Partnerka je stále viac a viac sebec

joe858
13. mar 2023

Ahojte, mam trocha netradicny problem a neviem si s nim rady. Tak ma napadlo, ze sa opytam Vas zien, kedze ste ovela empatickejsie ako my chlapi a mozno mi len nieco unika... Trocha pozadia k problemu, sme manzelia, jedna krasna dcerka 5 rokov. Od jej narodenia, som bol viac 'mama' ako tato, manzelka, zda sa, nie je ten materinsky typ. Ale to by som jej nevycital, nie kazdy je a to sa naucit neda. Ako nasa malicka rastie, coraz viac si vsimam, ze to nie je to jedine a moja partnerka je proste 'sebec'. Spociatku som si myslel, ze len potrebuje svoj priestor, ale v poslednom case, toto zasahuje aj nas maly poklad a neviem sa s tym vyrovnat. Ako sa to prejavuje? Je maniak do cvicenia. Jej hobby sa pretavio do druhej prace, uz to hranici s posadnutostou - hovorim o cviceni 6-7 krat tyzdenne, ked kazdy den po praci vypadne cvicit a domov chodi o osmej vecer uplne KO. Nepotrebujeme to. Mam vybornu pracu a zarobim viac nez dost, aby sme mali vsetko co chceme. Vzdy cvicila rada, ale posledne roky je to uz naozaj posadnutost. Nemozme sa o tom rozpravat, nemozem jej na jej hobby 'sahat' pretoze okamzite ide do vyvrtky a ja ostanem nasrany a v monologu. Co sa tyka jej vztahu s malou dcerkou, mam pocit ze ju berie ako hracku. Pride domov, 15 minut sa s nou pomojka, akonahle dcerka sa chce nejako hrat - ci uz kreslit si, s plastelinou, vystrihovat nieco, alebo schovavat sa, je to zive dietatko a potrebuje viac pozornosti ako ine deti - manzelka ju odbije a vyhovori sa na domace prace, ktore tak ci tak nestiha kvoli svojmu hobby. Malej hracky koncia u babky, pretoze podla nej je to 'bordel' ktory v dome zavadzia. Vyvrcholilo to minuly vikend, boli sme na chate na murani. Sli sme tam kvoli nam, aby sme boli spolu ako rodina aj s dalsou rodinkou. Pocasie bohuzial nevyslo, a manzelka este aj dostala tie svoje veci. Ale prisli sme kvoli malej nie? Som dospely, prisposobim sa. Ona od prijazdu len somrala ako sa jej tam nechce byt a ze nemoze ist cvicit a cucala si vinko. Uplne ma to dozralo vecer, ked sme sedeli a popijali, zatial co sa deti hrali. Traja sme popujali naozaj decentne, zatial co ona cucala statocne. Skoncilo to tak, ze sa opila. Praskli mi nervy. Na druhy den sme sa pobalili a odisli. Nemam problem s tym, ak zanedbava mna - som dospely chlap vyrovnam sa s tym. Ale ak to zacne zle vplyvat na nasu malu, tak to neznesiem.
Nie je s nou o tomto rec, vzdy sa pohadame. Rozmyslam nad manzelskou poradnou, aj ked viem, ze prehovorit ju na to bude riadna fuska. Poradili by ste mi?

simona20201309
13. mar 2023

@joe858 a tu máme ten výsledok keď si niekto zle vysvetli - ,,šťastná mama - šťastné dieťa ".
Zrejme je jedna z tých, ktorá si myslí, že jej spokojnosť je na prvom mieste.
Keď si zvládol vyrovnať sa s tým, že ťa zanedbáva, prosím, pomôž vyrovnať sa s tým aj dcérke. Ta žena sa nezmení. Môžte si s dcérkou žiť svoj vlastný krajší svet. Môžte skúsiť poradňu, ale ona si to musí sama uvedomiť.
Nabudúce sa vyberte s dcérkou na víkend niekam bez nej. Neočakávajte ju, nerátajte s tým, že sa vám bude venovať. Skratka začnite žiť tak, ako to je. Priala by som dievčatku mamku, ktorá tu bude pre ňu stále. Ja nie som sa rozvrat rodiny, ale takéto ubližovanie vlastnému dieťaťu ma vie naozaj dostať. Toto je psychické týranie, psychické ubližovanie vlastnému dieťaťu.... ak matka vyhodí hracky k babke lebo jej zavadzaju....🙏
Pekne by som ich s dcérkou vzala spat domov.
Tvoja žena nie je sebec, ale emocionalny psychopat.

