Naozaj sa muži po svadbe/dieťati menia k horšiemu?

13. feb 2022

Ahojte, casto tu citam diskusie, kde zeny pisu, ze ich muz sa po svadbe/dietati zmenil k horsiemu. Vraj predtym taky nebol a nevideli ani naznaky v spravani. Niekedy mam uz pocit, ze kazdy chlap sa premeni na taky obraz po svadbe/dietati (nepomaha, nezaujima sa, sprava sa neohladuplne, prednejsi su kamarati nez rodina, atd..)…preto sa chcem spytat, mate to vsetky tak, ze sa vasi muzi zmenili? Ak ano, naozaj ste predtym nic na jeho spravani neodpozorovali? Mne sa toto nechce verit, podla mna su ti ludia bud spolu kratko a hned sa zaviazu napr. dietatom alebo ked dieta nebolo, lahsie sa prehliadali iste neduhy. Niekedy sa uz zacinam bat, ze si najdem niekoho, kto bude skvely a po dietati sa otoci o 180 stupnov.😅

pribinak
13. feb 2022

Nie, nemyslím si to.

Skôr si myslím, že omnohym ženám až príchod dieťaťa otvorí oci a padnú im dole ružové okuliare

77daniela77
13. feb 2022

Ktory ako.....to ukaze az realita🤔

tosomja
13. feb 2022

Nie nezmenil, zmenia sa okolností, spôsob života, zodpovednosť.
Nemôžeš porovnávať "bezstarostný zivot" so záväzkami..
Aj ženy sa menia, aj muži. Neznamená ze k horšiemu.

bazalka1
13. feb 2022

Nie, moj nazor je ze sa menime len my zeny a muzi ostavaju rovnaky... My sa menime na matky, cely zivot sa nam otoci hore nohami a muz je stale taky isty...

moonlight1210
13. feb 2022

Pokial netrafi zrovna na sebca, emocne nevyrovnaneho, ci manipulatora, tak sa toto stava hlavne “dobrym zenam”.
A urobia to aj z obycajneho chlapa. Oni sami svojim pristupom.

Davaju vsetko, bezpodmienecne a hned. V mene lasky. Uskromnuju sa, nevyzaduju vela, lebo to sa nehodi (alebo ich tak ucili. Taky ten pristup neznej princeznej.). Milujuci maju davat, nie pytat a brat. (To ma akoze prist tak samo, ze druha strana ohladuplne ponukne tiez.)
Urobia z toho chovania tak standard, na ktory chlapa naucia.

Vobec nehladia, ze to akosi nie je az tak obojstranne.
Alebo sa dokonca boja, ze toho chlapa stratia, a kedze si to nevedia predstavit, po krociku ustupuju, toleruju coraz viac veci a dufaju, ze on to oceni a neobzrie sa inde.
(Zvycajne sa na 99% obzrie, lebo jeho ucta k nej sa nema o co opriet. Prestane mu vadit myslienka, zeby ju stratil. Dostava vsetko vlastne zadarmo, nemusi si to u nej zasluzit a “kolace kazdy den” sa tiez prejedia.)

No a potom, ked potrebuju oni tiez dostavat, tak az vtedy vidia, aka to bola chyba.
Niekedy je uz ale neskoro na napravu.

pribinak
13. feb 2022

@bazalka1 muži sa menia na otcov, aj im sa zmení veľmi výrazne život a mnohí to nezvládnu. Ale to platí aj o ženách, zas si nerobme ilúzie, že všetky ženy su skvele matky

