Šaliem z detí

26. jún 2024

Ahojte, idem si sem po radu, prosím neodsudzujte
Mám dve detičky 4r a 3r.Sú vkuse v sebe, stále niekto z nich plače..buď jeden buchne druhého, alebo jeden si posunie stoličky bližšie k nemu, už je problém, lebo sú veľmi blízko..potom zase veľmi ďaleko...to že potrebujú mať hračky na vlas rovnaké (aj farbu) neriešim, aj keď to chlapec a dievča asi normálne v ich veku,ale u nás doma je stále plač a krik pre niečo.nepomáha ani dohovarat, mne už aj rupnu nervy, že začnem kričať, fakt som na pokraji zrútenia. Prídeme domov zo škôlky, chcú ísť na dvor, ak to jeden pochopí, že ešte aspoň pustím práčku, druhý nechápe, začne vrieskať, plakať, prosikat... No proste na prášky...
A teraz to najhlavnejšie.
Poraďte.Synček (4r) zaspával sám od bábätka,prv pri nás v spálni, v 2 rokoch už mal vlastnú izbičku, kde sme stále večer jeden z nás k nemu ľahli, povedali rozprávku a odišli.no posledný mesiac je to boj.chce iba ocká..ak ocko nepríde, vrieska ako najatý, plače až sa mu z toho dvíha žalúdok.Nechce si do tej postele ani len ľahnúť, ani sadnúť, proste stojí pre dverách a plače a plače.skúšali sme ho aj nedať spat poobede, prípadne ho nechať dlhšie hore, že asi nie je unavený (chodia späť 19-19:30) ale nič.skúšal si manžel k nemu ľahnúť, že keď zaspí, tak sa presunie, ale on teraz 'zaspáva' aj 2-3hodiny.potrebujeme aj niečo urobit večer..pomooooc

deti95060810
26. jún 2024

syn vôbec žiadny iný problém nemá? ak nemá , tak len dúfať že ho to rýchlo prejde...

jaskolka
26. jún 2024

Prvý "problém" je to, ze máš deti s malým vekovým rozdielom a prakticky ani jedno esre nie je úplne samostatné. Druhá vec je, ze je normálne, ze sa budu spolu naťahovať, hádať a vlastne aj biť, to je asi všade medzi súrodencami.
Tretia vec je, ze je to len obdobie, z akého vyrastú. Ja mám tiež dvoch s malým vekovým rozdielom a proste to v mnohých prípadoch len "prežiť".
Štvrtá vec - bývate v dome? Lebo píšeš, ze chcú ísť na dvor. Ak áno a je dvor úplne oplotený, bezpečný, tak ich nechaj, nech idú. Nejakú chvíľu tam vydržia aj sami, kým ty si aspoň zapneš práčku, ci urobíš kávu. Ja bežne toto robím ze ich vystrcim na dvor, a potom idem za nimi.
A čo sa týka spánku - v takom období je častý nočný des, zlé sny. Syn toto tiež mal, a potom sa bal ísť ľahnúť si do postele, proste esre nechápal, ze to bol len zlý sen a nehrozí mu nič tam.Nenutila som ho, tak pár týždňov zaspával na gauči v obývačke a prešlo to samo.

beata_k
26. jún 2024

A keby sa hral kazdy v inej izbe? U nas to obcas pomaha, ale musia dostat pre ne zaujimave hracky.

luccija
26. jún 2024

Už je asi z toho plaču tak rozrušený, že nevie zaspať.Nie je to skoro na spánok, je teplo atď...no tak chce otca tak nech si s ním ľahne v kľude.To prejde sú to 2 mini deti verím, že to je mega náročné.Dobre ich znic na dvore bazénik...dám prať a pôjdeme von to musíš ako verklik stále opakovať ...deti získavajú časom strachy pracuje fantázia veľa detí zrazu nechce spať samých.

pralinka86
26. jún 2024

Syn spi sam v izbe? Nepomohlo by keby tam s nim niekto spal celú noc? Deti sa v tom veku boja vsetkeho mozneho.. pustit k zaspavanii nejaku peknu rozpravku mozno

pohodacka03
26. jún 2024

Vecerne zaspavanie zabija aj mna(uspavam 4r) a manzela(uspava 3r). Ja predtym este rocneho. Kym uspim 4rocnu, tak je ten rocny hore(ide mu 8 zubov naraz 🤦). Chceme vyskusat dat starsich spolu do izbicky v lete. Precitat rozpravku a nechat ich tak. Mozno sa boji byt sam syncek. Ale ten jeho vecerny krik ma podla mna nejaky dovod, len deti to nevedia casto vyjadrit. Drzim palce ❤️

lia2022
26. jún 2024

Neviem či som ja divná ale mne sa zdá ten čas na nočný spánok o 19-19:30 strašne skoro .. a ešte teraz keď je dlho svetlo 🙆‍♀️. Moje dieťa by tak zavčasu veru nezaspalo, aj keď by nespalo celý deň aj tak nie a to je ešte menšie.

