Tretie dieťa a strach ako to zvládnem

lucy94
4. okt 2022

Ahojte mamky 3 detí, ako ste reagovali, keď ste zistili,že ste 3x tehotné? Čo sa zmenilo doma po príchode z pôrodnice ? Ako vyzerá váš bežný deň s tromi deťmi? Čakám 3 "nečakane" resp.trochu neplánovane na toto obdobie a veľmi pomaly sa s tým snažím vysporiadať,najmä preto, že si neverím ako to zvládnem . Či nenastane chaos a budem si vedieť zorganizovať a zadeliť čas tak, aby boli všetci spokojní, vrátane mňa. Bojím sa toho, mám zmiešané pocity , zmenilo sa to u vás pôrodom? Ďakujem za akékoľvek odpovede .

anjelicek26
4. okt 2022

Ved kazde dieta rozhodi rezim rodiny, je to normalne... a aj je normalne, ze sa to po par tyzdnoch utrasie, ty si zvyknes, surodenci tiez, manzel tiez, len treba mat v hlave nastavene, ze to bude fajn a ono to skutocne bude fajn... my sme tretie dostali uskriekanu nefunkcnu jednotku, takze nic pozitivneho sa k tomu asi povedat nedalo, ustali sme to kvoli/vdaka tomu, ze som podla starsich deti vedela, ze - z toho raz proste musi vyrast a - raz z neho bude urcite uzasne dieta ako jeho surodenci...inak by bol pri tych hodinovych revoch kazdy bozi den davno skoncil v hniezde zachrany 😂 On bol tiez taky neplanovane-planovany...tretie sme chceli, neskor, jeho sme zarobili 27.den s 29.cyklu, dodnes nechapem, ako to bolo mozne... ja cerstvo v novej praci, proste radost, este v skusobnej... ale tak dali sme to, v tej firme teraz robim cez desat rokov... vsetko sa to nejako utriaslo a mame aj stvrtu...

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0ria0
4. okt 2022

zvykneš si, som si istá🙂 teraz sa ti možno všetko vidí nereálne a náročné, ale do toho sa dostaneš, bude to ok🙂

sojorez
4. okt 2022

Ja si pamatam, ako som znamej vravela, ze "kdeze tretie dieta, kocky mam odrastene, perfektne partacky na aktivity, co si, zas mat novorodenca" a o tyzden pozitivny tehotensky test 😂 Syna sme od narodenia zaclenili do aktivit - ziadny rezim "teraz spinka, teraz sa kupe", tak pol dna sa nikam nejde. Kedze sme aktivna rodina a starsie dcery som satkovala, tak presuny sme mali poriesene, s kojenim tiez nebolo vela roboty, proste sme ho presuvali jak maca po vsetkych nasich aktivitach. Syn toto tempo zvladal uplne s prehladom, takze nebol ani problem napr. s letnou dovolenkou, kde jeho "rezimovy" starsi bratranec bol pol dovolenky v strese zo zmeny prostredia. Cize u nas sa vo fungovani nezmenilo nic.

cimage
4. okt 2022

Rozdiel vidim iba v tom, ze to najmensie bude najostrielanejsie. Musi sa prisposobovat viac ako starsi. Uz sa neda venovat a prisposobovat len jemu. A vela kludu na spanok tiez nema, lebo stale niekto nieco chce, rozprava, bucha. Tiez u nas fici nosic, lebo by som poldna nic neurobila.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sojorez
4. okt 2022

@stvura Ano, toto mame i my. V skolke nehrozilo si spievat detske pesnicky, on spustil bad guy od b.eilish🙈 Tym, ze rastie s pubertackami, tak mam v podstate doma troch pubertakov, lebo co mozu sestry, moze i on.. Rovnako technicky ostrielany, tvrdohlavy 🙈

lucy94
autor
4. okt 2022

Baby a finančne sa to dá utiahnuť ? Ja dúfam,že to pôjde nejak . Už mám dohodnuté stretko s finančnou tak snáď poradí. Budeme riešiť aj bývanie a aj hypotéku tak bude toho veľa ale snáď to spoločne zvládneme. Rekonvalescencia po 3 pôrode bola u vás aká ? Ďakujem vám všetkým naozaj 🌺

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinabila
4. okt 2022

@lucy94 zbytocne sa pytas na financie, ked niekto zaraba v cistom 500 Eur a niekto 5000 Eur. to,ci to financne utiahnete je indivindi pre vasu situaciu

myela
4. okt 2022

@lucy94 neboj sa, zvladnete to. Neviem ako mas stare deti, ale vsetko sa da. Urcite obdobie s babom bude narocne, ale zvladnes to. Mozno budes menej upratovat, lebo nebude tolko casu pri vareni a dalsich dvoch detoch, ale svet sa z toho nezruti. Manzel nech pomoze tiez s cim bude moct - skola, skolka, nakupit.