Nikdy nebudem dobrá matka

11. dec 2022

Už dlhšie mám problém s depresiami a úzkosťami. Liečim sa, navštevujem odborníkov, no skratka robím všetko preto, aby bolo lepšie. Narodila sa mi dcérka, ktorú nadovšetko milujem ale nejsom schopná sa jej venovať. Nejsom schopná ju zobrať von, hrať sa s ňou a keď plače, plačem aj ja. Proste to nezvladam. Sú dni, kedy sa na mi nedokážem vôbec sústrediť a veľmi ma to mrzí. Keď je doma priateľ, cely deň prespim. Nenavarim, neupravené proste nič. Absolútne nevladzem. Malej sa poväčšine venuje on. Veľmi si to vycitam ale nech sa snažím akokoľvek mám pocit, že to vôbec nezvladam. Že by si zaslúžila lepšiu mamu a nie takú trosku ako som ja 🥺

bloger
11. dec 2022

Nie si žiadna troska snažíš sa. Verím, že raz sa vyliečiš a budeš úžasná maminka.

mariejenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
11. dec 2022

Pravdaže si a budeš dobrá matka inak by Ťa to netrápilo🙂ako dlho sa liečis?chce to čas, pokým sa Ti polepší.

0silvia0
11. dec 2022

@mariejenka ved pise, ze sa lieci..

autor
11. dec 2022

@mariejenka beriem lieky, chodím psychiatrovi aj na terapie som chodila. Mne to začalo už pred tehotenstvom, je to už par rokov čo s tým bojujem

autor
11. dec 2022

@bloger ❤️
@luccija
Ďakujem ❤️ Zatiaľ je to druhý krát čo beriem lieky, je to pár mesiacov. Predtým som brala ich brala 3 roky

dagmarovita
11. dec 2022

Uz sa to tu opakovalk, ze ked sa clovek lieci a neni mu aj tak dobre, ze má zlú liečbu. Skús si dat vysetrit krv, povedz doktorovi vseobecnemu, ze nevladzes. Ako Tvoj psychiater je spokojny ze si takto? Co na to hovorí, ked mu povies, ze nefungujes? A psychoterapia je dobrá, si spokojná s nou? Ona by ti mala pomahat, nakopnut Ta, tak ja neviem, ako to chces riesit, ci iba sa lutovat, alebo to riesit, ci nechces to riesit? Budes spat z liekov cele dni, kolko si inak denne za mobilom?

autor
11. dec 2022

@dagmarovita keby to nechcem riešiť tak nejdem ani na terapiu ani psychiatrovi. Alebo do seba hádžem lieky aby som celé dni spala ako píšeš. Nie nie je spokojný, lieky mi boli menené x krát, chodila som na rôzne vyšetrenia nie len všeobecnému na krv. Taktiež som už menila aj psychológa lebo mi nepomáhal. Neviem ako ti to mám vysvetliť, ci si nieco takéto zažila ale ja sa ozaj snažím najviac ako viem. A nie nesedim celé dni za mobilom a neľutujem sa. Snažím sa najviac ako viem. Ale strach a pocit bezmocnosti je veľa krát silnejší ako ja a áno veľmi mi to je potom ľúto a sú dni kedy mám toho všetkého dosť. Nedokážem vyjsť z domu bez toho aby sa mi podlamovanie kolena, nevedela som dýchať, busilo mi srdce a mala pocit na odpadnutie a dotoho strach, čo ked odpadnem a ublizim tak malej, lebo ju budem mat akurát na rukách, pôjdeme po schodoch, cez prechod a podobne veci.

dilino
11. dec 2022

Nie si zlá mama prečo. Už len to že ťa to trápi tak preukazuješ že sa chceš liečiť. Navštív znova lekára ktorý TI všetko nanovo ponastavuje. Nie je to žiadna hanba ísť a povedať že sa citiš zlé. A Máš aj to dobré že partner sa vie o dcérku postarať a vidí že ked TI je zlé tak ťa nechá oddychovať. Rieš to. A hlavne nemaj negatívne myšlienky.

betkaulicna
11. dec 2022

Nie si zlá mama 🙂 práve naopak. Ako písali, už to, že ťa to trápi znamená veľa. A že s tým niečo robíš, to je úžasné ❤️ znie to, že máš dobrého priateľa. Je ti ozaj oporou?

luccija
11. dec 2022

Ten pocit zodpovednosti a nová úloha Ta zneistili každému chvíľu trvá, kým si zvykne.Ved sú ľudia, ktorí pri zmene práce nevedia spat, boli ich brucho.Evidentne si citlivejší človek, ktorému to chvíľu trvá. Koľko má dieťa?Keď si už brala lieky vieš, že zase bude všetko v poriadku.Nie je dôvod, aby si odpadla, tie strachy sú v tvojej hlave, ale chápem Ta.bude dobre len musíš si zase verit

luccija
11. dec 2022

@dagmarovita kde vidíš, že sa lutuje?trocha vaz slová nie každý je z kameňa.Nakopnutie pomôže, ale nie zhodenie

dagmarovita
11. dec 2022

Tak si zozen lepšieho terapeuta, terapeutku, ale tí stoja od 45 eur vyssie, ale oplati sa, ak mas dobre lieky, tak len psychoterapeut. Prečo nevladzeš, ked si zdravotne fyzicky v poriadku? Mozno mas mylný pocit, ze sa malej nevenujes, mas na seba velke naroky. Mozno si vyhorena, Ty musis vediet co Ta brzdí.

taga
11. dec 2022

No, v prvom rade, je skvele, ze si to cele uvedomujes a riesis! Keby si nebola dobra mama, kaslala by si na to a bolo by ti vsetko totalne fuk!

