Neviem či chcem druhé dieťa. Nebudem to ľutovať?

10. mar 2024

Ahojte. Len sa vyrozprávam 😁 a kľudne mi povedzte čo si myslíte. Mám 34 rokov , jedno dieťa, 3.5 ročné. Prvé tri roky s ním teda boli poriadny zaberak (nevyspati, chodili sme po psychologoch s malým ale už je našťastie všetko ok)...teraz je to super obdobie, chodím už do práce ktorá má baví , Maly do škôlky ...Druhé dieťa sme nikdy nejako nezvazovali, s mužom radi cestujeme, stále sme niekde vonku , každý chceme mať aj veľa času pre seba, aby sme boli psychicky ok....máme pocit že druhé dieťa by bolo priveľa na náš životný styl. Ani rodinu nemáme takmer žiadnu ktorá by príležitostne postrážila dieťa. No malý hovorí že by chcel bračeka a vtedy mi trhá srdce 😁 no mne sa do toho nejako nechce, sme moc pohodlní, s mužom sme sa bavili že keby sa u nás ocitlo ďalšie 3 ročne dieťa sme s tým úplne ok, ale že sa nám moc nechce absolvovať tehotenstvo a prvé náročné roky. Zároveň by sme zas nemohli pohodlné cestovať a bicyklovať, všetko by sa skomplikovalo..ale zároveň neviem či chcem takto uzatvorit úplne to druhé dieťa ..ak by sme do toho šli o pár rokov, už mi to príde zasa strašne veľký vekový rozdiel, že malý by sa už nepohral so súrodencom tak skoro .. už aj teraz by to bol veľký vekový 😁 čo si myslíte? Neodsudzujte nás prosím 🤷😁

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
10. mar 2024

3,5 r chce parťáka a nie o rok pri najlepšom miminko🙂ja by som dala na svoj pocit čo chces ty... znova pracujes...ja by som mala kľudne väčší vekový rozdiel, ale vtedy, keď chceme my s mužom.Tak o 3 roky veď ste len teraz vyšli z plienok nech si chvíľu užijete aj tie výlety, bicykle a trocha sa nadýchnuť, ale vždy bude niečo ..potom školák, zase mimino

zuzana76
10. mar 2024

tak cestovat sa da aj s detmi neskor, narocne su prve tri roky a skolak sa uz v pohode dokaze prisposobit rytmu rodiny, cize po 40-tke mozes zase cestovat habadej, ale ak nechcete vy dvaja, tak do toho nechod, nepremahaj sa kvoli synovi, neskor bude mat kamaratov

autor
10. mar 2024

@sheila121 áno viem viem 😁 no zároveň je vo mne taká trošku ľútosť, keď sa zamyslím že už zrejme nebudem tehotná a nezazijem zasa také bábätko ale rozum prevažuje no😁

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vler
10. mar 2024

Na tvojom mieste by som na reci 3 a pol rocneho dietata vobec nedala a zariadila by som sa vylucne tym co si prajete/ ako sa rozhodnete Ty a muz.
Ako uz bolo spomenute, syn chce partaka; nie placuce babatko ktore moze byt dievca a bude ukrajovat z pozornosti/casu venovany jemu

basulaak
10. mar 2024

Deti chcu aj steniatko a aj o to sa vzdy nakoniec staraju rodicia.😀 my sme na tom podobne aj nas maly ma tazku povahu, cize nie. Luto mi sem tam tiez je, ze nezazije ake je to mat surodenca ale spokojni a vyrovnani rodicia su na 1. mieste. 🙂

beata_k
10. mar 2024

Kamos na hranie bude ked bude mat 6 rokov. To uz budu kamosi zo skoly. Ak o tom nie si presvedcena, tak nie.

pribinak
10. mar 2024

Vsetky aktivity ktoré si napísala sa sajú za istých okolnosti robiť aj a dieťaťom
Čas ti bezi. Máš dobrý vek, asi ste finančne dobre situovani, nemáš žiadne zdravotné problemy….

