Švagriná je nešťastná, že má synov

13. sep 2021

Ahojte najskôr sa ospravedlňujem že píšem ako anonym aj keď to sama nemám rada ale teraz nemám inú možnosť chcem sa poradiť ohľadom mojej švagrinej - manželovej sestry.. vždy som túžila po deťoch a bolo mi úplne jedno či to bude dievča alebo chlapec len som si priala aby boli zdravé no moja švagriná má iné zmýšľanie a zmyslom jej života bolo mať dcérku keďže ona s mamou mala vždy super vzťah a predstavovala si že aj ona so svojou dcérou bude mať osud to však zariadil inak..keď otehotnela prvýkrát bola si istá že čaká dievčatko už popredu nakupovala veci ružový kočík výbavička .. všetko vôbec si nepripúšťala že by to malé stvorenie čo nosila pod srdcom mohol byť mužského rodu..keď jej doktor oznámil že čaká chlapca stále to nebrala vážne veď doktor sa mýli predsa len je už stary..asi zle videl ..keď sa jej však porodila a zistila že je to naozaj chlapec upadla normálne do depky a zúfalstva..prvé dve noci len preplakala s tým že ona chce dievčatko čo si ma s chlapcom počať? Že život nieje fér ..pritom sa jej narodilo krásne dieťa aj keď nie úplne zdravé. Mne sa medzi tým narodila zdravá dcérka takze závist bola na svete.ked vo februári otehotnela druhýkrát už v 5 týždni rozprávala že jej to Boh vynahradzuje a tentoraz to bude vystužené dievčatko nuž v novembri má termín a je to opäť chlapec. Opäť nastúpili depky je nešťastná zanedbáva aj prvého syna ktorí bude mať 4 roky a mamu pozná len nervóznu a nastvanu na celý vesmír samozrejme si to vybíja na ňom nik nevie pochopiť ako môže takto reagovať na to že má chlapcov ale ona proste ma vraj v sebe voči nim nejaký blok

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
13. sep 2021

Ja by som jej povedala,ze nech ich da na adopciu,ked jej znicili zivot. Ze si to nezasluzia taketo spravanie a v inej rodine budu stastni aj za chlapcov. Mozno by sa spamatala.

helcanw
13. sep 2021

Toto by chcelo psychiatra! Verím že niektoré ženy túžia po dievčatku a keď je to chlapec tak sú najprv teochu zaskočené/smutne, ale väčšinou do takýchto rozmerov to nejde, aby si vybíjali zlosť na dieťati! Takze niekto z rodiny, asi manžel by jej mal naznačiť že to treba riešiť s odborníkom.

asfodelka
13. sep 2021

Ukaz jej tento clanok 😄 na 11ty krat sa podarilo dievcatko. https://www.cas.sk/clanok/881667/mamicka-10-chl...
Skus jej vnuknut myslienky, ake je uzasne mat chlapcov. Ja mam dvoch a som spokojna. Mozu chodit zafulany, neucesany, nevadia im drobne urazy, nebudu sa trapit s menzesom, atd.. povedz jej ze Ty tuzis po chlapcovi, nech ma pocit ze ma nieco co Ty nemas - ked uz Ti zavidi.

autor
13. sep 2021

Moju malú zbožňuje a svojho syna ignoruje mojej stále kupuje oblečenie hračky jej synovi nekúpi ako je rok dlhý polovica veci čo nosí sú mu už male.. absolútne sa mu nevenuje malý má 4 roky a skoro vôbec nerozpráva moja ma 2.5 roka a ovela viac rozpráva ako on..vkuse ho pcha buď svokrovcom alebo svojim rodičom a chodí si hore dole pritom on ju má tak rád a take zlaté dieťa to je 😥

dilino
13. sep 2021

Katastrofa 3 vzduchom poriadne chladene.Ja by som dala všetko na svete aj za moju postihnutú dcérku ktora zomrela.A mať chlapčekov je tiež super koľko žien ktoré roky nemôžu mať deti jej tiež zavydia nevie si vážiť že boh jej doprial dve zdravé deti.Ze jej hanba neda facku že si vybija zlosť na 4 ročnom chlapčekovi.Načo takej deti že jej zničili život nech si nasere do huby.Nepochopim take ženy choré ona potrebuje asi psychiatricke vyšetrenie či má vôbec nejake IQ.Veľmi som sa nahnevala že niekto si neváži čo má.My s priateľom sme o postihnutu dcérku prišli zomrela 11 ročná všetko by sme dali aby tu s nami bola.Načo takej deti čo si neváži že sú zdravé.Ja mám kolegynu má dve deti dcérky 9 a 7 ročné.Ta staršia ma rakovinu už je z najhoršieho vonku ale nočna mora že by s ajej to mohla vrátiť a mladšia ťažku formu epilepsie niekoľko záchvatov do týždňa.Nech jej niekto dá poriadne facku za to že trepe debiliny že jej zničili život.Po papuli jej dať a čo na to jej muž či ten je na tom tak ako ona.To je na psychiatra a nie že má depresie šak to choré.A jej matka tvoja svokra na to nič nehovori.Ved to je na zamyslenie.Koľko žien je takých čo sa roky trápia trpia nikto im nevie pomôcť a toto je ako rozmaznane decko čo ked mu vezmu hračku tak reve to je na psychiatra to mi ver.

