Režim pri dvoch malých deťoch

marcelka321
9. aug 2021

Ahojte 🙂 Momentálne som v 29tt a koncom októbra príde do našej domácnosti malý prírastok 🙂 Mám už syna, ktorý má tri roky, čiže prechádzam z materskej na materskú. Syna mi do škôlky nezobrali, skúšala som aj po okolí. Z toho dôvodu mám trošku obavy, ako to všetko zvládnem, pri malom bábätku a trojročnom synovi + domácnosť 🙂 Zaujímali by ma Vaše skúsenosti alebo nejaké rady, ak ste boli v podobnej situácii 🙂

siska53
9. aug 2021

@marcelka321 tak .cca dva mesiace chodila mama, lebo mala bola kolikova ..neskor sme.to zvladli sami, prosto najdes si rezim. Starsi mal 2roky a zivy..ale..kupodivu potom to uz pekne slo.. prve sva mesiace su asi najvacsi zahul..

galganka
9. aug 2021

Domácnosť počká, jedlo sa dá objednať a bordel stačí občas ignorovať. 💪

tosomja
9. aug 2021

No poviem to tak...keď som sama s deťmi, bez muža, je to ideálne, priam neuveriteľné, ako všetko stíham, ako deti poslúchajú, aké sú zlaté na prechádzke, ako viem s nimi nakúpiť, navariť, upratať. Večer o 20tej mám čas pre seba. Vstávajú okolo 7mej.
Keď je doma aj tatik, šalený dom 😁🤣
Ráno rev, na obed rev, večer rev, všade bordel, riad neumyty od rána, jeme o tretej poobede 🤷 vonku chodíme so stresom a ufnukanym synom. Večer uspavame ako by ich rezali 🙈
Nedá sa nič pri nich robiť, ani muž nemôže ani ja. Večer všetko dohanam, upratujem, periem...atď.
Čiže sama mám režim a nikto ma neovplyvňuje ani deti.

marcelka321
autor
9. aug 2021

@siska53 práveže nemá riadne ani kto prísť pomôcť to je ten najväčší problém :/ syn je tiež živý a dosť si vyžaduje od nás pozornosť, tak sa aj bojím aby moc neziarlil a do prieku nerobil.

marcelka321
autor
9. aug 2021

@tosomja tak nejak podobne to mám aj ja teraz so synom 😄 keď je tato doma tak je všade chaos 😄 chodí však na 12tky do práce, tak tu viac nie je ako je, takže všetko aj tak visí na mne. Tak mám celkom aj z toho všetkého obavy čo príde s druhým bábom 🙂

galganka
9. aug 2021

@marcelka321 nič strašné nepríde. Občas budú plakať naraz, Občas kakať, niekedy bude aj tebe treba... raz za čas to bude doma ako po výbuchu, Občas budeš jesť na stojáka a v behu... mne osobne sa celkom osvedčilo chodiť veľa von, tam boli všetci spokojní. A po roku sa to bude podstatne zlepšovať. Síce sa budú aj handrkovať, ale začnú sa aj hrať a robiť spoločne koniny a to vymaže všetko "zlé". 🤗

siska53
9. aug 2021

@marcelka321 zvladnes.. maleho zapajaj do.starostlivosit o babo.. a venujs a aj cisto len jemu

nikha2809
9. aug 2021

Ja mám 3a pol ročný rozdiel medzi deťmi,keď sa malý narodil nepomáhal mi absolútne nikto.maly 20minut spal 3 hodiny plakal 24hodin vkuse 2a pol mesiaca.a zvládla som.postupne sa do toho dostaneš,režim si nájdeš aký bude tebe najviac vyhovovať a starší sa prispôsobí,deti to zvládajú fajn.

marcelka321
autor
9. aug 2021

@galganka mi máme výhodu v tom, že bývame na dedine, takže syn sa občas aj sám prehrá keď ma náladu 🙂 druhé má byť braček, tak sa aj teší, len je dosť vzbrkly, aby to nebolo viac na škodu 😄

marcelka321
autor
9. aug 2021

@nikha2809 a malý ti chodil do škôlky alebo si ho mal doma? 🙂 Mňa najviac mrzí a straší to, keď mi blízka rodina začne rozprávať aké to bude všetko takže a že nevedia či to zvládnem, ked je maly veľmi živý 🙂

