Nemám trpezlivosť na svoje deti

6. apr 2023

Zeny ja som uz asi vyhoreta mater. Nemam trpezlivost na svoje deti... nepocuvaju, stale vsetko opakujem denne 100x dookola, nic neurobia od seba musim stale diktovat, kde, co ako... uz nemam nervy, som nervozna, su to chalani zivi, starsi ma diagnozu lahku ale na spravani to je poznat...nie su "zli" ale ako chalani stale nieco robia, alebo sa dohaduju, hadaju, prekrikuju... Neviem co s tym robit, ako byt " normalna" trpezliva mama...Ako to robite? Ze ste take v pohode, ze sa viete rozpravat? Ja sa neviem uz ani rozpravat normalnym tonom hlasu 🤦 mam svetle chvilky, ale 80% som nervozna. Nepomoze ze na pol dna idem sem tsm prec, ze si "oddychnem" za hodinku po navrate som tam kde som bola

mamickalisticka
6. apr 2023

Cítim to rovnako, mám troch chalanov (4r a 2r dvojičky) .. jediné magnézium mi trooochu pomohlo, inak len menej zasahovať, nechať ich vyriešiť si problém sami (ak sa nezabijaju) .. máme lepšie dni a horšie dni, nám pomáha ísť von, ale v tomto hnusnom počasí je to o ničom 🙄🙄🙄🙄

beata_k
6. apr 2023

Juuuj dnes som chodila po byte a somrala, ze chcem lexaurin do zily 😄 Tak som si dala magnezium a cokoladu a bola som vybavena 🙈

dajanah
6. apr 2023

Mne najviac pomaha si v tej chvilu uvedomit ze raz pride chvila ked s nimi budem naposledy. A nikdy nevies kedy ta chvila nastane, no raz nastane urcite. Hned ma prejde akakolvek zlost a jedine po com tuzim je si ich pritulit a travit s nimi conajviac casu 🙂

haley7897
6. apr 2023

Kto ti povedal, že sme v pohode? 🤣🤣🤣

euka210
6. apr 2023

Poznam...mam troch chalanov 7,9,11r a tiez maju dni, kedy sa len provokuju a nerobim nic ine len cudcu 🤦‍♀️ ...kebyze sme v bytovke, tak sme ako v tom vtipe, ze sused pride, ze on uz ma umyte zuby a je v pyzame, ...keby sa uracilo tym mojim 🤦‍♀️
Paradoxne, pomaha ked pride nejaky kamarat a maju zmenu.

xsuzannex
6. apr 2023

Ako klbko nervov tiez, co ti poviem. Tri deti, 6r, 3r, 10mes..

sjuzir
6. apr 2023

Mám troch chalanov (10,7,3). Som toľkokrát na prášky že to asi pisat nejdem. Nepomáha nič len pocit že to raz snáď prejde...

autor
6. apr 2023

@mamickalisticka och tak to tiez mate doma veselo
@beata_k mne by sa zisli asi uz lieky 🤦
@dajanah kazdy vecer si to hovorim 🙏 ze sa musim uvedomit, ze hlavne ze su zdravi a ze ich mam a rano pip gombik a uz som kde som bola
@haley7897 tu v okoli zeny co maju aj 4 deti a vysmiate, tak sa pekne rozpravaju s detmi
@euka210 aj ja mam vyhodu ze byvame v dome , lebo v byte to si neviem predstavit, susedia by stale klopali

@xsuzannex ja myslim ze to je obdobie co snad prejde, ale zas ked si pomyslim ze si mladost nicim takouto nervozitou, cobysom si mala uzivat chvile s detmi 🤦 isto to budem lutovat...len to ze neviem sa ovladnut, kazdy den to iste moje spravanie

autor
6. apr 2023

@sjuzir mali by nieco vymysliet na ukludnenie spacialne pre matky 🙈

denden77
6. apr 2023

ja mam len jedno a v pohode nie som ani z daleka 🤣

ema22270
6. apr 2023

Hlasim sa aj ja, mam 5 rocneho a 8 mesacneho... co ti poviem... niekedy su tie dni uplne hrozne, tento tyzden uplne hardcore.
🙄
Starsi syn ma aj alergie na pele a akurat je sezona v plnom prude. Je cely nervozny z toho a ja duplovane. Nezvladam to vobec. 🤯 mensi za mnou vkuse vsade lezie, na ruky sa pyta a starsi sa chce vkuse hrat, najlepšie cely den, pokial nie je v skolke 🤦‍♀️

hylary
6. apr 2023

Koľko rokov majú chlapci?

