Nezvládam materstvo

sosanna88
18. nov 2013

Ahoj maminy. Ja uz nejako nevladzem, staci mi ked sa ,,vykecam,, ale mozno dostanem aj nejaku fajn radu. Mam dcerku,vcera mala 10mesiacov no som z nej uz hotova...cele dni a to fakt neprehanam len mrnci,pisti,reve...hlavu mam jak melon,ide mi prasknut,je to strasne frustrujuce a je jedno ci sa jej venujem ci nie,nic nezabera...aj doteraz bola dost umrncana ale boli finty ktore zaberali,no co stvara posledny mesiac je neunosne pre mna aj pre manzela. Ja mam pocit,ze mala zle spy,resp. ze ma ten spanok nekvalitny,budi sa nevyspata a z toho to vsetko prameni,inak uz neviem...tyka sa to aj denneho spanku,aj nocneho a je jedno ci spim s nou,ci spi sama,jednoducho sa s revom uz budi,za hodinu uz vyzera ze chce spat znova,dam ju-reve a nezaspi,nedam ju zas len reve..neviem,ale uz som z toho psychicky aj fyzicky hrozne vycerpana aj ked sa fakt snazim jej vyhoviet,za 5minut ticha som ochotna urobit vazne cokolvek. Kazdy den sa utesujem,ze to je len obdobie,ze to je kvoli zubom,ze to je kvoli hentomu,tamtomu...no uz mi dochadza vola,chut...
..Skusala som uz aj ,,lieky,, a to espumisan,lebo som si najprv myslela ci ju brusko netrapi,skusala som kasu na noc,ci neni hladna,skusala som v noci ked precitne dat napit caj,mlieko, nurofen ci nema nejake bolesti, homeo-najprv chamomila vulgaris,teraz skusam camiliu...no zeby sa nieco zlepsilo nemozem tvrdit...uz mam ale vazne dost!
...sem-tam ju dam k mame aby sme si oddychli no ta mi vzdy tvrdi, ze u nej bola mala dobra,dobre spala a bola dobra aj cez den. a verim jej, nema dovod ma klamat, ked jej mala zle spala a bola nervozna (stalo sa raz), tak mi to povedala,nema dovod ma klamat...a zeby bola mala zo mna nervozna,ano je to mozne,lebo posledne dni som vazne troska a tazko sa mi zachovava pokoj ale predtym som nebola a aj tak taka bola...no uz mi dosla trpezlivost,ved komu by nedosla...

billam
18. nov 2013

@sosanna88 viem o com píšeš, tiež som nieco podobne prezivala...v 8mesiacoch...potom od roka ako uťalo...prespala celu noc...teraz má 6 rokov a je to pokojne dieťa...možno naozaj je to zubkami...hovorila si to pediatricke, že je nepokojna?

