Tretie dieťa - áno/nie

ivakat248
17. jún 2024

Ahoj,ja viem,ze rozhodnut sa musime aj tak my sami, ale mame dve deti doma. 5r a 2r. Rozmyslam,ci ist do trietiwho dietatka. Pri tehotenstvach som dost pribrala. Aktualne som pekne schudla,konecne sa sama sebe po 5tich rokoch znova pacim. Dalsia vec. Porody skm mala dost narocne a proste komplikovane a pri prvom som mohla zomriet, pri druhom doktor skonstatoval,ze dalsie dieta je uz velke riziko, lebo maternic aje tenka ako papier. Uz by som mozno chcela aj do prace....je vela proti,ale potom nastupi to ALE! svoje deti milujem a nieco mi mahovara,ze asi chcem aj dalsie,ale teda bojimsa,aby som ten porod prezila...ano viem,mozem sa dat povysetrovat,ale to mi podla mna nikto nezaruci,ze sa mi nieco nestane....ale ta tuzba tam je,tak ja neviem,no.....

really8
17. jún 2024
viky_21
17. jún 2024

Neporadím ale obdivujem. Ja mam 1 a neviem ci by som zvládla 2. Ale isto viem, že 3 by som nedala 🙈

nuklia
17. jún 2024

Este si stale mladucka. Ja by som tomu minimalne dala cas. Tretie babatko mozte mat aj za 5rokov... Deticky podrastu, pojdes do prace, zresetujes hlavu, telo a cas ukaze... 🙂

zmrzlinka2021
17. jún 2024

@ivakat248 Nie. Tvoje zdravie je na prvom mieste.

janage
17. jún 2024

@ivakat248 poloz si otázku, veríš dr?
Ak áno, fakt chceš riskovať, že 2 deti budú polosiroty?

h2
17. jún 2024

Pri prvom si skoro zomrela, po druhom Dr. povedal, že tretie je veľké riziko. Tu máš odpoveď. Aj na to, či mať ďalšie dieťa, aj ja to, prečo po ňom tak túžiš. Túžiš po ňom, lebo by si ho už nemala mať a každý chce viac to, čo nemôže mať. Buď spokojná s dvoma zdravými deťmi, mnohé ženy nemajú ani to.

tanyan
17. jún 2024

Sama píšeš, že miluješ svoje deti. Tak neriskuj, že o teba prídu.
Radšej si kúpte psa, ak sa potrebuješ ešte o niekoho / niečo starať...

jaskolka
17. jún 2024

@ivakat248 nešla by som do toho. Riziko je väčšie, mala si ťažké tehotenstva a pôrody, prečo chceš tak riskovať?

barbora0308
17. jún 2024

@ivakat248 Mne po jednom potrate vo vyssom tyzdni a dalsom vysoko rizikovom tehotenstve, ktore som ledva dotiahla do 36tt lekar povedal, ze mi uz druhe tehotenstvo neodporuca. Nikdy by som neriskovala svoje zdravie. Rovnako nesiem zodpovednost za mojho syna a nikdy by som nevedela byt taka sebecka, ze by som uprednostnila tuzbu mat dalsie napriek vsetkym rizikam!

januska12323
17. jún 2024

Pri takomto stave nie. Možno o pár rokov keď sa dá maternica dokopy a doktori to odsuhlasia.

greywolf
17. jún 2024

@ivakat248 ked mas ten vnutorny pocit ze chces tretie tak do toho. 🙂

kamagma
17. jún 2024

Nie,nesla by som do toho uz.

magic08
17. jún 2024

chapem tvoju tuzbu, sama mam tri deti, no pre mna, byt na tvojom mieste, pri rozhodovani, by bola najdolezitejsie to, či chcem ist o rizika, ze moje starsie deti ostanu bez matky, a ci mi to za to riziko stoji. Ja by som sa bala a nevedela by som si predstavit, ze by moje deti boli bez matky, ak by sa mne nahodou niečo stalo. Nekladla by som svoje tuzby nad riziko, ze moje deti ostanu bezo mna

hederamonstera
17. jún 2024

Boze nie. Fakt chces takto riskovat? Zamysli sa preco ta to laka.

sense
17. jún 2024

Nie nešla by som do tretieho dieťaťa, v tomto prípade musí vyhrať rozum nie túžba. Nešla by som do takého rizika

domka222
17. jún 2024

Nie,nešla. Báť sa,že nevynosím tretie a že dve doma už nemusia mať mamu je veľmi veľké riziko

rorino
17. jún 2024

@ivakat248 nikto ti nikde a nikdy nezaručí,že sa ti nič nestane,ale keď vieš,že to môže byť pre teba život ohrozujúce,je logickejšie nepodstupovat riziko,že tvoje milované deti prídu o maminu.

personality
17. jún 2024

Co Ta nezabije, to Ťa posilní? 😀

diewcatqoo
17. jún 2024

Nie je to z tvojej strany nezodpovedne voci detom, ktore uz mas? Ak ti lekar pohrozil, ze dalsie dieta je uz naozaj velke riziko, tak vazne je tvoja tuzba silnejsia nez vedomie, ze mozes z dvoch deti urobit polosiroty?

oblecenie99
17. jún 2024

@ivakat248 No CONTRA: už som dlhší čas doma, veľké priberanie v každom tehotenstve, skoro som zomrela pri prvom, pri druhom lekár dôrazne varoval, že tretie nie. PRO: lebo asi chcem. Mne z toho vychádza, že skôr nie, ale tak ty vieš... Nie muž, nie VY, ale v prvom rade TY. Na tvojom mieste by som sa poradila s lekárom. Ako to vidí teraz.

luccija
17. jún 2024

@ivakat248 keď tak neskôr...za chvíľu škola, škôlka nudiť sa nebudeš.Ale za mňa viac nie ako áno načo riskovať?

lenkakravcova
17. jún 2024

@ivakat248 v prípade tvojich zdravotných problémov by som si na tvojom mieste pri túžbe po ďalšom potomkovi adoptovala alebo osvojila 🙂

dominikamacakova
17. jún 2024

V tvojom prípade ani za milión

blonde_bella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hylary
24. jún 2024

@ivakat248 predpokladám že máš deti rovnakého pohlavia a chces iné... Každopádne pozeraj na svoje zdravie... Deti sú malé, tak sa im venuj, a nevymýšľaj sprostosti 🙂

bluka2
24. jún 2024

Mna by zaujímalo, či sa bežne pozerá na hrúbku maternice? Lebo ja napríklad po 2 detoch nemám ani sajnu, či je tenká či hrubá (prirodzene porody). Takže veľa ľudí sa podľa hrúbky maternice vôbec nerozhoduje, lebo nevie, aká je…

hederamonstera
24. jún 2024

@bluka2 asi ju mas v normale a tak ta lekar zbytocne nezatazoval tou info. Ale tuto je zjavne problem, tak ju lekar upozornil

bluka2
24. jún 2024

@hederamonstera pochybujem. Akože kedy, po pôrode 6 týždňov na kontrole sa to pozerá utz?