Nefunguje nám to

lolka5
3. júl 2022

Ahojte, chcem sa poradiť či mne už drbe z toho materstva a vidím všetko príliš zlé alebo čo. Ide o to že od kedy sa malý narodil s manželom si naozaj nerozumieme, kricime na seba hadame sa, nedotykame sa, nesmejeme proste nič .Do toho jeho mama, ktorá má neznasa a on sa ma nikdy nezastane keď je ku mne hnusná, naopak hneva sa na mňa keď dačo poviem.... Mne strašné chyba náš vzťah a chcela by som to vyriešiť lenže on nema záujem a ja neviem či dokážem v takomto vzťahu existovať... Trvá to 8 mesiacov. Ja už neverím v zlepšenie a rozmýšľam nad rozvodom.

jajanka31
3. júl 2022

@lolka5 sama si si odpovedala a povedz to hlavne svojmu manzelovi. Ked sa to urychlene nezmeni rozvod. A bud sa zmeni a budete vsetci stastny alebo naco sa trapit.. .

elementissa
3. júl 2022

Dieťa bolo plánované? Chcené aj manželom, či ti len kývol hlavou, že dobre teda, aby si dala pokoj? Koľko máte rokov? Ako dlho ste manželia? Aký mal manžel postoj k rodičovstvu predtým? Neutrálny alebo bol celý žhavý do detí? U nás v našom páre je môj muž ten rodičovský typ, ja teda vôbec, postoj k rodičovstvu som mala neutrálny, ale teda nič moc , bez jeho pomoci a plného nasadenia by som to nedala. Váš vzťah sa zmenil kedy? Prečo? Vysťahovala si muža z izby po pôrode? Nebola si jedna z tých, čo len koja a nosia celé dni a muža úplne odstavia na vedľajšiu koľaj? Ak sa tvoje správanie nezmenilo, tak mužove sa zmenilo kedy? Pri oznámení tehotenstva, po pôrode, nejaký čas po pôrode, keď naňho doľahla únava z rodičovstva? Akým spôsobom rozvíjate svoj partnerský vzťah? Koľko krát do mesiaca máte víkend len sami pre seba (že dáte dieťa starým rodičom či opatrovateľke?) Pracuješ už? Ako ste na tom finančne? To sú všetko aspekty, ktoré vzťah ovplyvňujú. Nedá sa vzťah neudržiavať a potom sa hnevať, že nefunguje. To je celoživotná drina mať zdravý a funkčný vzťah. Určite ho nezahadzuj kvôli odcudzeniu, ktoré prišlo s dieťaťom. Treba na tom zamakať, navštíviť poradňu, nejaké kurzy. Možno parovy kurz tantry, ak sa intimita vytratila.... Mať deti je náročné. Psychicky, fyzicky, intelektuálne, finančne, osobnostne aj časovo. Je drina vychovavat dieťa a rozvíjať ho, udržiavať si vzťah, podávať výkony v práci a zároveň mať čas aj na vlastný relax a osobnostný rozvoj... Život je náročný. Ale vo dvojici sa ťahá lepšie. Frustrácia môže prísť od oboch partnerov, ale preto ste spolu, rodina. Aby ste sa vzájomne potiahli a pomáhali si.

felycity
3. júl 2022

živor po narodení dieťaťa sa pre mnohých zmení a zrazu je tu nielen zodpovednosť ale aj obeta, prispôsobenie sa, únava, otázka, prečo ste sa začali hádať, či vidíš priamo nejaký dôvod, ja osm neni zástanca, že hneď rozvod, nepíšeš či sa bavíte o tom, ale všimla som si, že niektorým mužom chvíľku trvá kým sa odstrihnú od maminky začnu reálne videiť, moja rada ( ak si to už neskúsila) nevyskakuj po ňom, nertýp a chod na to inak lišiacku jemne poukazuj na problém či rozdiel, vyhýbaj sa útočeniu na mamu, skúste sa o tom troška spolu baviť v pokoji...( ťažko radiť, ked nevieme dôvody hádok atd🙂

katkami123
3. júl 2022

A ta jeho mama býva s vami? Skús to naopak, komunikuj s nou tak ako ona komunikuje s tebou a keď sa niekto ohradí, tak povedz, ze ty nechápeš, prečo sú nahnevaní, ze ty si si myslela, ze to je predsa ich normálny štýl komunikácie. Lebo predtým, keď si sa ohradila, ze sa ti take jej chovanie nepáči, tak muž bol ešte na Teba nahnevaný, ze čo sa sťažuješ. Z toho si si vyvodila, ze tak teda je to asi normálne u nich tak komunikovať medzi sebou, keď sa nemáš co sťažovať a začala si teda tak komunikovať aj ty. 🤷🏻‍♀️ A od teraz sa teda budete baviť na jednej vlne. Pripadne sa k sebe môžete opäť správať slusne, len tá slušnosť musí byt obojstranná.

radkasswe
3. júl 2022

@lolka5 bežný problém na materskej ... Keď odídeš do práce všetko bude inak ...

diamond007
3. júl 2022

@lolka5 do roka to nerieš, potom sa to zlepší. Je úplne normálne zhoršenie vzťahu pri dietati

elizabet173
3. júl 2022

@lolka5 nad rozvodom je skoro rozmýšľať, máte malé dieťa, pokúste sa vzťah dať do poriadku. Bývate so svokrou?

gladys_07
3. júl 2022

@elementissa vikend osamote pri 8mesacnom dietati mi pride ako utopia

marzuz89
3. júl 2022

@radkasswe bezny problem? Tak to mi je luto kazdej "beznej" zeny, lebo toto bezne rozhodne nie je. 🤔
@elementissa v tvojich otazkach je "skryte" vsetko. Perfektna odpoved!

radkasswe
3. júl 2022

@marzuz89 áno aj my ťa ľutujeme čo tak poradiť rozvod , poradňu alebo psychológa ... Komentár kde útočia a trepeš sa do zadku druhým jej určite pomôže ...

marzuz89
3. júl 2022

@radkasswe vyjadrila som absolutny suhlas s prispevkom, a kedze sa s nim stotoznujem, radim to iste. Autorka ak si zodpovie na vsetky otazky, navedie ju to. A ak ty pochvalu naozaj mudreho a obsiahleho prispevku povazujes za "trepanie sa do zadku", tak prosim. Pozeram, aku radu si dala Ty. Ak dobre rozumiem, kaslat na to, lebo to je udajne normalne 🤔 dalej reagovat nebudem, dakujem.

marca12
3. júl 2022

@lolka5 ako dlho ste sa poznali pred manzelstvom? Vztah prechadza roznymi fazami,este by som to nevzdavala.

radkasswe
3. júl 2022

@marzuz89 to sa aj rano doma pytas ci sa mozes umyt ?? Napit ?? Obliect ?? Ako nemas vlastny nazor tak sa radsej opytas aby si sa stotoznila miesto toho aby si sa rozhodla ...

mtn112233
9. júl 2022

@lolka5 u nás úplne rovnako.. dieťa plánované, chcene sme spolu 10 rokov, syn bude mať 11 mesiacov ale po jeho narodení to niesme my.. hádky, žiadna blízkosť, pekné slovo nič..tiež som uz uvažovala nad kadecim,