lopieta
18. nov 2013

Tak s tymto tvojim trapenim mam tiez skusenost. MOj maly ma uz pomaly 14 mesiacov, ale od narodenia je to urevane dieta... Najskor som myslela, ze mam malo mlieka, tak som mu sem tam davala umele, bolo to take iste. potom nam od 3 mesiacov zacali rast zuby a prvy mu vysiel az v 9 mesaici, takze to bolo strasne vela kriku. Moj manzel uz kvoli tomu dalsie dieta ani nechce, lebo naozaj aj ja som bola zufala, Myslela som, ze ked zacne papat normalne, bude sa to zlepsovat. ono sa to zlepsovalo, ale len dovtedy bol dobry kym mal nieco v ustach. Takto nam reval v kuse cely den az do 8-9 mesiacov. Potom bolo obdobie, ked mal lepsiu naladu, dalo sa s nim aj nieco robit, niekam ist, ale po roku zacal byt umrncany zasa, este som ho kojila na poziadanie, ale raz som si povedala, ze dost. lebo on okrem 5 jedal denne este asi tak 8x cickal. Tak som mu pred 1,5 mesiacom prestala davat prsnik, vtedy ked chcel, ale nechala som mu to rano a vecer a okolo obeda, ked ide spinkat, kedze im stale este na prsniku zaspava a odvtedy je to dieta ako vymenene. Neplace tolko, je dobre babo, dobre spinka. V noci mi uz konecne prespi od 8 do 6 rana, za co som velmi vdacna, aspon si konecne uz aj ja oddychnem. Po tejto skusenosti som si slubila, ak by nahodou aj to druhe dieta co by som chcela bolo take urevane, zacnem hned na zaciatku davat bud UM alebo hned kravske mlieko. Nebudem sa trapit kvoli kojeniu. Hoci kazdy hovori, ze je kojenie nadherna vec, mne to tak vobec nepripadalo, po dvoch tyzdnoch som to totiz chcela vzdat, kedze mi bol schopny cucat 3 hodiny v kuse. Nakoniec som si to rozmyslela, ale neviem ci to bolo dobre rozhodnutie, ked viem teraz posudit, ze ako nedostaval tak casto prsia, je uplne iny, dobry...
A nebolo to z toho, ze by som bola nervozna a preslo to na neho.
Ja ti vazne rozumiem a viem ako sa citis. U mna je to o to horsie, ze som s nim od malicka sama, manzel v robote a moja mama je 200km od nas, k nam tak casto nechodi, kedze musi pracovat a ani my tak casto nie sme tam, akurat tak raz za mesiac na 4 dni.
Neviem, ty kojis? ak ano skus to vynechat a uvidis, ci vam to obom nepomoze. a ak nie, tak naozaj po roku by sa to malo zacat upravovat, aj co sa toho spanku tyka....

anniera
18. nov 2013

Ja som týmto prešla pri prvom synovi. Zlé obdobie trvalo takmer 4 roky. Potom sa to začalo mierne, naozaj mierne zlepšovať. Nedá sa nato zvyknúť, tiež nechápem ako môže vo veku 6 rokov ísť spať o 23:00 a ráno o 4:00 ma budí vyspatý a oddýchnutý a mama funguj celý deň. Myslela som si že robím niekde chybu, radila som sa s psychológmi atď....nikto mi nevysvetlil nič. Jednoducho, je to náročné dieťa a s takým je viac práce ako s "obyčajným" dieťaťom. Viem to porovnať, druhý syn - rovnaká výchova a všetko bez námahy, dieťa len spalo a jedlo, vysmiate, kľudné.....prvé dieťa naopak nervózne, hysterické doteraz. Mamička, zmier sa s tým, že možno aj ty máš náročné dieťa, priprav sa na ťažké obdobie, oddychuj kedy sa len dá. Viem o čom hovorím. Hlavne sa snaž byť kľudná v každej situácii, aj keď je to nesmierne ťažké a niekedy priam nemožné. Dieťa cíti tvoju nervozitu a bezmocnosť a patrične to využíva vo svoj prospech. Inak aj môj "náročný" syn u iných seká dobrotu, len doma je taký protivný - najviac samozrejme ku mne, keďže s ním trávim najviac času. Neboj sa, príde čas, že na toto všetko budeš už len spomínať a budeš hrdá na svoje dieťa, keď ti bude robiť radosť v škôlke a škole tým, aké je poslušné a dobré. Držím ti palce aby si to všetko zvládla v čo najväčšej pohode. Keby si mala nejaké otázky alebo sa chcela poradiť o nejakej konkrétnej situácii, kľudne mi napíš IP, ak budem vedieť poradiť tak poradím. Mne nemal kto radiť a skutočne tá bezmocnosť bola strašná.....pamätám si to. Drž sa!

sosanna88
autor
18. nov 2013

@billam vies co odpoved je brusko,zubky a ked uz nic ine tak ze sa malej malo venujem...to moze fakt povedat len clovek ktory to nevidi a nezazil...vidia to aj nasi,aj svokrovci,celu navstevu v 99% prereve,premrnci nech sa jej venuju akokolvek,jednoducho nespokojne dieta...trie si ocka,je viditelne nervozna...ale netusim z coho. som asi zla mater ale ja neviem co mojmu dietatu je. robim co mozem aj tak to nestaci :(

