Rozchod po narodení detí

veronika19895
23. aug 2022

Prečo podľa vás dochádza k rozchodom po narodení deri, keď ich chceli mať spolu a potom sa všetko zmení otočí o 360 stupňov a z milujúcich partnerov sa stanú cudzí ľudia?

tehulka2011
23. aug 2022

Radsej sa douc matiku, ze 360 stupnov 🙂

veronika19895
autor
23. aug 2022

@tehulka2011 to bolo obrazne povedané ale Budiš keď to ta trápi

januska12323
23. aug 2022

Jednoduché, ľudia sa môžu odcudzit aj bez detí, s deťmi prichádza obrovská zmena a niektorí to proste nezvládnu.

leniel
23. aug 2022

lebo príchodom detí sa zmení všetko... úplne všetko. Nedá sa na to nachystať, človeka to veľa krát odrovná.

veronika19895
autor
23. aug 2022

@leniel a ešte mam pocit ze partneri si navzajom hádžu polená pod nohy

selest
23. aug 2022

Pretoze ich s prepacenim realita j*bne pastou do xichtu🙂 Co si ludia predstavuju ked si snivaju o tom ze budu rodicmi a co sa ozaj stane a co vsetko to ozaj obnasa v tom je dost velky rozdiel. Hlavne ak nie obaja uz tak celkom to dieta chcu kedze velakrat sa plataju nefunkcne vztahy detmi atd. A ak nahodou dietatko nie je uplne to ukazkove babatko. To je potom pruser a nie kazdy vztah to ustoji.

dkethe
23. aug 2022

deti nezmenia vztah!!!
Tie vztahy co sa rozpadnu PO detoch boli isto zle aj pred detmi. No ruzove okuliare, biologicke tik tak, tuzba usadit sa, plodit .. je casto silnejsia 😏 no a potom, ked je pud naplneny, vsetky problemy vyplavaju na povrch.

zuzuliennka1
23. aug 2022

@veronika19895 presne ako pise @dkethe , dieta nezmeni vztah, dieta PREVERI vztah.
Co funguje, bude fungovat aj s dietatom a co proste nefunguje a len sa nejako “prechadza”, obchadza, neriesi a naivne sa dufa, ze to klbko stastia to zaplata a zahoji - tak nie. Len sa to naplno ukaze a prejavi. Casto rozchodom

elizabet173
23. aug 2022

@dkethe
@zuzuliennka1 úplne súhlasím, pevný vzťah neohrozí narodenie dieťaťa, dokonca ani narodenie postihnutého dieťaťa

xsuzannex
23. aug 2022

My sme tak mali velikansku krizu po narodeni dietata.. a preco? Lebo sa chlap ocitol na druhej kolaji, resp aspon mal taky pocit.. a ja som bola na vsetko sama.. on v robote, ja domacnost a dieta/deti.. nonstop v tom istom kole bez akehokolvek uniku.. na moju obranu, syn nam pri porode skoro umrel tak som okolo neho chodila ako okolo malovaneho vajca, ale to myslim kazda mama pochopi.. ale ano, vo vseobecnosti co pocuvam tak je to o tom ze chlap nezniesol ze sa zrazu zena viac tocila okolo dietata a na neho uz nebolo tolko casu ako predtym.. neviem, je to nad moje zmyslanie lebo zenin zivot sa zmeni o dost viac ako chlapov a vacsina neda nejaky ten cas aby sa zena dala kusok dokopy a nejako sa zabehla v novych situaciach.. a co sa nas tyka, prezili sme, nerozviedli sme sa, sme stale spolu a uz mme tri deti 🙂

babydesire
23. aug 2022

@veronika19895 tiez suhlasim, ze ak k sebe dvaja nepatria vztah sa dkor ci neskor rozpadne, ci uz s detmi slebo bez...dietatko je jedna zo zivotnych skusok kazdeho jednotlivca ako aj vztahu...a asi najnarocnejsia vzhladom k laske ktore vznikne a neskonci ako sa to moze stat u parov...

babydesire
23. aug 2022

@veronika19895 a tie polena ... no lebo sme ludia a ak citime hnev,frustraciu,pocit ponizenosti a nespravodlivosti potrebujeme to ventilovat..nieje to pekne ale stava sa

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka1
24. aug 2022

Po kazdom dietati to bolo u nas na rozchod. Unava, stres, stale sama, kedze muz robi mimo bydliska a vaxsinu tyzdna bol prec. Ale prekonali sme to stale.

domca1408
24. aug 2022

podľa mna deti môžu zmeniť vzťah ale len vtedy ked to hlavne matky dovolia...ja viem, že matky sú poväčšine tie, čo sú doma s tým dieťaťom...ale bohužial nám ženám z toho zvykne prepnúť....názorný príklad: kamoška má dvojročného, nikdy mi ho nedala kočíkovať sama, vždy musela ísť s nami...akonáhle začal mrnkať na ruky a kojiť...nedavala ho starým rodičom (len ked tam bola) ani kočíkať len s ňou. návštevy a podobne tiež nemusí lebo porodila v čase korony a vlečie sa to s ňou...skrátka ten maly má dva roky, venuje sa nonstop iba jemu, chlap je totálne bokom, dieťa doslova aj v dvoch rokoch nalepené na jej cecku a kriví papulu ked sa k nemu ktokolvek okrem mami priblíži. celé zle...takže pokiaľ mamičke takto prepne tak áno pokazí to manželstvo...pretože aj títo dvaja sa furt len hádajú....

andreatytler
24. aug 2022

@veronika19895 Myslim ze si chcela povedat o 180 stupnov, lebo vtedy ides opacnym smerom. Ak sa otocis o 360 stupnov tak ides zase tym istym smerom... myslim ze to sa skor pouziva vtedy ked sa niekto moce v kruhu.
Podla mna vztah sa rozpadne, lebo ludia sa zmenia (alebo teda nezmenia) po narodeni dietata. Zena sa vacsinou automaticky zmeni na mamu a potrebuje aby sa muz zmenil na otca ale u neho sa to stat nemusi.

alexka89
24. aug 2022

Veľa párov žije harmonicky aj v jednej domácnosti ..no príde dieťa záťaž a povinnosť a hneď sa začnú prejavovať povahy ...nie každý je trpezlivý ,vrúcny a chce sa mu okolo dieťaťa točiť 24/7...tak to vzdajú ...prehodnotia život že takto nechcú žiť ..nechcú byť viazany...a väčšinou sa to prejavuje u mladých párov...a neodchádzajú len muži...aj ženy odídu od detí a nechajú muža nech sa vystara

mimikarol
24. aug 2022

@domca1408 presne. Aj ja poznám taký prípad a dieťa je ešte staršie. Žene prepne a chlapa nebaví byť nie na druhej ale 50tej koľaji.

cubo2
24. aug 2022

@domca1408 tá tvoja kamoška to fakt preháňa.. našej malej sa práve tlačí cez ďasná 6 zubov, to moja žena by ju bola ochotná požičať aj na celý týždeň 😅

nadazdi
24. aug 2022

Modré z neba čo by sme si navzájom pred deťmi zniesli, by sme teraz zniesli deťom 😁 podľa mňa staranie sa o malé deti je obeta, pokial v tom jeden z partnerov pokulhava, tak sa všetko začne kaziť.. čím sú tie deti väčšie, tým menej pozornosti potrebuju a viac s rodičmi ziju, ako partneri.. ale prvé roky je to čistá obeta, aspoň ja to tak vnímam..