Všetky nedokonalé, zlyhávajúce ale milujúce mamičky. Sú tu také?

lea100
10. nov 2014

Pozdravujem vsetky mamicky , ktore zavitali do tejto temy.. Rada by som sa s Vami pozdielala s mojimi pocitmi ktore mam pocas materskej dovolenky a rada by som si precitala aj o vasich pocitoch ak bude mat niekto zaujem sa pozdielat. Mam 15 mesacnu dcerku, s manzelom sme na nu viac menej sami.. okrem svokry , ktorá nam ju cca 1x týzdene postrazi na cca 2 hodiny. Je to dietatko velmi mile, je to nasa laska , jej povaha je trosku temperamentnejsia , zivsia. Vie sa pekne pohrat aj v ohradke sama .Napriek tomu sa uz niekedy citim vycerpana a vytazena... Poriadne si uz nepamatam kedy som sa dobre vyspala.. dcerka sa casto v noci budi s krikom , dam jej cumlik , pohladkam , obcas ju treba vziat na ruky a utisit .. nekojim ju pri kazdom zaplakani.. mliecko jej davam len 1x cez noc .. len si ju pomojkame a dame spinkat .. ale ma noci kedy spi preusovane a niekedy uz nevladzem vstat z postele.... spat chodi 19.30 .. o 23.00h zacne plakat a place s prestavkami cca do 4h rano.. potom vie pospat do 7.30 este .. ale ten krik a ta nevyspatost uz obcas robi svoje - som nervoznejsia cez den, unavena.. snazila som si lahnut cez den ked ona spi ale nejak nadokazem spat cez den ..potom cez den - problemy s jedenim - ovori usta len ked je pustena rozpravka.. skusala som uz veslico... musim ju dost pozabavat aby nieco zjedla ... potom prebalovanie- vacsinou jej musim dat nieco do ruky aby vydrzala lezat kym ju prebalim a casto hadze tie hracky na zem a zase je problem ju prebalit.. ak chcem ist len do obchodu alebo vonku je to s obliekanim vdy boj -som cela spotena kym ju obleciem a obujem ... krici , place a pod. asi zacina mat obdobie vzdoru - ked nie je podla nej krici, hadze sa do zadu... Tym ze som na nu sama , ze ju vacsinou nema kto na trochu postrazit a som nevyspata ..obcas mi ujdu nervy a zvýsim na nu hlas , skríknem - to zaberie vacsinou, ked uz vystraja tak ze sa to neda ustat dam aj na zadok jednu .. potom mam samozrejme pocit viny- lebo sa trapim preto... ale som tiez len clovek a mam svoje limity ... robim chyby a zlyhavam, niesom dokonala matka ani clovek .. o to viac sa ju snazim co najviac mojkat, hladkat , pusinkovat. spievat jej .. myslim, ze s dcerkou mame pekny vztah, casto pride sama ku mne a zacne ma hladkat, objime ma , prituli. Len to ako clovek je cely den na dieta sam , nema cas na seba, na chvilku relaxu- ci do kina, na veceru s manzelom je obcas vycerpavajuce a frustrujuce.. ved tym ze sme sa stali rodicmi , neprestali sme byt ludmi ktori potrebuju obcas aj cas pre seba... napriek vsetkemu som milujuca matka aj s chybami ktorym sa asi vyhnut neda ... mate podobne pocity ? odmietam nazory ze rodic ktory da obcas na zadok je ten ktory vo vychove zlyhal .. tieto veci tvrdi bud niekto kto nikdy deti nemal alebo niekto kto ma "ojedinele kludne" dietatko ..dakujem za vase nazory 🙂

jamelia
10. nov 2014

vitaj v klube 🙂 tiez mam niekedy pocit, ze nemam pravo na nic pri detoch - ani si oddychnut, ani ist len tak sama sa prejst, prevetrat hlavu - vsetko je na mne, ale stoji to za to 🙂 tiez niekedy deti capnem po zadku, ale moja trpezlivost ma tiez obmedzene hranice - ked 20x povies, ze to nesmie a aj tak to urobi, tak ja uz neviem, co s nimi. Snazim sa ich vychovavat najlepsie ako viem 🙂

margarita
10. nov 2014

hlasim sa za podpredsednicku tohoto klubu 😉
nevladzem, nestiham, kricim, jacim, obcas aj capnem, snivam o tom ako raz konecne po rokoch aj prespim vkuse noc, ze uz nebude treba k nikomu vstavat, ci uz dojcit, dat vycikat, odohnat strasidla a pod. 🙂
ale robim to najlepsie ako vladzem a viem, a nech ma kritizuje kto chce, uz je mi to pri tretom dietati fakt ze jedno
😀 😀 😀
toto ma naposledy fakt ze povzbudilo, lebo moje sklony k perfekcionizmu su viac nez zjavne a docitala som sa tam presne to, co pri vychove citim sama
http://www.bux.cz/knihy/171447-supermatce-rekni...

