Samota na materskej

31. máj 2023

mamičky, hlavne prvorodičky, sú tu také, ktoré podobne ako ja ostali na materskej ďaleko od rodiny a priateľov? Presťahovala som sa až na začiatku materskej, vtedy mi to také tragické nepripadalo, že budem bývať v cudzom meste, veď sa s niekým zoznámim. Nič z toho sa nestalo, žiaľ nie som tá, čo začne konverzáciu prvá niekde na ulici s mamičkou, čo práve tiež kočikuje a krúžky žiadne (je to malé mesto, skôr dedina). Ak máte podobné skúsenosti ako ste to zvládali byť s dieťaťom stále samé :( ???

evkamotka
31. máj 2023

Nemas vodicak? Ze by si chodila do vedlajsieho mesta na baby plavanie, hernicky, cvicenie...?

divokykonik
31. máj 2023

Normálne. Ja žijem v meste a nemám tu kamarátky a už ani nemám záujem sa nejak socializovať, som introvert. Malého mám tiež introverta, takže o to ľahšie sa nám žije. 😀

mikadooo
31. máj 2023

Choďte na nejaké krúžky, do materského centra alebo tak. Tam sa budete pravidelne stretávať rovnaká skupina, je možné, že skôr sa odvážiš pustiť s niekým do reči - alebo niekto s tebou 🙂. Ja som sa vyhla sociálnej izolácii vďaka materskému centru, predtým som žiadne extra kamošky nemala. Ale teda bývam vo veľkom meste, neviem, či tam nejaké MC / RC máte🤷. Pre mňa to bola záchrana.

gloria31
31. máj 2023

Ja som to mala podobne. Ja mam výhodu ze som zhovorciva ale pohovorila som si z niekym ale boli to jednorazovky. Kým som našla naj kamošku trvalo to dlho. Mam ju už rok. Mne uskodilo aj to ze moje dieťa sa narodilo tesne pred vypuknutím koroni. Kým som nemala kamošky tu stále som aj z malým utekala k rodičom. Teraz sa vždy teším do svojho mesta kde bývam. Do tej doby kým som ju nemala svoje mesto som nenazvala ze idem domov.

nikola81
31. máj 2023

My sme takto s malym samy fungovali. Byvame na dedine, to je tam ako domov dochodcov, nikto mlady. Muz chodil prec od pondelka do piatka, rodina v meste a vsetci cely den v praci. Vedela som ako to bude, tak som si pred tehotenstvom spravila vodicky a ked bolo najhorsie sadli sme do auta, isli do mesta, na ihrisko, potulat sa po obchodoch a aj tam sme boli sami. Nie som ten tym ktory by vyhladaval spolocnost. Na dedine sme mali svoje chodnicky kam sme sa chodili tulat, rad chodil k susede, starej pani, mala ovecky, sliepky, zajace a tam sa mu strasne vzdy pacilo. V lete som mu vytiahla bazen, napustila a tam sa clapkal.

autor
31. máj 2023

@evkamotka vodičák mám a aj auto, len problém je v tom, že najbližšie väčšie mesto kde by boli nejaké aktivity aj pre bábätká je dosť ďaleko a moja dcéra nie je spokojná v aute, ani nezaspí, keď niekde s manželom cestujeme musím byť vzadu pri nej a zabávať ju.. z tohto dôvodu si netrúfam na cestu iba s ňou :(

autor
31. máj 2023

@divokykonik v tomto prípade to máš dobre 🙂 ja zas introvert nie som, také niečo medzi som rada aj sama a rada si prečítam knihu, niekedy mi nikto nechýba ale zas chcem aby dcéra bola v kolektíve detí..nechcem ju o to ukrátiť o to viac ma to trápi

autor
31. máj 2023

@mikadooo verím, že aj mňa by to zachránilo.. nič také tu žiaľ nie je.. ja stále hovorím že sem sa len muchy prichádzajú otáčať :D

autor
31. máj 2023

@gloria31 úplne viem o čom píšeš pre mňa to tu stále nie je domov :( ako si spoznala tú svoju naj kamošku? tiež v nejakom centre pre deti?

moon321
31. máj 2023

Ja to iste.prestahovala som sa zo senca do malacek.este k temu muz chodi na tyzdnovky.ja tez prva konverzaciu nezacnem.ale na ihrisko chodia stale rovnake maminky.a ku podivu sa kazda zacala se mnu rozpravat.tak aspon neco 🙂

autor
31. máj 2023

@nikola81 napriek samote to znie pekne, stále bližšie k prírode. aj ja by som to asi lepšie zvládala keby máme aspoň domček. tu mám na okolí len jednu ženu s bábätkom ale veľmi mi ako osoba nesadla.. žiaľ :(

