Návšteva novorodenca

23. feb 2022

Pekný deň prajem😊
Mám 20 rokov a prvý krát sa narodilo v okruhu priateľov bábätko. Chystám sa na návštevu ale som v tom neskúsená. Aký darček priniesť? Len pre dieťa alebo aj pre rodičov ako gratulaciu?
Oblečenie si vyslovene neprosia, majú veľa toho a na otázku čo si teda prosia odpovedali, že nič - no predsa sa niečo patrí😊
Ďakujem.

katulienocka999
23. feb 2022

Tak mne keď povedali nič aj tak som priniesla aspon 1 bodicko, nejakú hrkalku alebo nieco take sustiace a bud plienky pampers premium alebo ked toto nie tak poukazka z dm kde si uz kúpia co potrebujú 😊 a rodičom, najma mamke 😁 minimálne fľašku vina na posilnenie 😁😁

domka222
23. feb 2022

Bábätku balík plienok, vlhčené? 🤷‍♀️ A mamičke niečo sladké na nervy 😂

mimi3008
23. feb 2022

No, jaa by som kupila nieco ako plienky, prebalovacie podlozky, vlhcene servitky, sudokrem, hrkalku...nieco by som z toho nakombinovala. Flasa vina len pre otecka, ak mamicka dojci, tak aj jej daco, napr. cokolada + caj na dojcenie

selena_luna
23. feb 2022

mozno babu nic, ale mame aspon 🙂

pribinak
23. feb 2022

@katulienocka999 ak si oblečenie neželajú ok, určite nekupuj žiadnu kozmetiku a ani žiadnu drogeriu, mizno má mamička svoju značku ktorú preferuje

Ja by som kúpila knizku, mizno nejakú sadu knižiek, nejakú interaktívnu hračku, hryzatko, alebo tanierik, misku, pribor

kacena4
23. feb 2022

jednoznacne plienky novorodenec ich minie aj 8ks za den takze tomu sa urcite potesia a rodicom nic len prianie aby mama mala dostatok mlieka - popr. nieco prirodne na jeho tvorbu 😀

thereisabear
23. feb 2022

Vzala by som hrkálku/hryzátko, príp. poukážku do DM. Nekupovala by som kozmetiku, plienky ani vlhčené utierky, nemusí im sedieť každá značka. A niečo sladké rodičom.

petamich
23. feb 2022

ja by som plienky ak neviem ake pouzivaju nenosila 🤷‍♀️ nase dieta sa narodilo velke, malo citlivu prdel a nesadli nam standardne bezne dostupne plienky - doniesla by som hrkalku alebo nejaku sustavu hracku a poukazku do DM, Brendon, PreDeti atd. a rodicom nieco sladke alebo tekute 🙂

nyusika
23. feb 2022

oteckovi flasu vina, mamicke hroznovu stavu od Matysaka, babatku nejaku interaktivnu hracku, nevadi, ze to vyuzije az neskor

gabikaa96
23. feb 2022

U nas malý dostal plienky, plyšáka, oblečenie (ale nás to potešilo lebo sme nekupovali dopredu veľa iba pár kusov že podľa potreby doplníme čo treba), ja som dostala čokoládu a muž alkohol (vôbec nepije).

jaga18
23. feb 2022

Ahoj. Podľa mňa by sa potešili praktickému balíčku, čo využijú. Mne podonasali kopec oblečenia, ktoré som ešte s visackami nové darovala ďalej, 2 rovnaké hrazdy, kopu hraciek... Naj darček bol od kamosiek - veľký balík plienok pampers premium veľkosť 2, kartón vlhcenych utierok pampers aqua vipes, kartón babylove vlhcenych, veľký sudokrem, od kolegov sada látkových plienok a nohavičiek (tu som si veľmi priala) ešte aj kolíska potešila (prvá, ďalšie 2 som ani nevybalila)

bbebe
23. feb 2022

Ja som sa potesila vsetkemu co kto doniesol aj ked som nic nechcela lebo tak to kazdy vravi. Ale najviac ma potesila poukazka do Dmky a keby mi dakto doniesol cerveneho matysaka tiez sa potesim 🙂

engynka
23. feb 2022

Mozes kupit knizku pre malicke babatka. Taku ciernobielu. Urcite casom vyuziju. Alebo nejaku knizku s aktivitami pre deti ako je napr Mamou hrave - to mas darcek pre mamu aj dieta rovno. Su tam hry pre uplne male babatka do 1r.
Tiez myslim, ze plienky, vlhcene, drogeria je taka, ze sa nemusis trafit zrovna. Castorkat este ani mama nevie ake plienky a skuska jednu znacku za druhou.
Maminke mozes napr caj na kojenie alebo hroznovu stavu na podporu laktacie - ak koji samorejme.

autor
23. feb 2022

Rozmýšlam , že kúpim otcovi pivo alebo také niečo,mamine taký čajík alebo džús , bábätku nejakú hračku a taký spoločný darček poukážku do DM😊

nyusika
23. feb 2022

hroznovu stavu od Matysaka kup mamine, nie dzus

noami12
23. feb 2022

Svagrovej keď sa narodil maličký tak som dala vyrobiť plienkovú tortu, čiže mala tam dosť plienok a plus na želanie som tam doplnila mojkacika, cumlík a tak..
Kamoške keď som bola tak som kúpila v F&F balíček body myslím ze 5 ks tam bolo a také maličkosti ako hrkálka, cumlík, vlhčené, detský olej alebo detský krem...
Mne keď sa dcérka narodila tak som od kamošky a svagrinej dostala vlhčené, malého plysaka, fotoalbum a handmade deku, poukážku do DM
Sestra (krstna ) a moji rodičia kupovali počas tehotenstva čo ich napadlo teda skoro celu výbavu.

