Túžba 45-ročnej po treťom dieťati

8. nov 2023

Mam dve deti..19, 8..budem mat o 3mesiace 45r., ale už 5r mam vkuse v hlave túžbu po treťom dieťati..nechranime sa už 3r.,nechávala som tomu voľný priebeh, ale nepodarilo sa..tak rozmýšľam ci sa este pokusim pracovať na tom intenzívne( ak sa ani tak nepodarí, budem zmierenia s tým, že som to aspoň skusila), alebo to už nesíliť??😔..psychicky , finančne sa nato citim, len mam obavy ako bude reagovať rodina, znami ..počúvali by ste svoje srdce, alebo rozum.???.
Prosim odpuste si poznámky tipu, že budem babička na stužkovej..to má nezaujíma…

simsalabim
8. nov 2023

V tvojom veku by som uz pocuvala rozum. Teda ak nie si Angelina Jollie s tucnym kontom a zamestnancami, co ti pomozu.

doriiis
8. nov 2023

3 roky sa nechranite a nič? Možno ti telo dáva najavo,že už stačí.45 je veľmi veľa na dieťa.

syslik81
8. nov 2023

no ak sa ti to podari na jeho maturitnom vecierku budes mat 60 ..vnucata sa mozno ani nedockas a nehovoriac o tom ,ze ked bude v puberte ty budes rada ze sa udrzis na nohach a nieto este ho pripravovat na zivot a chapat ho .. a zabudni ze tvoje deti ti s nim pomozu-tvoje dieta tvoja starost .. a manzel co? je nadseny ze namiesto vnuceniec by mal vlastne dieta a v dochodku lietal a nahanal pubertiaka

huginko
8. nov 2023

Za mňa sa riad srdcom....

huginko
8. nov 2023

@syslik81 v puberte a budeš rada, že stojíš na nohách???? Dnes je doba iba, to co sú za názory?

janinah
8. nov 2023

Rodila som v 42.posledne...45 by bol pre mňa vekový strop.Chcem to dieťa vystudovat a oženiť,ešte len vš bude začínať a ja už v dôch.veku budem.samozrejme mame na to financie aj plán B,keby už rodicia nemohli....len mne by bolo ľúto nedať mu to co starším a nebyť pri jeho životných udalostiach ako sme boli pri starších deťoch.

janinah
8. nov 2023

@syslik81 60tn8k je dnes plne pracujúci a fungujuci človek ,nehovorím,ze celkom bez tabletiek to ide,ale rozhodne to nie je traslavy dementny starec

syslik81
8. nov 2023

@huginko no v 60 odzemok tancovat asi nebude ...

syslik81
8. nov 2023

@janinah ok 60 rocna "teta" bude iste rada 15 rocnemu pubertiakovi ked uz odpocitava roky do dochodku ...

doriiis
8. nov 2023

@janinah ...tak jeden z piatich asi.Taky,čo nemá deti,taký čo fyzicky ťažko nepracoval naozaj nikdy.Ano aj ja poznám takých.

janinah
8. nov 2023

@syslik81 odzemok nie je všetko...životné skúsenosti a zrelosť sú viac...
No,ja mam 60 a doma 18r...takže ja na rozdiel od tvojich teoretických kecov toto žijem....a nebudem sa chváliť ako dobre,ešte by mi tu závideli...

janinah
8. nov 2023

@doriiis tak asi sa pohybujeme každý inde,v mojom okolí plno fungujúcich 60+....

stanulienkat
8. nov 2023

45 je fakt vela. U mna strop 38. Ak by som veeelmi chcela, tak v 40. An to je uz dost. Je to na tych zenach vidiet, aj ked ony sa tvaria, ze su mlade.

petronelag
8. nov 2023

@janinah aj ja poznám v okolí ženy po 60-tke a fungujú celkom dobre. Najviac záleží od zdravotného stavu.

jina29
8. nov 2023

Ked sa na to cítiš choď do toho ❣️

medda_beda
8. nov 2023

@syslik81 Ako kto.Ja poznám pomaly 80 ročnú reprezentantku v športe a veru, že vyzerá tak na 65 maximum.

evaachesa
8. nov 2023

Daj si vyšetriť AMH a možno zistíš že už veľká šanca počať prirodzene ani nie je. Po 35tke ide kvalita vajíčok rapídne dole. Škoda že si to intenzívnejšie neriešila už v tej 40tke. Skús nejaké vyšetrenia nech sa zbytočne netrápiš tým premýšľaním. Mne v 33 rokoch zistili predčasné ovariálne zlyhávanie. V tvojom veku už budem podľa prognóz už najskôr v menopauze.

