Neviem dať dcére objatie, lebo sama som to nikdy nezažila

30. apr 2022

Svoju dcéru milujem najviac na svete bez nej by som tu už nebola toľko zlá čo som si zažila či so stany rodiny alebo škola kde som bola aj v deviatom ročníku šikanovania 😟 od učiteľov žiadna opora keď sme sa hlásili na stredné školy tak že a teba nič poriadne nebude tak ťa dáme za predavačku 😣 ale nie o Tom som chcela niekedy mám pocit že som ťa najhoršia matka nikto ma nepočúva a nikto mi nerozumie 💔

ovaaa
30. apr 2022

Čo na tom nevieš dať? Roztvor ruky a pekne si ju priviň.....Denný rituál ako začať aj ukončiť deň.

akvi
30. apr 2022

Chápem ťa, potrebuješ odpustiť svojej mame, aby si to neprenasala ďalej. Kto nezažil niečo také, tak nepochopí a bude dávať blbé rady. Musíš spracovať svoju traumu, aby si to prekonala. Je super, že si to uvedomujes, další krok je spracovať a odpustiť. Ak to nedokážeš sama, vyhľadaj terapeuta, mne to veľmi pomohlo, keď som sa nevedela pohnúť ďalej.

mogaa
30. apr 2022

neviem čo zlé vidíš na práci predavačky.....ja mám ekonomickú školu, ale okrem administratívy, bankovníctva, som robila aj opatrovateľku, predavačku aj vo výrobe.....čo sa týka dieťaťa, stačí že cíti tvoju lásku v tom čo robíš....teda že si s ním, hraješ sa s ním, počúvaš ho a venuješ sa mu.....akže nemusí to byť len objatiami a pusinkovaním, lásku človek a aj dieťa cíti v tom čo pre nich robíš....

mabenn
30. apr 2022

kazdy jeden z nas ma z minulosti nieco, comu musel celit, rozhodli sme sa mat vlastne deti a tym preberame zodpovednost za to, ci dalej odovzdame len to, co sme dostali, alebo nieco viac...mozno som to napisala stroho, ale myslim to v dobrom

0silvia0
30. apr 2022

Kedysi bolo celkom bezne, ze sa deti neobjimali, nie je to nic zvlastne ani ojedinele. Ak ti nejde zo srdca objatie, skus chytit dceru za ruku a usmej sa na nu. Nejde o formu, ale o vyjadrenie citu.

0silvia0
30. apr 2022

A musis mame odpustit, ona je tiez na tvojom mieste, cize tiez ti nevedela dat to, co sama nedostala

jjanulienka
30. apr 2022

Moja mama ma nikdy neobjala, nikdy mi pekného slova nepovedala... ALE presne preto som si povedala, že nebudem ako ona a objimam ich stále a aj im hovorim, že ich milujem.
Chceš aby mali tvoje deti na teba taku spomienku na teba?

alana1
30. apr 2022

u nas to je tak, ze to co mne chybalo, ked som bola mala alebo mlada, tak o to viac to davam teraz mojim detom....cize sa tulime kazdy den, pusinkujeme, vyznavame lasku...je to krasne...

syslik81
30. apr 2022

3/4 prispevkuje o tom akosa lutujes-ako ti kazdy ublizoval ... skus sa na topozriet z inej stranky a prestat sa lutovat ..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
30. apr 2022

My mame s mamou blizky vztah, ale nepamatam sa, ze by sme sa kedy objimali, vazne. Mozno teraz ked dojdem na navstevu... A co tvoj partner? Ten ta neobjima?
Lasku vies vyjadrit aj obycajnym potlapkanim po ramene a slovami uznania. Objatie je jeden, ale nie jediny prejav. Najdi si svoj sposob vyjadrovania

nnnuuunnn
30. apr 2022

Hej no, ty si tu tá najviac ublizena. Možno raz napíše podobný príspevok aj tvoja dcéra, ako ju matka nikdy ani neobjala, lebo to je strašne ťažké...

kacena4
30. apr 2022

poznam... viem cim si prechadzas, skus zacat tym, ze ju budes hladkat po hlavicke, vlaskoch, ramene drzim palceky - dolezity je akykolvek fyzicky kontakt nemusi byt objatie. drzim vsetky palceky

sasitimi17
30. apr 2022

Tiež mám takých rodičov čo mi nikdy nejakú lásku neprejavili, v ničom ma nevedeli pochopiť a preto viem, že ja taký rodič- matka nechcem byť a svoju dcérku objímam "stále" 😀 mám k nej iný prístup než moji rodičia ku mne...
Je to len na tebe, či zmeníš svoj postoj, urovnáš si v hlave aká matka chceš byť, nedovol aby tvojej dcérke chýbalo to, čo chýbalo tebe

sszuzu8
30. apr 2022

Ani ja neviem.. Tiež objatia sú pre mňa rarita. Ani neviem co to je zo strany druhých

54tinka54
30. apr 2022

Nie je pekné čo si si v detstve či mladosti zažila… zjavne to nemáš v sebe spracované a ťaží ťa minulosť.. ak si s tým nevieš dať rady, terapia ti pomôže - odpustiť a nechať minulosť minulosťou.
Sustred sa na dcérku, mysli na to že ona nemôže za to čo si si zažila.. a určite by si nechcela aby ona za 20-30 rokov písala na nejaké fórum že nikdy nezažila od svojej mamy objatie. Popracuj na tom, uvidis, pôjde to. 🙂

miadi
2. máj 2022

Ja sa mojkam objimam bozkavam s detmi kazdy den som taka fyzicky kontaktna mama. Je to take krasne Skus to. Zvyknes si. Uvolni sa. Nelutuj sa. Keby som ti tu mala napisat vsetko zle a negativne co mne kto urobil ci povedal to je na roman 😆zivot ide dalej treba sa tesit z toho dobreho. Ze si ziva zdrava a mas dieta. Ktore si mozes objat pohladit.