Myslíte si o sebe, že ste dobrá mama?

15. feb 2022

Ahojte myslite ze ste dobre mamy ? Ze robite veci spravne ? Ja sa snazim staram sa venujem ako vladzem. No niekedy si pridem nemozna. Alebo ma prepadne myslienka ze ma to nebavi vsetko. Stale sa starat a riesit nemat klud. Ze zivot na materskej je hrozny a ako ma to ubija. Potom si to vycitam ze som na take pomyslela ze nemala som mat deti a tak

petamich
15. feb 2022

zivot na materskej sa mi paci 🙂 lebo som si ho zariadila tak, aby sa mi pacil ale inak napriek tomu, ze sa snazim a robim vsetko podla najlepsieho vedomia a svedomia mi z casu na cas (hlavne po zlych nociach) napadne, ze "mam dost", ze nie som dobra matka a som nemozna, take pocity su podla mna normalne

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snehulak77
15. feb 2022

Nemyslím, že som dobrá mama. Neznášam, keď niekto povie, že robiť všetko, čo môžeš. Lebo vždy sa dá aj viac a ja som z toho potom hotová, že mohla som toto a tamto. Zbytočne sa zhadzujeme, my matky. Veď ich ľúbime a také sme k sebe prísne...

annm81
15. feb 2022

Ja sa cítim byť dobrou mamou. Ale to neznamená, že vždy všetko spravím dobre. Občas som unavená, občas som lenivá a nechce sa mi, občas mi dôjde trpezlivosť, občas spravím nejakú chybu. Ale moje deti majú šťastný život a ľúbia ma, aj keď nie je vždy všetko dokonalé.

andrejka1974
15. feb 2022

Každá si o sebe myslí že je skvelá mama ,ale to zistíš až vtedy keď tvoje vlastné deti ti aj po rokoch povedia mama ľúbim ťa

kittykat22
15. feb 2022

prisla som si uplne marna a neschopna. Az mi dieta zacalo hovorit ze ma miluje, ze je nastastnejsie ze sa narodil prave u nas a ze by nas nikdy za nic nevymenil. A ze som najlepsia maminka na celom sirom svete. To bol moment kedy som si pripustila, ze to nemusi byt uplne hrozne 😀

u2jana
15. feb 2022

To neviem, sa uvidi, ked prezijeme pubertu a nejak deti (snad) uspesne “vykopneme” do zivota…

sissy27
15. feb 2022

Po 18 rokoch si dovolím tvrdiť, že som dobrá mama. Nie dokonalá, nie bezchybná, nie neomylná - tých chýb, omylov a drobných “zlyhaní” bolo za tých 18 rokov určite dosť, ale odpoveďou na tvoju otázku je pre mňa môj vzťah s dcérou, jej správanie voči mne aj svojmu okoliu… tiež nie je stelesnením dokonalosti, má svoje muchy 😂 ale určite sa nemusím hanbiť za to aká je a ako som ju vychovala. A ona hovorí, že som najlepšia mama na svete ❤️

miadi
15. feb 2022

Citim sa ako dobra mama a Deti mi to dokazuju ze som. Su stastne milovane milujuce. Urcite nie dokonala ale kazdeho matka nejak poznači 🤣podla Freuda .. takze take it easy . Najvacsi kompliment je ked aj clovek co mna osobne nema moc rad povie ze som uzasna mama. 😍 a matersku si uzivam .

deti95060810
15. feb 2022

áno, som nie že dobrá matka, ale priam výborná... Možno keby som tu všetko napísala tak by sa na tom zhodli takmer všetky... ale to by som musela poodhaliť zo svojho súkromia... RD, a MD mám už roky za sebou...

nafka0483
15. feb 2022

Mamou som este kratko, ale ano, citim sa byt dobra mama. Preco by som nemala byt dobrou mamou?
Nerobim nic co babu ublizuje, staram sa, lubim ju, pre nu som jej cely svet 🙂 robim veci najlepsie ako viem.
Rovnako sa povazujem za dobru dceru a manzelku aj za dobru mamu. A z okolia sa ku mne dostavaju rovnake nazory.

banderaska29
15. feb 2022

uvidím, keď budú dospelí. potom to nejak zhodnotím. zatiaľ je o všetko postarané, milujem ich celou bytosťou, fascinujú ma, inšpirujú, občas ma pekne vytočia tak si kus zakričím😀 prajem si aby som z nich vychovala dobrých ľudí.. ak sa mi to podarí, budem si hovoriť dobrá mamka ♥

babulkomale
16. feb 2022

Ja si to myslim, odkedy mi to povedala moja vlastna mama. To bolo to najvacsie uznanie, akeho sa mi v zivote dostalo 💖

luci_ba
17. feb 2022

verím, že som dobra mama. Je to sice len kratko čo som sa ňou stala, ale robim všetko najlepšie tak ako viem. To, že nemam vyzehlene hned ako prádlo uschne, alebo plnú umyvacku ma netrapi tak ako kedysi. Môj maličky je spokojný, čistý, napapany, a vždy ked sa na mna usmeje som najviac happy 🥰

vroni
20. feb 2022

Som skvelá mama. Priam najlepšia. Aspoň moje deti žiadnu lepšiu nemajú. Áno, robím chyby, občas kričím a občas sa mi nechce otvoriť ani oko. Niekedy som unavená a najradšej by som odišla na opačný koniec zemegule alebo podarovala deti na dobročinné účely. Ale nemám predstavy, že musím byť bezchybná, nezničitelna, nežná a trpezlivá do nekonečna. Proste som aká som, venujem sa deťom podľa svojich schopností maximálne a je mi dosť fuk, čo si o tom myslí blízke i široké okolie.