Život po narodení dieťaťa

16. júl 2022

Baby zmenil sa vas sexuálny život po narodeni dietata? u nas to je tak ze ja spim s malou v izbe a on v manzelskej spalni.. on to tak chcel lebo sa ze nevyspi do prace.. spavat sme spolu prestali od cca 30 týždňa tehotenstva pretoze som mala zvyseny vytok a jemu to bolo neprijemne.. malej bude rok a stale nic.. inak sa chova normálne, stara sa o nas len.. myslite si ze si nasiel inu zenu na sex? je to normálne správanie?

dollyzv
16. júl 2022

No buď mu stačí Anča dlanova alebo veru iná žena..ak nemá nejaké zdravotné problemy

jazula
16. júl 2022

U nás je to veľmi podobné, pár pokusov bolo, ale pôrod u mňa spôsobil isté zmeny a nepodarilo sa nám zatiaľ zladiť…je to trochu frustrujúce, aj keď pre mňa menej, stále som strašne nevyspatá a unavená, tak ani nemám chuť 🙈. Inak mimo sex je všetko ako predtým, smiech, pusy, objatia, bokovka určite nehrozí ani u jedného. Ja dúfam, že sa to zlepší, keď malú odstavím a konečne sa vyspím.

ms_green
16. júl 2022

Podľa mňa to nie je normálne správanie ale ono to môže byť prudko individuálne. To, že spávate v oddelenej posteli mi príde fakt zvláštne. Nám keď sa narodila malá tak som s ňou v izbe spávala absolútne minimálne. Mali sme postieľku normálne v spáli a keď naozaj veľa plakala cez noc tak som s ňou šla do druhej izby spať aby sa manžel vyspal ale to bolo fakt minimálne. Možno prvé 2-3 mesiace tak častejšie ale inak nie.
To, že spolu v podstate rok nespávate by bol pre mňa teda jasný signál na nejakú vážnejšiu debatu. Nemusí to byť hneď, že má inú ženu, môže mu byť nepríjemné, že vás môže dieťa vyrušiť alebo niečo, každopádne by som sa s ním o tom otvorene porozprávala.

vivuska666
16. júl 2022

Chlapa treba vratit do spalne. Sa mozte odcudzit lahko.

petamich
16. júl 2022

@ms_green aj my spime uz rok oddelene a nevidim na tom nic cudne 🙂 maly bol donedavna hore v noci tak 1034x, preco by mal byt nevyspaty aj manzel aj ja? dost co ja som chodila ako matoha a to som si mohla pospat aspon cez den, on veru nie

petamich
16. júl 2022

autorka: my sme mali podobny problem, u nas to bolo sposobene tym, ze manzel videl, ze som proste chodiaci zombie, kedze maly bol narocne dieta a v noci bol viac hore ako spal a kedze som stale vyplakavala aka som unavena, tak toto bol jeho sposob "podpory" a tiez chudak nevedel, ci to vobec skusat, aby som na neho nevyletela aka som unavena - urcite sa o tom treba porozpravat 😁 aby si zistila, kde je pes zakopany, nemusi za tym automaticky byt ina zena a ty sama vies aky je standardne tvoj muz a aky byval jeho apetit

nikol789
16. júl 2022

@ms_green súhlasím...
Mala je vedľa nás v izbe, ja spim v spalni, sú noci kedy je viac hore tiež ich je chvalabohu menej a vtedy som s nou. Ale inak spim pri muzovi.
Ja si myslím že sa partneri vedia odcudziť keď spáva každý zvlášť... ale to je moj názor a pohľad ...

dskjhfdlkdjhl
16. júl 2022

Tiez sme mali nejaku dobu po porode oddelene "spalne", ale to neznamena, ze sme nemali sex. Takze u nas sa v tomto smere takmer nic nezmenilo.

viestta
16. júl 2022

Už dávno si sa mala presťahovať do spálne. Co čakáš, že ťa bude volať do spálne na návštevu? Co ak on čaká, že sa mu konečne ozveš, že je čas a žiadna iná za tým nie je.

ailiba
16. júl 2022

Tak mi mame 4 tyzdnove babo a tiez spime oddelene, ale len preto, aby sme nebudili starsieho 2 rocneho syna. V kazdom pripade, ked sa zladime, tak budeme zase spolu. Urcite nie je normalne to takto tahat rok... Najma, ked iniciativa ide od manzela. To uz vyse roka nemate vobec sex? To mi nepride normalne...

janickacrazy
16. júl 2022

No keby to trvalo 2-3 mesiace po porode, tak chápem, ale rok? U nás teda po 3 mesiacoch sme sa vrátili k normálnemu sexuálnemu životu ako pred pôrodom. Spala som od začiatku v spálni aj s malým, muž sa nebudil, on spí ako zarezaný, aj keby traktory padali.

makakova
16. júl 2022

Baby co odsudzujú ze nespia spolu v spálni.. vy máte sex iba v spálni?

