Smútok za tehotenstvom

24. okt 2021

Ženy máte aj vy občas taký smútok, ľútosť keď vidíte tehotnú ženu alebo malé bábätko? Neviem prečo to mám ale v poslednej dobe mi to nejako nerobí dobre. Nie, ďalšie dieťa nechcem na milión percent, možno mi len chýbajú tie časy keď boli deti malinké... Samozrejme nie že by som tehotnej závidela alebo niečo negatívne, len mi to pripomína tie pekné chvíle.. A možno by som sa na ďalšie aj dala nahovoriť ale keď si predstavím ten katastrofálne náročný prvý polrok tak ma to v momente prejde 🤭

ivik4
24. okt 2021

Nie nikdy

koniarova
24. okt 2021

Nie.

jana_eyre_2
24. okt 2021

Áno mávam to a mám tri deti 😅

tramtada31
24. okt 2021

Ja som mala strašne deti, takze tie tehotne/mamy s malým babom aj ľutujem😀

kittykat22
24. okt 2021

vobec nie

macik166
24. okt 2021

Ajne je to ľúto, že už je to za mnou...

zuzanka.zuzu
24. okt 2021

určite nesmútim....
1. tehotná neviem či nie je tučná
2. tú určite tehotnú čaká pôrod
3. a tie nevyspaté chúďatká čo som napr. dnes videla kočíkovať "vaničku" skôr ľutujem
...s pozdravom relatívne vyspatá už so športiakom 😀

thoughtfulweirdo
24. okt 2021

Mne je ľúto, že už nebudem tehotná 🙂 ďalšie deti neplánujeme a teda fakt nechcem, hlavne tento mladší je psycho, ďalšie by som také už nedala. Ale tehotná by som bola kľudne každý rok, pre mňa krásne obdobie 😄

mtoth
24. okt 2021

Nie. Vzdy si len tak poviem ze nech nikto z hora nedopusti aby mala tak otrasny porod ako ja a nech jej to dobre dopadne.

vilma7
25. okt 2021

Nie, nemám.

andreatytler
25. okt 2021

Ja som velmi smutila za tehotenskym bruskom po porode... az tak velmi ze sa ho teraz neviem zbavit. 😀
Ale ja som si tehotenstvo uzivala a ak by som mala na to vek urcite by som sa tesila na dalsie. Tie kopance v brusku, to bol pocit na nezaplatenie... velmi som to mala rada a ten fajn pocit priprav a ocakavania. Teraz je to uz 2 roky dost vela zhonu a nestiham si naplno vychutnavat babo.

slovakboy
25. okt 2021

@thoughtfulweirdo presne takto to pociťovala dlho aj moja manželka. Tehotenstvo sa jej zdalo veľmi krásne.

zuzi0911
25. okt 2021

😀 Ja som zavidela ešte v pôrodnici tehotným 3 h po pôrode . Pre mňa tehotenstvo niečo nádherné.
Ale tak to skôr není, že závisť, ale ze chyba mi to ci tehotenstvo, či bábätko... 😀😊

mabenn
25. okt 2021

Nie. Mne sa tiez k tomu viazu spomienky na narocnost, tazke obdobie, nevyspatost, neustala praca bez konca. Ale viem si predstavit, ze niekto to ma inak. Je to vynimocne obdobie. Mozno ti chyba nejaky z pocitov, ktory sa ti k tomu viaze. Vies ho pomenovat? Alebo mas naozaj tuzbu po dalsom dietati.

matkahelka
25. okt 2021

pocas prveho tehotenstva sme riesili byvanie, zariadovali sme dom, stahovali sme sa, takze mi tych 9 mes. sialene uletelo a ani som si nejako neuvedomila, ze som tehotna. potom sa nam dlhe roky nedarilo. tetaz som tehotna opat a uz teraz viem, ze mi brusko bude chybat. citim sa vyborne, muz ma stale ofukuje a najradsej by ma na rukach nosil, cela rodina a priatelia su ku mne extra pozorni, zaujimaju sa o mna. je to pre mna uplne ine tehotenstvo ako pred rokmi, bolo to prve, takze si to patricne uzivam.

silviazlat
25. okt 2021

Nezáviď. Nerobí to dobrotu. Čo ty vieš kolko trápenia ma za sebou ta tehotná? Dopraj a bude ti dopriate

autor
25. okt 2021

@silviazlat kde píšem prosím ťa že závidím? Veď píšem že nezávidím ani nič negatívne 🙈 choď si umyť oči, ešte nedovidíš

autor
25. okt 2021

@mabenn práve vysvetliť to neviem čo z toho mi chýba, tehotenstvá boli pomerne bez ťažkostí ale pôrody mimoriadne ťažké, následky, zdravotné problémy spojené s ním, druhé dieťa malo tiež popôrodné traumy, obe bábätká pomerne náročné 🤔 asi si to obdobie odstupom času idealizujem

mabenn
25. okt 2021

tak potom bud rada ze to mas za sebou 😀 ale nie, tak mozno prave preto, ze to bolo take tazke, ti to bude vzdy pripominat tvoju silu, ze si zvladla

jana_eyre_2
25. okt 2021

@silviazlat to vôbec nie je o zavideni, bože ženy vy viete byť niekedy neskutočne fakt, veď to ešte tam aj polopaticky napísala...

proste je to iný stav a niektorým ženám to proste chýba, ten pocit.. a to som mala všetky tri tehotenstva rizikové a problémové, porody ťažke, ale bolo to premna výnimočné a tak som sa aj cítila.. ani zdaleka nikomu nezavidim..

