Zanedbaná mama

cicikmicik
18. sep 2020

Ahojte baby, chcela by som sa vás opýtať ,či aj vy ste sa zanedbali narodením dieťaťa , lebo ja áno a už mi to dáva najavo aj muž, svojimi poznámkami..on sa o seba stará..
Potrebovala by som schudnúť , aj líčiť by som sa chcela, celý život som v elegantnom chodila , namaľovaná , takú má aj on spoznal...teraz takmer o seba nedbam, neviem sa nakopnúť...boli ste niektorá v takej situácii, čo vas nakoplo? Som mamička 2 deti ale tak to nie je výhovorka

0silvia0
18. sep 2020

@cicikmicik aké poznámky má manžel? a aké staré máš dieťa?

nikiki29
18. sep 2020

Ja si myslím, že s 2 malými deťmi je ťažko byť elegantná... akože ísť v lodičkách na ihrisko? To si neviem predstaviť. Čo vadí manželovi? Lebo nie je zanedbaná ako zanedbaná... stačí sa trochu upraviť a hneď je to o inom ako “strašidlo z postele” ako ja keď vstanem 😅 ale tiež sa už toľko nelíčim, aj obliekam sa inak, aj schudnúť mi treba... ale tak všetko postupne... hlavné je aby som bola upravená aspoň taká aby som sa nehanbila pred susedou keď otvorím dvere, umyté učesané vlasy, ošetrené nechty a pod.

cicikmicik
autor
18. sep 2020

@0silvia0 rok a pol a 4 roky ... A tak mi už dáva najavo rôzne že už to nie je to čo to bývalo
..ale tak ma pravdu , naozaj ...si to aj sama uvedomujem..len sa potrebujem nakopnúť..on mi aj kupuje veci tam problém nie je, resp mám k disp. Peniaze keď niečo chcem , len sa musím rozhupat

limetka69
18. sep 2020

@cicikmicik no mala by ta nakopnut manzelova pripomienka 🙂 ano zanedbala som sa, prebrala som sa po 3 rokoch asi, dala som samu seba na prve miesto a nikdy mi nebolo lepsie, 🙂

cistykvietok
18. sep 2020

Začni maličkosťami. 🙂 V pondelok si nalakuj nechty, v utorok si natoč vlasy, v stredu si daj špirálu a rúž, vo štvrtok choď na bicykel, v piatok si kúp nové šaty, v sobotu si ich obleč a daj si večeru s manželom, v nedeľu si daj masku na tvár... To boli len príklady, samozrejme, ale pointa je postupne si každý deň pridať toho, čo sa dá pre svoj zovňajšok pridať viac a stane sa z toho znova rutina.

s_a
18. sep 2020

no ale v prvom rade by si to mala robiť kvôli sebe a takéto poznámky od manžela sú podľa mňa veľmi sprosté..

cicikmicik
autor
18. sep 2020

@s_a on si vždy dával záležať na vzhľade, ja som si ho takého brala..viem do čoho som išla..zas nenadava mi ako vyzerám , leni naznačí

limetka69
18. sep 2020

@cicikmicik prečítaj si knihu žena snov 🙂 perfektna je, a prave ta kniha ma nakopla dat sa dokopy, ziskat sebavedomie atd...

cicikmicik
autor
18. sep 2020

@s_a a samozrejme že kvôli sebe hlavne , veď ja to chcem len ťažko sa nakopnúť...veľmi som zlenivela a popritom som nikdy nechcela byť mama čo sa o seba nestará

cicikmicik
autor
18. sep 2020

@limetka69 kuknem ďakujem , musim pozrieť ,.lebo to nepoznám

cicikmicik
autor
18. sep 2020

@cistykvietok áno áno aj ja som rozmýšľala že tade vedie cesta 😊

marci77
18. sep 2020

@cicikmicik take poznamky by si manzel mohol odpustit, ale tak asi to tak citi, ked to tak povie....mozno je to iba jeho styl humoru
ale napriklad k tomu chudnutiu som chcela, odporucam 90dnovu dietu (je to v podstate delena strava), netreba k tomu nic extra, dokonca ani cvicit netreba ......dievcata schudli aj okolo 7-15kg za tie 3mesiace, skuste, ak vam to nebude vyhovovat skoncite ....ale v podstate na bielkovinovy den mozete jest maso ale nie s ryzou, resp. inou prilohou na ktoru sme zvyknute, ale so zeleninou
fakt to funguje dobre, vyskusajte 😉
na fb je velmi fajn skupinka, ale aj tu na MK
https://www.modrykonik.sk/group/4281/

hederamonstera
18. sep 2020

co znamena zanedbana? Ja si podtym predstavim smradlavu zenu s mastnymi vlasmi oblecenu v spinavom a roztrhanom....
Tak si sa zanedbala? alebo len nosis pohodlne oblecenie a nemas makeup denne?

