Myšlienky na tretie dieťa

2. jan 2024

Ahojte, mam uz velmi dlhu dobu myslienky na tretie dieta. Zaroven viem, ze je to zly napad: manzel uz ma vek, nemame pomoc od rodiny, do domu sa akurat zmestime a nemame dalsiu volnu miestnost na izbu pre dieta, casovo stihame tak tak, financne mame priestor teraz cestovat ale s troma detmi by sme na dovolenky ako teraz (exotika, spoznavacky) mohli zabudnut. Otazka znie, ako si tretie dieta dostat z hlavy? Da sa to vobec? Podarilo sa to niekomu? Ja uz som 2 roky v praci po RD a ta tuzba neustupuje.

adeladulova
2. jan 2024

Ja mam toto s druhym dietatom. Ci do toho ist, ci nie

karolina2121
2. jan 2024

Pre mňa napríklad ani náhodou iba cakam kým porastu že začne žiť trosku normálne 😂

ailiba
2. jan 2024

Ja sa teraz casto musim starat o sestrinho syna, takze ich nam troch a uz ma to uplne preslo... Ale ty by si to mala mozno inak.
Sama si musís urcit priority, co je dôležitejšie. Je to tazke.

autor
2. jan 2024

@ailiba pre mna je to takto super ako to je. Ja si zivot naozaj uzivam - praca ma bavi, cestujeme, mam konicky (sport, knihy), s kamoskami mozem kedykolvek vybehnut. A napriek tomu neviem tretie dieta vymazat z hlavy 😏 Hlavne okolo ovulacie je ta tuzba neznesitelna.

pettom19
2. jan 2024

Tuzba po dietati je jedna vec, ale vzdy musi byt pritomna aj stipka rozumu. Otehotniet mozes hned, ale moze to trvat aj dlhsie, to je prva vec. Pises, ze manzel uz ma vek, on sa ako stavia k tejto otazke? Sadnite si obaja, povedzte si pre a proti, co by pre vas realne znamenalo tretie dieta a podla toho sa zariadte.

ailiba
2. jan 2024

Ja viem, je to tazke rozhodnutie....

autor
2. jan 2024

@pettom19 ja to s nim vobec nechcem preberat pretoze z rozumu viem, ze je to blbe rozhodnutie a nechcem vlozit chrobaka do hlavy aj jemu. Skor by ma zaujimalo ako sa zbavit tej tuzby. Aby som denne nemusela rozmyslat co by keby...

hederamonstera
2. jan 2024

A preco mas tu tuzbu? Akoze co konkretne ta na tom laka?

marca12
2. jan 2024

@adeladulova s druhym by som nevahala,dve deti su tak ideal komplet rodina.

medda_beda
2. jan 2024

Keby som vedela, že to skomplikuje a rázne zmení život celej rodiny k horšiemu tak by som ďalšie dieťa nemala na úkor ďalších 2 už existujúcich.
Zvládnuť sa dá kadečo, ale sama píšeš, že teraz to finančne zvládate aj si ten život užiť.
A život nie je len o prežívaní a uskromňovaní keď do toho človeka netlačí situácia ktorú len ťažko ovplyvní.
Dobrovolne by som nikdy do toho nešla keď nemám dostatok financií udržať si štandard ktorý rodina má.Jediné žeby by to bola dočasná situácia.

majlo1234
2. jan 2024

@adeladulova ja som sa rozhodla pre, aj napriek tomu, ze uz to zacina byt s orvym lahsie, aj napriek financiam, aj napriek tomu, ze muz hundral, ze uz je stary. Proste sebecky som to chcela(i ked ma tom, ked sa matka rozhodne pre dieta, nie je vela sebectva-nakoniec je vsetko trapenie aj tak na mne😊) chcela som, aby boli dvaja, a nejako to proste zvladnem. Tretie je uz pre mna v nasej situacii navyse, jedine ze by sa smyklo.

autor
2. jan 2024

@medda_beda ved to, ze teraz sa nam zije super, nemam dovod vymyslat. Akoze my by sme sa stale mali zrejme dobre ale uz by sme nesli na dovolenku napr. do Thajska ale do Europy niekde. To by deti neovplyvnilo lebo im je jedno kde su. Aj na liptovskej mare su spkojne. To zase keby mam rozmyslat, že či sa nám nezmení finančná situácia tak nemám žiadne deti lebo keď sme boli slobodni tak sme behali po celom svete a postupne sme sa museli obmedziť 🤷🏼‍♀️

autor
2. jan 2024

@hederamonstera Ja neviem. Asi ten pocit zažiť to ešte raz, prežiť ten pocit najisť 2 čiarky na teste, tešenie sa na ultrazvuk, pôrod, tie prvé dni s novorodencom, voňavé bábatko. Proste všetko čo k tomu patrí. Neviem si predstaviť, že už to nikdy nezažijem.

hederamonstera
2. jan 2024

Ti zavidim ze po tomto tuzis😂 br. A tie dalsie stadia? Unava, malo spanku, opat ucit prikrmy, odplienkovanie, obdobia vzdoru, choroby celej rodiny….

ibatanecnica
2. jan 2024

Len mysli na to ze deti budu vacsie a tym aj ich naroky. A co v pripade choroby, dlhodobej PNky.? Co ak bude.chciet dieta studovat v zahranici. Co ak bude mat zdr.problemy? Kolko ma.manzel rokov? Co ak sa jemu nieco stane? Si scholna v pphode uzivit 3 deti?

medda_beda
2. jan 2024

Tak pokiaľ by ste si vedeli dopriať tak je to v poriadku.
Ja som si myslela, že by ste boli na tom tak, že by ste už nešli nikam a museli by ste sa maximálne uskromňovať.
Ale zváž aj budúcnosť, väčšie deti, štúdium atď.Či by si vedela dopriať každému jednému rovnaký štandard.

