Otec ne/pomáha

18. jún 2023

Aky mate nazor na otca ....
Ja nakojim prebalim drzat na rukach aby si odgrglo hrat sa s babom rozpravat a pokial mu neoviem tak on nic neurobi sam od seba...
Musim mu povedat vezmes, pojdes prebalit.... atd....
Alebo kaslat na to a starat sa ja sama o babatko ? Dakujem za VAŠ nazor

rebrambora
18. jún 2023

Ci je ako z masla voz som si vsimla este pred tym, kym som mu porodila ✌️
Tak ale ak urobi vsetko co mu povies, tak ho nauc.

pribinak
18. jún 2023

Zapájať do starostlivosti od začiatku.

mary174
18. jún 2023

Otec je rovnako rodič ako ty.

januska12323
18. jún 2023

Je to aj jeho dieťa. Väčšinu času budeš všetko robiť ty lebo si s ním sama doma. Keď príde domov nevidím dôvod aby neprebalil keď treba. Nevie? Nauč ho.

54tinka54
18. jún 2023

Nech sa začne čo najskôr zapájať do starostlivosti o dieťa, lebo čím dlhšie to necháš tak, tým ťažšie to potom po dlhšom čase pôjde zmeniť. Je to takisto jeho dieťa ako aj tvoje, bol pri jeho plodení takisto ako aj ty, ty si ho nosila 9 mesiacov, porodila si ho, tak teraz je rad aj na ňom, aby robil, čo treba.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sharka174
18. jún 2023

Aj môj manžel bol pri prvom dieťati taký, že neurobil nič sam od seba..nie, že by nechcel, skôr nevedel, alebo sa mi nechcel do toho montovať..o čo som ho požiadala, to urobil a urobil to rad..tak nejako sme sa obaja potrebovali zžiť s novým človekom ..mala som z toho nervy, že sa cítim akoby som mu rozkazovala.. svokra mi povedala, že on proste potrebuje pokyny 🤷😅😅.. každopádne sa naučil a neskôr pri dvojčatách mi už bol plnohodnotným spolurodičom, netrebalo nič hovoriť, všetko vedel automaticky

thoughtfulweirdo
18. jún 2023

Nechávať ich samých. Samozrejme od novorodenca nepôjdeš na celý deň, ale hodinu zvládne. Keď sa bojíš hodinu, skús zo začiatku pol hodinu. Aj keď nikam nepotrebuješ, choď sa len poprechádzať okolo domu, prospeje to aj tebe 🙂 a muž bude mať príležitosť starať sa o svoje dieťa bez obavy, že robí niečo zle, keď mu nakúkaš cez plece- hoci aj v skutočnosti nenakúkaš, ale on môže mať ten dojem, hlavne ak sa necíti úplne sebaisto 🙂

viestta
18. jún 2023

Tak ako si sa ty musela naucit co a ako, tak isto sa to musi naucit aj otec. Ty si tiez hned vsetko nevedela, odkialsi si musela nacerpat informacie. Tak teraz odovzdavaj tie informacie otcovi, aj on sa casom nauci co a ako a nebude ku vsetkemu potrebovat instrukciu.
Uceny nikto z neba nespadol

lamonita
18. jún 2023

Ak sa sam nechyta tak mu proste nakáž, čo ma robiť. Nestaraj sa sama! Zvykne si a potom sa zblaznis. Žiadne také pánko nohy vyložene

ls56
18. jún 2023

Chlapi su jednoducho taki,ze im musis narovinu povedat co od nich chces😀 necakaj ze samo sa stane zazrak
Ale ak nefrfle a normalne pomoze co povies,tak normalka. Vela je takych ze si nevsima.

danica2711
18. jún 2023

ak to urobí potom, čo mu to povieš, tak je všetko OK. Väčšine chlapov musíš dať jasné pokyny, sami sa nedovtípia, hlavne na začiatku opatery dieťaťa/upratovania/kupovania kvetov/atď, atď... To je prvý chlap, ktorého poznáš? Časom nadobudneš rutinu a budeš spokojná, je veľa takých, ktorým povieš 10x a aj tak nič neurobia...

zmrzlinka2021
18. jún 2023

Ty ked sa venujes babu, on zatial moze poriadit domacnost, pripadne nieco navarit. Ked on pojde napr. kocikovat na 2-3 hodky, ty nieco spraces... treba sa doplnat a nekalkulovat. Ste manzelia - ste rodina, ste si najblizsi

llucy_m
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tramtada31
18. jún 2023

Veď ho deleguj. Chlapi fungujú inak ako my, zapajaj ho

sergejj
22. jún 2023

A to je velky problem pre teba mu to povedat?

autor
22. jún 2023

@sergejj ved mu to vravim. Ale zeby sam od seba povedal daj vezmem utisim prebalim to nie

viestta
22. jún 2023

nauc sa zit s tym, ze chlapom castokrat nedochadza. Tak mu to povedz, vsak ked staci povedat mate to velmi dobre. Niektori chlapi si myslia, ze dieta je zenino a zbadaju sa az ked je neskoro, ked sa vobec niekedy zbadaju