Otec a starostlivosť o dieťa

19. jún 2024

Existuje nieco co “prinuti” otca starat sa viac o dieta resp viac s nim travit cas? Maly ma 2r., byvame pod jednou strechou (nie sme manzelia), ale dietatu venuje minimum casu, ziadne spolocne hry, vylety tiez zriedka, prebalenie alebo pomoc pri kupani vzdy ofrfle a robi to neochotne a aj to len obcas. Pride z prace a rovno sa venuje svojim veciam. Fyzicky je doma, ale nezaujima sa absolutne o domacnost a dieta. Ano, ja som na RD, ale istotne to neznamena ze som vylucny rodic dietata. Dakujem

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
19. jún 2024

Nie nemáš ho ako prinútiť. Jedine keď mu dieťa dáš do ruky a ty odídeš z domu. Vtedy sa bude musieť postarať.

hederamonstera
19. jún 2024

Aj si sa s nim o tom rozpravala?

peter0123
19. jún 2024

@januska12323 možno, poznám nejeden prípad keď chlap radšej hodil dieťa babke než by sa postaral

domkakvet
19. jún 2024

Porozpravaj sa s nim o tom, ze ste obaja rodicia a aj ty si potrebujes oddychnut, aby to bolo bez frflania, ked do teraz to bolo s frflanim sa len tak zmenit neda.

pribinak
19. jún 2024

To bolo plánované dieťa?

sissy27
19. jún 2024

nie, nič také neexistuje.

autor
19. jún 2024

@peter0123 detto u nas

autor
19. jún 2024

@pribinak ano planovane ocakavane, a este by chcel aj druhe

pribinak
19. jún 2024

Tak potom tvrdý rozhovor o tom ako sa má ako otec starať o dieťa

autor
19. jún 2024

@hederamonstera
@domkakvet s nim sa rozpravat neda, vzdy skoci do utoku ze ma vela povinnosti a ze ci ma travit cas s malym ked je v praci a vyprdnut sa na pracu. Tie povinnosti si sam navymyslal, su to jeho volnocasove aktivity. Ja nemam cas sa niekedy ani vklude vy…, aby mi nebuchali akoze zo srandy na dvere

autor
19. jún 2024

@pribinak ako vyzera tvrdy rozhovor? Mne sa fakt zda ze nic nezabera, aj s jeho mamou som sa o tom rozpravala, ani ta nic nezmohla.

pribinak
19. jún 2024

Že ak s tebou ďalšie dieťaťa tak určite nie za takýchto podmienok a že jednoducho musí prísť zmena

autor
19. jún 2024

@pribinak obrati to voci mne, uz poznam jeho reakcie

mojemenonikto
19. jún 2024

No, nič také ako čarovný prútik, alebo slovíčko samozrejme neexistuje. Keď nepomáhal normálny rozhovor a dokonca nepomohla ani jeho matka (to bol jeden z mojich tipov 😀), tak ti už nezostáva veľa možností. Výčitky ako také nikdy nezaberajú, to viem podľa seba 😂 Neviem akú ma tvoj muž povahu. Niektorí potrebujú presne kvantifikovať čo po nich chceš. Veta typu: "Potrebujem aby si mi viac pomáhal" ich akurát tak vytočí, lebo si nevedia predstaviť čo je to "viac". A povedzme si na rovinu, viac u muža znamená vžy menej u ženy 😀
Takže môžeš mu napríklad povedať: "Potrebujem aby si v utorok a vo štvrtok okúpal malého, lebo musím medzitým vyprať a vyžehliť (napríklad)." Nehovor mu, že si potrebuješ oddýchnuť, lebo dostaneš prednášku o tom koľko má povinností. Ďalšia možnosť je, že mu siahneš na jeho komfort. To je už trochu tvrdšie. Povieš mu napríklad, že večere si od budúceho týždňa zabezpečuje sám, lebo na to už nemáš čas. Alebo, že si musí vyžehliť, vyprať a podobne.
Priprav sa však na hádku. Nebude to jednoduché. Ale ak budeš pokojne a vecne trvať na svojom a nenecháš sa vtiahnuť do hádky, tak by tam mohla byť šanca na úspech. Držím palce 😉

mojemenonikto
19. jún 2024

A ešte by som chcel dodať. Skús na začiatok niečo menšie. Čo sa dá zvládnuť. A potom postupne prikladaj. A nezabudni ho často chváliť! To je veľmi dôležité 😉

