Pocit samoty na materskej

kristinka92
11. mar 2022

Ahojte aj Vy máte pocit takej samoty na materskej? :/ Mám pocit že každý deň to iste, vlastne aj je to to iste…. Ani neviem aky je deň, lebo to je vlastne aj jedno keďže včera dnes a zajtra zas od rana do večera tie iste veci. Len čakám kedy dôjde partner z prace, často až po 18tej, potom dieta ide spat a za chvíľu ja… mám pocit že z toho padám do depresie. Predtým som bola zvyknutá behat kade tade, mala som koníčky a teraz na nič nie je čas. Nikto z môjho okolia nemá dieta. Mám pocit že ma vlastne ani nikto nechápe. Aj som sa snažila o tom porozprávať s partnerom ako sa cítim a zbytočne. Stretla som sa tak akurát s nepochopením.

0silvia0
11. mar 2022

@kristinka92 materska je v tomto monotonna, ale da sa s tym nieco robit. Zober dieta do kocika, a chod sa niekam prejst. Na ihrisko, do mesta, do prirody...

kristinka92
autor
11. mar 2022

@0silvia0 chodím, inak by som sa už dávno asi zbláznila :/ ledva čakám kedy už bude konečne teplo a slnečno. Presne ako píšeš, úplne monotónne. Človek sa teší že ake to bude super na materskej a teraz pomaly závidím partnerovi že ide rano do prace medzi ľudí a rieši pracovne veci

0silvia0
11. mar 2022

@kristinka92 musis v tom najst nieco pozitivne. Inak sa zbytocne zaoberas negativnymi myslienkami. Skus sa na materskej niecomu venovat. Cvic pri dietati, uc sa nejaky jazyk, nesustreduj sa na to, co nemozes robit, ale na to, co robit mozes.

didi2102
11. mar 2022

@kristinka92 ja som doma už 4roky,jediný kto ťa pochopíme iná mamina, mne sa odsťahovali 2kamaratky v lete, od vtedy som ako vyhorena,dokonca nastupujem aj skôr doprave,ak máš moznost najdi si kamošku,pohubdrite na deti,na svet mne to veľmi pomáhalo 😄a ver mi že.su maminy ako aj ja,ktoré su samé a boli by radi keby sa.niekto chcel zoznamiy

hederamonstera
11. mar 2022

Iba v noci. Neznasam tieto nocne smeny😂
Cez den som ok.

zenazaba
12. mar 2022

@kristinka92 Vzdy ked mam taketo pocity, zajdem do obchodu. Hoc len pre jeden rozok. Zuuuuzo, vsade sami ludia 😄😄. Nedavno som zobrala dceru na bicykli do Tesca, to ti bola spolocenska udalost 😂 Chodievas s dietatom na ihriska? Tam postretas dalsie maminy, pokecate, skamaratite sa, mozte sa pozyvat na kavicky 🙂 Neboj, za chvilku ti dieta podrastie, zacne rozpravat, interagovat, pocity samoty zmiznu 🙂

loveocean
12. mar 2022

@kristinka92 uplne s Tebou sucitim mala som presne tie iste pocity a z toho teda poriadne hlboke depresie, pomohlo mi vela ale veľa prechadzania na cerstvom vzduchu. ihriska som veľmi nevyhľadávala lebo som ja skôr mala chuť vypadnúť z toho všetkého a najviac mi pomohol keď som začala konečme behať. Ono aj teraz bola zima a to tie depre pocity sa umocňuju lebo je chladno a tma a chýba slniečko. Ako začne jar bude lepšie uvidíš. Keď bude slniečko vezmi si von do pohára kávu a hybaj sa s kočíkom prejsť 🙂 no a ani posedenie pri pohari vinka na slniečku nie je na zahodenie. treba si robiť male radosti. najdi si napriklad serial čo si pozrieš keď malé zaspí.
niektorí partneri žiaľ sa nevedia vcítiť čo žena prežíva, ale zvládneš to ľavou zadnou miliony z nas to zvladlo. babo rychlo vyrastie a keď už bude mať 2 roky už ho vieš dať do nejakých mini škôlok. hlavne treba si vybojovať aj čas pre seba samu počas tohto obdobia. držím palce!🙂