lucinka1988
18. sep 2020

@cicikmicik nikdy som nezanedbávala svoj vzhľad. Mám od narodenia v sebe sa o seba starať a tak to bolo či už počas tehotenstva alebo po ňom. Pár dni po pôrode som si opäť nalakovala nechty, nikdy nemám vyrastené vlasy, začala som cvičiť, schudla som na pôvodnú váhu a pekne som sa obliekala aj keď bol syn bábätko, nikdy som nemala na sebe vyťahané tepláky alebo tričko, v lete šaty aj na ihrisko, proste je to o prístupe ženy a nie o tom, koľko ma detí. Ja by som sa cítila zle sama pred sebou, keby som sa o seba nestarala. A to mám celkom náročné dieťa, čakám druhé a do toho aj pracujem, ale na seba si nájdem čas, keby ako bolo..

sapetka
18. sep 2020

Nie. Staram sa o seba rovnako dalej ako predtym. Uprimne neviem si predstavit aby som vysla na ulicu vo vytahanych teplakoch , strapata neumyta a nenalicena. To nie😊

nominativ
18. sep 2020

Maľovanie trvá 5 minut. Ročná sedí na zemi, dám jej do ruky veci z kúpeľne alebo vyhadzuje prádlovy kôš, šťuka práčku .. alebo ju mám v nosiči... Korektor trochu make upu, tiene a špirála trvajú Max 5 min aj s bavenim deti. Obliecť sa tiež dá, ok, lodičky asi ťažko ale nech mi nikto nehovorí, že je povinnosť chodiť ako šuchta. Keď niekam ideme najskôr chystám seba (10 min), potom deti.

Umyť si hlavu sa dá večer v sprche a na obočie idem raz za mesiac.

Treba ráno vstať a dať sa dokopy, keď nestíham, tak aspoň kým muž príde z roboty. Keby sa zmení na zanedbaneho starého pupkateho smraďocha tak tiež mi to prekáža.

cicikmicik
autor
18. sep 2020

@hederamonstera nieee to zas nie, sprchujem sa dva krát denne 😅

zuzubb007
18. sep 2020

zlenivenie je čo? že máš kilá navyše a necvičíš? lebo akože primaľovať sa musí zvládnuť za 3 minúty aj megalenivá žena

hederamonstera
18. sep 2020

@cicikmicik tak potom je vsetko ok;)
ake kroky ti chybaju k tomu, aby si si nepripadala zanedbana? preco ich nerobis? zmenili sa ti priority?ak ano, je to ok, nemusis nikomu nic vysvetlovat a urcite sa nemusis vymalovavat pre manzela ;) ide o to, aby si sa len ty citila dobre.

elizuella
18. sep 2020

@cicikmicik ano, som zanedbana, lebo nespim. Ledva prezijem den.

cookie29
18. sep 2020

A taká otázočka... manžel má len poznámky alebo Ti s deťmi aj pomáha? V sobotu sa s nimi zahrá nech ty môžeš ísť ku kadernícke/kozmeticke? Aspoň raz cez týždeň ich uloží spat aby Ty si mohla eventuálne zájsť do fitka alebo niekde na šport? Ak drobci nespia v noci, vstávate na striedačku...
Cely život som chodila v 10cm lodickach. Odkedy mám dieťa chodím v pohodlných topánkach aby som za ním stíhala behať 🙂 Nejde len o maľovanie ale aj o odlúčenie večer, ktoré chvíľu zaberie, takze aj ja vynechavam atd
Proste nemám rovnako nastavené priority ako bezdetna.

ivca88
18. sep 2020

Ja som sa zanedbala. Išlo to rokmi a vôbec mi to tak neprišlo.
Pribrala som 40 kil a môj muž opakoval a pribral tiež ☺️😅
Ale my sme boli šťastní, tam tá váha šla hore rokmi.
Ale po čase sme sa naštartovali. Začali sme chodiť na hory (aj s deťmi, menšia mala len tri mesiace) a trávili sme veeela času v prírode a vonku.
Dnes sa teším myslím z peknej postavy ( schudla som ešte viac než pôvodne) a aj môj muž je teda riaden fešák, keďže ho veľmi baví beh.
Vtipné je, ze nás takmer nikto z okolia nespoznava, lebo aj zmeny v tvári sú obrovské.
Ja som si ešte splnila sen a mám červené vlasy. Manžel sa dal potetovat.
Nuž, nový ľudia.