mamulienka30
10. nov 2014

Mas normalne dieta, bud rada, ze len jedno. Zasa jedna z tem, kde sa budu zeny predbiehat, ktora ma horsie dieta a ako ich strasne to dieta tyra a obmedzuje...

tilly
10. nov 2014

a ktora je dokonala??? taka, co to o sebe vyhlasi? takej never ani nos medzi ocami... kazdej sa obcas zadari zlyhat, nie sme roboti 😉
a milujuca je snad tiez kazda z nas aj ked niekedy mame pocit, ze by sme deti aj muza najradsej vystrelili na mesiac 😅 😀

namornicka
10. nov 2014

Neporadím ti, ale ak si chceš niečo prečítať k téme a trochu sa zasmiať tak si zožeň knihu https://www.kosmas.cz/knihy/132356/previtem-sna...
Mala som ju doma kedysi vo wordovej verzii, ak by si mala záujem pošlem ti, neviem či ju ešte v počítači mám. Je to kniha, ktorú rozpráva v podstate bábo/batoľa zo svojho pohľadu.

sam2
10. nov 2014

Pridavam sa a pripajam tento mily clanok http://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske-...
Mne tieto myslienky tusim nikdy nenapadli, ale ked som v koncoch zvyknem hovorit, ze vymenim dieta za psa... 😀 a v pohode aj na verejnosti, kedze moje dieta je zivsi ako zive striebro (ma 15 mesiacov).Ked bol malicky, vyhrazala som sa mu, ze je este v zaruke a pojdem ho vratit do porodnice, lebo mi dali chybny kus... Minule ked som s nim letela na pohotovost (hral sa na kaskadera 😀 ) isla som okolo hniezda zachrany a tiez padla vyhrazka ze ho tam necham.... 😀
Inac toho diablika milujem a nikdy by som ho nevymenila za toho psa...ale som nedokonala mama ktora niekedy ide len na zotrvacnik 😉

pupavka123
10. nov 2014

Ja som mala to iste co ty,len s tym rozdielom,ze som bola bez muza,ktory tebe pride min.vecer a cez vikend ti pomoze a bez svokry,ktora takisto ti pomoze aj ked len 1x do tyzdna..a maly mi nespal do 3roku..kazdu noc min.6-8 x hore,takze si na tom ovela,ovela lepsie ako som bola ja..so mnou by si si to isto nemenila...zavidim ti muza,ze ti pomoze a svokru aj ked len troska ti pomoze..ja som bola uuuuuplne sama 🙂 takze v porovnani so mnou si na tom vyborne,co ja by som vtedy za to dala...vzdycky je niekto na tom horsie ako ty..

csenibaba
10. nov 2014

Ahoj,s tym prejde kazdá mamicka(ked nemá pri sebe stále babky)Ja ani neviem kedy som sa vyspala to ze mám doma 2 rocnèho syna,(+ 10 rocnú dcèrku)celú donácnost na seba ,a este k tomu aj pracujem niekedy aj 12 h.denne.(a za pomoc mámlen manzela kt.takisto ppracuje)ale my sme SUPERMAMY zvládneme vsetko🙂

dada7701
10. nov 2014

..ja samozrejme cítim to isté ako ty....som nepokojná povaha a nervy mi nevydržia dlho 🙂 ...aj ked sa snažím...ale v poslednej dobe si hovorím,že "raz" to skončí a ešte mi bude ľúto za týmto obdobím....milujem svoje dieťa,aj ked ma zlostí....je to naozaj dar, také maličké budú len raz....čas sa vrátiť nedá ...aj napriek tomu,že tiež nie som vyspatá....že nemám na nič čas (tiež mám doma 16 mesačné šidielko)....že nemôžem ísť do kina...a milión iných vecí,ktoré nemôžem...aj napriek tomu sa snažím užívať si ten čas....

jana_eyre
10. nov 2014

ja som na materskej rada a uzivam si ju.. ale su chvile, ked vrieskam, ked som nervozna a starsi odomna dostal parkrat na zadok (vzdy za to, ze urobil sestre naozaj zle).. povazujem to za normalne, hoci vzdy mi je to luto, ale stava sa..

muz mi minule povedal, ze na to, aka som zapalka som na deti stale relativne kludna, co ma tesi - ale aj u nich mi pohar trpezlivosti pretecie..

ja som mala super trpezlivu mamu, ktora ma nikdy nebila a takmer nikdy nekricala - hold, ale nemoze byt kazdy taky, aj keby chcel.. kazdy sme iny a kazdy aj inak pristupuje k svojim detom.. zvyseny hlas este nikomu neublizil, ani vychovna po zadku..

ak ale niekto mudruje o tom, ze clovek, co krici zlyhal, nech si skusi pozriet na nete fotky/clanky naozaj tyranych deti..
to ti rodicia zlyhali, nie ti, ktorym obcas prasknu nervy a zvysia hlas, ci capnu po zadku..

