Odreagovanie sa pri malom bábätku

16. sep 2022

Ahojte, rada by som si precitala nazor inych mamiciek. Som matka 2,5 mesacneho babatka. Nebudem tu rozpisovat, cim vsetkym som si presla pocas tehotenstva, ale v skratke som rada, ze sme obaja zivi a zdravi. Babatko mam narocne, treba sa mu naozaj vela venovat (rehabilitacie, cvicenie doma, kontroly u lekarov, silny reflux, koliky, kvantum placu...). Som uz velmi vycerpana (i ked to je asi kazda mamicka 😁), co na mne vidi samozrejme aj manzel. Navrhol mi, ze sa mam ist von trocha odreagovat s kamosmi, ze on postrazi maleho, nech si trocha oddychnem. Manzel je velmi napomocny, vie sa o maleho plnohodnotne postarat. Naozaj by mi teraz nieco take velmi prospelo, ale uz teraz mam vycitky svedomia, ze mam doma tak male dietatko a ja by som sa vonku zabavala... Co si o tom myslite, je v poriadku "nechavat bez matky", take male babatko? Dakujem za vas nazor a prispevky.

dettilv
16. sep 2022

Ja by som išla ale o tej 21ej by som už bola doma🤭

patka06
16. sep 2022

Je to úplne v poriadku, veď sa bude starať otec.
Dieťatko potrebuje spokojnú mamičku a ty potrebuješ odreagovať, uži si to.
Takéto odreagovanie si dopraj aspoň raz za mesiac

pribinak
16. sep 2022

Ale veď dieťa nenechávas s nejakym cudzím človekom. Ale s otcom dieťaťa.

Buď rada, že má záujem byt aktívnym oteckom

cyberk
16. sep 2022

Ak mas schopneho manzela nevidim v tom problem, kazda potrebuje niekedy vypnut 🙂 ja som prvy krat sla von asi ked mala mala 2mesiace.. sla som von na 2 hodiny :D akoze i tak moja mysel bola doma, neskutocne mi chybala :D a citila som sa ako keby som pachala nejaky trestny cin 😂 (previnilo)
...dieta ma skoro vzdy 2 rodicov.. takze preco by chlap nemohol strazit tiez dieta, ak sa da na neho spolahnut 🙂

dskjhfdlkdjhl
16. sep 2022

Kedze viem, co je to mat dieta s refluxom, tak chod, ved je to jeho otec.

blondie333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blondie333
16. sep 2022

Ja som sa sice nechodila “zabavat” 🙂 ale chodila som 3x do tyzdna cvicit odkedy mal syncek 3 mesiace, bol doma cca 2 hodinky s manzelom a super 🙂 vsetci spokojni😁👌🏻 Ja som si perfektne aktivne oddychla a manzel si uzil cas so syncekom. Za mna urcite ano - kludne akakolvek psychohygiena je super, dietatko to kludne vydrzi aj s tatom 🙂

martul
16. sep 2022

Už by som bola oblečená medzi dvermi😊

marzuz89
16. sep 2022

Za mna otec je na rovnakej "urovni" ako matka, matka nie je nic viac, otec je taky isty rodic a postara sa tak isto. Nenechavas ho predsa s cudzou tetou od vedla. Cize urcite si vybehni posediet, ci s kamoskou na kavu. Ale rozuniem tvojmu pocitu, od tak maleho som sama nikde nebola, ale na kavu na 2 hodinky by som jednoznacne isla, odpocin si ❤️

autor
16. sep 2022

Dakujem za prispevky, tak to teda "skusim" aspon na par hodin 🤗

mikadooo
16. sep 2022

Choď na kávu s kamoškou. Veď nemusíš prežúrovať celú noc. Muža máš super a uvidíš ako ti to dobre padne 🙂. Drž sa ❤️.

petamich
16. sep 2022

prvykrat som sla s kolegami na veceru este v 600-nedeli a necitim sa preto zle ani horsia matka, dieta to prespalo, vratila som sa nakojit a bolo s otcom doma, nevidim na tom nic zle a vlastne od tej chvile chodim pravidelne - mam cas pre seba sportujem, idem na kavu, teraz uz aj na wellness vikend s inymi matkami bez deti

kazdy ako to citi a ako je spokojny, pre mna moje dieta ma aj druheho rodica a ten nema pomahat ale aktivne participovat 🙂

jaskolka
16. sep 2022

Otec je rovnaký rodič, ako matka. Nikde nie je napísané, že musíš byť s dieťaťom zlepena 24/7a nehnut sa od neho.
Ja som bez problémov nechávala aj syna s manželom, jedine na dojčiť som musela, takže cca do toho času som sa zmestila(nedalo sa nic odstriekat, inak by ho nakrmil)
Dcera detto, v pohode ju nechám už aj 2-3hodimy,kym.jecas dojčiť.

trinneo
16. sep 2022

Ja som pracovala od jej narodenia a musela som ist od dcerky niekolko tyzdnovej na stretnutia a ten pocit previnilosti poznám a je to úplne normalne,pretoze sme matky, to citové puto je silné...ale treba sa nad to povzniest a vydrzat, pretoze aj matka di zasluzi nejaky cas pre seba a hlavne ked otec je aktivny a ochotny ..takze hoc s vycitkami kludne chod a uži si to😉po par razoch uz tie vycitky nebudu take a dolezite je aby si aj ty bola v pohode...

lucimax
16. sep 2022

Vedz, že s úplne inou energiu prídeš naspäť domov, než s ktorou si z domu odchádzala. Výčitky si prirodzene...raz si sa stala mamou a to už ťa navždy ovplyvní. Ak však nebudeš mať zdroje, kde dobijes baterky..a minimálne vyvetrat si hlavu od dieťatka, cele mesiace, roky... život ťa sám donúti myslieť na seba a prídu lekcie,ktoré príjemné nebudú. Zariad dieťatko, nachystaj všetko, aby mal muž po ruke, keby niečo si na telefóne...už aj 2-3 hodiny vyjsť z tejto mamickovskej rutiny dokážu zázraky. Hoci sa len zatulat do knihkupectva, do DMky, alebo pravidelne pokecat s kamoskou bez dietata, na káve...treba to skúsiť a presvedčiť sa ;) že to dáš, ty, manžel aj malé.. a nič sa nestane. Naopak, zistíš, že z takejto jednoduchej veci ma benefit každý len rodiny.

majlo1234
16. sep 2022

Chod istotne, ale nie na noc😀odkedy mam dieta, spanok neobetujem ani keby co bolo😃