Potrebujem sa vyrozprávať

22. feb 2023

Ahojte, neviem či niekto pociťujete rovnaké veci ale ak áno dajte vedieť že nie som sama …. Ide o to že vsade dookola majú susedky kamošky mladšie deticky ako ja (o 2 - 3 roky mladšie ako moje) a čoraz castejsie ma kvoli tomu prepadáku pocity že ako rýchlo ten čas leti a ja už mám take “veľké” deti (5r a 2r) a že ochvilu skončí toto obdobie materskej a začne znova kolobeh práca, učenie … a už to nebude o malých deťoch a hračkách plienkach a kociaroch…. Je mi z toho smutno a v dobrom “závidím” že ostatne majú tie deticky ešte maličké babatka a všetko im ešte len začína akokeby… no neviem či som divná ale mám pocit ako by som niečo prepásla a chcela by som všetko odznova vratit a začať materskú odznova… je mi z toho ťažko veľa krát smutno

andy37
22. feb 2023

Asi viem čo cítiš. Ja mám síce len jedno dieťa (10m) ale strašne mi je ľúto ako ten čas letí. Preto keď sa ma niekto spýta kedy bude druhé, poviem že až tak o 3-4 roky aby som si to mohla čo najviac užiť. Nerozumiem ženám ktoré si chcú deti čo najrýchlejšie 'vybavit' a mať pokoj.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nairia
22. feb 2023

nie si sama, moja bude mat zachvilu 1,5r a tiez ma chytaju depky... chceli by sme este jedno, ale aj tak ma celkom casto prepada smutok nad tym, ako rychlo ten cas s tymi detickami leti. nechce sa mi vratit do prace, aj ked su dni, ze mam toho plne trubky, ale aj tak si realne neviem predstavit rezim skolka/skola- praca...
ale tak kazda si tym musime prejst, je to len fakt, ktory treba prijat. najlepsie je snazit sa nad tym dopredu moc nerozmyslat 🙈

zuz987123
22. feb 2023

@andy37 ja napríklad preto, že medzi mnou a sestrou je veľký vekový rozdiel a je to taký vzťah o ničom...viem, že malý vekový rozdiel im dobrý vzťah nezaručí, ale možno si budú viac bližší..

ivangeline
22. feb 2023

Su moznosti... dalsie dieta,domace vzdelavanie,praca z domu..

h2
22. feb 2023

No tak si spravte tretie. 🤷🏻‍♀️

salamistka
22. feb 2023

Aj ja som v mysli odtláčala čas návratu do práce, ale utešovala som sa tým, že veď bude ďalšie dieťa...žiaľ nestalo sa tak, ostali mi len oči pre plač, teraz je dcéra už dospelá, takže to mamičkovské obdobie si už nikdy nezopakujem...ale som však rada, že tie tri roky na materskej sme si s dcérou užili, venovala som sa len jej, v tom čase neboli mobily (len tlačítkové), internet sme doma tiež nemali, mala moju plnú pozornosť a to odporúčam každému..odložiť telefóny a užívať si každú chvíľu s dieťaťom, lebo možno sa to už viac nezopakuje.

veronika1754
22. feb 2023

Všetko má svoje plus aj mínus pri väčších deťoch sa zasa dajú robiť iné aktivity ktoré pri malých nie, ja mám 5 detí relatívne dosť za sebou, keď boli maličké bolo to krásne obdobie, no zasa keď už boli väčšie bolo to tiež super chodili sme vonku na bycikle, korčule, hrať sa spolu, na ihrisko, teraz sú už pubertiaci ale tiež je to super, dá sa s nimi chodiť už ďalej do iných miest, turistika, stolný futbal, zahráme spoločenské hry, karty, debaty sú už úplne iné ako keď boli malý, už sú aj samostatnejšie to znamená viac pomoci, aj viac vlastného voľného času, už nemusím letieť zo sprchy rýchlo ako keď boli malý, a v podstate sa teším aj na to keď budú dospelý mať svoje rodiny, keď prídu na návštevu, keď opadne taká tá veľká zodpovednosť, všetko obdobie má svoje čaro a každé obdobie sa dá krásne využiť

autor
22. feb 2023

@salamistka
@veronika1754
Máte obe úplnú pravdu 🥰

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gansi
22. feb 2023

Môžeš ísť na materskú s tretím dieťaťom a máš po starosti

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
22. feb 2023

Ja som to tak mala pri prvej dcére. Keď oslavovala 4 roky, ja som si riadne poplakala, že už definitívne nie je a nebude batoľa. Teraz oslávila 5 a stále mi je tak nostalgicky smutno, keď si na to obdobie spomeniem, lebo jej batoľacie obdobie bolo naozaj čarovné. 2 roky od jej prvých do tretích narodenín zostanú asi dlho najkrajším obdobím môjho života 😊 no, mladší bude mať 2 a teda teraz sú moje pocity úplne opačné, batoľa už nechcem ani vidieť, len nech rýchlo vyrastie a začne nejak aspoň trochu normálne fungovať 🤭 s ním ma to fakt nebaví a neviem sa dočkať, ako bude rásť a rásť. Vďaka tomu už aj na dcérin rast pozerám s radosťou 😁