufória, ako vo filmoch, pri oboch deťoch ten pocit, že som matka, prišiel tak postupne, u mňa žiadna láska na prvý pohľad, alebo slzy dojatia neprišli... Svoje deti ľúbim, ale nie som ten typ, ktorý to nejako emotívne prežíva navonok, aj keď v duchu viem,že by som za nich dala život ...

miadi
15. jan 2023

@luccija Ja som mala tu euforiu az pri 2 Lebo bol dost rychlo vyvolany porod 4.5h od podania oxytocinu tlacila len 9 minut a šila mà 45minut 🤣Tak mi pri tom tie endorfiny dost pomohli Lebo pri prvom natrhnuti som nic necitila vdaka epiduralu co som si dala po 32h pekla 🤣( autorka nebude hrdinka ak sa budes pomali otvarat -1cm za 4h a kontrakcie nekonecne Daj si epidural hnet ako je mozne) ten prvy porod trval 37h a bola som znicena. Pocity som mala ako po filme umucenie Krista so mnou v hlavnej ulohe. No babatko vonalo krasne ( 2 to zas nemalo ten extra vyrazny vonavka z malin lesne jahody vanilka a laska pach) obe deti mi dali hnet po vytiahnuti na brucho kde odstrihli pupocnu snuru .. a drobatka ako babiky v horrore sa mi vysplhali same na hrud a hnet kojenie. Uplne zazracne ako national geographic ked zvieratko vyde z matky a hnet vie co mà robit .

mane01
15. jan 2023

No, je to celkom slusna hormonalna naloz cele…bola som brutalne dojata a emotivna a zamilovana do toho maleho cloviecika. Doteraz je to pre mna najemotivnejsi zazitok a hned s obrovskym stastim prisiel strach… ze by sa tomu zlaticku mohlo nieco stat. A ten strach, niekedy uplne iracionalny je tu stale, hoci moje babo je uz vyssie ako ja. No a kedze som rodila prirodzene a dost som sa vytrapila, tak som si bola ista, ze toto je a zostane mojim jedinym dietatom… ale to som casom prehodnotila 😜

stannkal
15. jan 2023

Pre mňa to tiež nebolo moc super, pôrod strašný, kojenie nefungovalo. S manželom z tej celej situácie total vystresovani, nevedeli sme čo a ako, stále pochybnosti ci nerobíme niečo zle. U mňa tá pravá láska prišla až neskôr, možno v 6 mesiacoch, dlho mi trvalo kým som si na celú tú zmenu a materstvo zvykla.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ropucha6
15. jan 2023

Co ja viem, prve pocity ubolena, hormony a tak. Tiez ziadna euforia, tesila som sa, ked si po malu prisli z novorodeneckeho a ja sa trochu vyspim 🙂 zlepsilo sa to az doma.

olimuc
15. jan 2023

Akutna sekcia, maly na JIS, hadka so sestrickou, ale ked som konecne videla tak absolutny pokoj, pretoze sme prezili obidvaja … narodil sa o 10.43, a 15.30 mam prvu fotku.

simonka15513
15. jan 2023

@bluemoon24 uplne rovnako len stym ked mi ho priniesli ukazat tak ho aj hned vzali lebo som ani hlavu knemu neotocila ako som sa nemohla hybat .. cs robili o 1 v noci a msleho som potom mala az niekedy rano/poobede

kris_tin257
15. jan 2023

Tak keď sa malý narodil bola som taká rada rada že už necítim ten tlak a už je von že som si ani nevšimla že nedýcha (matka roka) 😀 nadýchol sa plodovej vody chvíľu na to bol ok, keď mi ho potom priniesli tak nemala som nejaké extra pocity plače dojatie a podobne, brala som to tak racionálne ... Že fajn tu mám dieťa a teraz čo ďalej, keď mi ho priniesli na izbu nemala som páru čo s ním robiť, nikdy som nedržala bábätko v rukách nevedela som ako prebalovat kŕmiť nič. Materstvo som si začala užívať a najsilnejšie pocity som mala a mám až keď mal malý po 2.5 roku, keď už vidím jeho povahu je samostatný pomáha a je to už parťák 😊