sendy182
18. nov 2013

@sosanna88 asi zúbky.....no možno je to náročnejšie dieťatko.....ani sa nečudujem že to takto prežívaš.. ☹ ...neviem máte neaký režim?.... .....skús viac s ňou chodiť von.......zober mliečko do termosky čajík a pod.....ako reaguje keď je von....v spoločnosti rodiny....detí apod......ja by som skúsila ak nemáš ďaleko chodiť na plávanie s bábatkami....do detských centier.......priberá normálne...jesť jej chutí...?......skúsila si ju zavinúť do dečky mne sa deti vtedy neskutočne upokojili.....mladší vedel sám zaspať no staršieho som kočíkovala aj doma 🙂 ...keď sa prebral a mal ešte spať tak som len pohojdala......moja ja som niekedy aj varila s kočíkom 🙂 🙂 🙂 .....uplakaný nebol ale bol náročnejšie dieťa.....veľmi zvedavé.......a vôbec nechcel spať v postieľke.....mali sme ju na ozdobu 😀 😀 😀 ......naučil sa spať v posteli so mnou a je tu 😉 😉 😉 .......

sosanna88
autor
18. nov 2013

@lopieta nie nekojim,nekojila som vobec,mlieka som mala asi tak pre mravca,takze sme to vzdali po tyzdni vrieskania...a dost dlho som sa obvinovala ze prave preto je taka lebo som ju nekojila. uz si to ale nemyslim. ma aj dobre dni kedy reve len 50% dna ale to sa stane tak raz,dvakrat do mesiaca...a s vetou,ze treba vydrzat a ona z toho vyrastie sa uz nejako neviem zmierit,potrebujem to riesit hned 🙂 je to otras,s manzelom sa hadame,sme nervozny,nevyspaty...cele zle!

lubena00
18. nov 2013

my sme davali sedaliu celkom pomohla su to tiez homeopatika boiron..... a maly ma dva roky teraz vo strvtok a a spava celu noc len mesiac dovtrdy sa budil aj kazdu hodinu uz som myslela ze sa nikdy nevyspim .no pred mesiacom som sa nastvala a preniesla mu postilku do detskej izby ze nebude spat s nami lebo on ked sa otcil v postielke vedel ze ze ja hned pribehnem tak isiel vedla do detskej prvu nocc som ja spala zle on dobre bol 2krat hore po troch dnoch prespal do piatej rana co predtym niky a po tyzdni spava celu noc do rana do pol 7 -7mej zaco som velmi vdacna a cez den spi niekedy hodinu niekedy dve a niekdy nic a vtedy je veru este lepsie zalahne vecer o 6tej a do rana do 7mej o nom nevieme.toto u nas pomohlo.drzim palce
😉

lumarque
18. nov 2013

@sosanna88 nosic nepomaha? mOj maly ol tiez velky urevanec.. aj doteraz je 😀 ale to celkom zaberalo. Asi by som ti poradila jedine, ze ked spi, venuj sa len sebe, svojmu oddychu a relaxu, upratovat sa da aj s revajucim deckom. Ked budes oddychnuejsia, budes kludnejsia a to vyciti aj babo. A este jeden divny ale kupodivu ucinny vychovny tip od mojej 78 rocnej babky- dat hryzt kost ( napr z kuracieho stehna 🙂- samozrejme vhodnu a upecenu 😀

lubena00
18. nov 2013

my sme davali sedaliu celkom pomohla su to tiez homeopatika boiron..... a maly ma dva roky teraz vo strvtok a a spava celu noc len mesiac dovtrdy sa budil aj kazdu hodinu uz som myslela ze sa nikdy nevyspim .no pred mesiacom som sa nastvala a preniesla mu postilku do detskej izby ze nebude spat s nami lebo on ked sa otcil v postielke vedel ze ze ja hned pribehnem tak isiel vedla do detskej prvu nocc som ja spala zle on dobre bol 2krat hore po troch dnoch prespal do piatej rana co predtym niky a po tyzdni spava celu noc do rana do pol 7 -7mej zaco som velmi vdacna a cez den spi niekedy hodinu niekedy dve a niekdy nic a vtedy je veru este lepsie zalahne vecer o 6tej a do rana do 7mej o nom nevieme.toto u nas pomohlo.drzim palce
😉
@sosanna88 a teda s manzelom sme sa aj my kvoli tomu hadali obja nevyspaty nervozny....viem o com pises u nas zabralo to oddelenie do druhej izby