Za pár rokov to už bude omnoho náročnejšie ako teraz
Ak by muž súhlasil tak máš naozaj ideálne podmienky. Navyše už budeš skúsená matká, je to úplne iné ako pri prvom dieťati

ivik4
10. mar 2024

Chciet mate dieta VY, nie Vase dieta
Najhlupejsi dovod na dalsie a dalsie dieta je mat ho len skrz surodenca pre prvorodene .
To nieje spravne

lenkakravcova
10. mar 2024

A adoptovať si také nejaké 2-3 ročné? 🙂 to mi príde pre vás ako ideál, teda ak ste s adopciou OK

lucia147852
10. mar 2024

My sme druhé chceli, ale zdravotne problémy a veľmi zlý prvý porod bol na dlho stop. Dcéra vždy chcela súrodenca. Má polročnú sestru. Miluje ju nadovšetko. Je to úžasne ich spolu vidieť. Rozdiel je 6,5 roka. Áno je to na pár rokov obeta, ale to zbehne rýchlo. Ja si hovorím kde ten čas tak beží. Takze ak aj vy uvažujete že chcete, isto kvôli pohodliu je blby nápad do toho neísť. Veď uvažujete nad druhým, nie nas piatym.

mabenn
10. mar 2024

mna zaujalo to "chodili sme po psychologoch s malým"...hm...no...je to na vas, ci budete mat druhe dieta, samozrejme, tie prve 3 zle roky sa samozrejme cca zopakuju, s tym rozdielom, ze doma bude aj 4rocne dieta skolkar, sople, atd...

saxana000
10. mar 2024

Dlho som si.myslela ze.nam.jedno dieta staci ale.nieco sa v nas zlomilo.mame doma prvacku a o mesiac mam termin.. a ja sa strasne tesim..len musi prist ten spravny cas pokial.s tym nie si vnutorne uplne stotoznena nerob to

autor
10. mar 2024

@saxana000 áno, zatiaľ niesom s tým stotožnená... ale o pár rokov nevylučujem, nechcem to zas úplne uzavrieť v sebe....Aj keď, predala som už všetky veci po bazároch, zavadzali nam doma😁😁 Minulý mesiac som sa bala či nemozem nedopatrenim byť tehotná a teda bol to riadny stres, teraz by to nepadlo vhod. 🤷😁

diewcatqoo
10. mar 2024

Ja len k tomu, ze dieta chce surodenca.. moje dieta mi 3 roky pili usi, ze chce surodenca. Najprv som sa na to necitila, potom som mala nejake zdravotne problemy atd a ked nastal cas, ze sme sa s muzom obaja zhodli, ze teda este jedno skusime (nie kvoli reciam starsieho dietata, ale preto, ze my chceme), tak dieta si zmyslelo, ze surodenca uz nechce 🙂

saxana000
10. mar 2024

Tiez.som vsetko po.starsej porozdavala..neuveris ale.pre.tuto.som nekupila ani jednu ponozku vsetko sa.mi vratilo naspat..kazdy je tak.zapelešeny ze.je rad ze.sa aspon niecoho moze zbavit..my sme.si dali strop.do.35 keby sme.to.nestihli.dovtedy uz by som nepokusala.a naozaj uprimne priznavam ze.tento posledny mesiac.uz.ozaj melem.z.posledneho je.to.sakra.rozdiel 26 a.34 telo.neoklames

domkakvet
10. mar 2024

Vobec to nemusis uzatvarat a ani do toho ist, uvidis o par rokov, vekovy rozdiel neries.

janinah
10. mar 2024

Keď sme sa nasťahovali do bytu v susedstve bolo 6 r.dievcatko.Moja prvá dcéra sa vtedy narodila.Dievcatko chodilo roky sa hrať k mojim deťom.vzdy chcelo súrodenca.ale rodičia jej povedali.ze nemajú peniaze na všetko aj pre ďalšie dieťa.Dnes má dievčatko 36 rokov.byva stále s rodičmi a s babkou.Babka aj mama onko pacientky.otec submisivny.myslim aktuálne bez práce dievcatko už aj robotu zanechalo a o všetkých sa stará.psychika v keli.nadej na vlastnú rodinu skoro nulová.Za súrodenca by stále dala pol sveta.Chodi sa ku mne vyrozprávať keď už nevládze....
Ja nechápem ženy.ktore majú všetky podmienky pre druhé dieťa a váhajú....ale zas nemusím rozumieť všetkému.Moje deti súrodencov majú.vztahy skvelé a mňa to len teší.