stanulienkat
13. feb 2022

Mozno je zopar takych pripadov. Ale iba zopar. Mnohe zeny su hlupe. Chodia s niekym niekolko tyzdnov a uz sa chcu vydavat. Alebo sa nechaju zbuchnut, ved su uz spolu 6 tyzdnov a neskutocne sa lubia a on sa uz cele 4 tyzdne k nej chova ako k princeznej.... A ostatne sliepky im tu drukuju- ano, nech si ta vezme...Ved my sme sa brali po 3 mesiacoch a uz sme 3 roky spolu a sme stastni...bla bla bla. Normalne opadavaju ruzove okuliare po 1-2 rokoch. Takze realne nepoznaju cloveka. Myslia si, ze ked sa im dobre sexuje, ze to je plnohodnotny vztah. A tiez nie som naivna, ze si myslim, ze sa ludia nebudu rozvadzat. Ale je rozdiel rozist sa kulturne a vediet, ze ten otec sa bude chciet aj dalej starat o deti, aj financne a ze nebude robit prieky. O tom je tu tiez vela pribehov. Vidiwt, ze zeny sa uz vobec nenamahu rozmyslat nad tym, ze co bude, ak sa nahodou rozideme. Su financne negramotne a vidiet, ze neodhadli partnera. Ale treba si urobit aspon 3 deti a vyplakavat, ze im nemaju co dat jest. Nuz, myslenie asi boli...

nafka0483
13. feb 2022

Myslim si ze zivot po svadbe a dieta vztah "zvyraznia" - ak bol dobry, tak sa zlepsi/potvrdi. Ak tam na pozadi nieco haprovalo ale prehliadalo sa, boli ruzove okuliare a pod., tak to vyplava na povrch a ukaze sa hola pravda.

sono2
13. feb 2022

Skôr by som povedala že sa to pred deťmi prehliada.
Žena stíha, sú Ešte ako tak zamilovaní, a potom manželstvo.,. Deti.
Malo spánku, povinnosti a zrazu vadí, čo predtým nevadilo.
Takže asi tým štýlom.
Chlap si samozrejme robí to čo predtým a je zrazu prekvapený, že Žena niečo vyžaduje, veď to bolo vtedy ok, že ho robí, že príde z roboty a len na gauči.

sense
13. feb 2022

Žena si myslí, že chlap sa svadbou zmení. Muž si myslí že žena sa nezmení..... Asi toľko...

sono2
13. feb 2022

@stanulienkat tak tak minimálne 2 roky spolu a čo to vo vzťahu preskakať
Potom svadba a deti skôr určite nie.
Ja by som to nechala ľudne na po 3 roku

sparrows
13. feb 2022

Samozrejme, že sú muži, ktorí čakajú do svadby, aby už mali ženu “pripútanú,” ale to sú už tie extrémy. Väčšina žien sa len odmieta racionálne pozrieť na svojho muža a jeho správanie. Radšej ignorujú tie zlé veci a dúfajú, že svadba/dieťa ho zmení. Nezmení

bazalka1
13. feb 2022

@pribinak netrvdim ze vsetky zeny su skvele matky, a myslim ze muz sa zmeni na otca az ked ma dieta okolo roka. Vychadzam len z vlastnej skusenosti a skusenosti kamaratok....je to take nase pozorovanie pretoze sme v jednej chvili vsetky nadavali na to iste. Samozrejme nehadzem vsetkych do jedneho vreca...preto pisem ze je to len moj pohlad. Mne napriklad to co pred svadbou na manzelovi nevadilo a vsetky tie veci co boli vtedy ok ako chodenie s priatelmi na pivo a tak, mi zacali vadit az ked sa dieta narodilo lebo odrazu som bola len ja ta co bola doma a on si chodil snimi von aj nadalej. Poporodne depky vsetko este skomplikuju. Je to narocne obdobie pre vztah a skazdym to zatrasie...no uz sme to prekonali...ale fakt az po roku a pol zhruba...

moonlight1210
13. feb 2022

@sono2 aj toto. Maju standard, ze on pride z prace a ona ho obskakuje. Lebo tak mu prejavuje svoju lasku.
A este povie, ze to je ok. Lebo ona aj tak ma najradsej, ked si porobi vsetko po svojom sama.