Lebo my sme napríklad obe deti splodili na gauči v obývačke 😆

kkovacovak
16. júl 2022

To ste nemali už rok sex? To je trošku zvláštne. A keď ty začneš tak ťa odmieta?

danielahamar
16. júl 2022

Náš malý sa budi niekoľko x za noc a muža nikdy nenapadlo odísť inde späť a nie, nestáva k nemu. A to mame 3dieta

lorin29
16. júl 2022

No neviem ale nemusí za tým byt iná žena ak ta naozaj lubi 🙂my máme tiež bábätko a keď v noci bola každú hodinu a pol až 2 hore tak síce bol strašne nevyspatý ale pomohol mi ju prebalit kým som spravila mlieko a tiež chodi ráno 6:15 do roboty 🙂

silvike
16. júl 2022

Mame 3 deti. Ani pri jednom sa nikto nikam nestahoval, vzdy muz spal s nami v spalni kde bolo dieta v postielke. V noci sa budil minimalne na nejaky plac, lebo ja som bola hore hned a hned som ficala ( dojcila, prebalovala, prezliekala, hajkala, co bolo treba). A to casto male len zacali mrnkat a ja som bola hore. Takze to ho ani nezobudilo ani netusil kolko krat sme boli hore v noci. Samozrejme boli noci ze deti poplakali viac, trebalo ich viac nosit, uspavat, hajkat a pod. No ale naozaj na 90% som to robila ja, jedine ze uz som to nedavala, bolo zopar aj takych noci, tak som ho zobudila a pomohol mi. Ale nikdy sa mi netazoval ze sa nevyspal a pritom vstava kazdy den o 5h do prace. Takze nas take delenie ani nenapadlo. Ale zas na druhej strane. Mozu manzelia spat oddelene koli vyspatiu muza, ale verim ze ked po sebe tuzia tak si skratka tu chvilku niekde na polceste najdu a povenuju sa jeden druhemu. Sice je to jednoduchsie a praktickejsie ked spolu zalahnu do tej istej postele, no ale hovorim, ked sa chce tak sa da. Takze treba patrat co je vo veci. Len sa porozpravat v klude.

marzuz89
16. júl 2022

U nas napriklad neexistuje oddelena spalna, v tom sme mali jasno davno pred detmi. Obidvaja sme proti. Nejde o sex, na to nie je treba spalnu 😉 ale o tu "nocnu blizkost a intimitu". Aj ja som xy krat v noci hore, niekedy lepsie, niekedy horsie, som unavena, aj muz je unaveny. Samozrejme ze pri detoch sa neda sexualne fungovat 4 dni zo 7 ako za mlada 😆 je to menej, ale zaroven dost casto, sme obidvaja spokojni a to je zaklad. Hlavne si ten cas jeden na druheho chceme najst a ideme aj proti unave. Keby som cakala, kym budem odpocinuta, tak sa nedockam. Ale takto, ako to mate vy, ok v ziadnom pripade nie je. Zaklad je rozhovor. Ako ti to vysvetlil? Ako to vnima on?

marzuz89
16. júl 2022

@silvike pekne napisane, u nas je to nocne fungovanie uplne rovnake 🙂

marzuz89
16. júl 2022

@makakova ako pisem vyssie, nejde o spalnovy sex, ak spanok manzelov v spalni vidis len ako sex sex sex, tak potom si mozno nevies predstavit, ze niekto spi v spalni s partnerom kvoli blizkosti, intimite, ze sa rad prebudza vedla partnera a rad s nim zaspava. Samozrejme, ze vieme, ze existuju aj ine miesta 🙈

54tinka54
16. júl 2022

Noo nie je to normálne správanie. Urcite sa s ním o tom porozpravaj. Pre mňa ako pre ženu je nemysliteľné nemať s partnerom rok sex, a nie to ešte pre muža. 🙈 netvrdím že má milenku (ale aj to je možné), možno len vidí na tebe únavu a nechce ťa “nútiť” ešte aj do sexu. A teda ako spomínajú baby vyššie tak oddelené spálne nemusia hneď nutne znamenať žiaden sex… veď ten sa dá praktizovať aj v iných častiach bytu 😜

lucinka1988
16. júl 2022

@petamich súhlasím, my spíme oddelene už vyše 5 rokov, lebo manžel neznesiteľne chrápe, ale sexuálny život je lepší, ako kedykoľvek predtým 🤷‍♀️odcudzenie absolútne nesúvisí s tým, kto kde spí, navyše, my v posteli a spálni spíme, intímny život nebudem obmedzovať na posteľ😎

elizabet173
16. júl 2022

cez víkend, sviatky, dovolenku prečo nespí v spálni?

