Žiadna podpora od partnera. Chcem veľa?

11. nov 2021

Ahojte ženy. Idem rovno k veci 😀 od rana do tej 20:00 niekedy do 22:00 keďže môj syn momentálne asi prechádza z 2 spankov na 1 sa starám o krpca. Samozrejme varenie domácnosť ved to poznáte. Ako krpec zaspí sadám k ntb a pracujem z domu koľko vládzem, niekedy 2 hodiny, niekedy 4..už to trvá nejaký čas. A dnes sme sa s partnerom pochytili lebo som mu povedala že by som občas chcela počuť od neho podporu pochvalu, že to zvládam. On na to že ma toho tiež veľa (tiež ma 2 prace) a že on sa neľutuje proste to robí..lenže ja mu častokrát sama od seba poviem že ma toho veľa, že je super starostlivý..s malým mi pri takých veciach bežných pomáha ale domácnosť varenie to je čisto na mne (mne to viacmenej vyhovuje). Proste nič mi nevadí len naozaj občas pochvala alebo nejaký čas pre seba, on chodí aj popri práci na 2 hodiny 2krat týždenne preč z domu. Tak mi prosím povedzte, ci to vlastne ja chcem veľa? 😀

dskjhfdlkdjhl
11. nov 2021

Su ludia, ktori maju vela reci a potom su taki, ktori maju viac skutkov ako reci. Ak sa snazi, tak si myslim, ze je to viac ako keby chvalil a nic nepomohol. Ja napr. tiez nie som typ co bude chvalit a nie je to preto, ze by ma manzel nezaujimal, alebo, ze by som si nevazila, co robi-nie kazdy je na reci.

evkamotka
11. nov 2021

Precitaj si 5 jazykov lasky (alebo vygoogli zhrnutie). Slova uznania nie su jeho jazykom ale tvojim ano, preto ste sa neporozumeli

any_soj
11. nov 2021

5 jazykov lásky. Pre teba sú to asi slová uznania, pre neho nie, preto nechápe, že to potrebuješ počuť.

any_soj
11. nov 2021

@evkamotka to je dobré, napísala som to isté čo ty a až potom som si všimla tvoj koment :D

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. nov 2021

@cocolino234 dakujem🙏🏻 Práve o to ide, že som mu to povedala s kľudom, on sa hned urazil. On mi tiež s veci povie, čo sa mu páči, nepáči, ja sa to snažím rešpektovať a dodržiavať to..len z tej druhej strany to necítim

0silvia0
11. nov 2021

ja poviem z mojej strany, z mojho pohladu. Som typ, ktory neznasa pocuvat ocenovanie a docenovanie a neznasam to ani hovorit. Asi mam traumu z detstva😁😰🥴, kedy som toto pocuvala desiatky rokov od mojej mamy. Ta bola cele roky nedocenena od mojho otca, chcela pocuvat chvaly, ocenenie, povsimnutie. Otec sa chudak aj zaprel a chvalil, ale zas to nebolo chvalenie a povsimnutie take ake si predstavovala mama a zas nebolo dobre. Pritom mam pocit, ze otec si to ocenenie zasluzil viac🤪
Preto ja ked toto pocujem, som z toho cela otravena, pre mna je to strasna blbost. Ved v rodine vsetci vidime kto co robi, kazdy ma nieco a ta potreba to prehadzovat cez usta je pre mna nepochopitelna.
Sice som ta nepodporila, prepac, ale aspon pohlad druhej strany som priblizila🤷‍♀️

autor
11. nov 2021

@0silvia0 v poriadku aspoň viem ako to môže vnímať on dakujem za komentár ☺️

madeline1
11. nov 2021

Nemusi ta chvalit, ved dolezite je, ze vie, co vsetko robis a urcite je ti za to vdacny... A on robi tiez dost. Nevynucuj si slovnu pochvalu a ak chces cas pre seba, tak na dve hodinky nech postrazi dieta, vybehni si sama do obchodu, na kavu, zacvicit si...raz za cas nech ostane on sam s dietatom, raz za cas ostavaj ty...

madeline1
11. nov 2021

Podla mna ho urazilo, ze si myslis, ze si toon dost nevazi. A chvalit ta mu pride otravne, ved nie ste spolu rok, dva, tak uz sa poznate, vazite si jeden druheho a obaja sa o seba vzajomne starate... To docenenie podla mna potrebujes pocut, lebo si unavena...najdi si na seba cas, venuj sa tiez aspon 2x do tyzdna aj inej aktivite, to ti pomoze a manzel tiez urcite rad nachvilu postrazi aj sam...

mamina0078
11. nov 2021

Podľa mňa záleží od toho ako sa k tebe správa a nie, čo ti hovorí, ja s partnerom sa navzájom nechválime ale dávame si lásku inak najavo.

horalka1986
11. nov 2021

Ja som na tom uplne ronako. 3 deti. Ked su v skole v skolke, pracujem. Niekedy 2, niekedy 4 hodiny. Vecer tiez zo 2 hodky, ako sa mi chce. Muz ma dve roboty, je v mimo od rana do vecera ja vikendy. Doma mi pomaha, velmi, ale slovko pochopenia na moju adresu ziadne. Nemam pre teba radu, mna to len trapi ale nic s tym nemienim robit, ale aspon aby si vedela ze v tom nie si sama. 😉