Pocit, že som zlá mama

17. aug 2022

Aj vy mávate ten pocit? Premene vás strach z toho, že zlyhavate? Že vás vaše dieťa neľúbi, či že mu nie ste dosť? Že občas sa seknete,alebo na niečo zabudnuté a následne máte výčitky? Ci som v tom sama? Chcela by som byť dokonalou mamou pre svoje dieťa, dokonalou síce nikdy nebudem ale preň by som chcela byť nenahraditelnou.... ale občas fakt zlyhávam.... a Kladiem si otázku som fakt zla mama?

doriiis
17. aug 2022

Nie,nie si.Ano kazda mame taketo pocity obcas.Je to normalne.Odporucam odist niekde von s kamoskou...wellnes,nakupy,masaze...proste vypnut.

autor
17. aug 2022

@doriiis no ja mam pocit, že ja stretávam len samých dokonalých rodičov.....🤦🏼‍♀️potom si fakt prídem menej cenná a mam potom pocit vyhorenia... lebo všetci sú dokonalý a ja nie .... občas zabudnem dat mimi vitamíny, občas keď ma zlý deň a nechce mlieko tak aj keď mu dám tu fľašku 10 krát, nič mi neodpije.... cítim sa stratené, bezradne a pohltí ma pocit ze zlyhávam.. idem na WC nechám dieťa v hopsadle a ono kričí a ja zúfalá na WC si hovorím co som to za mamu?...

hederamonstera
17. aug 2022

“Nebud na seba tak prisna” ;)
To mi pomaha, ked ma prepadaju taketo myslienky

7miriam77
17. aug 2022

...myslim, ze vsetky sme tym presli....urcite nie si zla mama. Tak ako tvoje dieta je jedinecne pre teba, ty si jedinečná pre tvoje dieta. Si jeho mama, cely vesmír...a to,ze si poplace,ked sa vzdialis, si nevyčítaj 😘. Kazdy zivy tvor potrebuje chvilku pre seba

beata_k
17. aug 2022

Ano, obas mam ten pocit. Ale myslim, ze je to normalny pocit milujucej matky. Lebo vzdy sa daju veci robit lepsie. No minimalne sa snazim aby sa mi dieta kazdy den od srdca zasmialo.

mandzula
17. aug 2022

Podla mna o sebe pochybuju prave tie dobre mamy.

ivangeline
17. aug 2022

Nenahraditelna a jedinecne uz si. Si jedina mama do konca ich zivota!

54tinka54
17. aug 2022

Presne ako tu už bolo spomenuté, skôr pochybujú o sebe dobré mamy, ako tie zlé.
A niekde som čítala výrok, že netreba sa za každú cenu snažiť byť perfektná mama, stačí byť dosť dobrou mamou.. a tou určite si. 🙂

oli18
17. aug 2022

Nepozeraj socialne siete a objavis v sebe
dokonalu mamu.

vler
17. aug 2022

No snad nebudes mat vycitky este aj za to ze vykonavas osobnu potrebu

jazula
17. aug 2022

Ja mám v tomto šťastie na super kolegyne, často mi povedia “jaaaaj, ešte sa ti stane toľko vecí, s týmto sa vôbec netráp” a podobne 😊, veľmi to pomáha. Tiež sama sebe často poviem “to sa ti podarilo…matka roka 🤷🏼‍♀️“.

marianarem
17. aug 2022

Ano, aj ja mavam ten pocit. Je to prirodzene, rodicovstvo je tazke, clovek to velmi chce robit dobre, ale pritom si nikdy nie je uplne isty, ze vie, ako na to. Na druhej strane ja si aspon nemyslim, ze ostatne matky su dokonale. Porozpravaj sa so svojim rovesnikmi a uvidis, kolki si myslia, ze ich rodicia su dokonali...v mojom okoli nemam tamer nikoho, kto by sa nemal ohladom detstva na co postazovat. Preco ti pripada, ze ine mamy su dokonale? Asi skor vidis len jednotlivosti, ktore by si chcela robit lepsie a im sa to dari. A ostatne si az tak nevsimas.

janka_266
17. aug 2022

Veď ho vezmite aj na wcko so sebou 😃 ja sa môjho nezbavim ani tam. Pre vaše dieťa ste dokonalou mamou, aj keď sem-tam zvýšite hlas, alebo si dovolíte ísť na wcko 😃 ono sa na vás teší vždy, takze si to pekne užívajte, a keď nechce jesť, tak ho nechajte 20-30 min tak, nech sa pohra a potom skúste znovu. Tiež mi sem-tam napadnú podobne myšlienky, hlavne, keď vybuchnem, nakoľko zrejme má povahu dieťa po mne 🤣 trpezlivosťou neoplyvame ani jeden, ale postupne sa to zlepšuje, a bude aj u vás 🙂

denden77
17. aug 2022

keby si bola zla mama, nezamyslala by si sa nad tym, ze si zla mama 🤷‍♀️😊🍀