Prečo niektoré matky nevydržia doma s deťmi?

29. jún 2024

Taká rečnícka otázka, prečo niektoré matky nevydržia doma so svojimi deťmi? Prečo sa ich chcú hneď zbaviť sa?
Ledva začali prázdniny a už niektoré moje kamošky a známe hneď dnes ráno odniesli deti k starým rodičom. Ony išli domov aby si oddýchli od detí, aby mohli ísť do mesta na nákupy na kávičky a proste oddýchnuť si.
Možno ma budete hejtovat no nechápem to.
Ja som ten typ človeka čo chce čo najviac času tráviť s deťmi. Aby sme spoznávali spolu okolie chodili na výlety alebo aj hrali doma spoločenské hry.
Moje deti idú do táborov a keď budem mať ja dovolenku pôjdeme k starým rodičom. Majú do 70 rokov a už nevládzu toľko zdravotne. Tak im určite nesupnem deti a nezáujem.
Ako to máte vy?

doriiis
29. jún 2024

Možnože preto,lebo tie ich milované zlatíčka sú v skutočnosti nevychovani haranti s ktorými sa nedá vydržať.🙂

lienka.7
29. jún 2024

Každý to ma tak, ako si to vie zariadiť a hodí sa mu.
Ešte dodám, ze ja som dnes supla deti mužovi, aby som mohla ísť na nákupy, kávičku a pod. A večer ideme s babami von, keďže majú meniny. 😉
Babke pôjdu tiež, keď sa vráti z 3 týždňovej dovolenky. Detto aj dedo bude strážiť a pomahat. A staršia ma aj denný tábor.

aurelia2000
29. jún 2024

Starí rodičia šťastní, že sú vnúčatá u nich, detí šťastné, že konečne sloboda u babky a dedka, rodičia spokojní, lebo koniec školského roka bol náročný, všetko je super ♥️ len teba chytá zlosť 🤕

beasy
29. jún 2024

Myslim že je to preto lebo dnešné niektoré “matky” vlastne matky nie sú, myslím že každý by sa o deti mal postarať sám, veď ich rodičia sa o nich starali tiež, a tí pred nimi tiež je iné keď idú pozrieť vnúčatá starých rodičov na 2-3 dni akoby na prázdniny, ale vyslovene aby sa o nich starali celé prázdniny to mi príde scestné, ked ľudia nemajú na rodinu čas nemali by ju ani zakladať a venovať sa teda sebe a svojím prioritám. Ja osobne by som to nedokázala chcieť po mojich rodičoch, ale ani partnerových, asi by som sa hanbila keby hneď na druhý deň plesknem dieťa mojim rodičom a ja si idem akože oddychovať, kludne ma za to odsúdte ale neviem či je v tomto prípade slovo rodič na mieste, sú to ľudia ktorí majú deti “len aby sa nepovedalo. Je samozrejme iné keď si vyžiadajú deti a príde žiadosť o vnúčatá na prázdniny z ich strany lebo to berú ako radosť a rozptýlenie 🙂

andrea_82
29. jún 2024

Mozno preto, lebo treba chodit do roboty a dnes bol ten den, ked im proste vyhovovalo ich tam odviezt. Moj syn napr. nechcel ist do tabora a tolko dovolenky, aby som pokryla cele 2 mesiace sme nemali ani s muzom dokopy. Tak pomahali aj stari rodicia.

andrea_82
29. jún 2024

@beasy nesud, aby si raz nebola v podobnej situacii, ze budes potrebovat pomoc a niekto ta odsudi rovnako, ako teraz ty.

pralinka25
29. jún 2024

@beasy kedysi boli viacgeneracne rodiny. za komunistov ked ludia podostavali zadarmo byty sa to potrhalo ale to zas decka boli institucionalizovanejsie ako kedykolvek predtym. tieto ruzove okuliare ako kedysi vsetko ficalo bolo skvele a neviem ake.
kedysi sa o deti starali vsetky tetky babky. nebolo vsetko na jednej matke.