evkamotka
12. mar 2022

Ake velke je dieta? Zo zaciatku ma kazda sok 🙂
Otras sa a porozmyslaj nad moznostami okolo.
Kamoska s podobnym dieťaťom/ak nemas, daj vyzvy na fb
Baby plavanie, cvičenie, hernicky
Nakupy, sport, ucenie jazyka
Cez víkendy iniciuj navstevy kamaratov, rodiny

kornelies
12. mar 2022

@kristinka92 Zazila som to, myslim, ze kazda z nas. Ak je vecne uplakane dieta, je to este horsie. Manzel v praci 10-12 hodin, kamaratky uz mali deti vacsie alebo bezdetne. Kamaratsva sa neskoncili, ale nadobudli novu formu. Stretli sme sa 2x do roka a stacilo.
Treba si najst kamaratku s priblizne rovnako starym dietatom a materska bude hned krajsia. 🙂

petamich
12. mar 2022

@kristinka92 nie absolutne nemam pocit samoty, maly ma 8 mesiacov, nasla som si cez FB skupinu terminoviek styri uzasne kocky, s ktorymi chodime kocikovat, na plavanie s detmi, na baby balance, manzel je po praci s malym, idem si zabehat s oblubenou hudbou, obcas este pomozem a skolim kolegov ako pomoc sefovi...a to mam dieta, ktore v noci nespi, cez den dava 2x30, v kociku byt najnovsie nechce, kazdopadne ja sa na to pozeram, ze je to vytuzeny drobec a tu matersku si maximalne uzivam 🙂 a uz sa tesim na leto ako zasa budeme travit cele dni vonku na slniecku aj ked za viac spanku by som vrazdila a obcas byvam pekne unavena a podrazdena, to zasa nech nezniem ako na rohypnole 🤪

kornelies
12. mar 2022

@petamich Manzel je po praci s malym. Vela zien tuto moznost neda, manzelia, stari rodicia nemozu, nechcu. Inac by si sa na svet pozerala, keby si bola nonstop s dietatom.

kristinka92
autor
12. mar 2022

@zenazaba zatiaľ na ihriska nechodíme, mala ma 4,5mesiaca

kristinka92
autor
12. mar 2022

@loveocean ahoj, behat som bola minule, az dvakrat… ale dá sa mi len cez víkend bohužiaľ :/ cez tyzden mozem zabudnúť tým že muž chodí tak neskoro, jednak už je tma, ja potrebujem navarit na další deň a potom mala ide pomaly spat a ja už samozrejme večer po 20tej nevladzem ist cvičiť niekam….raz z toho behania som išla cez tyzden lebo partner došiel o 17, ale poviem ti že
každú chvíľu som sa otáčala či za mnou niekto nie je, keby na mna niekto skoci z kríkov ani sa nečudujem, bohužiaľ o takom čase sa už stmieva….jedine počkať do jari/leta že bude dlhšie svetlo…

kristinka92
autor
12. mar 2022

@evkamotka @kornelies mala ma 4,5mesiaca….väčšina kamaratiek ktoré sú z môjho mesta deti nemajú, a dve čo majú sú v cesku a maďarsku :/ smola… na baby plávanie chcem určite začať chodiť, dúfam že tam nejakú mamicku stretnem 🙂

tinkakasubova
12. mar 2022

@kristinka92 ahoj niesi sama mám to iste mali má 2 mesiace a mám pocit že má nikto nechápe a partnera tak isto som nenašla pochopenie 😥😥 som z nervami v koncoch stále to iste

kristinka92
autor
12. mar 2022

@petamich ahoj, prosím kde na fb si ich našla? v akých skupinách hľadať?