nikha2809
9. aug 2021

@marcelka321 dcéra bola staršia potom sa narodil syn 😀 takže mala chodila do škôlky ale každý druhý týždeň,bývalá často chorá,o mesiac ako sa narodil boli Vianoce to bola doma cez prázdniny a potom začala korona.ale dá sa to zvládnuť fakt,rodina by sa mohla nad sebou zamyslieť čo ti vyoravaju alebo to ber jedným uchom dnu druhým von.akoze nebolo ružové vždy,aj som si poplakala pár krát aj som mala obdobie že som už rezignovala a nechala malého poplakat a so staršou sme vyjedali sladkosti na nervy,tej sa to vtedy páčilo 😀varila som rýchlovky alebo sme si objednávali a mužovi som povedala že keď chce mať doma ako so škatuľky nech si chystá deti a ide s nimi von.

nikha2809
9. aug 2021

@marcelka321 ja som sa hlavne bála toho že nebudem vedieť fungovať lebo pri staršej som bývala extrémne unavená aj cez deň s ňou som chodila späť kým bola bábo a to spávala celkom dobre ale zvládala som to super ani si nepamätám že by som bola nejako extra unavená napriek tomu že v podstate takmer nespal.on ak v noci prespal hodinu vkuse bol zázrak.

marcelka321
autor
9. aug 2021

@nikha2809 joj prepáč 😄 tak oni sú raz už taky. Keď ti to však v kuse omielaju, ako si pomaly začala byť tehotná tak ti to celkovo už ide aj na nervy 😅 však ja rovnako, pri malom som koľkokrát rada že stíham všetko, aj to len tak tak. A ešte druhe do toho.

mamamasama
9. aug 2021

@tosomja presne ako u nas 😂😂👌😂😂

nikha2809
9. aug 2021

@marcelka321 inak a zbytočne sa stresujes,kľudne môžeš mať bábo ktoré celé dni bude iba spinkať a papať.v mojom okolí tak mali všetky iba to moje malo najust koliky 😂

marvin1234
9. aug 2021

@marcelka321 prvé dva mesiace boli drsné, potom si nájdeš rytmus. Každý sa bude musieť trocha prispôsobiť. Ja mám medzi synmi 2 r a 8 m, starší je nehovoriaci autista. Koliky sme prežili vďaka nosiču, teraz už pohoda, cez obed uspím naraz a dve hodiny iba pre seba. 👍

galganka
9. aug 2021

@marcelka321 ja mám rozdiel 17 mesiacov... To boli reči... 🤣 Ako keby tí ľudia mali vstávať, kŕmiť, vychovávať... 🤣🤣🤣 dáte to... raz za pol roka sa schováš na záchode... buď zjesť tajne čokoládu, alebo si zanadávať a zase bude dobre... a keď budeš tesne pred zrútením, spravia vždy dačo totálne zlaté... 🙈❤😍 A v momente, keď menší začne sediet a loziť máš stále väčšie voľno... ak sa práve nebudú vadiť o jednu hračku... 🤣 cez tatove voľno mu ich treba nechať a ty si skús vyjsť von, niečo pekné kúpiť ( sebe!!! Nie pre deti 😁😁)

marcelka321
autor
9. aug 2021

@nikha2809 malý kolikovy nebol, len strašne náročný na pozornosť a ja som mu koľkokrát nemohla odolať 😄 tak všetko stalo a len sme sa bavili 😄 bodaj by bolo tak ako vravíš 😄

henka123123
9. aug 2021

Mam rozdiel 2 r a 8 m medzi detmi a uplne v pohodke

marcelka321
autor
9. aug 2021

@galganka 17 mesiacov to už áno 😄 ale na druhej stránke je lepšie si to odbiť naraz a potom už len vychovávať 😄 podľa môjho názoru 🙂 joj ísť von to by som rada, ale vždy len so synom. Sama som sa von dostala naposledy keď mal malý rok a pol 😅

ivangeline
10. aug 2021

Ja cakam tretie a 2 mam doma. :D Manzel sa bude musiet viac zapajat,babka a svagrina su blizko,prve mediace nam budu aj varit a nasla som tetu,s ktorou starsie budu chodit 4x za tyzden vonku. Prve mesiace budu tazke...a ak bude kolikove babo a nespokojne..ta aj pol roka to bude hrozne. :D Uz som to zazila,prezijem zas. Potom uz okolo roka baba to bud super a vzdy lepsie. ;) Mam 2r a 8m,1 a pol r. A o mesiac rodim.