Cloveku sa az tlaci na jazyk povestne:” To nedelas dobre s tema sirkama, Jaromire.” (Vesnicko na strediskova).
Potom to zrazu vzblkne, ked pridu deti, ona od unavy sucha nosom po zemi a chlap nechape, co robi sceny, ze nevladze a chce pomoc. Este jej nalozi, ze je doma bordel, lebo na to nebol nauceny. Ale ruku k praci neprida. Na to ho totiz tiez nenaucila.

janewithane
13. feb 2022

Som úprimne zvedavá na túto diskusiu. Ešte nemáme deti tak ťažko sa hodnotí, svadba nezmenila nič

Ja co pozorujem tak, je to často preto ze zeny majú naučené vzorce akože majú byť šikovné gazdinky a muža sa majú starať.. takže nemajú efektívne rozložené povinnosti, ženy majú veľa mentálnej práce (všetko koordinovať, myslieť na to co treba ešte..) muž väčšinou len vykoná jednoduchú úlohu.. pri jednom, pripadne pokojnom dieťatku sa to dá ale ak príde druhé alebo je dieťa živšie, do toho žena začne tiež pracovať a nároky na ňu sú veľké, nevládze byt aj partnerkou.. nevie hovoriť o svojich potrebách efektívne, partneri sa vzďaľuju, začína sa vytrácat úcta, dôvera...

elizabet173
13. feb 2022

každý sa mení vekom a vplyvom prostredia, ale zmena je veľmi malá, o 180 stupňov sa otočí minimálne percento, ktoré treba hneď opustiť, lebo má pocit, že sobášny list je aj listom vlastníctva. Ale aj u tohto percenta sú náznaky ešte pred svadbou, len zamilovaná žena to nevidí alebo nechce vidieť. Za celý môj život a to už som vo veku, kedy by som mohla byť babkou som nepoznala jedného jediného muža, ktorý by sa takto radikálne zmenil. To len mali ženy vysnívaného partnera a do toho sna dosadili nesprávneho muža. Ak je muž držgroš, má problém zaplatiť frajerke kávu, tak je veľký predpoklad, že jej bude na MD vydeľovať peniaze. Ak je žiarlivcom, tak ním ostane, ak má sklony k popíjaniu, tak bude piť stále, ak je hodiny na mobile, alebo hrá do noci hry, bude to robiť aj po svadbe a pri dieťati...Môj sa nezmenil vôbec ani svadbou, ani narodením dieťaťa.

barborachors
13. feb 2022

@moonlight1210 Presne tak, ako si chlapa naucis, tak mas 🙂

pribinak
13. feb 2022

@bazalka1 my sme mali k dieťaťu ťažšiu cestu, manžel má vážne genetické ochorenie a je prenášač
Tak keď som zostala tehotná a potom sa narodil syn, muž za nás aj dýchal
Mne zas netreba aby stal vedla mna keď som dojcila, alebo že musel ísť s nami na každú jednu prechádzku, …. ja tolerujem, že ide s kamošmi von, s kolegom na pivo

Si myslím, ze ak sú problemy, tak ich robia vo vzťahu dvaja, ale niekto väčšie a niekto menšie

cimage
13. feb 2022

Chlapi sa menia v roznych obdobiach, nemusi to byt po svadbe, dietati. Mozu sa zmenit po 40tke, ked idu na dochodok a nevedia zrazu co robit. Ale aj zeny sa menia, kazda sa zmeni po narodeni dietata.

matabb73
13. feb 2022

@sono2 narodenie dieťaťa je zatažkávajúca skúška a nie každý ju zvládne. Niekedy ani dlhoročný vzťah neukáže, či je chlap na to zrelý. Žiaľ, moja osobná skúsenosť. My sme spolu chodili 2,5 roka a dieťa sme mali po svadbe za ďalšieho 2,5 roka, takže sme boli spolu až 5 rokov. Nestačilo. Až po narodení syna sa ukázalo aký je nezrelý. Mali sme 26. Takže, v našom prípade narodenie dieťaťa vzťah pokazilo, lebo chlap sa nezačal správať ako otec, ktorý sa má starať o rodinu.

bennn
13. feb 2022

Nie, chlap je stale rovnaký aký je. Buď sa dosť dobre nepoznajú, alebo sa zmení žena, trvá to 9 mesiacov, a potom ďalších 9 mesiacov, a jednoducho tak nie je pre chlapa tak fyzicky atraktívna ako predtým. Potom sa venuje už len dieťaťu a kvôli nemu už nemôžte spolu chodiť takmer nikam, to je dosť otravné aj keď príde z práce a chce niekam ísť preč... akože v mladosti každý by len cestoval a cestoval a každý víkend von, a keď už máš dieťa tak už nikdy? ... Jednoducho to statusqo človeka prestane baviť často, keď je zavalený xy povinnosťami, ktoré sa mu nechce robiť. No a keď sa cíti, že si chce ešte užívať a dokáže zbaliť niekoho iného, či mladšieho tak si to často rozmyslí.

