Odkedy mám dieťa, tak mi nikto nerozumie

alenahvizdova
13. júl 2020

Baby, ja mam pocit ze odkedy mam dieta nikto mi nerozumie a asi ani ja nerozumiem nikomu. dcerka ma uz vyse roka, ale vsetko sa jej narodenim zmenilo. nemam si skym pokecat len tak o zivote alebo. problemoch. zijem vzahranici rodina je daleko, kamosky a kamosi tiez ale aj ti co boli proste odkedy mam dceru nemame sa nejak o com bavit.

pieksamaki
13. júl 2020

@alenahvizdova
Je to normal.....kazdy uz ide svojou cestou....
Uz sa krizovatky zivota kamaratok rozdelili....myslim ze ti to napise vela zien.
Zivot aj tak prinasa nove priatelstva, starosti, radosti....vzdy danemu obdobiu...a podobne.....

timush
13. júl 2020

Neskúsila si zistiť, či nejaké slovenky, možno aj mamičky nežijú v oblasti, kde práve žiješ? Kávička, nové priateľstvá, možno sa aj oni cítia v zahraničí bez "starých" známostí osamelo a sadli by ste si 🙂

heidy222
14. júl 2020

Ja to mam podobne, Ked som s dospelym nechcem sa bavit Len o detoch ale zase moc o com inom Ani nemam co povedat. Kedysi sme sa bavili o frajeroch a ake bolo Rande, zurka, teraz sme vydate a o com budem rozpravat , ako sme vecer pozerali film haha
Zijem v zahranicii, uz na 4 mieste, vzdy som si nasla kamosov cez fb, teda okrem v praci. Najdi si skupinu na Facebook slovaci a Cesi v xy, kazde miesto, oblast ma svoju. Niekedy su aj pravidelne stretavky kazdy mesiac. Alebo napis ako ja ze hladas kamosky s detmi v podobnom veku. Jasne obcas stretnes aj ludi s ktorymi si nesadnes, Treba skusat

anitah2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuliatko84
14. júl 2020

Je to jasne.kvakas len o dietati,to kazdeho omrzi

anitah2
14. júl 2020

@heidy222 ja síce nemám deti a ver tomu, že sa nebavím s kamarátkami a kamarátmi len o žúrkach a chlapoch. Keď máš dobrých ľudí okolo seba, viete sa porozprávať celkove o živote, zasmiať sa. Na žúrky nechodím a nerandim, som v 5r. vzťahu. Podľa mňa sa len treba znova naučiť nepreberat stále len kojenie, prebaľovanie. Mam v partii kamošky ktoré už mali deti, kým boli maličké tak s nami moc nechodili nikam a ani nevedeli o ničom inom rozprávať bolo na nich vidno ze jedine, na čo myslia sú veci okolo materstva a dieťaťa a nemôžu sa s nami o tom baviť lebo my deti ešte nemáme ale časom ako dieťa podrástlo a asi aj hormóny sa ukludnili sa všetko vrátilo do normálu, podľa mňa na to treba len čas, aj keď nemám dieťa osobne, toto sledujem na kamoškach. Ze keď už ich dieťatko nieje kojenec už sa vieme znova porozprávať o hocičom ako to bolo aj kedysi. Ale ako vravím, aj pred tým ako boli kamošky tehotné sme sa mali o com rozprávať a nie plytké konverzácie o žúrkach. Chodili sme na dovolenky s priateľmi ako partia a zdieľali sme rôzne názory. Keď sa nemáš o com s kamarátkou baviť ani dlhšiu dobu po tehotenstve a nechýba ti kamarátka tak podľa mňa ani pred tým ten vzťah nebol postavený na zdielanych názoroch a vašich osobnostiach ale bol taky povrchnejsi. Môj názor. Mam viac kamošiek ktoré mali deti a zo začiatku to bolo tak ako hovoríte ale neskôr sa to vzdy vrátilo do normálu a viem ze baby boli s kamoškami celý čas v kontakte, nepoznám takú, ktorá by sa úplne asovializovala a nemala už nikdy viac o com s nami rozprávať. Na druhej strane poznám baby, ktoré sa len dali do vzťahu a zrazu zmizli zo spoločenského života. Napríklad moja kamoška z detstva s ktorou som bol ma vždy v kontakte sa prestala so mnou prakticky baviť akonáhle si našla priateľa. Od vtedy sme sa videli len 4x aj to len v jeho prítomnosti alebo bez neho s tým ze neskor za nami prišiel no a naposledy na ich svadbe. Nemajú ešte deti. Je to o človeku. Ona celý čas túžila po romantickom vzťahu a teraz sa do neho úplne ponorila a napĺňa ju to. Aj som to brala ťažko lebo sme sa zvykli vídať niekedy aj každý deň. Ale ona je na 100% full time manželka. To isté je asi aj s tými mamičkami, ktoré táto fáza neprejde tak ako prešla moje kamošky ktoré mali deti. Proste to materstvo pre nich znamená úplne najviac na svete a tie kamarátstva už predtým asi neboli také hlboké.

heidy222
14. júl 2020

@anitah2 to s tymi frajermi a zurkami som myslela Polo zartom, prehananie. Samozrejme, Ze som sa bavila aj o inych veciach

heidy222
14. júl 2020

@lenuliatko84 to odkial vies?

0silvia0
14. júl 2020

ono nikoho nebaví počúvať človeka, ktorý sa potrebuje len vyventilovať a vypustiť paru bezduchým tliachaním o ničom. Kopa ľudí vie len trepať somariny, kde som bol, čo som jedol, čo som mal oblečené, kto tam bol a podobné štatisticko-menovacie nudné záležitosti. Spriaznená duša, ktorá je naladená na rovnakú vlnovú dĺžku sa hľadá ťažko, ale nie je to nemožné.

hettinka
14. júl 2020

@alenahvizdova nájdi si kamošky s deťmi v podobnom veku. Materské centra, baby plávanie sú dobrá šanca, alebo v parku

orta
14. júl 2020

to je uplne normalne 🙂 proste ak kamosi terajsi nemaju deti tak nemozu uplne pochopit co prezivas a tak isto tvoj zivot sa odvtedy zmenil takze tiez mas aj ine uvazovanie uz trosku ako ti co deti nemaju. neboj sa, zacni trosku s dcerkou chodit na ihriska, mozno do nejakeho kruzku pre mamicky s detmi a stretnes tam nove kamosky, ktore ti budu uplne rozumiet 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monane
14. júl 2020

pdoobne som to mala a to pritom sme doma, veľa ľudí okolo mňa sa vymenilo, kamaráti sa pomenili, priority a už to išlo, bolo obdobie kedy som bola smutná, cítila som sa opustená, ale začala som si hľadať kamošky ktoré mali rovnaké priority, ktorým na podobných veciach záleží