Pripadám si ako hrozná mama

6. nov 2023

Ahojte baby. Idem sa len tak vyrozprávať..... Mám dcérku 3 roky a 4 mesačného chlapčeka.... Príde mi ze som robila veci akosi automaticky a až teraz som si ho začala užívať, veľmi ma to trápi a pripadám si ako hrozna mama. Svoje detičky ľúbim najviac na svete, ale mam pocit ze druhy pôrod ma akosi zmenil.....

minka201
6. nov 2023

Áno, tieto pocity sú úplne normálne. Veľa z nás to tak malo 😊

viestta
6. nov 2023

Kazdy ma obdobia, kedy ide na autopilota, pretoze to situacia vyzaduje. Nie je na tom nic zle.

svokrinjazykmonika
6. nov 2023

Až teraz si si ho začala užívať? Po 4 mesiacoch? Veď to si dobrá náhodou, ja až po deviatich 🤭

autor
6. nov 2023

@svokrinjazykmonika🤣som rada ze som normálna, pripadala som ako kebyže mi šibe, prekvapili ma tieto pocity pri prvej som to nemala asi preto ze bola jedna🙂

bolarazjedna
6. nov 2023

Súhlasím s @svokrinjazykmonika... Si dobra, keď po 4 mesiacoch si to už dokážeš užívať...
Ja s 1 dieťaťom som sa v 4mesiacoch cítila psychicky na dne, najhoršie bolo 4-6mesiac, postupne sa zlepšilo, no užívať som si materstvo začala až po 9 mesiacoch.
Neviem si predstaviť, ako budeme fungovať, keď budu dvaja (termín mam o 4 mesiace) , ale nie som taká optimistka, aby som čakala, že po 4 mesiacoch bude všetko fajn
Narodenie dieťaťa (hociktore ho v poradí) je normatívna kriza (je to prirodzená súčasť života, no nevieš sa vopred pripraviť, také sú napr aj keď ti dieťa začne chodiť do škôlky... Teoreticky o tom všetko vieš, no v praxi si to nikdy predtým nezažila), a ta kríza zaberie nejaké obdobie, počas ktorého všetci účastníci rodiny sa musíte naučiť na nový spôsob života v rodine, nové podmienky, vás život sa mení od základov. Je to náročné pre všetkých. Pre maminku obzvlášť, je tam množstvo hormonov zo začiatku, plus človek unavený, nevyspatý sa snaží vyhovieť základným požiadavkám oboch detí....
Nemaj žiadne výčitky svedomia!!!