Svokra si nárokuje na 3,5-mesačné bábätko na celú noc

11. sep 2023

Ahojte, to je naozaj taký problém aby svokra pochopila, že jej nebudem dávať bábätko? Dcéra má tri a pol mesiaca, svokra sa jej dožaduje na celú noc alebo na pol dňa a podobne. Nemám problém jej ju dať kočikovať alebo popestovať ale naozaj jej ju nemienim dávať každý deň a na noc a podobne. Kočikovať nechce, chce byť s malou len sama aj keď prídeme na návštevu stále nás niekde posiela do obchodu, von, na prechádzku, do mesta hocikde, pokiaľ sme u nej malú ani nechytí, stále len opakuje že by s ňou rada bola sama...no nech si každý myslí čo chce mne sa to nepáči, stále len nech ju uz prestanem kojit aby mohla byť u nej a podobne reči. Stále sa sťažuje ako ju chce kúpať, prebaľovat, uspávať, kŕmiť ale nie že raz ale stále, najradšej by tu bola každý deň a starala sa o ňu ako mama...muž jej to vysvetľoval x krát aj svokor, že je babka a má sa tak správať ale ona nie stále sa sťažuje že jej malú nenecháme a že sa nemôže o ňu starať, každý deň vypisuje správy že jej mám malú doniesť a rovno aj nabaliť, alebo rovno príde na návštevu a hneď medzi dverami padne veta typu "máš zelinu v záhrade, choď si to vytrhat ja budem sama s malou vnútri" keď jej poviem nech ju vezme von tak nie ona s ňou chce byť sama. Sťažuje sa každému koho stretne jak jej ju nedávame a podobne pritom ide len o to že ju chce proste nadlho, keď sme sa jej pýtali prečo ju nechytí keď je s nami tak povedala že to je divné, chce s ňou byť sama a užívať si ju.. a prosim komentáre typu buď rada že má záujem ani nepíšte, ja som rada ale zase odkiaľ pokiaľ stále je to babka a nie mama

a_alexandra_a
11. sep 2023

Nedala by som v žiadnom prípade, tým dupľom keď si ju takto až chorobne nárokuje a dožaduje sa byť s ňou sama. Jedným uchom dnu a druhým von. Jasne jej povedz, že dieťa jej samé nedáš a buď to pochopí, ale ju neuvidí už ani s tebou. Je veľmi dobre, že manžel aj svokor sú na tvojej strane.

melanta
11. sep 2023

Svokre povedz, že ona mala nárok na svoje deti. Na toto nárok nemá. A ak nezmení správanie, tak nebude mať ani nárok babky a vnučku bude vidieť raz mesačne na krátkej návšteve u nej. Buď asertívna, rázna a ak niečo povieš, dodrž to.

lucka_ke
11. sep 2023

nedala by som jej ju, a dojči kým môžeš

pribinak
11. sep 2023

Jednoducho by som povedala že je to pre mna neprijateľné
Muž by tá mal podporiť

autor
11. sep 2023

@pribinak muž je na mojej strane aj svokor ale to je ako hádzať hrách na stenu

lucka_ke
11. sep 2023

musíš sa odstrihnúť, proste jej neodpisovať na správy, nechodiť tam často, ty si matka ty rozhoduješ o svojom dieťati

evelyn246246
11. sep 2023

.. povedz jej, ze ma poslednu sancu s tym prestat, inak sa odstrihnes uplne a neuvidi vnuca vobec .. alebo raznejsi sok a to nepovedat nic a hned sa odstrihnut... samozrejme dodrzat ..inak je to chore od nej ..

pribinak
11. sep 2023

Tak by som čiastočne obmedzila kontakt

. A hneď na prvú otázku že prečo tak by som povedala že som vyčerpaná z neustáleho vysvetľovania a že to cítiš ako tlak

mimi3008
11. sep 2023

Tyyyy jo, keby som mala brata a svagrinu, myslela by som si, ze tvoja svokra je moja mama. Starsi syn ma uz 4 roky, razne sme to museli stopnut v zaciatkoch, ale aj teraz kopeckrat na nas tlaci, presne tie slova, ze nech si my ideme po svojom, ze si chce deti uzit a pod. Jediny rozdiel, ze moj otec sa jej zastava. Doteraz mame kvoli tomu s mojimi rodicmi napate vztahy. Dalsia babicka, ktora nevie, kde je jej miesto. Normalne nech zaradi spiatocku, skludni hormony a nie, nemas byt rada, ze sa zaujima. Je rozdiel medzi laskou, zaujmom a chorobnou posadnutostou

januska12323
11. sep 2023

Nechcem rozvíjať konšpiračné teórie ale čo také s ňou chce robiť osamote keď počas návštevy sa jej ani nedotkne??

