Sexuálny život po narodení detí

medirelka
25. jan 2016

Ahojte, chcela by som podebatiť o tom, ako sa zmenil váš sexuálny život po narodení detí? spôsobilo nahromadenie povinností a únava to, že s partnerom nemáte čas a ani chuť na sex tak často ako predtým? Pristihlo vás niekedy dieťa in flagranti? ako ste situáciu "zachraňovali"?

vilaamala
25. jan 2016

Ja si myslim, že to nie je ani tak o povinnostiach a energii (jasne, je to o to tažšie), ale dôležité je udržať vo vzťahu iskru. Veľa žien skĺzne k tomu, že deti začnú dávať na prvé miesto a venujú im všetku pozornosť 24 hodín denne. Chlap je odsunutý na druhú kolaj, nedostáva sa mu toho čo pred tým, ako sa narodili deti a tak aj on prestáva dávať (menej komplimentov, menej objatí, menej záujmu, ...) a to sa potom tie romantické chvílky nenápadne vytrácajú, príležitosť na spomntánne milovanie prichádza menej a menej a zo sexu sa stáva skôr povinnosť... Na to si treba dať pozor a bude všetko ok 😉

dominika6
25. jan 2016

@medirelka
chuť sa znížila v pomere k únave,nevyspatosti a sebavedomiu 😀
ten nepomer sa vytrácal ako deti podrástli a dali v noci pokoj..
najlepší sex je lenivý cez víkendy ráno 😀.

genialitka
25. jan 2016

aj u mňa sa tá chuť zmenila ale myslím, že k lepšiemu🙂 ostala som nadpriemerne aktívna, sebavedomá, mám chuť sa hrať a experimentovať nad rámec bežných vecí.až sa niekedy divím, kde sa to berie. a kedˇže som tehotná, tak sa trošku obávam, do akých smerov ma posunie druhý pôrod 😀

sorciera24
25. jan 2016

@medirelka unava je a neskutocna!...s muzom kolkokrat padame na hubu, no napriek tomu, vieme, ze fungujuce manzelstvo je pre fungujucu rodinu, teda deti dolezite...a tam aptri aj sex....cize odpoved je: nezmenilo sa nic.....lebo nechceme nic menit a sex do manzelstva patri.....a je velmi dolezite si najst s amnzelom cas aj pre seba.....a to mame fakt, ze narocne deti (maldsi preplkal prvy rok komplet...20h....z 24.....cez den detto, teraz sa stale v noci budi aj po 15tich minutach, cele noci....)....ale my chceme mat cas na seba, tak si ho najdeme!....zaidne vyhovorky a funguje to 😵 a nie, deti nas nikdy nepristihli (starsi uz ma 6r.)....ale ten uz ma spanok super.....spi tvrdo....

medirelka
autor
26. jan 2016

Ja som skôr z rozhovorov so svojimi známymi nadobudla pocit, že po narodení detí sa sex dostáva na posledné miesta.

timea7
26. jan 2016

@medirelka dostáva sa na posledné miesta u tých párov, u ktorých ho aspoň jeden partner na posledné miesto odsunie. Ak je dôležitejší sterilný poriadok a lietanie s prachovkou o deviatej večer, ak má matka dieťa zavesené na prsníku vo dne v noci, tak je to ťažké....samozrejme, že rodina potrebuje zopár týždňov na to, aby si zvykla na novú situáciu, ale ženy veľmi často zabúdajú, že sú aj partnerky, nie len matky. A mužom treba niekedy pripomínať, že oddýchnutá žena, ktorá nemá na krku celú domácnosť, má na nich väčšiu chuť. U nás konkrétne sa nezmenilo vôbec nič, ale nezavádzala som do života dieťaťa také somariny, že dvojhodinové uspávanie na rukách, na fitlopte a pod., mlieko päť krát za noc do štyroch rokov, spanie v posteli s rodičmi do šesť....Dieťaťu sme sa snažili maximálne venovať cez deň, večer sme chceli mať pre seba. Samozrejme, že rodičia viacerých detí s malým vekovým rozdielom, dvojičiek, detí s akýmkoľvek zdravotným problémom to majú podstatne ťažšie, ale keď sa chce, tak sa dá.