janicaopica
18. nov 2013

Ahoj, viem o com pises. Nasa mala bola nezmar do 1 roka. Povedala som si ze druhe uz nechcem ani za svet, a presli dva roky a uz sa pokusame o druhe 🙂 Ale k teme: mala nespavala inak len na rukach skoro do roka. Cely den som ju nosila na rukach, ked konecne zaspala a polozila som ju do kocara, zacala plakat. Uz som len cakala kedy pride muz, by si aj on vyskusal ake je to byt s nou kazdy den. Vecer nespala aj do dvanastej, striedali sme sa v noseni na rukach a ked konecne zaspala, modlili sme sa aby sa nezobudila ked ju dame do postele. V postielke nespala nikdy, len s nami v posteli. V noci bola aj 6 krat hore a to bola na UM, lebo som nemala mlieko a vsetci mi hovorili ze deti na UM prespia celu noc. Ja som sa bala chodit aj na navstevu, vsade, lebo som vedela ze si nikde neoddychnem, lebo ona plakala a mrncala skoro vsade. Ale po roku ako keby utalo, uz som nevladala nosit ju na rukach, tak som si normalne do postele lahla vela nej a tam som ju kymacala zo strany na stranu aby zaspala a naucila sa tak spavat a teraz ked ma dva roky, zaspinka pekne sama a cely den sa sama prehra v detskej izbe, ani o nej neviem 🙂 Fakt, je teraz uplne zlata a niekedy mam az vycitky, ako som po nej hukavala ked bola mala ze co uz nespi a co stale reve ☹ Fakt, ja uz som bola kolkokrat na prasky, ruky sa mi triasli co som nevladala ju nosit, myslela som si ze dostanem porazku, lebo to sa uz nedalo. Ja som si za cely den ani 5 minut neoddychla. A teraz sa ako 2-rocna mala krasne sama zahra v izbe, ked potrebujem navarit necha ma varit, neotravuje nejako, ale samozrejme hravam sa aj s nou, aby tam nebola stale sama. A kazdy den 3 hodiny cez den spi, ale v noc som doteraz neprespala celu, lebo stale sa aj 3krat budi na caj a pyta sa cikat a kakat, tak este aj na zachod vstavam s nou aj 2 - 3krat za noc. Ale to uz si hovorim ze je nic oproti prvemu roku. Ja som len za prvy mesiac schudla 15 kil, lebo som sa nemala kedy najest, ani kedy varit pri nej. Este ze male deti nepotrebuju stravu, len mlieko :D Tak neboj, urcite sa to aj u vas obrati k lepsiemu, treba vydrzat 🙂 Mne kazdy hovoril to sa spravi po 3 mesiacoch, potom po pol roku, potom po 9 mesiacoch,... a prislo to az po roku 🙂

sosanna88
autor
18. nov 2013

@sendy182 mne nevadi venovat sa jej,mne vadi ze sa venujem a napriek tomu dokaze mrncat...najnovsie robi to,ze ma zavrete usta a mrci ako macka...ja uz mam pocit,ze to robi naschval. ked si ju nevsimam reve,ked jej nieco dam nahranie,tak vie byt tak 2min ticho,potom zas nieco nove a tak dokola. niekedy aj vonku v kociku hulaka, tak po pol hodine snazenia utekam domov zas len s nervami...na plavanie a podobne aktivity zatial nechodim,lebo mala mi dost spi este cez den a niekam sa s nou da ist az o 16tej...samozrejme o 18tej utekat domov lebo uz reve od unavy...a toto ma aj sere, ze dost spi podla mna,no napriek tomu sa mi zda,ze neni oddychnuta...a preto je taka protivna

sosanna88
autor
18. nov 2013

@lubena00 ze ju prelozim do vedlajsej izby som uz zvazovala velakrat ale sa toho strasne bojim,jednak kvoli tomu ze sa budem muset milion krat trepat za nou a jednak mi to srdce nedovoli aby moje chudatko malinke bolo same v izbe 🙂 tak neviem...predsa ma len 10mesiacov,neni to skoro?