A čo sa týka tej túžby.Už si to zažila 2 krát.Myslíš, že po 3ťom to prejde?
Lebo píšeš len po obdobie voňavého bábätka.Všetky deti raz vyrastú a potom čo, ďalšia túžba?
Je to prirodzené, ale v dnešnej dobe už máme aj rozum a nie len pudy.

marhulka13
2. jan 2024

Vitaj v klube, mňa táto túžba chytila po nečakanom tehotenstve a naslednom potrate. Tak sme to s mužom znovu skúsili a znovu potrat . Muž už nechce ani počuť a ja neviem. Deti mám už v puberte , mam prácu, kamošov, chodíme na dovolenky no akoby ma to prestalo napĺňať a skôr túžim byť doma s babatkom

pettom19
2. jan 2024

@medda_beda musim s tymto tvrdenim suhlasit. @autorka, ono je super zazit ten pocit mat znova babatko, ale presne si treba uvedomit, ze to dieta raz vyrastie a zrazu budes mat tri odrastene deti, o ktore sa treba postarat, kym to nedokazu same. Ja osobne by som to prebrala s manzelom. Mozno zistis, ze sa uz na dalsie dieta neciti, mozno ta v tejto myslienke podpori. Taketo veci treba riesit vo dvojici, lebo tuzba je jedna vec, ale starostlivost a zabezpecenie deti je druha vec.

autor
2. jan 2024

@hederamonstera mna take veci ako prikrmy alebo ucenie na nocnik neobtazovalo. Choroby sme tiez vzdy nejako zvladli. Deti so mnou spali v posteli takze som v noci spala dobre. Ale ano obdobie vzdoru bolo narocne. Akurat to neni taka vec co ta odradi od dietata ked vies, ze uz si to 2x prezila ☺️

autor
2. jan 2024

@ibatanecnica obaja mame zivotne poistky co sa tyka chorob. A keby deti chceli studovat v zahranici tak to neuplatime ani keby mame len jedno. Museli by brigadovat popripade dostat stipendium (ako aj ja ked som studovala)

autor
2. jan 2024

@medda_beda tak ten vek je velmi hranicny (muz bude mat 40 tento rok) takze uz potom by som nevymyslala. Mozno prave preto mam pocit, ze uz je to posledna sanca na dieta tak na to stale myslim. Uz keby bol starsi tak by som do toho nesla, hlavne z ohladom na to dieta.

medda_beda
2. jan 2024

Ja som si myslela, že napíšeš 50. :D
Môj má 40 a je bezdetný.

radacak
2. jan 2024

Môj manžel bude mať 48 a čakáme druhé ... áno,až teraz dcéru už máme veľkú, má 13 rokov.Proste to takto nejako vyšlo,na bábätko sa všetci veľmi tešíme..Dlhooo som túžila po druhom dieťati len to proste vyšlo takto...Všetko je tak ako má byť ❤️🙏

terry658
2. jan 2024

Ja som to nedokázala a teraz máme tretí poklad doma. Všetko racionálne išlo do hája, pretože som túžila mať ešte dieťa. A popravde, nemenila by som. Užívam si každý deň,aj tie noci, keď nespím, pretože viem,ako rýchlo to prejde.

autor
2. jan 2024

@pettom19 jasne, ze vyrastu. Ale mna to bavi aj s tymi vacsimi. Neviem proste najist nieco v hlave preco by som si povedala, ze tretie uz nikdy a staci mi to takto. Denne mam myslienky na tretie a neviem sa z toho vykrutit 😔

autor
2. jan 2024

@medda_beda kazdy to ma inak nastavene

autor
2. jan 2024

@terry658 ved toto! Ja si 100x racionalne zdovodnim preco by som nemala mat tretie dieta a na druhy den uz zase rozmyslam ake by to bolo keby ho mam.

ibatanecnica
2. jan 2024

Nejde iba openiaze ale aj cas. Ak by si nahodou zostala sama casovo by si to zvladala? Co ak by dietatu nieco bolo? Mas 2 zdrave deti. Ja by som si na tvojom mieste nasla nejaky konicek na vyplnenie casu.

medda_beda
2. jan 2024

Tak ak ste rovesníci tak to chápem.Ja som mladšia takže ani o 2 roky nebude neskoro.

autor
2. jan 2024

@marhulka13 tiez mam ten pocit prazdna v sebe. Ja viem, ze mi neni treba tretie dieta, mam vsetko na svete co si mozem priat, nemusela by som vymyslat a aj tak rozmyslam denne ake by to bolo mat tri.