Už sa zbláznim na materskej

31. aug 2022

Na materskej som 4 roky. Starsi 4 rocny chodi do skolky. S mladsim mam byt este rok doma. plus mam mat pracu z domu ale to sa natahuje od marca a stale to nie je. Rozmyslaka som do prace ale to by sme aj mladsiemu museli platit skolku a mesacne to vychadza veeela. Plus starsi ma autizmus takze s nim kazdu chvilu behame po vysetreniach kontrolach. Aj som nasla pracu v kancelarii ale to by muselo byt lepsie zaplatene aby sa to oplatilo. No mam aj depresie a uvazujem kde je pricina nikto nevie prislo to po druhom porode. Len mam pocit ze by som mala nieco urobit nieco zmenit inak sa zadusim. No tak isto skolka je od 7.00-. 16.00 to mi nevychadza aby som stihla deti aj nacas prist odist z roboty by som sa len hnala. Aj teraz v skolke maju kiahne pravdepodobne bude mat aj syn to su zas dva tyzdne ktore v pripade ze by som sla do roboty musim vykryt. No mna ta materska doslova nici. Neviem co mam robit

h2
31. aug 2022

A si sama, bez muža? Alebo je to zase ten "chránený druh", ktorého vodenie či vyberanie detí do/zo škôlky ohrozuje na živote?

tanyan
31. aug 2022

Ale materská nie je za trest. S dvojročným môžeš rozvíjať aj záľuby a koníčky.
Písali to aj niektoré baby v máji...
https://www.modrykonik.sk/forum/co-sa-zmenilo-narodenim-dietata/som-4-roky-na-materskej-a-asi-sa-zblaznim/
A tie depresie sa tiež dajú riešiť diagnostikou a terapiou. Skúšala si niečo?

autor
31. aug 2022

@h2 mam manzela len on robi v druhom meste ako je skolka a ma oracu od 7-15.30 cize to on vobec nemoze

autor
31. aug 2022

@h2 takze by vsetko bolo na mne :(

autor
31. aug 2022

@tanyan chodim ku psychiatricke aj psychologicke

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. aug 2022

@stvura pomoc od rodiny ziadna. A mam obchodnu akademiu strednu a vysku marketing

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
konikkon
31. aug 2022

Aha. Takže manželovi sa nedá chodiť pre deti, takže nemusí a vec je vybavená. Tebe by sa nedalo tiež, ale ty musíš. Zvláštne to máte vymyslené. Nech ide muž na RD a ty choď do práce. S marketingom máš problém sa zamestnať? Máš aj nejakú prax?

autor
31. aug 2022

@stvura nasa skolka je 7.00-16.00

autor
31. aug 2022

@konikkon nemam praveze ziadnu prax v marketingu robila som administrativu pred materskou

lilinka88
31. aug 2022

Nehovor,že sa neoplatí ísť do práce, veď by si mala príjem plus rodicak a toľko určite nestojí ani štátna ani súkromná škôlka ani jasle. A ďalej za zváženie stojí,keby to aj finančne vychádzalo,že veľa zaplatíš za jasle,cestovanie a pod, v mínuse by si isto nebola a či ti aj to málo zarobené nestojí za tú psychickú pohode,že nebudeš iba zatvorená doma s deťmi ale medzi ľuďmi. Po ďalšie,ak chceš iba zmeniť prostredie, môžeš skúsiť robiť predavačku v hypermarkete,Kaufland,Lidl majú úväzky aj na 6 hodín, dá sa dohodnúť aj na pracovnej dobe,striedali by ste sa s manželom plus nemusíš robiť každý deň, niečo zarobis a budeš aj medzi ľuďmi. A čo sa týka vyšetrení a chorôb, tie budú aj o rok, keď ti skončí rodicak a mladší syn pôjde tak či tak do škôlky. Choroby sa štandardne riešia očr, na ktoré majú nárok obaja pracujúci rodičia. A hlavne, otec má rovnaké povinnosti ako matka,takže sa musíte v takýchto veciach striedať

kris_tin257
31. aug 2022

Práve preto som mužovi povedala že dve deti po sebe určite nie, malý išiel v dvoch rokoch do škôlky ja som sa vrátila do práce dohodli sme sa na rok aby som si trochu oddýchla a bola medzi ľuďmi a presne po roku idem na druhú materskú... Nedala by som dve deti po sebe, našli by ma v Pezinku 😊

juliasb
31. aug 2022

A manžel na materskú?
Alebo ty na polovičný úväzok?

juliasb
31. aug 2022

Plus ešte, možno taka blbosť ale spíš dostatočne? Lebo ja si začínam na sebe všímať to, že si materskú neskutočne užívam, chodíme na výlety, na ihriska, na operačky,hocičo podnikame, napecieme....ale zrazu keď sa 1 z 10 dni proste nevyspim tak mam tie isté pocity co ty. Mňa zrazu nebaví nič, nechce sa mi ísť nikde, nechce sa mi nič robiť. Chce sa mi revat, chce sa mi spať, všetko sa mi zdá čierne, dakedy až zúfalé. Nemám motiváciu s detmi niekde ísť, nič podniknúť, oni sa nevyšantia, neunavia, čiže sú omnoho horšie a tým pádom je ešte horšie mne. Začarovaný kruh. U mňa je spánok alfa omega a preto ma napadlo sa ta opýtať ci spis dobre

pinkgirl
31. aug 2022

Ísť do práce a dieťa dať do jaslí sa neoplatí?!!! akože mať dieťa je zárobková činnosť? Sama vidíš, že to doma nezvládaš, potrebuješ nové podnety, socializáciu pre seba. Vybav jasle, vráť sa do práce a uvidíš že aj vyberanie detí sa vyrieši. Ráno odnesieš ty, poobede vyzdvihne manžel, alebo naopak. V jasliach/škôlke sa zvyčajne dá dohodnúť na čase vyberania, ak nie, nájdeš niekoho zo susedov možno dôchodkyňu, ktorá ochotne dieťa vyzdvihne. A detské choroby budú či budeš doma alebo nie, pôjdeš na OČR na tých pár dní. Všetko sa dá keď sa chce. U teba to vyzerá, že hľadáš problém skôr ako sa stane🤷.

