Som zlá matka, keď sa nevenujem nonstop dieťaťu?

16. apr 2023

S kamarátkou máme na toto iný názor čo sa týka výchovy.
Ja učím svoje deti samostatnosti odmalička.
Ona svojim deťom sa venuje nonstop. Vypĺňa im celý deň aktivitami, učí sa s nimi aj keď majú 15 a 10r. Hovorí že chce aby sa učili a robili všetko na sto percent a to robia len vtedy keď ich dôkladne skontroluje.
Ja mám deti 13 a 6r, so starším sa už neucim. Učila som sa s ním prvý a druhý ročník, potom sa pripravoval do školy sám. Je pravda že nemá čisté jednotky, niekedy dostane aj 3 alebo 4 známku. Vysvedčenie má 1 a 2 známky. Kamarátka hovorí že to preto že ho zanedbávam že sa s ním už neucim a preto má zlé známky. Jej deti majú čisté jednotky, každý deň ich "núti" učiť sa hodiny a sedí pri nich pokiaľ nevedia všetko úplne bez chyby. Ja netlačim tak na známky, moje deti vedia že učia sa pre seba a že ich ľúbim rovnako či donesú 1 alebo 3. Menší pôjde od septembra do školy. Keď sa bavím s kamarátkou stále mám pocit ako by som bola zlá matka že sa nevenujem nonstop deťom, že nie som s nimi 24 hodín denne. Toto je len jeden príklad.

autor
16. apr 2023

Ďalší ja dávam mojim deťom aj voľnosť adekvátne veku. Starší chodí von s kamarátmi. Kamarátka má aj na toto výhody že nemali by deti chodiť von, že majú byť doma pod dohľadom rodičov.
Je tam toho ešte viac veci, no je to nadlho. Kamarátka hovorí že máme úplne odlišné názory na výchovu a ja robím všetko zle.

pribinak
16. apr 2023

Tak keď robíš všetko zle a si zlá matka tak prečo sa s tebou kamaráti?
Však nech si hľadá kamosku čo rovnako drezuruje deti a tebe dá pokoj

deti95060810
16. apr 2023

to koľko presedí s deťmi za stolom? by ma to celkom zaujímalo...

januska12323
16. apr 2023

To nie je matka ale tyranka. Čo majú tie deti zo života, samé učenie a poučovanie ako nič dobre nevedia. O pár rokov sa jej ani nepozdravia lebo nebudú mať spolu žiadny vzťah. Odhliadnuc od toho by osoba, ktorej zmyslom života je poúčať každého moja kamoška nebola.

andrejka1974
16. apr 2023

Tvoja kamarátka tím deťom len noci život a znechutuje im ho ja som sa s deťmi učila tak do štvrtej triedy a vermi na známkach vôbec nezáleží základ je že sú šťastné a jej sú nestastne

sense
16. apr 2023

Nie si zla matka.... Len mate na výchovu iný názor a bud ste kamarátky a tento rozdielny názor rešpektujete alebo nie ste kamaratky

viestta
16. apr 2023

Tvoja kamaratka je helikopterova matka. Raz na ten jej sposob vychovy doplatia aj jej deti, pretoze budu totalne nesamostatne a ked sa nahodou aj oni osamostatnia, tak ona doplati tez, pretoze strati zmysel zivota. Nedajboze jej ten helikopterizmus ostane aj ked budu deti dospela, tak im bude nicit vztahy, zivot, vsetko.
Ty sa netrap, rob tak ako to vyhovuje vam, vasej rodine. Na vychovu neexistuje norma, ale tvoje deti budu samostatne a zodpovedne. Neviem ci toto dosiahne aj ta tvoja kamaratka.

beatrixx1525
16. apr 2023

Názor pedagóga- organizovať čas 15 ročnému a učiť sa s ním denne som ešte nevidela a som za to aj rada. Veď ten teenager musí cítiť tak neskutočný tlak že by som sa bála kedy a komu ublíži v dôsledku psychického tlaku. Na druhej strane neučiť sa vôbec nikdy s tretiakom tiež nie je úplne ok. Určite treba viesť dieťa od mala k samostatnosti a zodpovednosti, na druhej strane by bolo na mieste aspoň ponúknuť pomoc a skontrolovať do akej miery učivo ovláda a či je to v rámci jeho maximálnych schopností a možností alebo či sa mu dá nejako pomôcť ešte ísť vpred. Nie silou, ale aspoň ponúknuť tú pomoc by určite nebolo odveci. V 13tich rokoch by 4ky nemali byť pravidelnou známkou, mne by to už napovedalo že dieťa na učenie kašle a len si odbije svoje. To píšem ako učiteľka ktorá si celú záverečnú prácu založila na analýze nevhodnosti známkovania v školách takže tak 🙂