kitycat
13. sep 2021

A ten otec to nevidi?

pribinak
13. sep 2021

Otec dieťaťa ten čo? Svokra to nevidí? Ako dcéra zanedbáva dieťa?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
13. sep 2021

@bambulienka25 ona za to nemoze,nezatracovala by som ju len jej ukazala smer.
A urcite by mala ist za odbornikom

mabenn
13. sep 2021

blba je...alebo nejaka porucha tam bude...asi skor to druhe...

evica17
13. sep 2021

Nech sa spamata. Aj s chlapcom- synom moze mat krasny vztah, len sa treba tym detom venovat. A to ze by mala dceru, jej nemusi zarucit ze ta dcera by mala s nou taky vztah ako ona s mamou. Ja mam chlapca a jedine co som sa bala , bolp ze co s nim budem robit, ze ako sa taky chlapci vychovavaju ( v nasej rodine su vacsinou dievcata, tak ten dievcensky, zensky svet poznam dokonale a chlapcensky mi bol vzdy zahadou) a tak sa teraz ucim vnimat svet aj z tej muzskej perspektivy, aby som bola dobrou mamou mojmu synovi.

evica17
13. sep 2021

A by som jej tie veci a hracky co nosi tvojej malej odmietla, ze nech radsej synovi kupuje a onho sa stara, ze chudak je zanedbany po citovej ale aj.materialnej stranke. Ze ked nebude dobrou matkou svojmu synovi tak nech sa do tvojej malej nestara.
Dufam ze sa da dokopy, ale tiez dufam ze nikdy nebude mat dceru, lebo to bude uprednostnovana a chalani zas ti najhorsi, ako tobtu byva v prispevkoch, ze jedneho surodenca uprednostnuju pred ostatnymi, len preto ze je vysnivane pphlavie alebo ze je najmladsi/ najstarsi

janinah
13. sep 2021

Obmedzila by som kontakt s tebou a tvojou dcérou úplne na minimum a neprijala nijaký dar.jej manžel toto nevidí?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. sep 2021

Čo sa týka.svagra tak švagor sa robí že to nevidí.. ospravedlňuje ju a obracia to na humor

flavica
13. sep 2021

myslim, ze niekto by jej uz mal prehovorit do duse, nech trosku sa spamata, ved toto teda vobec nie je normalne :O

pribinak
13. sep 2021

Tak by ste si mali sadnúť ako rodina so svokrou nech ona dohovorí dcére keď už majú taký dobrý vzťah
Toto mize byt aj začiatok nejakej psychózy že sa tak chorobne upína na pohlavie dieťaťa
Možno sa svokra urazí, možno sa švagriná urazí, ale otvorí sa tato téma v rodine a veci sa pohnú

Tak ako píše
@janinah obmedzila by som kontakt dcérky a švagrinej

dievcacitajucelist
13. sep 2021

Ja mam troch chalanov a stále som si celé tehu priala dievča...je to tak a keď mi Dr povedal, že : "bude to chlapec" pomyslela som si veď sa mohol pomýliť...nepomylil 😁 ja svojich chalanov MILUJEM SÚ TO MOJE LÁSKY...Autorka: prosím ťa vezmi švagrinú von na prechádzku, kávu, zmrzlinu a povedz jej "surovú" pravdu....keď bude zatĺkať tak jej uveď príklady kedy zanedbáva svojich chlapcov...povedz jej, že keď ich nechce...môže ich dať do domova, na adopciu....je kopec bezdetnych párov, ktorí by boli šťastní za dve zdravé deti...posielam veľa lásky a sily chlapčekom a aj tebe aby si bolo schopná pomôcť švagrinej pochopiť čo je v živote dôležité...🤞

tncka
13. sep 2021

No to je ťava🤦‍♀️🤦‍♀️. Nebude uplne kompletna teda. Nevazi si co ma,karma jej to raz vynahradi. Kopec zien co nemozu mat ani toho chlapca by s nou menilo okamzite. Zrela na psychiatriu🤷‍♀️Ja by som sa s nou ani nestretavala. Ona este len zisti co znamena "zivot nie je fer".