Na MK vedia vyfabulovat problém z čohokoľvek..

silviazlat
25. okt 2021

Skôr sa ty z rana nevieš vyjadrovať. Keď napíšeš že ti pohľad na tehotné nerobí dobre lebo ti chyba tehotenstvo tak pod tym rozumiem že jej to tehotenstvo závidíš. Nepíšem že v zlom. Tak sa láskavo skludni

autor
25. okt 2021

@silviazlat skľudniť by si sa mala ty, lebo mi napíšeš že tehotnej závidím a nerobí mi dobre pohľad na ňu 🤦‍♀️ tam čo iné ti napísať? Si prototyp diskutujúcej ktorá napíše úplnú absurditu a ešte je urazená keď ju niekto pošle do hája

tosomja
25. okt 2021

@thoughtfulweirdo presne. Tehotenstvo je krásne, ale ďalšie už tiež nechcem. Len tehotná byť 😄😄

ndrag
25. okt 2021

Nie, ani omylom. Nechyba ti skor ta pozornost okolia ked si bola tehotna, alebo mala velmi male dieta?

jaskolka
25. okt 2021

Ja som občas mala takú nostalgiu, že už som po pôrode a bruško už v postieľke 😁keď som videla tehotné susedky, tak som si vravela, ach aj ich to čaká, a zároveň také bruško pekne majú.. A podobne
Ale tetaz čakáme ďalšie bábätko, takže to "bruško" si užijem znova (dúfam, že teda všetko bude v poriadku) a celkom inak to vnímam, ako pri synovi, kde som nevedela, čo ma čaká.Snažím sa to viac proste užívať, kým pri synovi som samozrejme bola viac ustrachana (prvé tehotenstvo bolo MA) Takže teraz tretie tehotenstvo skôr tak vnímam pokojnejšie. A zároveň viem, že už bude posledné vzhľadom na vek, čiže potom už bruška budem len pozorovať. A asi tiež ni bude aj trochu chýbať☺️☺️

zuvelyn
25. okt 2021

Nie, na tehotenstve nebolo pekne vôbec nič, som rada ze mam dve za sebou a už nikdy ziadne nezazijem 😅 k bábätkám sa nevyjadrujem lebo jedno 7dnove vedľa mna prave spí

derdia
25. okt 2021

Ja nie, ja ked si predstavim, ze by som mala byt tehitna, rodit, kojit, vstavat... Az mi je zke😩😩😩

nevenka
25. okt 2021

@andreatytler presne takto som to mala aj ja. Mam 3 deti. S tym prvym mi bolo tak dobre, ze sme potiahli do 41 tt., to druhe som si velmi nestihala uzivat a zase potom s odstupom toto tretie. Ale tak rychlo to ubehlo...Ja aom mala dobre tehotenstva, hlavne tie prve 2, na tretom uz bolo poznat vek a viac diagnozu, dalo mi to zabrat, plus korona do toho, opatrenia pri porode...Maly ma 10 mesiacov. Ja by som si to este rada zopakovala, ale teda vek uz nepusti. A stale nemam chorobu pod kontrolou.
No ale sesternica zvracala cele tehotenstva, povedala, ze 2 a koniec. Ze ona je rada, ze ma za tym. Mne bolo dobre, lebo mne hormonalne zmeny pocas cyklu nerobia dobre. Akonahle mi nabehol cyklus, po 4 mesiacoch od porodu, tak sa zacali migreny a ine stavy...ako tehotna, po pociatocnej miernej nevolnosti parada. Ani raz ma tak brutalne nebolela hlava...

nevenka
25. okt 2021

@ndrag toto nie, teda u mna, mne napriklad nechyba pozornost okolia ani nahodou, ale vyslovene mne bolo v tehotenstve dobre. Hlavne pri prvom som mala male brusko aj v 41tt., bola som taka vyrovnana ako nikdy, ziadne migreny. O to horsie po porodoch, po prvom poporodna depresia, po druhom spustenie autoimunitnej choroby a pri tretom znova relaps choroby...

mmoni89
25. okt 2021

No áno občas, ale iba tak 6-7mesiacov, potom to už bolo utrpenie. Takže ja by som brala ale keby sa mi narodí po 6.tich mesiacoch už 1,5rocne dieťa 🤪😉🤣🤣