marianarem
12. mar 2022

@kristinka92 Ja to chapem. Ako to ma mala s rezimom a so spankom cez den? Ja som sa po porode tiez dlho nevedela upratat, moi maly nebol od prirody rezimovy. Hoci som ho poctivo vecer ukladala o tom istom case, priebeh dna bol nepredvidatelny, nic moc sa nedalo planovat. Nevedel spat, ked som rozpravala, takze aj telefonaty s kamoskami pocas jeho spanku padli. U nas sa to zlepsilo okolo tych 8 mesiacov, ked presiel na 3 spanky, zacalo to byt predvidatelnejsie, zrazu som si vedela zorganizovat cas a zaradit tam nejake konicky a tak. Potom postupne zacali aj interaktivnejsie prechadzky, male vylety, neskor sa da aj dieta zapojit do niektorych tvojich oblubenych cinnosti, napriklad my spolu varime, pecieme. Ale ak budes trpiet, tak radsej dieta do jasliciek a ty do prace. Kamoska dala uz v nejakych 9m do jasli a bol to uspech.

kristinka92
autor
12. mar 2022

@tinkakasubova ahoj a odkial si??

tinkakasubova
12. mar 2022

@kristinka92 ja som okres Trebisov

kristinka92
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka92
autor
12. mar 2022

@marianarem u nás to už konečne malo nejaky režim ale teraz sa to zas pokazilo…strašne tazko mi zaspáva a keď zaspí konečne tak ani sa pohnúť, nesuchotat lebo hneď sa zobudí s plačom

kristinka92
autor
12. mar 2022

Asi si pôjdem nakúpiť nejaké knižky aspoň cez tyzden, rada by som to vymyslela aj s tým športom, aj by mi dobre padlo trochu schudnúť, ale počas jej spánku cvicit nemôžem…nateraz jedine tie dlhe prechádzky a cez víkend keď by bol čas ist behat…len mi to príde takto strašne depresívne keď si predstavím takto žiť do jej dvoch rokov…do prace viem že chcem ist skôr

0silvia0
12. mar 2022

@kristinka92 neuc dieta na uplne ticho. Skus pustat nejaku hudbu, nech si na to zvyka. Ved bude o chvilu teplo, mozete byt dlhsie vonku, preco tolke depresivne predstavy?

kristinka92
autor
12. mar 2022

@0silvia0 nechcela som ju naučiť na ticho, tiež sa mi nepáčila ta predstava, ale prvé 4 týždne len plakala a plakala a plakal, nevedela zaspat a keď sa to podarilo tak spala 10minut aj to som pomaly nedychala ako som si to “vážila” že spi

mabenn
12. mar 2022

@kristinka92 je to bezne, normalne a kazda sa s tym nejak potrebuje vysporiadat - podla svojej povahy...ja ako skor introvert som az taku samotu necitila, dieta bolo narocne na spanok, tak najlepsie mi prislo totalne sa prisposobit jeho rezimu a perspektive...ked lezalo na mne, zaspavalo, oddychovalo, citala som knihy, pozerala filmy, citala internet...kazdy den von na prechadzku, pospat si trochu, najest sa, kazdy mesiac je dieta ine a vyvija sa, do roka to je zaujimave...ja som energiu na spolocnost ani nemala...ledva som s muzom niekedy vedela pokecat, tak som bola unavena...potom od roka pride zas ine obdobie v tom, ze dieta je pohyblivejsie a zacnes s nim chodit, nahanat ho, ukazovat, vysvetlovat, zberat zazitky, ...samotu som zacala citit od 2rokov v podstate, ked mi naozaj prislo ze den dnu je ako vajce vajcu, ale to ma uz tlacilo k postupnemu odluceniu, co je vlastne fajn...v tomto veku treba hladat nejake kompenzacie a oddych, dieta ta intenzivne potrebuje, idealne v spokojnost stave tvojom

