Túžba po ďalšom pôrode

27. jún 2024

Baby ahojte, skúsim sa opýtať a vyrozprávať 🙂 Nedá mi vopred neuviesť, že hľadám tie, ktoré to mali tiež tak..nehľadám tie ženy, ktoré to majú opačne a nepochopia ma 🙂
Som 3 mesiace po pôrode, bol to pre mňa ten najkrajší zážitom v živote…pôrod bol síce 14hodinový, miestami bolestivý, ale nádherný a dal mi to najkrajšie v živote..máme neuveriteľne úžasné bábätko a ja už zhruba mesiac rozmýšľam stále nad druhým…mali ste to niektorá tak? Ja som to nedokála kedysi pochopiť, keď mi toto kamošky hovorili, ale teraz to úplne chápem…

guiseppinka
27. jún 2024

Si jedna z mala zien, ktore zazili krasny porod. Este si daj trochu pauzu, lebo malicky vekovy rozdiel je na slucku v zaciatkoch. Prajem ti krasne tehu a druhy porod tiez takyto krasny😍

koniarova
27. jún 2024

Ja teda osobne nepoznám žiadnu ženu, ktorá by chcela mesiac po pôrode rodiť znovu. 😁
Tak držím palce
.

martinmmartin
27. jún 2024

Ak to je preto ze si sa citila pri porode prvy krat dost dolezita na to ze ta team ludi obehuje, chvali, pomaha ti, atd ze si stredobodom pozornosti (zasluzene) co si nikdy nebola tak skus si tiezo pocity nejako inak v zivote zrealizovat.

majlo1234
27. jún 2024

Fiha, j som podobne po porode a kazdy jeden den rozmyslam, co som nam to spravila😕 aspon raz za den ma to napad e. Ale dobre pre teba!

magimi
27. jún 2024

Sústreď sa na dieťatko a užívaj si ho! Materstvo prináša zase iné krásne a zázračné chvíle! Keď sa budeš sústrediť na túžbu po ďalšom pôrode, unikne ti prítomnosť!

trinneo
27. jún 2024

Ja ta uplne chapem, prvý porod cisarsky rez-nemala som waw poci, bolesti po siti,ale radosť,ze vsetkondobre dopadlo.Druhy porod klasicky, bez problemov a konecne si zazila "ten klasicky porod"so vsetkym, co k tomu patri.Keby sme tuto otazku s muzom nepreberali uz predtým a nebolo to druhe dieta,tak do toho idem znova🤣Ja som uz vecer po pôrode kamoskam aj muzovi hovorila, ze keby aj treti by mal byt takyto, tak si to velmi rada zopakujem....kanosky sa mi smiali a boko zhrozene, ale ja som od prijatia po prepustenie si fakt ten porod este rada zopakovala😆, 😉 ani mna kamosky nechápali, ale to preto, ze oni mali ťažké porody,problemy a pod. Akoze ono sa vždy hovorí, ze nasa mysel vytesni nepríjemné spomienky a bolest,aby sme chceli rodit znova...inak by sme davno vymreli😆ved kludne mozes ist do dalsieho dietata,ale odporucam trosku pockat a trosku neskor, lebo dve male deticky byvaju taky zahul, ze porody su oproti tomu prechádzka ruzovou zahradou...drzim palce, aby si sj druhy mala taky krasny ako prvy

ziarifka
27. jún 2024

Mala som tak pri druhom a treťom pôrode. Dali mi bábätko do rúk a ja si hovorím: wow, chcem rodiť znova. A tiež pôrody dlhé, bolestivé, cca 18h. Úplne to rozumiem. Aktuálne som 4 mesiace po pôrode a teším sa na ďalší O🙂 len si dávam čas venovať sa deťom, zregenerovať a ďalšie bude neskôr.

zuzanka.zuzu
27. jún 2024

ja by som kľudne rodila aj hodinu po prvom, nie je problém, len mi dajte najesť 😂 horšie obdobie bolo potom 🙈

dominikamacakova
27. jún 2024

Pri pôrode sa uvoľňuje obrovské množstvo hormónov - dopamín, serotonín, oxytocín. To je úplná nálož eufórie a ty tú eufóriu chceš zažiť znova.

lienka.7
27. jún 2024

@autorka chápem ta, môj prvý porod bol tiež doslova malina, všetko trvalo 20 min. Pekne s epi, pohoda, klidek, tabacek... Podotykam prirodzený porod, žiadny CR. Nemala som kontrakcie, vyvolali a porodila som. Vravím si ze paráda, takto dám aj futbalovú 11tku 🤣🤣🤣
No a prišiel druhý porod a teda ten som si "odtrpela" snad aj za ten prvý. Tiez rýchly (od zátky do porodu to bolo cca. 55 minut), ale bez epi, keďže som hneď sla rodit... myslela som, že ma doslova roztrhne, odletia mi kríze... mala zle rotovala, skončil nakoniec porod vaxom. Tí poviem ze ešte pri bondingu sa mi klepali nohy...
Cize tvoje pocity sú úplne ok, keďže nemáš vyslovene zlu skúsenosť ci ťažký porod za sebou.
Vyskúšaj ešte raz a potom napíš, ako bolo a ci mas rovnaké pocity 😉

nevenka
27. jún 2024

@koniarova tak po tretom, co trval 45 min. som povedala, ze kludne aj zajtra pojdem rodit. Jasne, nesla som ani o rok, AZ o dva roky. Lebo uz viem, ze @autorka ak mas bezproblemove babo, co sme my nemali, dobre Ti spi a tak, tak asi aj si to vies predstavit. Ale nemas este skusenost, ake to moze byt besne, ked pojdu zuby, pridu choroby, vzdor. Aj 2 rocny rozdiel je na slucku niekedy,...tuzbu chapem, ale robia Ti to este hormony, podla mna. Tvrda realita este len moze prist 🙈.