froschka
18. nov 2013

@sosanna88 jako niekto moze povedat na male babo ze je protivne?????????? A ze to male ti nieco robi naschval???? Haloooo, vycisti si najprv svoje problemy, a nezvaluj to na dieta. Babeko sa ma stiskat mojkak hladkat a lubit a chvalit! A nie nan nadavat ake je zle 😠 ☹

horana
18. nov 2013

Hej, zazivali sme taketo mnohe. Len vydzat, pominie to. Kedy ti nepoviem, je to dost individualne, ale prejde to.

lubena00
18. nov 2013

to som ti aj chcel NAPISat ze je to tazke dat ju vedla ale ja som to uz skoro po dvoch nevydrzala dovtedy som dufala ze sa to upravy no potom uz praskli nervy aj mne ,a teraz si poviem ze som to mala urobit uz davno 🙂 ale tiez som to skor nedokazala co dnes teda lutujem lebo to mohlo byt doma bez hadok 😉 vsetko praMENILO S NERVOZITY U NAS

sosanna88
autor
18. nov 2013

@anniera dakujem ti ale vobec si ma nepotesila :P

sosanna88
autor
18. nov 2013

@froschka predstav si,ze to robim...malu napriek vsetkemu milujem...ale nesud,ak si to nezazila,ak si zazila,radsej porad co s tym.hlavu mam cistu neboj,len to uz nezvladam od rana do vecera pocuvat-mrncanie a rev

jaja28
18. nov 2013

u nas to iste, dcerka bola takato 2,5 roka, nic ine ti nezostava ako vydrzat, ona z toho vyrastie, mala mi stale plakala stale, teraz ma 6 a napriek tomu je umrncana, ale uz sa s nou da dohodnut a vysvetlit si veci, vyckaj aj u vas sa to bude zlepsovat neboj. a mas pravdu dietatko citi, ked je nervozna mamicka a aj ono je potom nesvoje, neviem co konkretne by som ti poradila, na kazde dietatko zabera nieco ine, skusajte ..... u nas som si musela s dcerkou lahnut ked sla spinkat, ale byt tam aj ked sa zobudila, aby ma videla inac plakala...... ked sme sli von vzdy len same a do kocika nemohol nikto ani len nakuknut inac bol velky plac, casom ludia zistili, ze sa nam maju vyhybat - byvame na dedine cize kazdy kto nam prisiel na prechadze do cesty nas zdaleka obchadzal 😒 , ale dcerka bola pokojna to bolo hlavne a bola tam kopa malickosti, ktore sme si vytvorili len mi 2, aby bola pokojnejsia a neplakala, proste nas vlastny svet, ale pomohlo to, nehovorim, ze bola dobrucka ako anjelik, ale zlepsilo sa to......daj tomu cas, skusaj nove veci, co by mohli zaberat, uvidis casom sa to zlepsi, viem, ze je lahko hovorit, ked nie som na tvojom mieste...... ale kazde dieta vyrastie..... vydrz......

sendy182
18. nov 2013

@sosanna88 myslím že si starostlivá maminka 🙂 .......aká je ak je s ňou tvoj muž?....teší sa keď ťa vidí.....tak mi to pripadá že je taký mrnčko......smeje sa....hrá sa .....zaujíma sa o dianie v okolí?........aj napriek tomu že malá spí pred obedom ja by som vyskúšala tú vodičku....možno na začiatok len s rodičmi ale časom....viem že veľa detí sa tam uvoľní a sú to pekne strávené dni....aj keď na to nemáš náladu...,-))) ťa pne chápem........nemáte naké zvieratko alebo rybičky čo by ju upútalo.....to že chce každú chvíľu neakú inú hračku no s tým nič nenarobíš.....ja by som nahádzala do krabice alebo boxu neakých 10 hračiek pred ňou.... 😉 .....žiadne nové by so nedala 🙂..........

lopieta
18. nov 2013

@froschka ak to dieta reve kazdy den, cely den a uz niekolko mesiacov, mala by si aj ty pocity, ze to dieta je protivne a robi vsetko naschal. vyskusaj a potom kritizuj ludi. ona to nemyslela v zlom, samozrejme to dieta mama nadovsetko lubi, ale ked si s nim uz nevie rady, je normalne, ze hovori aj nie velmi pekne veci, ale to iba z toho, ze je naozaj unavena...