mikadooo
16. júl 2022

Ahoj, no, je to zvláštne. A nemôžeš za ním niekedy prísť do tej spálne na chvíľku? Lebo my sme s mužom síce spali oddelene, ale na sex sme si vedeli nájsť čas a priestor. Začali sme vždy opatrne po šestonedelí, nie vždy to hneď šlo (keď som bola dolu moc rozbitá), ale tak do mesiaca dvoch po šestonedelí sme sa vrátili ako tak do starých koľají. Síce menej často pri novom bábätku, predsalen únava bola obrovská, ale sex bol ako tak v pravidelných intervaloch... Skús sa s ním pobaviť, že ti to chýba a či by si spravil na teba čas...🤷. Možno chudák nevie, či vôbec môže mať nejaké nároky na teba keď vidí koľko nových povinností pribudlo, alebo možno zlenivel a vybaví si to rukou, možno má nejakú traumu, ak bol pri pôrode, možno je tiež jednoducho len unavený, ... Príčin môže byť milión. Najlepšie, keď ti on sám povie, kde je háčik.

andrejka1974
16. júl 2022

A ty si iniciatívna však aj keď spávaš inej miestnosti mužovi sa venovať treba ja som tak bola vždy u detí do jedného roku a žili sme po dvoch mesiacoch od pôrodu normálne užívali sme si radovánky pravidelne

lunademonica
17. júl 2022

My spime vsetci spolu v posteli aj s babom a vecer logicky nesexujeme. Nevadi ze tvoj muz spi v inej izbe ale asi nemate cas ci? My tieto lubostne veci riesime cez den, raz za tyzden/ mesiac, ked babka kocikuje :P ale neboli sme nejake kraliky ani pred dietatom, obaja mame veeela zaujmov. Veru tiez mi obcas v hlave vrta ci nema inu, ale zatial som ziadnu stopu nenasla

sima1415
17. júl 2022

Fascinuje ma ako tu odsudzuju oddelené spanie . My tiež viac spíme oddelene ako spolu lebo malý je extrémne zlé dieťa a nepotrebujeme aby sme boli obaja KO a keďže je dieťa také aké je sex máme minimálne nie že by sme nechceli ale nedá sa :D ale rozprávame sa o Tom objimame sa , bozkávame . Skúste sa o to porozprávať

zuzka1008
17. júl 2022

Sex pred narodenim a po porodoch sa neda porovnat 🤣
Ked su deti male, nechceli sme ich zobudit.. Ked su teraz vacsie nechceme aby nas poculi 🤣
Tak to prevazne robime ked niesu doma 😀
Je to sranda. Odviest do skolky . skoly a potom sa vratit pomilovat muza a samozrejme do roboty ma vozi 2x tyzdenne . inak by som meskala

sono2
17. júl 2022

Ja poprosím upresniť čo mu na tom výtoku prekážalo?
Podľa mňa to súvisí, že nechce s tebou nič mať, lebo veď nechápem, čo mu mohlo prekážať.

elisebah91
17. júl 2022

Áno aj takéto sú pripady. Ako u nás, správame oddelene lebo muž má total zlý spánok že ho aj mucha zobudí....takže malý je so mnou v spálni, muž v obyvacne deti v detskej.... treba na to vážny rozhovor, lebo ako píšu odcudzite sa navzájom a to vôbec není dobre. Ja som bola včera taká už vyrobená z toho že vôbec spolu nespime v posteli, že mi chyba len prítomnosť....no to že spolu nespime v jednej posteli nemá vplyv na náš milostný život, ktorý väčšinou prebieha v obývačke. Aj vám odporúčam keď nie spálňa tak iné izby využiť .. ale nenechať to tak že sa to samé vyrieši...nič sa samé nevyrieši, na všetkom treba pracovať rozprávať sa, hľadať riesenia .. môj mi dnes vraví že mu chyba naše tutu muťu a ja jemu že mne chyba naše spoločné spanie .. takže ideme na oboch stranách pracovať...

olgakobelova
17. júl 2022

@lorin29 aj u nas ja som nakoila a manzel prebalil