nevenka
27. jún 2024

@martinmmartin prosim??? 🤪🤣
Tymto to nebude, fakt nie...

dominikamacakova
27. jún 2024

@nevenka pomýlil si pôrod s wellnessom 😀

7kikuska7
27. jún 2024

Tiež som to tak mala v marci som porodila a od augusta sme tomu s mužom nechali voľný priebeh , vždy som chcela mať malý vekový rozdiel medzi deťmi, otehotnela som v decembri ,takze budem mat rozdiel medzi deťmi 18 mesiacov 🙂

svetlonos
27. jún 2024

Aj ja som tak mala. S muzom sme vždy hovorili o 2 deťoch. Prvy podod vyvolavacka koli cukrovke, brutalne kontrakcie po minúte. Povedala som v tých momentoch, ze bude jedináčik! 😂 epiduralku, hmm - nestihli.Porod 6 hodin
Keď mi dali hneď maleho do náručia, tak o q0 monit som tiez povedala, že kludne zo jedno ešte zvládnem 😂.
Druhý porod - vysmiata ako lečo - vyjedala čokoládu a do 7cm ziadne bolesti pri kontrakciach. Tiez vyvolávali ale s nižšími dávkami. Bolesti som mala len posledných 40 minut po pichnuti vody. Tiez 6 hodinový porod.
Na druhý deň som muzovi povedala, že teda ideme na to dievčatko ešte 😂.
Držalo ma to celých 9 mesiacov až pokial obaja boli 3 mesiace stále chori s malými prestávkami, na 4 mesiac som s nimi ochorela tiez. Takže starat sa chora o 2 male deti 2 tyzdne, čistý des.
Dohodli sme sa s mm, ze stačia 2 deti ale keby zazrakom príde tretie, privítame s láskou 😃.
Ale tam som v tej chorobe teda narazila na svoje hranice 🙂
A tedavuplne ti rozumiem co prezivas teraz. No uži si to male kým sa len dá. Ja už nemám toľko času na starsieho a cítiť to. Prvé dieťa = výnimočný čas. S druhym už ozaj toho času je menej.

ivangeline
27. jún 2024

Hormóny, tiež som hneď po pôrode povedala, že môžeme dať piate. ;D Boh to vzal vážne. Do roka som porodila ďalšie.

kiki68
27. jún 2024

Ja by som s tym nemala problem, nevnimala som porod ako nieco negativne. Akoze ked som prezila trhanie sestky, tak ten porod bol malina. Casto clovek zazije hrozne veci a nema z toho teda nic. Toto strieda skor radost z dietata. Je to taky mix euforie a bolesti. Mozno som to inak vnimala a to som na zaciatku porod vnimala ako nieco priserne. Takze dakujem par ludom, ze mi dokazali veci nejak tak vysvetlit a dost to zmenilo moj pristup. Ked niekto dostane 50 ran bicom a ma krvave rany a este podakuje s blazenym usmevom, tak to iste asi existuje pri porode. Ja keby mi este prestrelia kolena k tomu budem pozerat ako vysmiate teliatko v tej euforii z toho. Toto by som este rada zazila 😉 Takze chapem Ta

85miska
27. jún 2024

Áno rozumiem ja som mala to iste. Hneď som chcela druhé. Podarilo sa nam keď mal prvý 6 mesiacov. Neľutujem vôbec malý vekový rozdiel. Bolo to super obdobie a teraz už keď aj mala je väčšia a majú obaja rovnako spanok a aj chodí krásne sa spolu prehrajú. Som spokojná teraz s mojimi deťmi.

nika3136
27. jún 2024

@koniarova Ja som chcela znovu rodit sekundu po porode. Este len ho vybrali a uz som hovorila, ze to bolo nadherne a chcem to zazit opat, ze by som odrodila za kazdu zenu tu /takymto sposobom/ 😃 ale to bol 2.porod, prvy bol hroza

nikushka8
30. jún 2024

Mala som to rovnako. Hned po porode prvej som si povedala,ze wau, toto chcem zazit znova! Porod som mala uzasny. Vsetkym kamoskam som tvrdila, ze kludne pojdem rodit aj 100x, len ak to nebudem musiet nosit (nemala som bezproblemove tehotenstvo, rakze do 2. som sa nehrnula). Nakoniec mame 2rocny rozdiel. Aj druhý porod bol uzasny, komorny, len ja, manzel, PA a na chvilu doktorka, no vtedy som si povedala, ze uz stacilo 😁

terry658
30. jún 2024

Tiež som to tak cítila po pôrode druhého syna. Ale rýchlo som vytriezvela, keď 3 ročná dcéra chytila obdobie vzdoru a deti spali na preskačku.
No ak si trúfaš na dve deti tak smelo do toho. Budú to časom parťáci.

karolinkaaaa005
2. júl 2024

Ja som na tom podobne , bolo to nádherné celý pôrod od 7:00 do 20:40 kým nebola mala na svete , muž po celý čas somnou ♥️ bolo to nádherné a neuveriteľný zážitok to pre mňa bol ,pretože zo synom sme také nemali tam išlo o život ..celý čas strach ale všetko je snim v poriadku ♥️....pri malej sme si to užili naplno 🙂 ....