autor
1. sep 2022

Syn chodi do skolky mesacne nas aj s naftou stoji 400 eur. Keby som dala mladsieho tak dalsich 300 a ma zel mi to prave zatrhol cize problem sa "vyriesil" dakujem za odpovede

lilinka88
1. sep 2022

Pri takýchto cenách to musí byť súkromná škôlka. A neoplatí? Veď ak máš nižší RP, ten je 280€ čiže by akurát pokryl náklady, ak vyšší, ešte vám z neho aj ostane. Plus celá tvoja výplata. Och, finančnú gramotnosť by mali učiť už od základnej školy povinne

autor
1. sep 2022

@lilinka88 ja si viem zratat ako by to vychadzalo nemusis hned urazat ale manzel odmieta

lilinka88
1. sep 2022

Ty si od začiatku tvrdila,že sa vám to neoplatí...

lenkakravcova
1. sep 2022

To čo máte za s prepáčením blbú škôlku?
Platiť toľké peniaze a ešte taký nevýhodný čas?
Naša škôlka je mestská a je o 7.00 do 17.00, platím obedy a 30€ mesačný poplatok.
Na vašom mieste hľadám výhodnejšiu škôlku.
Albeo pri toľkých peniazoch (ak by šli 2 deti) možno aj nejakú študentku na stráženie (čas si nastavíš sama).

autor
1. sep 2022

@lilinka88 no neoplati hlavne podla manzela. Plat ma 1000 eur ja mam rodicak 340. Platime 400 eur za skolku plus dalsich 300 ak by siel do skolky maly. Do toho mame este kopu vydavkov pozicky poistky sporenia atd. Manzel tankuje do druheho auta aby mal ako ist do prace. Tak by som musela mat aky plat a y sa to co i len trosku vyplatilo ? No 525 eur asi nie. Proste to vychadza malo plus ak do prace dalsia nafta jedlo. Nie je to take jednoduche ako sa zda. Ale hovorim uz je to jedno lebo manzel to zatrhol cize mam smolu. Musim dufat ze ta praca z domu uz konecne zacne aby sme si prilepsili bakurat co sa tyka mojho zdravia neviem ci mi to pomoze

zuzubb007
1. sep 2022

Prepac mne pride, ze sa len stazujes, mne tiez zacinalo hrabat dlho doma, neoplatilo sa velmi platit jasle ale spravila som to, mna to brutalne nastartovalo praca, deti aj tak som behala ako fredka ale naplnalo ma to, az tak som na peniaze nepozerala lebo fakt to nebol zarobok roka ale moj pocit za to stal, navyse detom uplne pomohol kolektiv nech si vravi kto chce, ze do troch rokov doma

lilinka88
1. sep 2022

Ešte raz - rodicaku s pridavkami máš 340€, škôlka stojí 300 (tu ste už mimochodom dávno mohli riešiť štátnu škôlku, ktorá ťa vyjde cca 50€ mesačne na dieťa), čiže všetko čo ty zarobiš je vaše plus a nehovor mi,že by si nezarobila aspoň tú minimálnu mzdu. Evidentne si to zrátať nevieš ani ty

lilinka88
1. sep 2022

Čo sa týka práce z domu, pokiaľ nemáš aktuálne prácu,v ktorej si sa už osvedčila, zamestnávateľ ťa pozná alebo nemáš nejaké veľmi výnimočne znalosti, schopnosti, ktoré môžeš ponúknuť (napr IT sektor, prekladateľstvo a pod), tak nečakaj,že ťa niekde príjmu a hneď budeš môcť robiť z domu,tak to na SR nefunguje. Ak by sa podniky opäť zatvárali a bude sa pracovať HO, tak sa bude skôr prepúšťať ako by prijímali nových zamestnancov, ktorí by hneď boli na HO. A pokiaľ by si mala nejaké speci schopnosti,tak sa vieš realizovať už aj teraz počas materskej ako mnoho iných mamičiek a nečakas na zázrak práce z domu

autor
1. sep 2022

@lilinka88 tato praca ma byt pre brata uctovnictvo a administrativa len sa caka este za nejakymi vecami nebudem rozpisovat

ropucha6
5. sep 2022

Ako sa moze neoplatit ist do prace? Snad skolka nestoji viac ako tvoj potencialny plat. Ze manzel nesuhlasi, tak to sa budes musiet stazovat unho potom, jasne, ze by musel asi viac pomahat, keby si pracovala a nemal by rovnaky servis. Moj manzel je oboznameny, ze ide po cca pol roku, roku na matersku a je s tym okey 🙂 ved to bude aj jeho dieta.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ropucha6
6. sep 2022

@stvura nemyslim si 🙂 ale uvidime.