vero_nika89
6. apr 2023

Och, poznám.. chalani 3r,5r,12r.. a bývame v byte 🙈

lenka2710
6. apr 2023

Ja má síce dievča a chlapca, 8 a pol a 3, akože sú dni keď neviem, že ich mám a sú dni, keď by som najradšej vyskočila z okna 😅 ale potom napríklad príde nejaká choroba, napríklad teraz bol menší 3 týždne vysypaný, cele bruško, nohy, hrozne čo i len pozrieť, staršia mala angínu, to si clovek vtedy povie, bože nech radšej behajú a výstrajaju! Kamoška ma chlapca z DMO, chlapček len leží, riešia stále nejaké rehabky, vyšetrenia!
Potom ti tie chvíle kedy ozaj výstrajaju a si z nich na nervy prídu úplne banálne a v duchu ďakujes, že sú zdraví 😉

lenka93542
6. apr 2023

Presne ... niekedy mám dní keď od rána kricim až kým večer nezhasnem ..a niekedy normálne uši vypnem a muž sa háda za mňa snimi... a on ze : ja nechápem ako môžeš byť taká kludna... sa smejem na tom... ale podla mňa to je prax...
Nervi mam len jedny .hovorím im nechoďte za mnu žalovať... až keď krvácate :D
Vždy si poviem ze ja sa jedovat nebudem... dokonca aj ten krik je ako spev . Absolútne bez zvýšeného tepu... ja hucim síce aj cely deň ale predsa uvedomujem si ze sú deti .. nechcem predsa od nich vojacikov a je normálne ze sú jak z divých vajec ..cudne by bolo keby sedia cely deň a kukaju do blba 🙂

haley7897
6. apr 2023

Jasne, na verejnosti je každá vysmiata so zenovym výrazom a temperamentom hinduistickej kravy. Myslíš, že je ale reálne udržať si takúto evergiu 24/7 365 dní do roka? Všetky mame rady ten moment keď konečne pokojne spia a sľubujeme si, že zajtra vypate situácie zvládneme inak, lepšie...

mikadooo
6. apr 2023

Baby... táto diskusia je pre mňa ako balzam na dušu. Tri deti, konečne všetko spí... Najkrajšia časť dňa.

dominika126
6. apr 2023

Ja si pripadam presne ako táto sova. Mám doma 4rocnu a 1rocne dvojicky,ktoré sú uziapane, nechcú spať, noci su katastrofa,aj teraz jedna dvojicka už 2 hodiny ziape,druhá dvojicka sa zobudila tiež a uz pol hodinu vrndži v postielke.
Tiez som nervózna, čo mi je ľúto hlavne kvôli staršej. Tiež mam pocit,že všetci to majú doma super, deti zlaté,poslušne,spiace,mamičky pekne,upravené,chodia hore dolu na výlety, na kavicky,obediky a ja s týmito mojimi skriatkami môžem ísť akurát tak na prechádzku aj to mi orevu. Ani do mesta nemôžem ísť,lebo sa do autobusa nemestim. Ale tiež sa na verejnosti pekne rozpravam s deťmi,snáď po nich nebudem stekat medzi ľuďmi. A snažím sa o to teda aj doma,ale občas už prasknu nervy,keď sú také masaker dni a noci ako aj teraz. A tiež sa už neviem dočkať večera,kedy ich uložim. Ni ale potom vytriezviem z euforie, je mi to prd platné,lebo revu celé noci. No ale čo už, snáď aj to raz prejde. Dávam im čas do 2 rokov,potom ich dám na bazos 🤣

martyzpp
6. apr 2023

No u nas funguje prave to, ze zijeme v byte😆. Viem, ze susedia vsetko pocuju, a tak sa snazim maximalne kontrolovat ked kricim a co kricim 🙈. Ale niekedy ma tak naseru, ze mi je vsetko jedno 😁.