moni244
26. jan 2016

@medirelka mame sex castejsie ako pred narodenim dcerky 😀 proste sa snazime vyuzit kazdu volnu chvilku, nenechali sme vztah sklznut do rutiny ako vacsina parov a hlavne zien, co sa prestanu o seba starat, vsetok cas venuju detom a domacnosti a na to zakladne zabudaju

sue
26. jan 2016

Ach jaj, takto pred rokom som aj ja bola taká skúsená ako @timea7 a odhodlaná nikdy nesklźnuť tam, kde píše 😝 a hľa...narodilo sa dieťa, ktoré je nonstop - až na pár minút cez víkend v kočíku furt na nás...nespavé (budí sa po polhodinách aj v noci) a bohužiaľ je to na partnerskom vzťahu poriadne cítiť 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Napriek tomu, že chceme, vieme, kde je problém, sa proste nedá, pretože to dieťa proste s nikým iným ako s jedným alebo druhým rodičom nebude 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

natalym
26. jan 2016

@sue Hlavne, že držíte spolu. Prežijete a bude lepšie. 🙂

timea7
26. jan 2016

@sue a keby muselo? Keby tvoj manžel chodil na týždňovky a ty si musela ísť na pár dní do nemocnice? Ver mi, že by to prežilo. Ale nechcela som tu písať to, aby ste dieťa niekam odkladali preto, aby ste si vy dvaja mohli konečne užiť. To by som neurobila ani ja. Tiež chápem, že pri takom dieťati je každá chvíľa, ktorú si ukradneš na spánok dôležitá a vzácna. Ale dá sa odsunúť čokoľvek, navariť na dva dni, objednať jedlo, využiť čas počas dňa na zdriemnutie si a byť spolu aspoň toľko, koľko sa dá.

simonalaura
26. jan 2016

V sexe sme si vzdy rozumeli.Po prvom a druhom porode sa to dalo.Ale po tretom porode som zacala mat k tomu odpor.Babo ma uz 6 mesiacov a nas sexualny zivot je na bode mrazu a zaciname pocitovat aj problemy vo vztahu.Dufam ze to chce este trosku casu. ☹ ☹

brckava36
26. jan 2016

No u nas je trochu atypicka situacia, ja by som chcela furt,ale chlap ma odmieta. A to odvtedy,ako mi zacalo v tehu rast brucho. Aj po porode to trvalo skoro 3/4 roka,kym som ho ako tak zlomila parkrat a hned som ostala zase tehu 😀 No ja len dufam,ze po porode sa to konecne vrati do starych kolaji...

sue
26. jan 2016

@timea7 zlatko - v dobrom, píšem 😊 7 rokov od pôrodu som sa bila do pŕs, že sa "vždy dá, keď dvaja chcú"...nedá 😐 ...takú pedru sme obaja dostali, že až...a to sme fakt skúšali všetko...(okrem vyrevania...v novembri som skolabovala a krpaňu mi mm musel nosiť na dojčenie do nemocnice, lebo dieťa besnelo 😔)...

(upratovačku už máme a jesť chodíme do reštiky alebo varí mm)...

Ona proste dá 2-3 polhodinové spánky cez deň a v noci od 23.00 do 4.30 - aj to je každú polhoďku hore...

Ver, niekedy sa proste fakt nedá...

A áno,ak by sme umreli, asi by prežila, ale za akú cenu? Holt je to náročné dieťa, ale vyrastie...

timea7
26. jan 2016

@sue jasné, že vyrastie, skúšali ste ju dať spať do inej izby? Nepomohlo? Kojíš ešte? Ja by som ju odstavila. Oddýchnutá matka je v jej veku dôležitejšia, ako materské mlieko.

sue
26. jan 2016

@timea7 dala som si strop 9 mesiacov, ak sa spanie nezlepší - dnes mala 8 😊
Spanie v inej izbe nerieši nič 😐 ani Um, ani iná strava, ani iná posteľ, kočík či hačka...rituály, nerituály, teplota v izbe, nič 😔

Ak by sme prišlina to, ako jej zlepšiť spanie, tak kúpim dotyčnému hoci aj dovolenku 😃

timea7
26. jan 2016

@sue u vás už nejde o intímny život, ale o normálne fungovanie. Tak máš ešte mesiac, potom sa chystáš urobiť čo?

sue
26. jan 2016

@timea7 odstaviť úplne od materského mlieka - budeme sa tak môcť aspoň na striedačku vyspať 😊 a teda si oddýchneme 😃 hurá a tak sa bude dať aj ťuťu muťu na 15minút zrealizovať počas 30min.spánku 😃😃😃

timea7
26. jan 2016

@sue a realizovať to chceš ako? Nahradiť fľašou? Budeš tam, kde teraz, ibaže bude jeden z vás chystať fľašu....bez revu sa to neobíde tak či tak.

sue
26. jan 2016

@timea7 verím, že sa to zlepší. Musí. Dlhšie neviem ako by sme zvládli... Či máš iný tip?

sardinka335
26. jan 2016

@sue ako píšeš...dieťa besnelo...no besnelo by den, dva....tyzden a potom by dobesnelo...ale kazdy ako si zariadi tak to ma. Na vytvorenie navyku treba minimálne 21 dní cca mesiac skusiť niečo den, dva, pripadne týžden nestačí...ludia sa rychlo vzdavaju lebo radšej chcu mať klud a ticho, pokoj len ziadny plač..ako nejaky zakladny režim. Niekto proste nema silu, vydrž...a tak musi si to ,,odtrpieť,,.

