Nie sú financie na druhé dieťa

8. apr 2024

V skratke zeny,mame jedneho synceka (3r) a velmi by som tuzila este po jednom dietatku..manzel ma vsak iny nazor na to,ze uz by sme to financne asi nedali..spolu mame prijem 2400€ ale mame vysoke vydavky..
Niektori ludia s tym problem nemaju a jednoducho deti si robia ako na pase a nezaujima ich ako vyziju a my ked chceme nieco dietatu do zivota dat,zaplatit mu skolku,kruzky atd.tak sa musime zriect druheho dietata? Take nefer..ale to len taky moj vylev,ani neviem co som tym chcela povedat🤷🏻‍♀️

hederamonstera
8. apr 2024

Dost povrchny prispevok, taky nic nevypovedaci

greywolf
8. apr 2024

Preco neviete vyjst z 2400?

koniarova
8. apr 2024

Tvoj muž trepe chujoviny,prepáč. Jednoducho sa mu do druhého dieťaťa nechce. A ty mu to žerieš aj s navijakom.

sasa1310
8. apr 2024

2400 eur a nevedeli by ste vyžiť štyria? Však nebudete mať do smrti príjem 2400 eur

slavomira236
8. apr 2024

Ja mam 2deti maju kruzky chodia aj plavat do sukromneho klubu dcerka na sukromnu umelecku skolu na vytvarnu prijem o polovicu menej mesacne a vyzijeme

bublinka1426
8. apr 2024

otazka znie preco mate vysoke vydavky pretoze vas prijem nie je nizky.
ludia ziju mnohi z jedneho platu a su tu ...

sara07
8. apr 2024

tvoj manžel sa nechce vzdat pohodlia a určiteho štandartu ... však si sadni spíš si kto načo kde dávate prachy a uvidíš či ano nie , a či by ste vedeli niečo okresat ..

harrisson
8. apr 2024

Výhovorky. 2400e je luxus

autor
8. apr 2024

Ozaj je 2400€ dost? Stale tu citam,ako sa ludia stazuju ze ake je vsetko pre deti drahe,skoly kruzky,ze cim je dieta vacsie,tym viac penazi atd..preto sa toho obavame

ejbyk
8. apr 2024

@slavomira236 máš o polovicu nižšie príjem...teda 1200
Škola krúžky povinné platby strava...poraď ako? Carujes?

evickuska
8. apr 2024

@harrisson ako to mozes povedat? my mame napr. len 1650 mesacne splatky, uver, poistky, inkaso atd. a to sme nejedli a nepili este... nevies co platia, mozno uver za opiteho brata (fikcia) takto to sudit je zvlastne 🙄

danieli
8. apr 2024

Vsetko je drahe, ale surodenca dietatu nekupis, to je ta osoba, ktora mu ostane, ked sa rodicia pominu, jasne, nemusia mat dobry vztah, ale ja nejako tak verim, ze rodina je rodina a keby nieco tak ta pomocna ruka rada hocico tam jednoducho bude…to ti pisem ako jedinacik, krory by si toto zelal…

portret7
8. apr 2024

Zvyste prijem a casom mozes ist do dalsieho dietata. Co vam brani? Lepsia praca za tebou sama nepride. Za nikym.

autor
8. apr 2024

@portret7 zvysenie velmi nie je realne..byvame na vychode,ja pracujem v skolstve cize tam to ide pomaly hore a manzel zarobi 1300€ mesacne co si myslim nie je malo na vychod a viac tu nikto neda..do zahranicia nepojde a ani nechcem aby isiel

autor
8. apr 2024

@harrisson mame vydavky okolo 2000€ uz vsetko dokopy,aj strava,benzin,no proste vsetko..zostane nam 400€

saxana000
8. apr 2024

Ved trosku pockajte 2-3 roky nasporte rezervu aspon na obdobie pocas prvych 2 rokov. A mozno by stacilo sa niekde len trosku uskromnit to uz je ale na Vas ci ste ochotni polavit z narokov okresat kruzky vzdat sa trebars dovolenky pri mori...

anjelok
8. apr 2024

2400 luxus urcite nie je. Autorka 2000 eur su standardne vydavky za to, co si napisala, nie su vysoke.

melanta
8. apr 2024

Máte výdavky 2000, manžel zarobí 1300. Takže ak by si mala namiesto mzdy rodičovský, tak nebudete mať príjem ani tých 2000, čiže budete mať výdavky vyššie ako príjmy. Tak to mi z pohľadu muža príde ako relevantný dôvod na to nemať ďalšie dieťa. Riešenie môže byť buď znížiť výdavky alebo počkať pár rokov a nasporiť dostatočnú rezervu na tento účel (ako píše saxana).

portret7
8. apr 2024

Pol Slovenska sa muselo odstahovat za lepsou pracou, casto staci o kraj dalej, nemusi to byt nutne zahranicie. Hladas ako sa da alebo neda?😉

stanulienkat
8. apr 2024

Ste zrejme financne negramotni. Mnohi nemaju ani polovicu vasho prijmu. Ak nemate hypo, tak mate kralovsky prijem. Na vychod duplom.

anjelok
8. apr 2024

Veru, aj my sme oba rodicaky fungovali z rezervy, muzov prijem nestacil, ak sme si chceli udrzat standard a ja som pri oboch detoch sla do prace, ked mali 2 roky.

autor
8. apr 2024

@stanulienkat jasne ze mame hypoteku

autor
8. apr 2024

@koniarova ty netrep,ked nevies citat..moj manzel s druhym dietatom nema problem,ale vidi veci realne ako su

sella38
8. apr 2024

No ja neviem kto je tu "financne negramotny", kedze porodom im prijem znacne padne vdaka materskej/rodicovskej... plus pise, ake maju vydavky mesacne...
Manzel ma pravdu.

michelle567
8. apr 2024

No tak na východ a platy ktoré sú na východ tak akurát sú tie výdavky dosť veľké.

autor
8. apr 2024

@stanulienkat a preco by sme mali byt financne negramotni,ty aj citas? Mame dokopy 2400€ z toho 2000€ vydavky..ked zostanem na rodicaku,budeme mat 1300+530 ci kolko je rodicak..to 2000€ nie je

katkaseiner
8. apr 2024

ja ta chapem, mame vyssi prijem ale teda aj keby som chcela, do 3. dietata by som nesla (a ano viem u teba ide o druhe). Ja som pri oboch isla do práce po pol roku ale teda robila som z domu. Nedalo by sa ti ist skor? V skolstve (zabite ma ale je to tak) zacnes o 7-7.30 a o 13-14 vies byt doma najneskor...pripadne pol uvazku na chvilu...babky nevedia pomoct?

michelle567
8. apr 2024

No a keď si bola s prvým dieťaťom na rodicaku tak ako vám to vyšlo? Veď.to bol tiež nižší príjem

magimi
8. apr 2024

Och, jediné čo dieťa potrebuje k zdravému vývoju je milujúca rodina.... žiadne krúžky, dovolenky, drahé darčeky ani značkové oblečenie....je to len o vašom nastavení životného štandardu... Druhé dieťa pri tomto príjme určite od hladu neumrie 😉

autor
8. apr 2024

@michelle567 po 1,5 roku som sa vratila do prace,pomahala svokra potom s malym,ale teraz uz ma zdrav.problemy,tak s nou ratat nemozeme,moja mama este pracuje