dominika126
6. apr 2023

@lenka2710 presne si aj ja toto vravím, keď je zle. Naše dvojicky sú predcasniatka, vyzeralo to s nimi všelijako,hlavne so syncekom,ktorý bol úplne pozadu za sestrickou,o kilo ľahší,dovyvijany ,prestal sa vyvíjať v 31.tt a narodili sa v 35.tt. od narodenia ďakujem bohu,že síce boli malinki,mali problémy,boli mesiac v nemocnici, ale teraz sú zdraví,sikovni. Stále si to opakujem,že to mohlo úplne inak dopadnúť,keď sa po narodení dr.vyjadrili,že nevedia,či sa dožiju rána. Tak keď je zle,vždy si toto poviem. Sme síce často už na prášky z nich,ale sú to len bežné detské choroby a obdobia. Raz to prejde, v porovnaní s detickami,čo také šťastie nemali

basska_b
6. apr 2023

Jeee, to som rada, ze nie som sama, kto NEma nervy zo zeleza 😃 ja som.cholerik a mam sice.dve baby, ktore su celkom zlate aj čitatelne aj.empaticke kolkokrat. Mam deti 5, 3 a 0 (2 mes). Chudak, ten si.mysli, ze to.hučím.na neho... Ale kolkokrat ma vytocia a poviem si Boze... aka som zla a nevdacna mater, ktora im.ublizuje a traumatizuje ich. Ale zeny, co ma najviac stve. Tie mudre knizky o vychove, precitala som ich vela. Deti sa ruvú jak psy o nejaku sprostost (casopis, plysaka, prazdnu krabicu, tanier...) a vrestia "to je mojeeeee, ja som to.mala.prva!!!!" A ja mam pokojne povedat "vidim dve deti, ktore sa nevedia dohodnut o.hracku. viem, ze ju obe chcete teraz, ale moze ju mat len jedna. Ako to vyriesime?" 🤣 Ale ano. Zachovat pokoj je jedine, co zaberie. Alebo potom spravit cirkus a povyhrazat sa.

euka210
6. apr 2023

@basska_b ked boli mensi, no chapali, tak som obkukala pravidlo...ten ma hracku, kto si ju prvy zobral. Moji sa bili na kuzelnom citani...tak mali casenky...kazdy napr.10min.a ide dalsi.

buba183
6. apr 2023

Poznám to. Mam 11 a 6. Od Januára sme prevažne doma. Furt niečo chrípka uško bruško. Takže sme všetci nervózny. Učiť sa im nechce. No nečudo keď sme mesiac vkuse doma. Ale mne to všetko dôjde a je mi to ľúto až večer keď spia. Snažím sa ďalšie dni ale dlho to nevydrží. Už ani to magnézium na mňa nezaberá.

milka1988
6. apr 2023

Ďakujem ženy ste super antikoncepcia. 😅 Jeden stačí 😂

basska_b
6. apr 2023

@euka210 Hej hej, toto najviac zabera. Opakujem jak pokazena platna. "Ona to teraz ma. Viem, ze to tiez chces. Z ruky si veci nevytrhavame. Ked to bude volne, mozes si to vziat." Ked 3rocna trosku podrastie, aj komunikacia bude viac na urovni (i ked to moze znamenat, ze sa budu este viac vadit 😃 )

mamickalisticka
7. apr 2023

Haha dnes naši chalani... Robila som obed a keď je v obývačke rev, tak zvyknem zakričať "čo sa zasa deje?" A dnes teda rev/ buchot, smiech/dupot v obývačke a kričím na nich že haló!!! A starší že nič sa nedeje maminkaaa. 😅😅

nevenka
7. apr 2023

@martyzpp ja mam 4 deti a bojim sa aj do vytahu vkrocit a mam pocit, ze na mna kukaju vsetci ako na harpiu...lebo ja sa neovladnem, hoci sme v byte. Kolkokrat som sa susede ospravedlnovala a ona na to, ale co, ja ani neviem, ze ich mate. Ja beriem lieky na spanie, mne to nevadi, chlap ma hlasno pustenu telku so synom (uz dospelym), tak aj tak nepocuju...🤣. Sa divim, lebo niekedy je to masaker. A najlepsie, ked mi 2 rocny spi na obed a mala akurat horko tazko zaspi 3 mesacna, a reku fajn, lahnem si na chvilku a uz pocujem dvere na detskej 🙄. Niekedy ho necham napospas starsim 9,5 a 7,5 rocnym a pustia mu rozpravky, lebo inak masaker, no...

lenka93542
7. apr 2023

@nevenka inak toto je vtipne stretla som raz byvalu susedu ,,,sme sa odstahovali,, a ona ze boze jak mi tam chybate , ze taky ste boli prijemny a tichucky..:D a ja ze co..? sak som furt vrieskala...rano , noc..:D o 2 rano lebo syn sa boji v izbe spať..:D balila som ho do decaku :D:D (vtip)

zuzkazp
7. apr 2023

@basska_b 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

zoja1234
7. apr 2023

Ženy vďaka za náhľad do reality, aj mne stačí len jedno 😂😂😂