doriiis
16. apr 2023

Nie si zlá matka....tvoja kamoška je typický helikoptérovy rodič,zatiaľ,čo ty si rodič so zdravým rozumom.Nic si z toho nerob.Kamosku nechaj,nech otroci ďalej a ty si zi život a vychovávaj svoje deti podľa seba

dadis
16. apr 2023

Robis to rovnako ako ja. Ja som sa s detmi ani 1.a 2.rocnik neucila, ulohy robili v druzine a hned po druzine sme chodili von. Moji sa dobre ucia i tak. Ak poprosia, tak im so skolou pomozem. Nikde nemas napisane, ze by sa pod drezurou ucili tvoje deti dobre, ale boli by urcite nervoznejsie.

som_realistka
16. apr 2023

Nie si zla matka, moja dcéra má spolužiačku, ktorá si každý deň hneď pi škole musí doma sadnúť za stôl a učiť sa do 7-8 večer, chodí von iba na jeden krúžok 2x do tyzdna hodina, v sobotu a doucovatelov, pred neohlasenou písomkou- 5 minutovkou sa zopárkrát pozvracala, lebo sa bála, že to nebude na 100%, keď ma niekto oslavu, môže tam byt hodinu, potom sa musí ísť domov učiť. No toto by som pre svoje dieťa nechcela

autor
16. apr 2023

Ona sa s nimi učí dve tri hodiny denne od prvého ročníka. Mne sa to zdá veľa ja tak pol hodinku denne som sa s mojím učila. Je pravda že nie vždy sa mu chce do učenia a napomínam že najprv úlohy nech má hotové potom môže iné. Chápe tomu. Kamarátka že keby nesedela pri deťoch vykašľali by sa na učenie. Že ona chce aby jej deti mali samé jednotky a dobre sa učili, že nekasle na nich ako ja na svoje.

maminkadeticiek
16. apr 2023

Naconti je taka "kamaratka"?

pribinak
16. apr 2023

Radšej sem tam horšia známka ako 1, ale nirmalne detstvo
Ako hentak vydreté jednotky

eliska13
16. apr 2023

Načo sa porovnávate?iba čas a život ukáže ktorá to robila správne.Nikto nie je dokonalý rodič a každý rodič zanechá na svojich deťoch neg.vzory.
Ty si benevolentna ona helikopterova, ak by si mala deti čo budú zneužívať tvoju benevolenciu môže to dopadnúť zle.Jej deti budú zvyknuté poslúchať a mať režim, alebo nespravia čo im niekto neprikaze.
V 18-23 r uvidíte plody vašej výchovy.

0silvia0
16. apr 2023

Povedz kamoske, ze uvidite o 15 rokov ktore decka budu v zivote uspesnejsie. Ale ze jej zelas
z celeho srdca, aby to boli tie jej.
Boze kasli na tieto matkovske dristy, nech si kazdy vychovava deti ako chce. Odporuc jej, aby sa venovala v zivote aj sebe, lebo pri tejto drezure je dost mozne, ze jej decka v 18ke zdrhnu co najdalej od rodicovskeho domu nech maju pokoj. Potom to ona psychicky neda.

kaktusik007
16. apr 2023

mam rovnaku kamaratku, takze pisem rovno - ja som tento anonym nepisala 😀 Nic si z toho nerob, to ze mas iny sposob vychovy ako ona z teba zlu matku nerobi. A ak ti vadi ako ta obvinuje, asi by som ju konfrontovala otazkou ze preco sa teda s tebou kamarati, kedze zanedbavas svoje deti... 🙂

@beatrixx1525 je to individualne, ja som sa neucila s detmi ani v prvej triede... Ano, zo zaciatku som robila dozor, dohliadala na to aby sa pripravovali do skoly a robili si ulohy, ale tam to koncilo... Su samostatni. Teraz rok dozadu ako mladsi sa pripravoval na 8G, tak to ked mal zaujem som ho skusala / koucovala / pripominala ze je tolko a tolko a mal by sa ucit, ale to ucenie ako take bolo na nom. O rok ma to caka so starsim, chce ist na bilingval... A ano, obcas pridu /raz za mesiac, ci dva/ aby som ich vyskusala na konkretnu pisomku -- to urobim, cas si najdem. Inak neriesim. Ich skola, ich povinnosti.

autorka, sama vidis ze ak ona na deti nedohliada, flakaju to. Cas ukaze, ale obavam sa ze tymto stylom to tie jej deti na strednej budu mat veeeelmi narocne.