drzaopica
13. mar 2023

@joe858 ona rodinu nepotrebuje vysvetli si to ako chces dúfam, že správne.Zena bez emócií, ktorá berie z manzelstva len to, čo jej vyhovuje.Preco si s ňou?

drzaopica
13. mar 2023

@joe858 písal si tu pred 2 r a rovnako pila a pije už dlho.Otvor si oci takých chlapov ako si ty ženy hľadajú lupou

h2
13. mar 2023

@joe858 Fúha, ťažko radiť. Ja som veľmi za rovnoprávnosť a určite som proti tomu, aby si partneri niečo navzájom dovoľovali a zakazovali. Ale za predpokladu, že obaja vedia, ako sa majú správať a sú zodpovední. Chodiť každý deň domov o 20:00 a dieťaťu venovať 15 minút je ťažko akceptovateľné, aj keby to takto bolo kvôli práci. Kvôli koníčku by som to na tvojom mieste netolerovala! Hlavne kvôli dcérke, ale aj kvôli tebe. Kde si ty a tvoje koníčky?! Pani manželke povedz, že to totálne preháňa a nie si ochotný to ďalej znášať. Nech si uvedomí, že nie je slobodná a bezdetná, ale má dieťa, ktoré ju potrebuje. A nemôžem uveriť, že toto naozaj píšem, ale že jej dávaš 3 večery do týždňa, kedy si môže chodiť cvičiť a ostatné sa bude venovať dcérke a rodine.

kiwi3
13. mar 2023

mna by prave zaujimalo, co by ti poradili chlapi. to by fakt chcelo manzelsku poradnu, dost pravdepodobne, ze tam je nejaky hlbsi problem, preco sa z toho celeho vztahu snazi unikat, aj to chlastanie je v zasade unik. inak, si si isty, ze v tom case chodi cvicit?

drzaopica
13. mar 2023

@kiwi3 ženy prečítajte si jeho starší príspevok.Chudak dobrák je ten chlap

kiwi3
13. mar 2023

@drzaopica praveze som si to citala a pise napriklad, ako sa hadaju a ze by jej vrazil, keby mohol. tak neviem, ci je az taky dobrak. akoze moze byt za tym hocico. pravdepodobne ho nemiluje, ci ma na to dovod, to neviem

petranelkova
13. mar 2023

Uf, toto je silna kava. Neviem si toto predstavit, proste par ma fungovat spolu, doplnat sa, mat kazdy nieco svoje, ale aby to proste neslo na ukor rodiny, najhorsie je, ze sa s nou neda o tom debatit, ze sa nemozes porozpravat.

minilla
13. mar 2023

Bolo by treba poznat aj jej verziu a pohlad na vec. Najma to, preco ma potrebu unikat zo vztahu a prekryvat problemy nadmernym cvicenim a alkoholom. Vas vztah ako partnerov ako funguje?

lucka_ke
13. mar 2023

a kto sa vlastne o dcérku stará?

joe858
autor
13. mar 2023

Vdaka za reakcie damy. Cenim si to.

@simona20201309 nemyslim si ze je psychopat. Skor neviem ako v tomto na nu.

@drzaopica Preco som s nou? Je to problem nas dospelych a nechcem aby kvoli nasmu vztahu trpela mala, co by sa stalo ak by sme to vzdali a sli od seba. Radsej ako ist od seba, chcem to vyriesit.

@kiwi3 urcite nepodvadza ani sa inak 'neulieva' ak myslis to. V tomto som jej 100% verim. Ak by tam bol naznak, ukoncim to hned. Ani o pitie nejde, to sme vyriesili. Skor celkovy postoj k malej. A urcite by som jej nevrazil aj keby sa to neviem ako vyhrotilo 🙂

@minilla nefunguje... Kedze na seba nemame cas. Ale chcem aby fungoval. Len sa nam tazko bavi bez hadky ked nacneme citlivu temu.