beasy
29. jún 2024

@andrea_82 ja som vyjadrila svoj nazor na to myslim ze mam pravo rovnako ako ty 🙂 nikomu ho nenútim napísala som čo si myslím nemám dôvod šíriť voči niekomu nenávisť alebo niekoho poučovať ale rovnako to poučovanie a usmerňovanie ani nepotrebujem🙂

beasy
29. jún 2024

@pralinka25 no čo viem tak mame v okoli aj velmi starych ludi aj v nasej rodine niekolko generácii naspäť a vždy sa starali len rodičia, dedko a babka boli na prázdniny ako vravím na 2-3 dni 🙂 urcite som nepocula aby sa deti posuvali kade tade po rodine len aby s nimi mal kto byť 🙂

basulaak
29. jún 2024

Ze som presne typ matky jak tvoje kamosky a chcem mat na chvilu aj svoj zivot. 💁‍♀️

pralinka25
29. jún 2024

@beasy zili vacsinou spolu. casto sa mladi starali o rodicov a ti zas o ich deti. a nezabudaj ze zeny nerobia full time dlho. zeny zacali na full time pracovat prakticky nedavno. nech 50 rokov dozadu aj to nie vacsina.
a este teda rodicia nikdy nerobili detom animatorov tak ako teraz.
vozenie na kruzky sa nekonalo, decka makali doma ako srobiky. vylety a dovolenky neexistovali. bola uplne ina rodinna stuktura ako teraz

dzejny656
29. jún 2024

Ja nechápem čo na tom nechápeš 🙂 Niektorých rodičov to baví s deťmi viac a niektorých menej, rovnako ako všetky ostatné veci v živote, rodičovstvo nie je žiadna výnimka. Ja z tých ktorých to baví menej, napriek tomu že dcéru ľúbim a rada s ňou strávim čas, rovnako rada som aj bez nej a idem na kávu alebo nákupy.

petulda333
29. jún 2024

@beasy ummmm,no... Ja mam blizko k 40 a kazde prazdniny a vikendy sme boli u babky. A nemyslim,zeby moja mama bola horsia nez ina. Boli sme tam vsetci bratranci aj sesternice. A aj v okoli to tak bolo.
Doplnim,ze teraz je toho menej,kedze babky este robia. A nie je to zbaveni sa,ale deti chcu byt aj so starkymi a naopak. Aspon u nas. A ano,ja mam cas si oddychnut a uzit chvilu ticha

heleninamama
29. jún 2024

Ja nechápem tú dnešnú obsesiu niektorých žien venovať sa deťom denne, v kuse ich mať za zadkom, tráviť s nimi všetok voľný čas, vykrikovať, aké je to úžasné a napĺňajuce a potom takto anonymne ohovárať iných, ktorí nie sú deťmi úplne posadnutí.
Mám deti, mám dedičov, pokračovateľov rodu, zabezpečujem im všetko, čo potrebujú, primerane s nimi trávim čas, ale keď mám možnosť, rada ich dám na krk niekomu inému. Chodím do práce, mám aj nejaké iné povinnosti a záľuby a som rada, keď mám pokoj od detského otravovania, hádok a bitiek. Aj matka so môže oddýchnuť, ísť na nákupy, na výlet, za kamarátkou, do reštaurácie... Nech si ich užijú starí rodičia, krstní rodičia, nech si zarobia organizátori letných táborov. Som rada, keď deti niekde dám a teším sa z voľnosti a kľudu, čo vtedy doma nastane. A nemám žiadne výčitky.

beasy
29. jún 2024

@pralinka25 no ja len hovorím že v mojom širšom okolí na dedine aj v našej rodine to nikdy takto nefungovalo a nevidím ani dôvod prečo by som mala svoje deti o ktoré sa primárne mám starať ja mala vešať na starostlivosť niekomu inému, keď by som mala potrebu kávičkovať, nakupovať, a podobne nehovorím o dni alebo dvoch ale počas celých 2 mesiacov tak si logicky deti robiť nebudem na tom nie je nič nepochopiteľné. 2-3 dni sú ok ale aby deti strávili vačšinu prázdnin, prípadne celé len u starých rodičov je nezmysel 🙂 ako aby ste pochopili ja nie som zato aby ludia boli otrokmi svojich deti a spolu s rodicovstvom sa im zastavil život ale nezniesla by som pocit ze s nimi obťažujem niekoho iného 🙂 je to len môj názor a postoj každý sme iný

mircalla
29. jún 2024

Mna skor zaujima, preco sa niektore klebetne malomestiacky nestaraju o seba? PS: Deti mi nik nestrazi, nema kto

petulda333
29. jún 2024

@beasy a kde mas deti cez prazdniny ked musis pracovat? Moj muz ma v lete najviac prace,nadraba aj na zimu. Ide rano o 6 niekedy skor a pride o 20. Ako kedy. Ak by som bola v praci,ktoru som presne preto nechala,tak ja som chodila o 4:30 z domu a prisla po 16. Kde by boli deti?