myska259
10. nov 2014

Tiež sa hlásim do klubu 🙂 Môj prvorodený má 6 bolo to s ním ťažké. Aj keď som mala svokru po ruke on odmietal každého dokonca niekedy aj manžela. Keď som ho prebaľovala tak reval a kopal takže som mu musela prisadnúť nohy aby sa to dalo. A ešte aj teraz je na mne prisatý u dedka bol na prázdninách len raz a to od rána do piatej a pritom asi 10 krát mi telefonoval. Hovoria že z toho vyrastie tak čakám. A ešte k tomu sme sa odvážili aj na druhe bábo veď nikdy nebudú zlé obe deti. Od 25 augusta som sa nevyspala, sestričky v pôrodnici z neho boli hotové aj napriek 10 zásadám úspešného dojčenia mi priniesli cumlík. Ja toho staršieho občas tiež čapnem potom mi je to ľúto vždy mu poviem že som ho nechcela udrieť ale že ma vytočil a nech už to nerobí potom sa pomojkame a už sa k tomu nevraciame to funguje na nejakú dobu. A s tým jedením ti poradím ja som tiež lietala za malým s miskou, a raz som tak plakala pri mojom otcovi a on mi vraví: nechaj ho tak on keď bude hladný tak sa sám prihlási. Hlavné je nedať jej žiadne sladkosti ani sladké vody oni z toho dokážu vyžiť aj pol dňa. Potom sa to nejak upravilo a potom chodil aj sám do chladničky a vyberal si čo chce jesť. Hlavne nestresuj ja o tom niečo viem a teraz sa na tom smejem čo som robila predtým 😀

safranca15
10. nov 2014

Moja ma 14,5 mes a uz odkedy vie sama chodit je to niekedy viac o nervy nez ked bola v pavuku pretoze sa dostane kam chce teda kam ju pustime ..........davnejsie mi priatel povedal co tak po nej hukam a ja zr lebo nema vymyslat a zraj nervy a on ze ale tak sa krot a atd (zasa bolo to v norme len viac zvyseny hlas) a potom som isla ja do obchodu len a oni boli slolu v obyvacke a tolko co som presla k dveram a uz po nej krical ked s sa spytala preco krical povedal ze lebo ved vymysla stale :-/ja som tiez zvacsa na malu sama priatel mi moc nepomaha pomahal pokial sa jej nemusel viac venovat moja mama ju vidi raz za tyzden a jeho mama skoro kazdy den no tiez sa nejde roztrhat s pomocou ono je pravda ze co sme chceli to mame ale zasa kazda je inak vychovana a kazde dieta bude inak vychovane lubim ju pretoze az na 3x sa podarila a nedala by som ju aj ked je nezbedna 😀

katarina644
10. nov 2014

ahoj, som na tom podobne, len mam dve deti. jedno sestrocne a druhe stvorrocne. dcera nespavala skoro vobec v noci, tesili sme sa, kedy sa vyspime. potom prisiel maly, tiez repete a o trochu tazsie. teraz spavaju sami v izbe, ale v noci sa bud jeden zobudi alebo druhy a potom mi prerusia spanok a nemozem zaspat. potom som hore aj tri hodiny a ked rano vstavat, ich pripravit do skoly a do roboty, je to problem. a moj sprt dokaze byt cely den hore ani nespi ani nic.
treba len vydrzat.

lenkahorny
12. nov 2014

Ahoj, ja mam tiez niekedy chvile ze by som sa vyfackala ked na maleho zhucim ked chyti nervy a jaci jak pavian pretoze sa mu nemozem v tej chvilke venovat. Ale sme len ludia 🙂 od kedy zacal lozit tak bolo prebalovanie dost katastrofa a co sa tyka obliekania, to bolo ciste peklo. Uz ma 2 a pol roka o chvilu tak je v pohode, ale velmi mi pomahalo pustat mu pri obliekani jeho oblubenu pesnicku. Jak ju zacul tak sa zacal smiat a bol spokojny 🙂 takze pri kazdej vychadzke a obliekani hral mobil az kym sme nevosli do vytahu 🙂 skus ju obliekat pri hudbe alebo pri rozpravke mozno to zabere, bude sa sustredit na nieco ine a zabudne co s nou robis 🙂

tinka323
23. nov 2014

Su chvile, ked nevladzem, myslim si, ze som uplne zla mama, mam 3 deti, mam pocit, ze ma nerespektuju, uz aj ta najmensia 2 rocna si vie vydobit svoje.stale rozmyalam, ze urobim harmonogram prac, zapojim manzela a 13 rocnu, ved si tie deti ani neuzivam, ked som nervozna.zvysujem hlas, uz mi steedny povedal E si kupi novu mamu.vtedy sa preberiem, a hned mam slzy v ociach.naucila som ich, ze vsetko zvladam sama, som chapajuca ked manzel dlho spi, ale z casu na cas mi rupnu nervy a vsetko im vykricim.tiez neviem ako byt usmiwvavou, dokonalou manzelkou a matkou.