autor
19. jún 2024

@mojemenonikto no, vidim ze tento moj je tvrdy oriesok 😀 ani “po troske” nepomaha

mojemenonikto
19. jún 2024

No, keď sa už zaťal, tak to bude samozrejme ťažšie. Ešte môžeš skúsiť biznis princíp - niečo za niečo 😅

matkahelka
19. jún 2024

nie, ziadny sposob natlaku neexistuje. ani to, ze das chlapovi dieta a ty odides z domu, ho nedonuti sa o dieta postarat, pretoze dieta odnesie mame/susede. su chlapi, ktori na to, aby vedeli a chceli fungovat s malymi detmi potrebuju "dozriet". a su chlapi, ktori s malymi detmi jednoducho nechcu byt a nebudu s nimi ani ked "dozreju". s detmi osamote funguju, az ked su deti vacsie a samostatne. chlap z prvej kategorie je moj muz, pred 15 rokmi pri prvej dcere zdaleka nefungoval pri malom dietati tak ako funguje teraz pri druhej dcere. pri prvej fungoval na 40%, teraz funguje na 101%. a z tej druhej kategorie su obaja moji svagrovia a aj viac takych chlapov poznam. do tych cca 3 rokov si pri dietati takmer ani neskrtli, potom, ked uz dieta bolo partak, fungovali a funguju plnohodnotne ako matka.

54tinka54
19. jún 2024

Áno správne, ty si na RD, čiže teraz je tvoj malý tvoja práca, ale nie 24/7..muž tiež nie je vo svojej práci 24/7… čiže ten čas keď ste všetci spolu doma, by ste si mali podeliť domácnosť a starostlivosť o dieťa, nie že jeden robí všetko a druhý nič. Toto by u mňa neprešlo. Partner je preto partner, že sa o neho viem oprieť a spoľahnúť sa. Môj muž príde z roboty a hneď berie synov na dve hodky von.

autor
19. jún 2024

@matkahelka tak to som zvedava ci u nas aspon od 3r

autor
19. jún 2024

@54tinka54 stastna zena 🍀

autor
19. jún 2024

@mojemenonikto biznis princip… no mozem skusit dajme tomu ☺️🍻

matkahelka
19. jún 2024

mozno u vas nebude ani po 3rokoch. existuje kategoria tretia, kde chlapi s tymi detmi nebudu ani v 5 ani v 10 rokoch. v kazdom pripade vsak by som si na tvojom mieste druhe dieta urcite nerobila.

thirstymonk
19. jún 2024

Nie šťastna žena. To skorej ty si nešťastná. To je totiž štandard. Ja nechapem, ako niekto môže srať na svoje deti pre pana. Teraz som treti deň s deťmi doma sam, obskakujem ich, davam im jesť, pracem po nich, riešim riady, wapkujem ich vo vani, keď sa doseru jak kojenci a čuduj sa svete, popri tom stiham ešte aj trošku pracovať. A popri tom stiham ešte aj robiť na zahradke a tak. Včera som stihol posadiť neskorú murnu, dneska som stihol vybiť zlu azbestovu ruru v komine a nahodiť spodok novej vložky. Všetko sa dá, len si si vybrala egoistu. Neskoro je plakať nad rozliatým mliekom.

matkahelka
19. jún 2024

@thirstymonk moj muz dnes pri 2.5 rocnej, uvaril kotlikovy gulas a 11 flasiek malinoveho dzemu (tie maliny si samozrejme aj naoberal). ano, poniektori ste uzasni otcovia.

thirstymonk
19. jún 2024

@matkahelka To si zas nemyslím, nemalo by to byť niečo úžasné, mal by to byť štandard.

matkahelka
19. jún 2024

@thirstymonk prave preto, ze okolo seba vidim, ze to zdaleka standardom nie je, takych multifunkcnych otcov povazujem za uzasnych.

autor
19. jún 2024

@thirstymonk neplacem, ani nie som nestastna. Som stastna, ze mam uzasne dieta a snazim sa dopatrat, ci existuje nieco co zmeni nastavenie otca.

autor
19. jún 2024

@thirstymonk ano mal by to byt standard, ale zial niekedy ego a vlastne zaujmy a potreby su nadovsetko. Mna to mrzi, lebo nikdy nevidis cloveku do hlavy a nevies, akym bude rodicom, najma ked sam kritizoval svagra, ze je zly otec 🤯