petamich
12. mar 2022

@kornelies a mozno nie, lebo nie som ten typ a vzdy mam kopu aktivit - mala som to tak pred tym, pocas tehotenstva a aj po nom ale kludne sa mozeme tvarit aky to ja mam luxus, ze manzel sa postara a keby nie tak som nestastna matka na materskej a ako to neviem pochopit a vlastne je irelevantne, ze vela zien si za to mozu sami, lebo dieta nikomu nedaju alebo ho maju s niekym, kto si asi mysli, ze daroval spermie a jeho uloha sa skoncila 🤷‍♀️ autorka sama pise, ze manzel pride z prace o 18:00, rovnako ako ten moj - takze az tak rozdielne to asi nemame, otazka bola o pocite samoty a o tom ako pred tym mala aktivity a ja som ju myslim zodpovedala - pocit samoty nemam lebo aj bez manzelovej pomoci mam kopu ludi s ktorymi sa stretavam a vela aktivit

jazula
12. mar 2022

Ja som si hneď na začiatku našla materské centrum v mojej mestskej časti a isla som na všetky podporky, čo robili (bez ohľadu na tému 😂). Aj som si tam našla kamosku, s ktorou sa doteraz stretávam… A baby plavanie je super, chodíme od necelých 3 mesiacov (dnes má 10m). Chcela som aj nejaké cvičenie s malou, ale to musím ešte popozerať, až teraz otvárajú kurzy. Neviem z akého si mesta, ale pohladaj aj cvičenie pre čerstvé mamičky, zvyknú byt aj take, kde môžeš vziať bábo so sebou.

petamich
12. mar 2022

@kristinka92 my mame skupinu julovky 2021 - vacsinou kazdy "mesiac" ma svoju, skus podla toho, kedy sa narodil drobec a urcite sa tam najde mamicka z tvojho okolia, u nas jedna zorganizovala spolocnu kocikovacku, prislo nas x a odvtedy sa nas pat stretavame 🙂 rovnako ako isto mate nejake plavanie, cvicenie pre babatka, takmer kazda trosku extrovertnejsia mamicka, si chce najst niekoho s kym raz za cas vybehne von a pokeca o rovnakych veciach alebo aj o inych, aspon to je moja skusenost

a mozno je to aj tym, ze to mame doma oprioritizovane inak a nevarim az tak casto, manzel chape, ze posledne po com tuzim je uspat dieta, postavit sa na dve hodiny k plotni a potom ist spat - takze bud navari on alebo navarim ja nieco extra rychle a usetreny cas venujem sebe

a za mna odporucam audioknihy a podcasty pri kocikovani, naozaj to je dobra psychogygiena, dohodnut sa s manzelom, ze napr. streda a nedela je tvoj den a vtedy a vtedy ides behat/cvicit (ja teraz napr. opat trenujem na polmaraton), neviem kolko mesiacov ma dieta ale napr. moj muz je s nim od narodenia 1-2 hodiny sam relativne casto a vie ma zastupit vo vsetkom okrem kojenia a teraz uz aj to, lebo ked idem raz za cas vecer von, tak mu da kasu

zuzanockamt
12. mar 2022

@kristinka92 Chápem ťa, pocit samoty som nemala, no vadil mi ten hrozný steteotyp, že som vedela, že každý deň bude rovnaký. Mlieko, plienka, prechádzka, príkrmy, cvičenie, vyšetrenia atď. Niektoré sú proste rodené matky a sú celé bez seba,že sa starajú o deti. Ja som si čítala, veľa telefonovala s kolegyňou z práce, s rodinou. Stále som udržiavala kontakt s prácou. Len vydržať a ísť čím skôr do práce.

zenazaba
12. mar 2022

@kristinka92 neboj, to ubehne ako nic. Inak, mne v tomto pomahaju socialne siete. Ano, aj modrykonik. Ked nemam moznost sa stretat s ludmi osobne, chodim si pokecat sem 🙂

ailiba
12. mar 2022

@kristinka92 je to aj touto blbou dobou, nielen materskou. Ja uz tiez ledva cakam na to, kedy sa otepli a budem viac chodit medzi ľudí. Ubija ma, stale byt doma. Ale verim, ze sa to coskoro zlepsi. Uz sa da aj vsade chodiť. Na druhu stranu, bud rada, ze nemusus nic vazne riesit.