froschka
18. nov 2013

@sosanna88 no mne mrnciavali babetka dve naraz a tiez som mala tazke chvile a nesudim len konstatujem. Ked u tvojej maminy je mala ok tak asi vyzaruje tvoja mamina viac pokoja. Ty si napata a nervozna a z toho to potom cele prameni preto som ti radila upratat si svoje zalezitosti ( moze to byt hnev na zlu fin situaciu alebo na partnera ci ine probleby ktore si prenasas na to nevinne stvorenie ) takze vypni, zapni materinsky cit a urcite to bude lepsie. Babysatku si skusala? Kamoska este aj travu kosila s malou do 1 roka a jak jej zacala chodit tak uuuplne dobrunke dietatko

denkaajejdeti
18. nov 2013

@sosanna88 Z tvojich slov cítiť veľkú snahu robiť pre dcérku všetko, čo je v tvojich silách, no na strane druhej z tvojich slov sála aj veľký chlad. Akoby si nevravela o svojom dieťatku, ale o nejakej veci, ktorá nie je podľa tvojich predstáv. Nie je to typická únava a nervozita z nepokojného dieťatka, bohužiaľ, chyba nie je v malinkej ale v tebe. Malá je len tvojim zrkadlom, tak ako odráža aj tvoju mamu (tvoja mama je láskavá bytosť a malá sa pri nej cíti v bezpečí a preto je pokojná).
Je to tvoje vytúžené dieťatko, tešila si sa na ňu v tehotenstve, aký si mala k deťom vzťah ešte pred otehotnením,.....tisíc otázok, ale ani jedna odpoveď už nie je podstatná, pretože ty potrebuješ radu a pomoc teraz hneď. No najviac potrebuje pomoc tvoja dcérka, pretože týmto spôsobom (že nie si schopná vytvoriť u nej pocit bezpečia a toho, že ju prijímaš celým srdcom a bez výhrad) sa medzi vami nevytvorí pevná väzba, čo jej v budúcnosti bude veľmi chýbať.

sosanna88
autor
18. nov 2013

@sendy182 davam jej uz aj varechy,lyzicky vsetko co ma napadne..kym nieco porobim nech sa zabavi. vodu ma inak rada,lebo vo vani je perfektna,uz som aj rozmyslala ze ju budem kupat viac krat za den nielen vecer 🙂) plavanie u nas je v case kedy mala spi jednak a druha vec je ze sa tam nemam ako dopravit kedze som bez vodicaku a manzel v robote. Aka je s inymi?taka ista...ked ma naladu,da sa s nou, ked ju nema tak ju nezabavi nikto...je hrozne aktivna,na sekundu sa nezastavi,ani ked ide spat-preto spava doteraz v ulitke..mam pocit,ze nevie co so sebou niekedy.vies keby mi niekto na 100% vedel povedat ze to je len taka povaha tak dobre,nejako vydrzim ale ja uz zacinam mat paranoje z toho ze jej nieco je,bojim sa ze nieco zanedbam,ze mala bude mat nejaku ujmu...preto sa snazim aby nerevala ale nie vzdy sa mi to dari,niekedy vobec...toto ma trapi asi najviac....no na to odpoved asi nedostanem a nechcem byt hystericka matka a vlacit ju po doktoroch-neurologoch a podobne...ak som to aj DR akoze nadhodila, tak sa len pousmiala a myslela si svoje.ani sa jej necudujem ale-nema totiz dieta.hehe

sosanna88
autor
18. nov 2013

@froschka uz aj to som zvazovala,ze aj ked si to mozno nepripustam,som nervozna,pretoze dost casto myslim na to,ze preco mam take umrncane dieta aj ked robim pre neho vsetko,preco hento preco tamto....ale som ozaj unavena,nevyspata a urcite nejake napätie vo mne je a je mozne ze vsetko prameni z toho...ja skutocne neviem!ale su dni kedy mam skutocne dobru naladu,manzel je doma,hudbu si pustame,s malou tancujeme....ona sa tesi,je spokojnucka a z nicoho nic jak keby utal,zacne mrncat a znova sa jej nic nelubi...