greywolf
10. mar 2024

Budes.

autor
10. mar 2024

@greywolf vlastná skúsenosť? 😁

autor
10. mar 2024

@diewcatqoo a šli ste napokon do toho druhého? 😁

autor
10. mar 2024

@domkakvet áno toto je svätá pravda. Akurát že mám pocit že som to už uzavrela, tým, že sme sa zbavili všetkých babatkovskych veci, kočíka atd...🤷😁 Nemali sme to už kde davat..

diewcatqoo
11. mar 2024

Ano, som tehotna. Syn sa aj tesi, aj nie. Ale uz je starsi ako tvoje dieta, tak uz si asi uvedomuje, co ho caka.

snowflakenel
11. mar 2024

My to iste. Dieta uz.vacsie, samostatne....proste mali sme iz svoje pohodlie, cestovanie, vylety, sport......a.zrazu som otehotnela.
Poviem ti to narovinu. Je to tazke, ak,o,dietati nie ste presvedceni obaja na 100 percent,,tak by som do toho nesla. Po roloch znova.vsetko na novo.
Samozrejme,,teraz.by sme druhe dieta nevymenili za.nic na svete. Starsie dieta ju lubi, aj ked ziarlit zacala.
Ja som,sa.s.tym tehotenstvom velmi dlho vyrovnavala, cele som ho preplakala....

domkakvet
11. mar 2024

Tak to je skoda, ale mozno sa najde aj nejaka kamoska, co podaruje, ak nie tak potom nove, ale dovod na uzavretie to nemusi byt.

rorino
11. mar 2024

Ak si s tým vysporiadana,tak ľutovať nebudeš.Vlastna skúsenosť.

petra5333
12. mar 2024

Ja mam medzi synmi pat a polrocny rozdiel.. a tak som to chcela... Nechcela som byt s dvoma doma pat sest rokov naraz..medzi tym ako pises ty sme si s prvym uzili vylety atd.. chodila som do prace ale neskor som tuzila este po babatku..len tiez to bolo take ze zdravy rozum mi hovoril len to nie😀 ale este som chcela zazit ten pocit ked sa ti babo narodi a mat ten vonavy uzlicek pri sebe tak sme do toho sli..mala som 33ked sa druhy narodil.Musim povedal ze vekovy rozdiel mi nevadi praveze vyhovuje Je pravda ze niesu extra partaci na hry lebo ved starsi ma svoje ale postrazi mi ho od zaciatku,pobavil sa s nim ked mi trebalo varit a plakal ze mu hrkalky poukazoval a takto, proste mi s nim pomaha ked treba aj ked s dudranim😀ale pomoze. Jedine ano je pravda ze starsi sa musi dost prisposobovoat hlavne s vyletami ze neda sa ist este tak a na tolko stale ako sme chodili s nim ale ved pride ten cas uz ma mladsi tri takze je to o nieco jednoduchsie uz a pomaly sa dostavame do stareho rezimu aj ked o jedneho spekulanta🤷viac.Ja som to chcela.aj takto kvoli skole Tak som doma prvy,druhy rocnik a je to ok lebo mam cas sa venovat aj domacim a takto nemam take sialenstvo.a Mam o skole prehlad. Uz ako myslis.System vam to narusi s tym rataj ale len na chvilku 😉

moulin20
12. mar 2024

Ja velmi lutujem ze som nemala druhe aby dcerka nebola sama ..ma 8 r... je smutna ze je sama, a preco? Kvoli mojej pohodlnosti, teraz uz je neskoro v 40. To uz nedam. Skoda ze som nemala druhe hned.

lossless
12. mar 2024

My sme mali druhe pomerne skoro, rozdiel dva roky. Vzdy sme chceli dve (ja kedysi tri) a kebyze druhe nemame, taha nas to a lutovali by sme. No realita je taka, ze (aspon pre nas) su dve deti masaker a prve mesiace boli naozaj tazke. Vediet ake to bude asi by sme ostali pri jednom.

Pockaj a uvidis ako to budes citit, a chodte do toho ked to bude ano z vasej strany a nie mozno ale dobre by bolo. Napr medzi mnou a bratom je 5 rocny rozdiel a vztah sme vzdy mali super.