zuzinka888
16. apr 2023

No ked deti vyrastu najdu si frajerky🙈🙉🙊. Bude riadne trpiet. A to nehovorim ked vyletia z hniezda a kamoska zisti ze je "sama" ze uz nemusi/ nemoze stat detom za zadkom a robit im animatora

jana_eyre_2
16. apr 2023

Keby mi kamarátka povedala že robím všetko zle, tak by ma už nevidela.. akože to co je za kamarátstvo kde sa takto súťaži a porovnáva? Musí mať mimoriadne nízke sebavedomie keď si ho potrebuje zvyšovať takto cez dokazovanie si kamarátke aká je dokonalá.. ak mám byť úprimná, nemám rada ľudí čo majú o svojom konaní takú nespochybniteľne vysokú mienku..

aurora33
16. apr 2023

Urcite nie si zla matka.

mikadooo
16. apr 2023

S kamarátkou by som súhlasila v tom, že máte úplne iné názory na výchovu 😄. Osobne si myslím, že takýmto prístupom z nich spraví perfekcionistov, ktorým ostatní (vrátane partnera) nikdy nebudú dosť dobrí, alebo úplných mantákov, za ktorých všetko rozhoduje mamička. Neviem ale predvídať budúcnosť, možno sa mýlim. Ja preferujem tvoj štýl výchovy, kamošky nech si povedia svoj názor, však na to máme ústa, ale tým to pre mňa hasne 😉.

ada510
16. apr 2023

Ono keď niečo veľmi mačkáš to to časom praskne ... Najprv by sa mala zamyslieť či je dobrá kamarátka aj 🤦 môj bude mať 10 rokov keď potrebuje pomôžeme skontrolujeme má toho veľa uci sa 2cudzie jazyky ale snažíme sa aby bol samostatný a zapája sa aj otec ...

mon29
16. apr 2023

Nečítala som všetko, nechcelo sa mi, ale Ja by som bola radšej tvoje dieťa akl dieťa tvojej kamarátky.. Chudatka

danieladeley
16. apr 2023

"kamaratka" aj pracuje, ked ma cas tolko sa venovat uz tak velkym detom? kazdy extrem je naskodu a toto extrem je, take deti maju super nabeh byt v dospelosti mamickarom alebo zenou, ktora sa bez svojej mamy ani nepohne...ale prave naopak, mozno ich tento sposob vychovy tak znechuti, ze svoje deti vychovaju v uplnej benevolentnosti. Urcite nie si zla matka, ak sa detom nevenujes 24/7

mandzula
16. apr 2023

To, co robi tvoja kamaratka, nie je venovanie sa a dobra vychova, ale dusenie deti. A potom este bude nariekat, ked jej zdrhnu z domu, ze im obetovala zivot a ony su potvory nevdacne.

autor
16. apr 2023

@danieladeley Nepracuje, je doma.

autor
16. apr 2023

Dosť ma to zabolelo lebo snažím sa byť dobrou mamou pre svoje deti a keď mi to povedala dosť ma to zasiahlo že som zlá matka keď sa deťom nevenujem sto percentne

mircalla
16. apr 2023

Nie, pre mna si normalna matka. Zda sa mi nezdrave, co robi ona. Kazdopadne je to jej vec, nevidim dovod, preco by ta mala kritizovat
Myslela som si, ze nepracuje, inak by na toto nemala cas. Okrem toho taketo vydrete znamky po x hodinach ucenia nie su ziadnou zarukou uspechu v buducnosti
Syn ma 12 neucim sa s nim, obcas mi skontrolujem daky projekt. Je sice jednotkar, ale neucime sa spolu.
Po tomto uz by nebola moja kamaratka. Rozhodne nie.

maxalla
16. apr 2023

So mnou sa matka ucila dokopy 2 hodiny. Ale za cely zivot, v prvom rocniku. Pismenko A sme sa ucili. Pismenko B som sa ucila uz sama ako aj vsetko ostatne. Ani znamky mi nekontrolovala, podpisovala som si ich sama. Skolu som bez problemov dala, zmaturovala som na same 1, absolvovala VS. To, ze bude sediet 2 h denne nad dietatom mu aj tak uspechll v zivote nezaruci a stastie v zivote uz vobec.

adeladulova
16. apr 2023

Pri takychto kontrolorskych vztahoch je velmi pravdepodobne, ze ako dovrsia 18rokov zmiznu z domu a dozenu zameskane.
Mam vela kamaratiek a vsetky ostali tehotne bez manzelstiev, pretoze nemali v matke doveru, bali sa s nimi riesit bezne veci o vstahoch atd...