pralinka25
29. jún 2024

@beasy no nie kazdy dokaze vykryt prazdniny. ked mas 20 dni dovolenky a k tomu si nejake dni minies aj na bezne choroby tak matika nepusti

petulda333
29. jún 2024

@beasy a este ti dopisem,moje deti starkych neobtazuju. Mame sa radi navzajom. A sami ich k sebe aj volaju. No najviac casu su aj tak somnou. Pomahame si vzajomne. Kym zili muzove babky a svokrovci sli na vikend prec ci na par dni k moru,sli sme k babkam my. A nebrala som to ako obtazovanie. Ak by deti nechceli vziat,respektujem to

nina19833
29. jún 2024

by ma tak zaujimalo kolko deti ma autorka a ako su stare 🙂 lebo ono to je do urciteho veku fajn byt s nimi aj cely den. no ked chodi clovek aj do prace a je na vsetko doma sam tak ano radsej tie deti hodi na krk starym rodicom alebo aj susedom, len aby si mohol v konecne v klude poupratovat alebo uzit si to ticho doma s vylozenymi nohami a nepocuval furt : mamiiii, maminkaaa :D

petulda333
29. jún 2024

@pralinka25 a ked ti dovolenku este zmeni zamestnavatel tak si mozes piskat

pralinka25
29. jún 2024

ale tak ci tak toto odsudzovanie porovnavanie a riesenie cudzich hrncov mi pride priserne. nikto nevieme ako to u inych doma chodi.

zuzanockamt
29. jún 2024

Ja to mám tak, že všetky prazdniny, víkendy, voľné dni trávim s mojimi deťmi a cca 60-70% z toho času aj u mojich rodičov.
A ak to robí niekto inak, tak mi je to jedno. Nesledujem ľudí, susedov, kamošky.

beasy
29. jún 2024

@petulda333 v tomto prípade nedokážem práve pochopiť to, prečo si zakladajú rodinu ľudia s vedomím že bude takýto časový problém, ja som proste názoru že si nezaložím rodinu s vedomím že nebudem mať čas ci uz kvoli praci alebo inym aktivitam, ak keby nema mat deti vobec, je to zodpovednost aj voci sebe samemu aj voci deťom a okoliu. Ja netvrdím že niekomu to nevyhovuje alebo že niekoho starým rodičom to nepride super, ide o môj pohlad a nejaku zasadu asi ale opakujem nikoho nesudim, ak to u niekoho funguje je to len super 🙂

januska12323
29. jún 2024

Jednoduché nie každý má potrebu dva mesiace tráviť 100% času s deťmi a nie je na tom nič zlé. Podstatné je že je o deti postarané, keby to starým rodičom nevyhovovalo stačí povedať. A ty namiesto odsudzovania kamarátiek radšej tráv čas s deťmi keď ťa to napĺňa.

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2024

A preco sa to nespytas priamo tych, o ktorych pises?

petulda333
29. jún 2024

@beasy cize potom maju byt do konca zivota bez deti? A vies o tom,ze tie podmienky sa mozu kedykolvek zmenit? Mozes mat fajn pracu aj casovo a potom o nu prides a pod. Potom co?!

beasy
29. jún 2024

Viete čo je najviac vtipne ? Že je to asi nejaky konikovsky syndrom alebo čo lebo tu je zrejme taka myšlienka že nikto nemože mat iny nazor alebo pohlad na vec, autorka sa moze pytat absolutne co chce, ak to nie je vulgarne alebo nejako nevhodne. Kazdy prispievaju ci moze mysliet co chce a nie je vobec na mieste pytat sa ze kolko ma deti, aj clovek co nema deti moze mať na takuto vec svoj vlastny nazor a opodstatneny. Tak isto sa najdu ludia čo to praktikuju a su s tym vporiadku. Tak kludne povedzme kazdy svoj nazor ale respektujme aj nazor inych. 🙂

bosorkabb
29. jún 2024

Ja sa do iných nestaram každý má tak ako si zariadi. Dcéra ide do letnej školy a do tábora. Syn do škôlky a prečo? Lebo medveď...

petulda333
29. jún 2024

@beasy nazor si maj,ja ho akceptujem,ale pisat,ze matky vlastne nie su matky,je uz odsudzovanie. Nie nazor a to sa mne nepaci,preto reagujem