Čo sa tyka sex. zivota ledva sme vydržali do konca 6 nediel...aj to medzi tým aspon ručne stručne. A take batola aj tak ničomu nerozumie...a staršie deti spia ako zarezané, neviem o tom ze by nas pristihli.

timea7
26. jan 2016

@sue nečakať ďalší mesiac, je to podľa mňa zbytočné, bude ešte stále drobča, či má osem alebo deväť,je tu skoro jedno. Čo sa týka materského mlieka, jeho význam sa preceňuje. Ak dojčenie vyhovuje obidvom, OK, ale nie v takomto prípade. A žijú aj deti nedojčené a nie sú chorľavejšie, ako dojčené. Aj keď samozrejme nejde len o to, aby a dieťa najedlo, alebo prijalo tekutinu. Neviem, či chce prsník vždy keď sa zobudí, alebo potrebuje len napr. podať cumeľ, alebo pohladkať, aby sa uistila, že je mama tam, či spíte spolu v posteli, alebo spí v postieľke...

stella33
26. jan 2016

@moni244 ono ta chut na sex je aj otazka hormonalnej hladiny, nie len toho, ci niekto na nieco zabuda, alebo sa snazi. Akoze "podrzat" sa da, ale ked to nejde, tak to nejde (co je beznym problemom u dojciacich mamiciek. A v podstate uplne logickym. Telo pri zvysenej produkcii prolaktinu, blokuje produkciu estrogenu. U niektorych zien viac a u niektorych menej.

sorciera24
27. jan 2016

@sue moj maldsi syn ma 15mes. .....prvy rok preplakal takmer komplet....20h z 24......ak sapal, tak polhodku, v noci bol bezne hore od 1-4tej....a stale plakal, stale!....ked zacal chodit, cez den rpestal plakat...ale noci su taketo stale....do polnoci sa budi kazdych 40minut a od polnoci kazdych 10min. ....sme s muzom grogy (mame este prvaka,kt. sa tiez treba venovat)......ale velmi si pomahame a podporujeme sa a prave preto, ze si uvedomujeme, ze vela parov konci po dietati...nesmieme dopustit rutinu a odcudzit sa!....prsote za tych 40 minut....si ten cas najdeme na seba , aj an to intimne....nie je to kazdy den (ale to u ans nebolo nikdy)...dolezite je, ze sme nesklzli do bodu....ze vobec a k nechuti....vzdy sa na seba tesime!......je to narocne a pri takych detoch ako mame my dve duplom!....ale treba chciet, die to...drzim vam palce! nevzdavajte to!.....(p.s.: odstavila som v roku...lebo u starsieho fungovalo...toto nie....odstaveny a aj tak sa budi......takze aj tak to moze byt...ale sa mi zda, ze samemu sa mu spi kludnejsie...skus tak...)

pufa
27. jan 2016

@sue ahoj. dojcenie moze a nemusi byt pricinou. ja som urobila chybu, ked mal syn asi 9 mesiacov. dovtedy rad zaspaval hojdanim na fitlopte, do 10 min. spal. potom tak prestal chciet zaspavat a ja hlupa som ho z vlastnej pohodlnosti naucila zaspavat poleziacky na prsniku namiesto toho, aby som ho pekne ulozila do postielky a nasli si ritual bez prsnika. to sa mi vypomstilo, pri kazdom jednom prebudeni v noci pytal prso, az kym som ho neodstavila ked mal 16 mes. Pokial ale tvoja dcera nezaspava na prsniku a v noci sa nebudi len preto ze chce prsnik, odstavenie moze veci len zhorsit. cez den ked spi pol hodinky, zobudi sa vyspata a je tri hodinky v pohode? alebo sa budi s placom? aj moj syn tak spaval. polhodinku, 3/4, max hodinku v jednom spanku. nikdy som nevedela, co a ci pocas jeho spanku nieco stihnem. sexovali sme vzdy hned po zaspati 🙂) neskor sa to zmenilo, ale az po odstaveni, ked sa ako tak ukludnil.
teraz som znovu tehotna, dojcit chcem, ale od zaciatku budem zaspavanie riesit inak ako na prsniku )(mozno nie uplne od babatka, ale od par mesiacov urcite) a ked uz bude papat prikrmy, postupne obmedzim mlieko aj v noci. uz nechcem zazit to co bolo s prvym. drzi palce!