syslik81
8. nov 2023

@medda_beda ved ja sa nehadam,ze v 60tje sa da zit cvicit etc ..ale na dieta je to uz dost .. uz nepremyslaju ako mlade , nejdu z dobou kt dnes napreduje neskutocne rychlo .. nehovoriac o tom ako sa ten 15 rocny citi ked predstavi mamu a ta ma 60 .. samozrejme da sa mat dieta a aj byt mama a babka v jednom .. ak sa na to dotycna citi .. ale proste ja osobne by som to svojmu dietatu nespravila .. a je to moj nazor a plne chapem ze s nim nemusite suhlasit .. no aj mat dieta ma neaky strop ..

medda_beda
8. nov 2023

Ako to ty cítiš, ale je podľa mňa iné ak je jeden z rodičov starší a druhý mladší ako keď sú obaja starí.
Treba uvažovať aj nad tým, že 15 ročný netúži riešiť choroby a boľavé kĺby rodičov.
A vy odbijete najlepšie roky ktoré ste si ešte mohli užiť pri malom dieťati.
Zároveň ťažko povedať, že či budete rozumieť svojmu dieťaťu keď vyrastie kedže vy ste vyrastali v úplne inej dobe.

Rob ako to ty cítiš, ale pohla by som si.

lucia147852
8. nov 2023

V 45 úmyselne otehotnieť je za mna strašne neskoro. Riadila by som sa rozumom a očividne aj telo ti hovorí, že už nie je moc ready na to

haanovajana
8. nov 2023

Keď túžiš po bábätku,tak chod do toho.

medda_beda
8. nov 2023

@syslik81 Ale veď jasné, ja som len okomentovala, že vek nemusí byť viditeľní, ale stotožňujem sa s tvojím názorom čo sa rodičovstva týka. 🙂
Môj súrodenec je posledné dieťa a ja mu teda ozaj nezávidím.Mňa mali rodičia mladí.
Ja som si dala strop max do 35 ak sa to nepodarí.

milanemila
8. nov 2023

Ak sa na to ty citis, tak by mi bolo jedno co povie sirsia rodina alebo okolie 🤷🏼‍♀️ uz ta to drzi roky, tak to nie je nejaka kratkodoba nalada. Mozno ale je fajn pocuvat svoje telo, ked ako pises skusate a nejde to.
Ja viem, ze v takom veku uz male deti nechcem. Ked budem mat 45, tak nase deti budu mat 18 a 15 a my sa s muzom zas mozeme venovat jeden druhemu, viac cestovat a venovat sa nasim konickom. Taky ma muz plan a ja dufam, ze nam to teda spolu dovtedy vydrzi :D

fineta
8. nov 2023

Bála by som sa. Z mnohých dôvodov. Takže za mňa už nie. Ale samozrejme, keď sa na to cítite, si v kondícii a pripadas si na 20, tak si sprav podľa seba. Druhých do toho nič. Nikto si to za teba neodkruti.

Samozrejme, ked niekto neplánovane otehotnie v 45ke, tak to treba prijať ako dar. Ale snažiť sa o to v takomto veku je za mňa už cez. Spraviť takéto deťom a aj tomu malickemu stvoreniu, ktoré potrebuje oboch plnohodnotných rodičov je dosť sebecké... Ja ti neviem.... 🤔

hlinka77
8. nov 2023

Treba brať do úvahy aj to, že dieťa sa nemusí narodiť zdravé. Riziko DS v tomto veku matky je veľmi vysoké.

lupienokruze
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alica2202
8. nov 2023

@milanemila toto je aj moj plan :D

morusha
8. nov 2023

Tak nebola by si prvá, ani posledná ...viem čo je to tá iracionálna túžba po dieťati, hoci má človek pocit, že už ušiel vlak, proste to tak človek cíti, že by mal. No a ja som tiež rodila tretie tesne pred 42 a je to to najlepšie, čo sa mi mohlo stať. Som zato neskutočne vďačná, i keď človek samozrejme nevie, čo ho čaká, ale to vlastne nikto.

pink_lady
8. nov 2023

v rodine jedna v 46 otehotnela, rodila 47r, baba uz je dospela, doktorka mi hovorila ze rodila im nedavno /vtedy jked mi vravela/ 49 rocna...viem ze u mojho dr bola aj 50r rodicka...Ak chces chod do toho cielene, ak sa ma zadarit zadari sa, ak nie, tak nie

gypsomilka
8. nov 2023

No ja mam 44 a teda uz by som do 3nesla ani keby moja hlava kricala ze anoooooo. A to sa citim celkom fit 😂😂.
Vsetko je to pekne mat take mini babo,drzat ho atd ale… podakovala by som pekne za dve deti a venovala sa im tak ako doteraz.