@lucka_ke Uprimne, a nestazujem sa, pretoze to robim rad - vacsinu casu som s nou ja. Ak uz nevladzem, co sa mi obcas stane, kedze je to zive dieta, ide spat k babke, s ktorou maju skvely vztah. Aj preto ma to mrzi - pretoze by som bol rad, keby takyto vztah mala s mamou. Vobec ich nechcem porovnavat, ale proste obcas mi to neda.

mfilkova
13. mar 2023

Vy ako pár fungujete? Nerieši si alkoholom a cvičením dáke problémy vo vzťahu?

Mne len tak napadlo skúsiť sa jej spýtať či by nemohla cvičiť menej v týždni a žeby ste niekedy šli cvičiť spolu aj s malou niekde von. Možno by sa rozrozprávala, prečo takto preháňa.

lucka_ke
13. mar 2023

podľa mňa váš vzťah nefunguje a v roli matky sa nenašla, nie je materský typ, obávam sa, že to u vás nedopadne dobre

joe858
autor
13. mar 2023

@mfilkova intimita je OK, teda ak obaja vladzeme, co samozrejme nieje tak casto ako kedysi. Skor po emocionalnej stranke sme si v poslednom case strasne vzdialeni. O cviceni sa vobec nevieme bavit, to skonci hadkou po minute.

joe858
autor
13. mar 2023

@lucka_ke su vsetky zeny materinsky typ? Nemam na nu nerealne ocakavania? Daju sa taketo veci vobec naucit? Myslis, ze sa s tym mam proste vyrovnat?

tim3ka
13. mar 2023

prepac za moj nazor, ale podla mna nebude typ cloveka, ktory vie proste fungovat v rodine a hlavne pre rodinu, ona ma zjavne svoje zaujmy a ide si proste len tie. takto ako rodine podla mna isto nevydrzite dlho fungovat

minilla
13. mar 2023

Skus si opat po sebe precitat svoj povodny post. Co v nom vidis?

Ja z neho citim - kritizovanie, vycitky, nic nie je dost dobre, vyvysovanie sa - som lepsi otec, ako ona matka. Nenapisal si ani 1 pozitivnu vec o svojej manzelke.
Je pravdepodobne, ze toto tvoja zena citi, a preto je prirodzene ze hlada uznanie, pochvalu inde. A tam kde ju dostava, tam zotrvava. Aj na ukor rodiny. Preto reaguje nervozne, ak jej na to chces "siahnut". To je to co ju momentalne vyzivuje, kde vidi vysledky svojej prace. To je to, co jej dava zmysel.

Preto, kym zacnes riesit ju, skus si sebakriticky zhodnotit najprv seba ako partnera.

lucka_ke
13. mar 2023

neviem ako ostatné ženy, ale napríklad ja tiež nie som ten typický materský typ, že by ma to neviem ako napĺňalo a túžila som mať x detí... mám len jedno, ale zase ja som taký ten poctivec čo všetko urobí tak ako sa má, čiže ja som sa "materstvu" musela naučiť, u mňa to nebolo tak, že pozriem prvýkrát na bábätko a láska na celý život, ale venovala som sa mu, bola som pri ňom a postupne ten vzťah vznikol matka-dieťa
čiže naučiť sa to podľa mňa dá ak žena ozaj chce

joe858
autor
13. mar 2023

@minilla vdaka, takto som o tom nepremyslal. Je to dost mozne, kedze naozaj odomna pocuje hlavne kritiku... Skusim nas najblizsi 'rozhovor' ktory sa blizi zacat inak.

drzaopica
13. mar 2023

@joe858 si zaslepeny, ale prides na to.Ty to chces vyriesit a ona?zredukuje cvicenie, bude viac s malou, neopije sa, ked ju zoberies na vylet?Lubis ju respektive nechces dcere znicit rodinu tak prehliadas a tolerujes.Moja sestra tiez svagrove správanie ospravedlni cimkolvek len nech deti su na poriadku.Nema tvoja zena v praci frajera?
nadmerne pitie a cvicenie spolu suvisia.Ked to chcete dat do poriadku chodte do manzelskej poradne
@lucka_ke ked chce...