Myslim, ze kazda jedna mama ma obcas pocit, ze jej vsetko pada na hlavu...niektorym viac, niektorym menej, ide aj o to, aku vahu tomu kto priklada.. ja napr obcas ked pozriem, co vsetko by som mala robit, co ma caka, vopred prehrany boj, nikdy nebude vsetko ako by malo byt.. tak ma to jednoducho prevalcuje..
Ucim sa novy sposob: krocik za krocikom, jednu vec za druhou, nikdy nebude vsetko naraz dokonale ako v americkom filme 😉
Skus si tiez davat male jednoduche ulohy, ktore budu zvladnutelne.. najma by som ale poradila, nech uz cokolcek nestihnes alebo vynechas, ten denny pobyt vonku sa pokus dodrziavat vzdy - to velmi potrebuje aj mala a pomoze to aj tebe...

Prajem cela stastia, drz sa ❤

dagmarovita
11. dec 2022

@luccija asi hej, ale mozno slová..nie som schopná sú slová lutosti, alebo,,, nikdy nebudem dobrá matka..to neni lútost? Kapitulacia? Vzdanie sa dosahovat cielov? NEbudem nikdy, neviem, nie som schopná, nedokážem...to su ake výroky o sebe? Ci to je ako pravda o nej? Podla mna nie. Je schopná, dokáže, vie....môže, chce.

mariejenka
11. dec 2022

@0silvia0 och, úplne mi to uniklo, autorka prepáč.

daniela2202
11. dec 2022

Uprav si myslenie, pracuj na sebe - to bábätko je to najkrajšie , čo máš.... prestaň sa ľutovať

luccija
11. dec 2022

@dagmarovita áno, ale v depresii sa človek obviňuje, nevidí reálne, myslíš si, že všetci zvládajú a sú lepši ako ona.Tvoja otázka prečo nevládze, keď je fyzicky v poriadku je zvláštna...únava je znak depresie nevykonnost...

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
12. dec 2022

A ako sa snazis, čo pre to robíš okrem návštevy odborníkov?

derdia
12. dec 2022

@lenjaona mozes sa hanbit za svoj komentar. A pros Boha, aby sa tebe situacia nezmenila v zivote tak, ze napise niekto tebe, ze si dost nezodpovedna a dokedy to tvojho partnera bude bavit.. Strasne!!!! Musis byt neskutocne neempaticka a sama sebou frustrovana, ked sa potebujes odbavovat na cudzom nestasti. Prajem Tipekne Vianoce a hlavne aby si dokazala sirit dobro, nie zlo, a radsej sa nauc, ze ak nemas napisat nieco pekne a povzbudzujuce nepis nic(aj ked osobne si myslim, ze toto co som napisala nepochpis)

lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
12. dec 2022

@lenjaona precitaj si svoj kometar!

lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
12. dec 2022

@lenjaona prefackaj sa. Toto sú také nezmysly čo si popísala jak mraky. Zjavne o Tom prd vieš, len si chcela byť za mudru. Neprajem ti ani jeden deň prežiť s takýmto človekom.....a vieš čo prajem ti to. Aspoň by si zistila čo je to za svinskú chorobu a nenapísala by si toto.

lenjaona
12. dec 2022

@martul práve preto že som si tým prešla a úspešne sa vyliečila viem čo to je 😉 len clovek musi aj chciet

majki_ki
12. dec 2022

Moje začiatky prvého tehotenstva boli presne takéto. Tiež som vyhľadala pomoc psychiatra a psychológa, no lieky som nebrala. Trvalo to možno 3 mesiace, stále so tie mesiace vyčítam a nie som s tým celkom zmierená, no potom zrazu ako keby mi svitlo a začala som fungovať ,,normálne,,. U mňa to chcelo len čas a pochopenie manžela, ktorý mi tie tri mesiace naozaj veľmi pomáhal.

any_soj
12. dec 2022

@dagmarovita "Prečo nevladzeš, ked si zdravotne fyzicky v poriadku?" Prosím, myslíš to dobre, ale nerozumieš tomu vôbec. Práve depresia spôsobuje neovladnutelnu únavu, a to že človek fyzicky nevládze, často ani z postele vstať. A také že "premôž sa" v akútnej fáze veci len zhoršuje, nedá sa to.