sendy182
18. nov 2013

@sosanna88 tak to som si myslela 😉 😉 😉 je to fakt náročnejšie disťatko a s tým momentálne nič neurobíš...... 🙂 ber ju takú aká je.....aspoň sa doma nenudíš......no myslím si že sa to zmení nakoľko detí sa menia.....možno chce už chodiť a to potom len bude veselo 🙂 🙂 🙂 .........ja by som bola aj za spievankovo alebo kreslené detské kratučké rozprávky.....zaujú ju?....pozri si sňou....tancuj.....ber ju na ruky...vystsráraj....spievaj.....možno sa chytí....... 😉

sendy182
18. nov 2013

@denkaajejdeti nemyslým že chyba je v mamičke........je to náročnejšie dieťa ktorému idú možno zúbky......pred tým bola mamička v pohode a dieťa bolo nepokojné tiež 😉

sosanna88
autor
18. nov 2013

@sosanna88 a mam aj ergonosic,nosim ju v tom sem tam,no nie vzdy s tym suhlasi...a zacala mat nedavno uz aj take trucovite,hysakove stavy, ze ked jej napr nieco zoberem alebo nedovolim tak kope nohami,bucha ma,a cela sa tak prehyna dozadu a vrieska...ja viem,ze je to na mne,ze to ja sa musim naucit zvladat a zmierit sa s tym ze mam proste take dieta len to je tazke...a to som chcela mat deti 3...no s panom bohom.ani za svet

sendy182
18. nov 2013

@sosanna88 no musí byť podarená 🙂 .....ja som za zavinutie v dečke aj keď si poplače....kolísanie...jemné spievanie.....a predtým keď jej ideš niečo vziať čo jej patrí 😀 tak to musíš okľukou.....zamestnať ju až tak jej to vziať alebo nedovolíš tak ahá tam niečo je poď sa pozrieť vtáčkim ,muška..... 😉 ...........a aj tak si možno poplače

sosanna88
autor
18. nov 2013

@sendy182 som rada ze su aj zeny ktore ma chapu...ale zase berem vsetky nazory lebo ja som tiez taka bola,kym som nemala malu tiez som vedela mudrovat...moja krstna ma 7rocnu dcerku,ked bola malinka,tak asi do toho roka,roka a pol bola otrasnaaaaaaa,,,to dieta sme inak ako revat nezazili, v jednom kuse ju natriasala na rukach,spat nevedela,nic ju nezaujimalo,kocik nehrozil,jednoducho NIC...a potom ked zacala chodit,velmi rychlo zacala hovorit a zostala doslova bezproblemova,kludnucka,sama sa zahra,je nadpriemerne inteligentna,ovlada veci o ktorych som ja v zivote ani nepocula,je zdvorila,vsetko chape,ucenliva...samozrejme sa jej musia venovat vela lebo ma proste potrebu vsetko vediet a ovladat ale je perfektna...ano, napr. na zaklade tohto vidim, ze dietky sa menia...len vydrzat ten aktualny nepriaznivy stav🙂

123maminka
18. nov 2013

@sosanna88 Prvé čo ma napadlo je toto: Dieťa vníma našu zlú náladu, našu nervozitu ,našu nespokojnosť viac ako si myslíme. Takže nestačí zabezpečiť deťom iba jedlo. To nestačí. V prvom rade musíme byť spokojné my mamičky. Keď my mamičky nebudeme spokojné, usmievavé, milé, starostlivé, tak nemôžeme očakávať,že budeme mať spokojné dieťa. Ono je to ťažké, ale treba si povedať, že s LÁSKAVOSŤOU je všetko možné. Keď budeme my mamičky spokojné, tak si všimneme, že dieťaťu začne aj lepšie chuťit jedlo, začne pekne spinkať. Možno so mnou niekto nebude súhlasiť, ale je to tak. Takže mamičky, dajme najprv seba dokopy a potom budeme môcť dať deťom to čo potrebujú a nebude čo riešiť. V krajnom prípade sa treba poradiť so svojou pediatričkou, psychologičkou.