Prečo to píšem ? Lebo je jedno ako veľmi si sa zmenila, dôležité je začať niečo robiť. Všetko sa dá ! Ja som tie kilá schudla úplne prirodzené, keďže kojim. Žiadne zázračné diéty či čo. Proste šlo to pohybom a za rok bola zo mňa nová zena

ivca88
18. sep 2020

Ešte dodám, že to že som pribrala sa premietlo aj do šatníka. Bohuzial, žena pri sebe si nemôže dovoliť tolko, ako keď je chudá.
Strácala som sebavedomie.
Stále som si myslela, že už nie je cesty späť. Že to takto už proste bude. Že tých kíl je veľa a je to nemožné.
Zaujímavé je, že šlo to fakt rýchlo.
Takže dámy, ak ste smutné, naozaj, zmeňte to. Ide to.
Ale ostatné oblasti ako make- up a vlasy, to som sa starala stale

cookie29
18. sep 2020

@ivca88 závidím 😜. V dobrom. Ja som pri kojení pribrala a váha stagnovala. Ale ja musím byt vždy výnimka :(

heidy222
18. sep 2020

Ja mam tiez 2 deti v podobnom veku, mam jeden Tip: urcit si ,,uniformu" tj typ oblecenia a make up co ti pristane a budes ho nosit denne cize nestracas cas pred skrinou. U mna to su bavlnene saty so vzorom (mam viacero ks) a v-vystrihom, k tomu cierne min. 50 den pancuchy a baleriny/cizmy/cierne leskle gumaky podla pocasia. Cierna konturka, bb krem, maskera, ruz a nausnice. Rano nerozmyslam Kam idem co budem robit, toto proste obleciem kazdy den a som elegantna na ihrisku, v obchode, praci, doma sa nehambim ked ma vidia susedia. Za erie mi to 10 min. Ostatne kreacie kde musim kombinovat oblecenie vrch a spodok Len Ked mam cas.

veronikaszabova
18. sep 2020

@cicikmicik to, ze som matka, neznamena ze sa prestanem o seba starat. Takze nie, nezanedbavala som sa narodenim deti.

hori
18. sep 2020

@cicikmicik zaklad je kadernictvo, kozmetika, nechtove studio, pedikura... a kedze nie som z tych vyvolenych, ktorym prislusne odbornicky chodia domov, musim ja k nim... no a to sa s jeden a pol rocnym dietatom vskutku neda... takze muzik musi sup-sup naklusat skor z roboty a strazit... teda aspon u nas to tak je, neviem si to inak zariadit... no a ako casto si to moze dovolit? no moc casto veru nie... a je "vymalovane"...

deti95060810
18. sep 2020

tvoj chlap je hlupák...takého som mala aj ja. Nič mi s deckom nepomohol, ani raz neprebalil, ani nevstal v noci k nemu, ani nenakŕmil, len si vyžadoval aby mal ON upratané, navarené, a hlavne aby decko bolo TICHO. a Samozrejme blbé poznámky že ako to vyzerám samá kosť a koža....a tie kruhy pod očami, bledá ako stena....Vzala decko, buchla dvermi a dovi ....Stretli sme sa na rozvode....

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leskovael
18. sep 2020

V prvom rade je upravenost ženy mať hlavne umyté vlasy, peknú manikúru /pedikúru, čistá hydratovana pleť... Nic z toho nemusíš robiť denne (okrem pleti co je otázka 2min) takže základ by si mala mať vždy tip top podľa mňa... Ked niekam idete tak sa slušne obleč a namaluj, ved to zaberie 10min a elegantné oblečenie neznamená iba lodičky, pekne štýlovo sa obliecť môžeš určite aj bez opatkov aby ti bolo v prvom rade pohodlne popri dvoch deťoch. To ti nechýba páčiť sa sama sebe sem tam tak trochu viac? Ja som postavu mala naj v živote paradoxne 1,5roka po pôrode (a nie nešlo to samé a bez obmedzenia) a držím si ju doteraz, sem tam sa odpustím ale ked su mi nohavice tesne idem sa zase dostať tam, kde som spokojna... Na druhu stranu mna to baví celkovo móda, robiť nechty a pod. A to som mama 24/7 aj ked len jedného dieťaťa, ale nikdy ma nikto "neodbremenil" od syna ale na 5 hodín že hybaj sa venovať sama sebe 😂 všetko sa dá keď sa chce..