marzii35
15. jan 2023

Ženy ja som taká rada že tu čítam že v tomto niesom sama 🙈 mne je vzdy tak luto ked vidim ako tie matky tam revu od šťastia s bábätkom v náručí a ja som to takto nemala 🤦‍♀️ premna to bol tak ťažký pôrod aj keď bez väčších komplikácií samozrejme ale ja prve minuty ked som porodila som ani nevnimala co sa stalo ... Ja som celý cas rozmýšľala či som to naozaj prežila 😃 ja som bola tak hotová z toho "zážitku" že ako keby som si neuvedomila co sa stalo. Potom ked mi ho priniesli ja som naozaj netušila co s nim mam robit nevedela som ho ani prebaliť🤦‍♀️ cely cas sa vsade hovori ako sa pripravit na pôrod a vzdy som si hovorila ked prežijem pôrod tak ostatné bude malina no nikto mi nepovedal co pride potom. Ze ten pôrod oproti tým ťažkým mesiacom ktoré prídu je asi fakt Nic. Ale zvládli sme to aj ked vzdy hovorím prve dieťa a starostlivost oňho je asi také že pokus omyl 😃 ale je to moje Zlatíčko ta láska k nemu sa neda ani opísať len ten pôrod bol uplne iny ako som si predstavovala

zorkahorka
15. jan 2023

Tiez som cakalA, ake to bude, jed ho prvykrat uvidim.a... necitila som ic. Neplakala som od šťastia, ked mi ho vecer doniesli, bola som rada,ked ho odniesli, lebo plakal.chcela som spaaaaat a bola som brutal unavena. az som sa hanbila za svoje city a kamoska mi povedala,ze to mala rovnako

ibajaanikiny
15. jan 2023

Ja som bola opak teba,v tehotenstve som bola rada,ze je zdrava a vsetko sa vyvija ako ma,ale ziadna emocionalna naloz,dalej som zila,ako pred tym,len mi rastlo brucho. Preto som sa bala,co to bude po porode,ci precitim. No od prvej sekundy som ju milovala,kontrakcie dlhe,ale porod ok,bez poraneni,co mi asi aj napomohlo k dalsej psychickej pohode. Tesila som sa na kazdu chvilu s nou v nemocnici,hned som ju chcela ubranit pred vsetkym,bolo a je to moje male vonave babatko,klbko stastia,ktore neskutocne milujem…cim dalej,tym viac…

marianarem
15. jan 2023

Ja si pamatam prvy dotyk - prilozenie k tvari. Maly mal velmi hebucku pokozku, to mi utkvelo v pamati. Zdal sa mi velmi pekny, no inac nejaka velka euforia nie. Uz som ho akoby poznala z brucha a prislo mi to akoby take pokracovanie. Ked tak nad tym rozmyslam, tak prve pohyby v bruchu mi prisli mozno aj prelomovejsie ako samotny porod. Porodom samozrejme zacal uplne iny zivot, ale co sa tyka nejakeho vninania dietata, tak mi prislo, ze proste len vyslo von, ale inac sa uz pozname 🙂 Aj jeho fungovanie, pohyby, vsetko bolo ako v tom bruchu, pamatam si, ze som si hovorila "ano, to je on" 🙂

majlo1234
15. jan 2023

Podobna skusenost ako @bluemoon24, pobyt v porodnici som preplakala, rovnako aj prve dni doma boli hodnw turbulentne. Urcite zavisi vela aj od tvojej povahy a okolnosti porodu, ani jedna moja kamoska to tak hrozne nevnimala.

andreatytler
16. jan 2023

@marianarem Ta pokozka prekvapila aj mna. Nic jemnejsie a hebkejsie som dovtedy nepohladila.

andreatytler
16. jan 2023

Moja prva reakcia na dieta ked mi ho ukazali po porode bola:
Co??? To bol skutocny clovek v mojom bruchu? Teraz co? Da sa to dat naspat? Ja este nie som pripravna.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karin___
Odpoveď bola odstránená
Zobraz