Strach ako zvládnem starostlivosť o dve malé deti

22. jún 2023

Ahojte, zajtra nás idú prepúšťať z pôrodnice a ja normálne začínam panikáriť, ako budem zvládať dve deti s vekovým rozdielom 1rok a 9 mes. Manžel bude cca 4 mesiace na materskej so mnou doma so starším, to nejak pôjde, ale potom čo? Tie 4 mesiace zletia ako voda.. normálne mám čierne myšlienky z toho.😩

amelia89
22. jún 2023

Ahoj! Moje deti rozdiel 1 rok a 9 mesiacov presne. Teraz maju skoro 3 a 14 mesiacov. Proste,vsetko si sadne,vsetko. Ale tie tazke dni pridu. vsetko je vsak dočasne a zvladnes to. Bude to dobre ale ked treba poplac si,postazuj sa muzovi, vyrozpravaj sa. mne to pomohlo.

autor
22. jún 2023

@amelia89 ďakujem ti za milé slová 🫶

nikpa
22. jún 2023

Keby so mnou bol muž doma 4 mesiace keď som prišla domov z pôrodnice s mladším, ojojoooj, to by bol život 🙏😃 Neboj sa, zvládneš to ľavou zadnou ako každá iná, plus máš výhodu tie 4 mesiace. Tie bývajú vždy najťažšie, kým si zvyknete, spravíte režim... A potom už to volako pôjde

nataly86
22. jún 2023

Ahoj ja mam medzi deťmi rozdiel 1 a pol roka, bola som sama na nich, muž skoro stále v robote..do toho štátnice moje, a mala nespala 4 roky skoro vôbec, ale všetko prešlo,dalo sa zvládnuť len oddychuj keď budú drobci spať....držím palc3

janinah
22. jún 2023

Rozdiel 21 mesiacov.o manželovi doma som mohla len snívať....to isté čaká moju dcéru o pár týždňov a žije mimo sk.teda zvládať bude musieť...ty tiež...určiš si priority a systém a pôjde to.

zuzi0911
22. jún 2023

Moje dcéry rozdiel 1rok a 8 m 😆 pohoda,to zvládneš....
Bude to náročné,ale krásne

mamickalisticka
22. jún 2023

Rozdiel síce dva roky, ale narodili sa mi potom dvojičky.. manžel bol doma iba chvíľku, ale našli sme si systém a potom to fachčilo jedna radosť 😂🙏

marianeta
22. jún 2023

Ja som mala prváka so Švp, mamu na smrteľnej posteli a do toho novorodenec. Muž išiel druhý deň čo som prišla z pôrodnice do práce. To máš teda luxus že budeš mať pomoc 24/7 4 mesiace. Nechápem z čoho máš obavy. Su matky čo majú dvojičky, muž v práci a nemá kto im obskakovať zadok a zvládli. Radšej sa snaž zabehnúť s detičkami sama od začiatku než rozmýšľať ,že čo potom keď muž pôjde do práce.

blackmoon1325
22. jún 2023

To zvládneš 🙂 jednoznačne ženy sú úžasne stvorenia, a že manžel bude doma 4m to je niečo úžasne 🙂 hlavu hore ja mám doma 5r (škôlkar, len poldenny do 12), pondelok čerstvo 3r (ten je snami doma) a mala 10tyzdnova slečna (všetky 3deti neobľubujú spánok) ale dávame to sami od prvej chvyle ( chlap doma byt nemohol- stavba práca od svytu do mrku 🙂 )
Neboj nič vsetko chce trošku času, zvyku a dobre bude. Hlavu hore budu to narocne a však o to krajšie chvyle 🙂, deti sa zladia na obedny spánok a ty odychuj snimi vždy keď to ide ..

jeliz59
22. jún 2023

Zvládneš ako nic....ja skoro 6 rocneho prvého syna...a je autista....ťažký autista nehovori ma záchvaty hnevu deň a noc nespava je plne plienkovany nevie sám jest a mam 4 mesačne ďalšie a dávam to ver never vravím si aj dvojičky by som dala aj viac detí keby mam každý rok aj 4 🙂 😀 len keby boli zdravé.....držím palce

jasminkaj
22. jún 2023

Užívaj, nestresuj... Môj muž bol so mnou doma 5 hodín a išiel do práce a ja s 2 deťmi doma 🙈🙉🙏 Bude to možno občas psychiatria, ale o rok-dva-tri sa budeš na svojej otázke smiať 😉

macekovam
22. jún 2023

Daj si režim... Tebe aj im.. A nepolavit... To ti umožní na jednej strane zvládať dní.. A na druhej oddychovať... Pokojne spi aj s nimi.. Cez deň... Veľký pomocník bola aj ohrádka.. Aj hojdačka na zárubní... A potom ten režim.

autor
22. jún 2023

Žienky ďakujem za vaše príspevky a podporu. Snáď sa so mnou teraz len zahrávajú hormóny a bude to fajn. 🙏

evka258
22. jún 2023

My sme mali rozdiel 1 rok aj 11 mesiacov. V sobotu som prisla z porodnice a v pondelok sme zacali stavat dom. Prezila som. Nato, co bude za 4 mesiace nemysli.

deti95060810
22. jún 2023

budeš musieť - tak ako aj my ostatné...
3 deti do 4 rokov... novorodenec, 18 m a 4 r - manžel musel do práce....
posledné bábo sa narodilo keď sme už začali stavať - svojpomocne....
len aby ste boli zdraví - všetko ostatné príde....

firma2211
22. jún 2023

Otehotnela som 6 týždňov po pôrode 🤦‍♀️keď som si priniesla druhé dieťatko domov synček mal necelých 12 mesiacov čiže rok , dala som to a to mi muž pracuje v Nemecku a mamka je pracujúca všetko sa da keď sa chce ❤️

firma2211
22. jún 2023

Ak potrebujes nejakú radu kľudne napis ☺️dnes majú 3 a 4 roky

sisa0818
22. jún 2023

Mám 15m rozdiel (mladší aktuálne 2 týždne ) 😁 a od zajtra sme tiež sami doma 🤣

login1234
22. jún 2023

Ja mám tri deti za 22 mesiacov :D je to náročné, mám pocit, že už si nikdy neoddýchnem, ale dni strašne rýchlo utekajú a stojí to za to! za tie objatia, úsmevy, spokojnosť, lásku. Vždy si poviem, že to netrvá večne a že takýto dar rodiny nemá každý <3 Držím palce!

banderaska29
22. jún 2023

presne tento rozdiel mam medzi detmi 🙂 aktualne uz v puberte. nič lepšie som nemohla urobit. bolo to naročné, ale aj veselé. budu spolu vyrastat a ked budu vacsi spolu chodit zo školy, budu sa exkluzivne mlátit, potom zasa chránit a lubit 😀 ak na to nie si sama, začiatky dvaja zvládnete lavou zadnou 🙂

mandarinka555
22. jún 2023

Mala som dve deti do jedného roka...manžel nikdy nebol doma, dvoj-fázové tréningy a cez víkendy zápasy...Zvládla som to, ako aj iné mamičky, tak to zvládneš aj ty.

evkamotka
23. jún 2023

Aj ja som sa bala. Zo začiatku to bolo tazsie, nevedela som co skor. Casom som bola zrucnejsia a uz si to inak neviem predstavit