Reakcia na druhé dieťa

15. okt 2023

Ahojte, zaujímalo by ma ako reagujete ak ste na detskom ihrisku a nejaké dieťa urobí tomu vášmu zle. Lebo áno jasne dieťa urobí zle a jeho rodič ho napomenie pripadne sa spýta ci sa ospravedlní atď. Ale čo vaša reakcia na to dieťa co ublížili vášmu? Alebo co poviete tomu vášmu?

petamich
15. okt 2023

vacsinou netreba reagovat a ak vidim, ze sa ho to dotklo alebo zacal plakat, tak sa mu snazim vysvetlit, ze to nebolo pekne, co mu to ine dieta urobilo a ze sa treba spolu pekne hrat a nerobit si zle, skor mu dohovaram, ked on nespolupracuje alebo nechce pozicat auticko alebo podobne

ale teda nas ma kusok cez dva roky a uz je celkom schopny poradit si a ked je tam vyslovene dieta co robi zle ako napr. vcera kolegynin maly, tak tomu som povedala, ze ak neprestane detom robit zle beriem ho za mamou (lebo teda sacal deti zo smykacky, postavil sa pred dvere a hovoril detom, ze nemozu ist do kutika/domceka, na smykacku) ale nas to nejako neriesil, ten si siel svoje a ignoroval ho

simona20201309
15. okt 2023

Ja reagujem tak ako si to situácia vyžaduje a ak matka druhého dieťaťa nerieši, ja riešim. A je mi úplne jedno co si kto myslí. Nenechám aby iné dieťa ublizovalo môjmu a zároveň sa moje učí, že si to nesmie nechať. Našťastie už takéto veci riešime minimalne, ale nie raz som vychovávala aj cudzie decka na ihrisku.

simona20201309
15. okt 2023

Urcite netreba byť ticho. Dieťa sa učí od nás všetko. Ako sa ma naučiť brániť sa, keď sa ho ani vlastná mama nezastane keď je ešte bezbranne?

deedol
15. okt 2023

neviem, ci som spravne pochopila. situacia je, ze cudzie dieta ublizi tvojmu, rodic toho dietata to s nim riesi, a ty sa pytas, ci to s tym cudzim dietatom riesim este aj ja? ak sa pytas toto, tak odpoved je nie - ked vidim, ze to riesi dany rodic, tak nemam potrebu do toho nejako zasahovat. ty by si chcela tomu cudziemu dietatu este nieco povedat v takej situacii? ak ano, co take?

ina situacia je, ked dany rodic neriesi, vtedy samozrejme zasahujem, presne ako napisali @simona20201309 a @petamich.

kris_tin257
15. okt 2023

Závisí veľmi od situácie ak dieťa urobí zle raz nechám na to na syna nech si s tým poradí, ak dieťa robí opakovane zle a jeho rodič ho neupomenie tak zakročim ja (syn nie je konfliktný vždy sa stiahne má takú povahu), stalo sa to asi 4krat čo som ja zakročila a synovi pomohla a druhému dieťaťu dohovorila

autor
15. okt 2023

@deedol nie skôr myslím pri tej situácii ze čakám najprv ci zasiahne rodič daného dieťaťa a ze ci do poviete niečo vy prípade co vášmu. Ako áno vždy po danej situácii si vysvetlíme co sa stalo a ze to sa nerobí a ze sa ma nejak obrániť, že ma aj sama povedať ze jej nemá čo robiť zle

jesenzima
15. okt 2023

Záleží od situácie ... Cudzie dieťa som už párkrát napomenula, ale boli to už také situácie "cez", keď rodič dieťaťa nebol nablízku ..