marcelka321
autor
10. aug 2021

@ivangeline ja obdivujem ženy, ktoré zvládajú viac detí naraz 😊 dve deti sú môj strop, tri si neviem ani predstaviť 🙈 syn keď sa narodil bol zlaté dieťa, žiadne koliky, neplakaval, tak dúfam, že druhé bude rovnaké 😅😄 vtedy sme boli ešte u našich, tak mi mal aj kto pomôcť, s varením žiadne starosti, upratať si len to svoje. Teraz sme už vo vlastnom, tak to bude o niečo ťažšie 🙂

galganka
10. aug 2021

@marcelka321 zdanie často klame. Napr. u nás sa osvedčilo, že čím viac detí, tým lepšie. Minulý týždeň boli starší dvaja na prázdninách a ja som si vôbec neoddýchla. Keď sú doma všetci traja mám čas aj na knihu. Včera tu bolo napr. 6 detí a ja som v kľude navarila, aj upratané bolo, aj lievance dostali, aj kľud bol...

tosomja
10. aug 2021

@marcelka321 ja mám aj 11rocnu pubertu a ver, že je lepšie mať 6 deti tesne za sebou, ako taký rozdiel, kedy sa spoliehať že pomôže a prd. 😁

marcelka321
autor
10. aug 2021

@galganka ja sa hlavne teším na obdobie keď sa mami aj zahrajú 😅😄 ale nato si ešte počkám 😄

galganka
10. aug 2021

@marcelka321 neboj, dvakrát žmurkneš a bude to...👍

emilka_1
10. aug 2021

@marcelka321 my máme rozdiel 1.5 roka medzi deťmi a nikto mi s nimi "nepomáhal". Mamina býva o ulicu vedľa, no stále chodí do práce a nemôžem od nej chcieť, aby nechala svoj chod domácnosti a pomáhala tej mojej. Prvé 2 týždne s nami bol doma manžel, potom už sme si museli poradiť, a že vždy sme si poradili. Dalo sa s nimi aj na nákup ísť, navariť, na prechádzky, výlety.. Ja to beriem tak, že my sme tie deti chceli, my sa o ne musíme postarať, nemôžem predsa očakávať, že sa mi o ne postará niekto iný. Proste je to na mne a manželovi. On sa postará, ako vie, či už v domácnosti, alebo opačne, že kým ja popracem, porobím, tak on dozerá na deti, hrá sa s nimi.
Veľmi som začala tolerovať občasný neporiadok. Aj ten častejší 😄 resp umyjem kúpeľňu raz za týždeň, povysavam 2x za týždeň, a mám v paži. Bábätko som nemala jednoduché, no našli sme si rytmus. Teraz má rok a je to stále lepšie a lepšie.
Tvoj troj ročný už je dosť veľký, to zvládneš, neboj 🙂

marcelka321
autor
11. aug 2021

@emilka_1 partner sa chystá s nami ostať týždeň doma, čo budem mať po pôrode, len stále chodí 12tky do práce tak to potom bude všetko na mne 🙂 ale keď to treba, tak je zbytočne sa sťažovať 🙂 dúfam že aj ja budem takto brat poriadok v domácnosti 😄 musím mať každý deň povysavane/vytrete, každý deň ústrety prach a každý druhý deň umytú kúpeľňu 😅 tak na to zanedbávanie si budem ťažko zvykať keď bude mimčo 😅🙄

emilka_1
11. aug 2021

@marcelka321 treba si určiť priority, u mňa to boli deti a aby som mala navarené. Akože doma máme poriadok, snažím sa veci dávať na miesto, takže sa nám nekopi bordel. Ja si poviem, že deti sú mi prednešie než lesklý byt, nebudem otrokom vo vlastnom byte, lebo by som sa uštvala 🙂 Tiež som si musela na to zvyknúť a dlho sa mi to nedarilo, no nedá sa všetko na 110% stíhať. Porobím, keď je na to čas a energia, a vôbec to nemusí byť ani pravidelne. Radšej ideme von, tam je s nimi kľud 😄
Neboj, určite to bude fajn, len treba občas dať dole nároky na seba, nemať očakávania. Držím palce 🙂

marcelka321
autor
11. aug 2021

@emilka_1 ďakujem veľmi pekne 🙂