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. máj 2023

@moon321 ďakujem dávaš mi nádej že sa to možno zmení len nájsť nejaké to ihrisko :D

autor
31. máj 2023

@elizabet173 to mi príde tiež ako rande na slepo.. tiež ma to už napadlo no neviem sa odhodlať

radkaradix
31. máj 2023

odhodlaj sa, ked mal moj asi rok a pol, alebo dva, dala som si inzerat tu na MK do skupiny nasho mesta a ozvalo sa mi vela mamiciek ;)

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. máj 2023

@radkaradix ďakujem za podporu, naše mesto tu skupinu nemá, jedine najbližšie susedné, čo by bolo tiež fajn, len ten môj krpec aby chcela so mnou cestovať v aute

autor
31. máj 2023

@jj298 a nevadí ti, že tvoje dieťa netrávi čas s deťmi?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikola81
31. máj 2023

@jj298 Mozem povedat ze ten cas kludu ked mi spal v kociku som si aj ja uzivala. Mozto to znie niekomu divne, ale proste ja som to zboznovala. Okolo len priroda, ticho. Ked sme chceli aby pobudol s detmi, isli sme do herne do mesta alebo ihrisko. Vsetko sa da kompenzovat

juliet86
31. máj 2023

kolko ma tvoje dieta? ako ma spanky cez den? kolko trva cesta do mesta? chod si za tym co potrebujes. mozno ked jej budes spievat po ceste pustis jej fihu alebo nirvanu das do ruky sustavu nlvu hracku tak to prezijete. ak ta ta samota ubija tak s tym nieco urob. verim ti ze cestu najdes!

biankaaaa
31. máj 2023

Tiež sme sa presťahovali mimo môjho mesta na dedinu asi 45 km odtiaľ..vodičák mám, ale nejazdim, bojím sa a s malým, čo by mi vzadu celú cestu plakal ako o dušu, si to už vôbec neviem predstaviť. Takže ti rozumiem. Ale ja som introvert, ľudí až tak nepotrebujem, skôr niekedy neviem, ako nám vyplniť deň

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon321
31. máj 2023

Ono,ja vzdy hlasno kazdeho pozdravim.mozno aj to pomohlo.a denodenne stretavanie 🙂

autor
31. máj 2023

@jj298 máte aspoň ten bazén 🙂

gloria31
31. máj 2023

Nie vonku na ihrisku pri našom baraku. Býva odomna par vchodov a vďaka nej som sa spoznala z ďalšími maminami ale ona je moja naj. Ma rovnaké názory ako ja aj postoje v živote ako ja. Som veľmi rada ze mi prišla do života

sasesoe
31. máj 2023

Ahoj, ja som si vela kontaktov nasla online. Najskor kurz a potom v ramci skupiny sme si i pisali /volali (bolo to zamerane na cudzi jazyk, takze sme komunikovali v danom jazyku). Odporucam. V dedine ak "nemate nic" tak mozes zvazit nieco zalozit ;) - zas niekedy staci len nadhodit temu v nejakej lokalnej skupine na fb/mk a casto sa rady pridaju i dalsie...
A ak sa neda Tebe cestovat, tak pozvi (nove) kamosky k sebe.

nelili1978
1. jún 2023

Poviem ti, viem ako ti je. Odišla som ako 18 ročná s dieťaťom do cudzieho mesta. Žiadne kamošky, rodina 200km, mužstálev robote. Bolo mi velmi zle. Svokra povozit neprisla. Nejako som to prežila. Potom som mala druhé dieťa až za desať rokov, myslím že hlavne koli samote. To už bolo fajn. Držím ti palce, vydrž

anne_mary2
22. júl 2023

Ja som sa takto po 10r vratila z BA na vychod, aj ked do rodneho mesta takze je to ine, mam tu rodinu atd ale .. k tym kontaktom.. za mna, mam 33, je to brutalne uz tazke si najst kamosku. Neviem mam tu par z detstva, vsetky uz maju rodiny a stretnut sa je tazke ale je to take ine … 🙂

Ale teraz z klubu mamiciek to mi nejde vobec.. akoze aj sme chodili na plavanie , aj na ihrisku sme a ok prehodime 2 vety kto sa ako vola kto ma kolko, spi nespi.. a dovidenia 😀🤷🏼‍♀️…