pohodacka03
26. jún 2024

A tak celkovo ze salies z nich. Ja som povedala, ze ak sa nevedia hrat spolu, kazdy do svojej izby. Ten co mal hracku prvy, ju dostane, druhy musi pockat a navrhnem inu hracku. Ked sa hasteria dalej, beriem hracku. Ak aj po zobrati hracky je dalej boj,ide hracka do kosa. Snazim sa o doslednost, to na nich plati asi najviac

dankabetka
26. jún 2024

ahoj , ja mam dvoch chlapcov ,sice rozdiel 3 roky presne, ale hastria, podpichuju sa medzi sebou stale...( a to si dovolim povedat, ze aspon tak normalne- nikdy to nieje bitka medzi nimi do krvi) ale ten kazdodenny suboj je medzi nimi stale.
Nasi spia spolu a maju obdobia ked zaspia lusknutim prsta a veru aj take dni, kedy ma poprosia ci neostanem chvilocku s nimi a to maju (5 a 8 rokov), stava sa, ze maju nocnu moru a to v noci kricia zo sna..a potom s nimi spim v posteli ( niekedy az do rana- lebo zaspim kde som 😀) ...nasim pracuje fantazia dokonale...a zas nebudem klamat, aj rozpravky pozeraju rozne a ked sa toto pospaja v ich hlavach... chapem, ze sa boja....

zorkahorka
26. jún 2024

Och, tiez som na prasky zmojich synov - furt su v sebe. Ked ma nastvu, zatvorim kazdeho do svojej izby. Ak su spolu, poviem, ze ak budem pocut z izby krik, veberam varechu a dostanu obaja - tato vyhrazka zabera 😁
Podla mna tvoj syn ziarli a potrebuje pizornost jefnejo rodica, lebo zrejme uspavate aj mladsiu, ze?
U nas je to iste. Tiez starsi spaval sam a vyzaduje si vwcer nas,lebo uspavame mladsieho. Tak sa vzdy rozdelime s muzom

anavianavi
26. jún 2024

Ja by som nepracovala na tom ako zmenit deti, ale ako zocelit seba.
buduj si odolnost, je to narocne, ale prejde to. dovtedy musis najst sposoby ako ty preklenies tuto zataz, asi hlavne na tvoju psychiku. vela stastia a pracuj na seba zatial co vychovavas deti. my zeny to nemame lahke.

mia_von_prag
26. jún 2024

Uplne chápem, mám to isté. Vekovy rozdiel 2,5 roka a cely deň sa doťahujú. Keď je každý sam, tak dobre, ale dokopy katastrofa. Hovorím si, ze je to obdobie. Dohovaranie nepomáha.
Skúšame ich oddeľovať, každý vezme jedno dieťa niekam inam alebo ideme spolu von, tam je to lepšie.
Spanok ma trápi každé leto. Ako je dlho svetlo, oni nezaspia. Ani nemam silu ležať s nimi každý deň 2 hodiny v posteli, ked realne zaspia až okolo 22.

autor
26. jún 2024

Ďakujem všetkým za odpoveď..idem postupne
-Problém synček nemá žiaden, je to múdry chlapček, v 2r sa sám odplienkoval, rozprávala pekne aj náročné písmenká, R,L,S,V , skladá puzzle úplne bez problémov
-byvame v dome, ale.novostavba, plot v nedohľadne, buduje sa tu nová ulica, takže ruch je veľký, nemôžem ich nechať samich na dvore...
-co sa týka hrania samých v izbe, dcérka s tým nemá problém, ona sa výhra úplne sama, aj ona má občas 'fanty' ale je to len taký krátky truc, ona nikdy dlho neplače alebo sa nezlosti
-skusali sme ich dať aj do jednej izby, že asi sa boji byť sam- nič, ani vtedy si ani len nelahol
-dcerku neuspavam, ona si ľahne, zoberie si plyšáka a rozpráva mu rozprávky, ona chce len pusu a polibkaf a už mi kyve že dobru noc... Zaspí do 15min
-chodi asi skôr spať, ale vstávajú 5:30-5:45, keďže ideme do škôlky, ja do práce...(Syn je inak ranné vtáča od narodenia, bežné sa sám zobudí aj v zime o 5:00)
-co sa týka strachu, pýtame sa ho stále, ale tmy sa nebojí, sen nemal žiaden, pekne vsetko opise, keď sa ho opýtame prečo nechce lezkat, stále je len odpoveď 'chcem tatika'.....nič iné
-par krát sme ho už nechali tak a zaspal na gauči, ale museli sme vyjsť von na terasu, lebo inak behal stále po dome za mnou alebo za mužom, keď sme niečo robili, proste neobsedel/nepolezal...
-ma v izbe aj svetielka, aj svetlo do zásuvky, aj rádio sme mu tam dali, ale naozaj nič ho v tej izbe neudrží, proste nebude tam ani za svet, nie to ešte v posteli..

Ďakujem každej jednej za radu, vážim si to, že sa mi snažíte pomôcť... Verím, že to obdobie medzi súrodencami s tak malým rozdielom je ťažké a skoro pominie....len ten spánok je fakt extrém....snažíme sa robiť mu program, proste ho 'znicit', bicykel,trampolína, tancujeme, chodíme na prechádzky....aj sa selektujeme, že každý je s jedným rodičom úplne sám....ale na konci dňa sme aj tak najviac vyčerpaní asi my rodičia....🤦‍♀️