marion30
13. mar 2023

@joe858 tak to je sebec a poriadny...na prvom mieste je dieťa,potom moje ,,záľuby,,ak sa nevie s nou ani pohrať to je do plaču..rovnako môžte byť bez nej.načo si robila deti?a ty keď jej to dovolíš tak potom kto ti poradí? Nehnevaj sa ale vidí že s tebou môže točiť a obvykle ženy takých chlapov veru nechcú

marion30
13. mar 2023

@lucka_ke presne tak

ruzovakrava
13. mar 2023

@joe858 jednoznačne potrebujete poradňu nakoľko spolu neviete o probléme komunikovať bez vytáčania sa, ako aj píšeš. Nie každá žena je stvorená na rolu matky, ale ak sa ona ani len nesnaží venovať sa malej tak to je problém.
Nemaskuje manželka cvičením nejaký problém (veľké nároky ohľadom vzhľadu, prípadne v minulosti nemala problémy s príjmom potravy) ? Možno tým že má pocit že nie je taká matka ako by chcela, utieka sa k tomu čo ju baví a v čom je dobrá (cvičenie). Len neodhadla vhodný pomer, veľmi by bodlo poznať aj jej verziu... Kým nebudete schopní konštruktívneho rozhovoru tak to význam nemá, preto potrebujete prostredníka, niekoho nestranného aby ste našli nejaký priesečník záujmov.

minilla
13. mar 2023

@joe858 Je to moja praca. Skvele, ze si ochotny sa na to pozriet aj z tejto strany.

simona20201309
13. mar 2023

@joe858 len ci si aj ona mysli, ze ten intímny život je v poriadku?
Stále ju obhajujes. Dostal si objektívne odpovede a to také, že je to s nou naozaj veľmi zle. Nemusí byť psychopat ako si to mnohí vysvetlia, môže mať znížené EQ (emocionálna inteligencia)
Keďže je cez deň v práci, do večera vo fitku, a dcére venuje 15min z dňa, tak naozaj neviem co ocakavas? Aké rady? Slovo cvičenie ani nemáš odvahu vytiahnuť, lebo sa to vždy konci hadkou, takže vlastne riešenie neexistuje. Ona bude súhlasiť s poradnou? Ved jej je super. Jej nič nechýba, ona je spokojná....
No fakt ti držím prsty, ale kým nebudeš raznejsi, tak sa nič nezmení.

iren88
13. mar 2023

@simona20201309 obhajuje, je to jej partner, tiež sa tomu čudujem, ale mám kamaráta ktorý je v podobnej situácii a teda na svoju ženu nepovie krivého slova a pritom je sebecká a vôbec si neváži čo má doma a tiež je mi to akože veľkou záhadou.

simca06022011
13. mar 2023

No tak ak toto riešiš ako.sa tu píše dlho, tak neviem na co písať. Co takto nebyť mamina a byť chlap. Žene oznam ze po práci je s dcérou. Na cvičenie nech zabudne. Pôjde inokedy. Je totiz aj mama, ci sa nou citi, neciti, chce, nechce, co koho to zaujima. Ide do vyvrtky, oznam jej ze teda si nájdeš inú ženu a dcére ozajstnú mamu ak sa nespamätá, venuje sa jej 15 minút... ak nič. Tak si ju naozaj nájdi a ona nech sa nastahuje napr. K trénerovi. Zabijete roky života, dvaja nekompatibilni ľudia, ked môžete byť spokojní inde. A v naplnených vzťahoch. Skrývať sa za trápenie malej je smiešne. Ona bude viac trpieť neskôr v p3itpmnoati dvoch rodičov ktorý sa nemajú radi. Lebo to je podľa mňa fakt. Tvoja žena od vás uteká, z prace do fitka a keď sa nedá tak ku fľaši.

karolinakr
14. mar 2023

No a ako ty vieš, že je v tom fitku na 100%? Čo ked kotvi inde?

ahhola
14. mar 2023

No teda, vykľulo sa sídlo z vreca a dost skoro...
Denne cvičiť je aj na obdiv aj na zamyslenie... O 20.doma a to ako cvičí 4.hod?len aby skôr niekde negemblila, vieš čo, urob si obrázok o jej snímke dňa hod na nu detektíva, co vlastne celé dni robí. Nejaké prekvapko z toho vylezie určite. Je to inak smutne, ráno sa zobudiť pri defaccto cudzom človeku, v porovnaní s tým, akého si si pred rokmi bral. Ak nieje jedináčik, skus zosnovat nejaké návštevy po jej rodine a možno ti niečo "trkne".
Snáď to bude len nejaký ulet, zacyklenie a spamata sa🍀🌺💕

ahhola
14. mar 2023

@drzaopica kde sa to hľadá?