sono2
13. sep 2021

Ja nechápem jediné, že čo má potrebu človek, ako si ty, si tu mastiť ego, že tu ohováraš švagrinu. A neverím, že zanedbáva, odkiaľ vieš, že plakala celé noci. Čo si bola pri nej v izbe?
A čo keď aj, je to jej vec.
Každý má nejaké túžby. Si veľmi drzá, že ju tu takto riešiš. Neni to tvoj problém

liljana
13. sep 2021

Poslat do prace, doma nech s detmi zostane svagor a nahradi im mamu. Ak chce, nech adoptuju dievcatko.

nevenka
13. sep 2021

Ja Vam neviem...ja som prve mala tak, ze mi fakt bolo jedno pohlavie. Druhe som fakt chcela dievcatko, idealne, taku malu kuceravu kopiu mna a teda je to dievca a kucerave, ale krajsie ako ja 😁, co je super. Milujem ich oboch rovnako. Pointa bude tu, pri tretom. Neviem preco, bola som presvedcena, ze tretie bude dievca, dcerka velmi chcela sestricku a zrazu bum, pipik. Bola som smutna, ale hlavne kvoli dcerke. Braceka ale miluje, len stale chce, aby aspon krstna mama mala dievcatko 😅. V skolke ma kamosku, vidno, ze uz potrebuje sa hrat aj s inym dievcatom, nielen s bratom 😆. No a teraz to pride. Sesternica a svagrina porodili dievcatka tesne po mne, po mesiaci a dalsia svagrina chlapca. Takze vela babatiek v rodine. A ja, ako tak pozeram, tak pozeram, mne sa tie moje drobce najviac pacia, bez ohladu na to, co maju medzi nozkami. Proste hormony. Ja si neviem predstavit, ako toto moze matka tak v sebe mat, ze svoje vlastne dieta odstrkuje a svagrinine dieta zahrna darcekami. Nie ze by boli svagrinej a sesternicine deti skarede, to nie, aj im kupim hracky, oblecko atd., aj pozabavam a pomojkame sa. Ale uplne ignorovat svoje kvoli tomu, ze je to chlapec? To jedine, ak je vymyslene alebo fakt chora hlava a tazky pripad pre psychiatra...☹...

sasitimi17
13. sep 2021

Ja len že rozprávanie dieťaťa nieje o venovaní sa… moja ma 3r a tiež bohvie ako nerozpráva a neznamená to že na ňu kašlem a nevenujem sa jej🙏🏻

kiki68
14. sep 2021

A akoze jej muz co na to? Lebo moj by dievcatko velmi nechcel, nie je to nositel mena dalej a tak bol rad, ze je naslednikom chlapec. Ako asi byt jej muzom tak sa zacnem venovat o dost viac detom. Lebo takto zanedbavat dieta nie je normalne. To uz je ako nejaky pozostatok laktacnej psychozy sa mi vidi. Ze to preslo do niecoho takeho. Absolutne taku zenu nechapem, ved je to jedno, hlavne ze je zdrave. Juj poslat ju aspon na mesiac ucit do specky, nech si vazi vlastne dieta a to ake je to lahke so zdravym chlapcekom

monikapatrikova
14. sep 2021

@asfodelka mojím susedom sa podarilo konečne deviate dievčatko 🙈 a ešte potom desiate. Takže aj tak sa dá uspokojiť svoju túžbu 😁 O chlapcov sa samozrejme starali vzorne.
Autorke : Čo sa týka témy, smutné, keďže v dnešnej dobe nie je absolútne samozrejmosť otehotnieť, donosiť a porodiť zdravé dieťa. A niekto si to nevie vážiť a upne sa len na pohlavie.

asfodelka
14. sep 2021

@monikapatrikova moj stryko mal prveho syna, ale zil len 1den. Potom skusali ale po 4tom dievcatku ich to prestalo bavit. Dalsi stryko mal 3 synov a chcel dievcata. Stvrte bolo dievca a piate chlapec. 😄 tak 4chalani a jedno dievca. Najlepsi vyrok dal moj brat - kazdy ma brata a ja len hlupe sestry. Nikdy nedobre 😉

elenka.k
14. sep 2021

Nech sa s ňou porozpráva tvoj manžel - jej brat, že všetci to vidia, že sa malý trápi ..... potrebuje mamu, ako malého neznáša a že je to proti prírode.... proti srdcu ..... proti rozumu ... !!!

casavina
19. sep 2021

Ach... Ani nejdem písať čo si o nej myslím...som nekonfliktný človek, nerada sa hádam, ale tejto "pani" by som dopriala 9 rokov snahy o potomka, prežívať a zožierať sa úzkosťou, prázdnotou a vedomím že dieťa nikdy nebude mať...ach presne takéto dieťaťa nie sú hodné... prajem jej pokoru a nech ďakuje Bohu že vôbec má tú výhradu byť matkou...