tenerifka
23. feb 2022

No pozor na nevyziadane rady a hroznove stavy a podobne somariny na kojenie, nie kazda zena chce kojit. Nic nepokazis flasou vina, kvalitnou cokoladou a pre babatko malu hracku. Mne kebyze niekto prinesie hroznovu stavu(vtom obdobi som kojila), sadlo by mi to velmi zle

lujza10
23. feb 2022

Veľmi dobrý nápad. Tiež by som kupovala poukážku do DM a tam to minú na to, čo budu prave potrebovať. Ked kupis balik plienok, možno im nesadne ... poukažka je TOP 🙂

luci_ba
23. feb 2022

poviem.ti to zo strany mamy novorodenca. Plienky ani ziadne hrkalky či bodycka a rôzne oblečenie nekupuj. pretože my sme dostali milion kusov plienok značky ktorú nepoužívame, oblečenie ktore doniesli je otras, uplne mimo nasho vkusu a v živote mu to neobleciem. Najlepši darček bola darčeková poukážka kde si nakupim to čo potrebujem. Napriklad HM (oblečenie), do drogérie alebo Brendon (všetko okolo deteskwj vybavičky)

deedol
23. feb 2022

ja som darovala dvom kamoskam oball auticko (maju v DM) a obe si ho pochvalovali - sice nie je hned pre novorodenca, ale neskor sa s nim deti zahraju dlho. hlavne ked pises, ze oblecenie nechcu. plienky ani kozmetiku by som nekupovala, nemusi to vobec sadnut.

ailiba
23. feb 2022

Podľa mňa plienky potešia vždy (vlastná skúsenosť), a niečo sladké pre mamičku na nervy. Žiadne konkrétne veci by som nekupovala a už vôbec nie na kojenie (ak nekoji, čo s tým?). Pripadne podbradnik a fľašku pre tatina.

enoula
23. feb 2022

Poukazka do DM je super, kupia co potrebuju 🙂 rodicom po flasticke (pivo/vino, matysak) a nieco sladke pre mamu na enegiu. Ak nie coko, tak super su orechove masla. Pre babo tazko, každý ma iny vkus, nevies co kolko doma maju, ake plienky/vlhcene vyuziju. Mozno cierno bielu knihu alebo take sustave na zuzlanie na neskor
https://www.martinus.sk/?uItem=668549

majka1921
23. feb 2022

Priklanam sa k poukazke do DM. Naozaj najlepsi darcek pre obe strany ;) ty nemusis vymyslat a oni si kupia co potrebuju

marcellka32
23. feb 2022

Ako môžte napísať plienky? Veď neviete aké používa, nie každému sedí značka Pampers... volila by som poukážku do DM

babovka2321
23. feb 2022

Tiez si myslim, ze ak nevies ake plienky/vlhcene pouziva, tak ich urcite nekupuj, radsej dm poukazku, my nechavame v dmku 50+eur kazdy mesiac, odkedy mame dieta.

matkahelka
23. feb 2022

urcite nie plienky, plienkove torty a oblecenie. pisem to ako matka 2 mes. babatka. nevies ake plienky pouzivaju a nevies, ake oblecenie mamka babatka preferuje. ja som vzdy, vzdy a vzdy kupovala poukazky do nejakeho detskeho obchodu, kde si kazda mamka pre babo nieco vyberie. a teraz som aj narovinu priatelom, kt.sa pytali, co maju malej kupit, povedala, ze nic, ze si prosim poukazku. mojej susede tak pred 3 rokmi kolegyne doniesli giganticku plienkovu tortu z dm-kovych plienok asi z 5.balikov a oblecenie z pepca. nic z toho nevyuzila. malemu tie plienky nerobili dobre, tak ich nepouzila a kedze je silny atopik a ekzematik a ma citlivu pokozku, mohol len biele oblecenie zo 100% bavlny, tak ani nic z toho darovaneho oblecenia neobliekol.

zuzanka.zuzu
23. feb 2022

milion podobnych tem, pohladaj, su tam aj ozaj uzitocne veci... v tejto teme pre mna okrem matysaka nepadlo NIC uzitocne 🙈 plienky? ja som mala moony takze pampersky isli rovno na bazos 🙄 vlhcene? NIKDY ZIADNE som nepouzila, este mam doma 3 hrube baliky s expiraciou minuly rok 😂 oblecenie? no idealne z pepca nie? to radsej posli tych 5e za 5ks na charitu v mene toho novorodenca nez odpad z pepca 🙏

de_zi
23. feb 2022

@kacena4 Joj keby len 8, moja aj 16 v tom období minula. Cca 8 na deň má teraz v 8 mes. 😅

Autorka: Aj ja by som bola jedine za poukážku. Plienky sa síce minú, no tiež sa nie každý trafil do tých, ktoré sme používali. Kozmetiku si takisto možno mamička vyberá podľa seba, o oblečení nehovoriac. Mne sa napríklad nepáčilo ani tých pár hračiek, čo sme podostávali. Navyše v rámci minimalizmu mi je nepríjemné skladovať veľa vecí "do zásoby". Takže poukážkou snáď nič nepokazíš. 😊

lenkakravcova
23. feb 2022

A s tým pivom pozor. Môžeš naraziť na mamičku, ktorá bude nahnevaná že jej opijaš doma manžela (teda v závislosti od toho ako sa k tomu stávajú, ľudia sú rôzni 😀).
Ockovi sa zijdu štuple do uší na spanie. 😂