Všeobecne ľudia majú problém ukončiť vzťah. A to je to najhoršie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodkolienka81
13. feb 2022

Moj muz sa po narodeni deti zmenil..k este lepsiemu :D
Je este zodpovednejsi, pozornejsi, menej frfle, vie si veci viac zariadit, je nad vecou, aj ked ja velakrat vsetko prilis riesim..
Ale teda pred svadbou vsetko u nas "sedelo", nemusela som pri nom nic "prehliadat" a dobre a lahko sa nam spolu zilo 🙂

moonlight1210
13. feb 2022

@bennn tento typ muza, ktory si opisal, by mal mat trvaly vztah a deti az v starsom veku, 35+.

A mal by si byt vedomy, ze cca od 45-50 zacinaju prve zdravotne problemy. Dovtedy vcelku bezproblemove telo sa zavina ozyvat a nebude vzdy (az na vynimky) ciperny mladenec. Nuz a bez prilezitnostnej starostlivosti a opatery to neda sam.
Takze by mal v predstihu pomyslat i na stabilny vztah a neriesit len povrchne slasti.

7lenka11
13. feb 2022

Ja si nemyslim, ze to je svadbou. Skor rokmi, proste prvy rok vztahu je ruzovy svet, druhy rok sa to zmiernuje a casom u mnohych parov uplne vyprsi vasen, velka laska a padnu ruzove okuliare. Potom nastava kruta realita, viac si uvedomujeme chyby partnera a vadi nam aj to, co doposial nevadilo... A ano, aj dieta dokaze preverit vztah a charaktery ludi...

ovaaa
13. feb 2022

Byt prvý krat matkou je tak isto zmena pre ženu ako aj muža. Môžete mať akykolvek vzťah nič ti nezaručí, že sa muž zrazu neotočí o 180'.Vobec nemusí byť troll proste to nezvládne a vzťah ide do stratena. Žena sa stará o dieťa, pre muža už nie je toľko pozornosti, prípadne sa úplne distancuju....Je veľa párov, ktoré rozbilo práve dieťa......Je to smutné, ale nie každý v reále sa dokáže nadstaviť na ten nápor rodičovstva na x rokov....a radšej zvolia ľahšiu cestu odchodu....

hindakus
13. feb 2022

Autorka, najdôležitejšiu vec, čo by som dcere do vztahov poradila, nikdy sa nedávať úplne do moci a na milosť a nemilosť partnera. Vždy nejaké vlastné úspory, prácu, vzdelanie. Pre istotu.

sono2
13. feb 2022

@matabb73 26 a mali sme dieťa? Či ste začali v 26 chodiť spolu?
To je obrovský rozdiel

matabb73
13. feb 2022

@sono2 v 26 sme mali dieťa. Mám 48 a vtedy to bol normálny vek na materstvo. Tu, kde žijem, BB, som bola dokonca najstaršia prvorodička. To nebolo o veku, ale o tom, že on nebol zrelý na rodinu, čo nebol ani ako 40-ročný. Akoby si neuvedomoval, že rodičovstvo život meni a treba sa tomu prispôsobiť.

petamich
13. feb 2022

nie nemam to tak a je to jedna velka hlupost, ze sa zmenil az po svadbe/dietati - pred tym pomahal, nakupoval, upratoval a bol pozorny, nosil kvety a po svadbe je to lenivy ignorant? tak to teda pochybujem 🤷‍♀️

a to mame male dieta a ano je to riadna skuska vztahu, lebo nevyspata zena (aspon v mojom pripade), to je ako casovana bomba ale kedze sme to dieta chceli obaja, OBAJA sme sa citili pripraveni, tak moj manzel je ten najlepsi otec a rodic a nie darca spermii a dieta je teraz moja starost a on si ide svoje (ako to tu casto byva), najvacsi kamen urazu uz je samotne zmyslanie zien - asi 100x som dostala otazku "pomaha ti muz" - ake pomaha? ved je rodic 😃 pomahat mi moze mama a svokra