dzupi898
11. sep 2023

keďže jej to už vysvetľovali, nechala by som to tak a ani by som na jej reči už nereagovala. dcérka je malinká a nie si vôbec povinná jej ju takto dávať. ak sa jej teraz neľúbi to, čo jej ponúkaš, tak má proste smolu

tehotna40
11. sep 2023

Určite nie. Moja mala bude mat 3 roky a nedám ju na noc ani svojej mame a to viem ze sa o ňu 100 percentne postará. A nie ešte také malinke babatko, rázne by som povedala nie, nech sa hnevá kto chce.

nerya
11. sep 2023

Mne to príde choré... Prečo sama... 🤦🤦🤷🤷 Len si ty pekne dieťa drz pri sebe ❤️

lucka_ke
11. sep 2023

@januska12323 presne tiež mi bliká kontrolka

nelca0510
11. sep 2023

A ona má dcéru? Možno si chce užiť chvíľku sama s babatkom,akoby to bolo jej bábätko. Čo je stále divné. Ja osobne by som to nedovolila, príde mi to divné,trhať 3.5 mesačné bábo od mamy.

kitycat
11. sep 2023

A jej syn je jedinacik? Mozno ju chyta druha puberta.

Povedala by som nech adoptuje vlastne

autor
11. sep 2023

@januska12323 no šak to nechápem čo s ňou chce robiť

@nelca0510 má dve dcéry
@kitycat má dve dcéry, dvoch synov a ďalšie 3 vnúčatá

siska53
11. sep 2023

Je to divne a nie, nedala by som. Starsi spal u mojich rodicov, ked mal cez 2 roky. A u svokrovcov, ked mal dva roky, ale s tatom, lebo ja som bola v porodnici. Moja ci muzova mama chapali, kde je ich miesto.

glorikarebeka
11. sep 2023

Ja by som to ani neriešila, nech jej povie muž, že môže snívať a pre mňa ukončená vec

lucia13022023
11. sep 2023

Mne to príde veľmi čudné, že sama. A k iným vnúčatám sa ako správala? Alebo správa? Tiež takto?

kitycat
11. sep 2023

U inych to nerobi? Tvoj muz je kolke dieta v poradi? Dcera najmladsie vnuca?

simona92101
11. sep 2023

U nas to bolo podobne s prvorodenou,babka kocikovat nebola ani raz,ale tiez si malu pytala na cely den,tiez ze chce byt s nou sama.ze si mam naodsavat mlieko na cely den a nabalit ju,lebo ju chce ist ukazat kolegyniam do prace 🤦‍♀️ ked som nedovolila,kolegynu si zavolala k nam domov!byvali sme cerstvo nastahovani v dome,este kopec veci vonku nedorobenych,len vnutro zariadene,a ona si bez opytania k nam zavola kamosku.pani som v zivote nevidela,este jej aj exkurziu po dome urobila,s komentarmi ze sme aspon upratat mohli 🤦‍♀️manzel s nou urobil poriadky,urazila sa na hodne dlhy cas...

autor
11. sep 2023

@lucia13022023 čo sa týka švagrin tam si to nemusela vynucovať, obe jej deti dávali od narodenia, išli do obchodu dali jej strážiť a tak. Aj teraz je jedna na dva týždne v grécku a svokra jej stráži dcéru 1,5 ročnú. Švagor byva vo švédsku chodí domov 2x do roka tam nemá vzťah k vnúčatám

autor
11. sep 2023

@kitycat najmladšie vnúča je a muž je stredný

autor
11. sep 2023

@simona92101 no to je tiež dobrý extrém, no táto ju ani nikomu neukáže len sama a sama

kitycat
11. sep 2023

A nemoze byt, ze sa takto aj pri inych odbavovala? Poslali ju a skusa dalsie?

Ale teda ignoruj a cokolvek ta podle robit, tak ju posli. Posle ta plet? Posli ju na zahradu ak jej to vadi, tebe nie 🤭

izabela181
11. sep 2023

No mne to príde veľmi čudné, mierne desivé…určite by som nedala takéto malé dieťa nikomu na pol dňa, a noc už vôbec 😬 keď čítam niektoré príspevky, som rada že starí rodičia môjho syna nemajú vybudovaný nejaký extra vzťah k malému (aj keď ani to nie je ideálne). Suoer je, že máš podporu muža aj svokra…ja na tvojom mieste by som bola veľmi razna, a povedala si svoje

autor
11. sep 2023

@kitycat ťažko povedať hovorím že švagrine jej deti dávajú stále ale tak za malou nemusí behať za staršími áno

svetlonos
11. sep 2023

To je babka psychopadka. Prerusila by som uplne stretavanie s nou, v ratane dcery. Sama, na noc a prestat kojit 3, 5 mesačne dieťa lebo lejdy prikazala! To je na psychiatra.

domkakvet
12. sep 2023

Obmrdzit kontakt, teraz sa ti neda a niesi ani doma.