Myšlienky na samovraždu po pôrode

18. júl 2024

Mali ste niekedy myslienky na samovrazdu? Po pôrode?

babovka2321
18. júl 2024

Absolutne nie. Ak ich mas, vyhladaj prosim pomoc, kym nie je neskoro. Nie je to hanba.

januska12323
18. júl 2024

Vyhľadaj pomoc.

danyelia
18. júl 2024

Nie, nikdy...

tinalia
18. júl 2024

Môže ísť o popôrodnú depresiu, treba vyhľadať odborníka a to čím skôr

teddustok
18. júl 2024

Ak mas pocity úzkosti, ppcity, ze je toho na teba vela, ze to nwzvladas, ze sa necitis dobre, urcite o tom povedz partnerovi a urcite navstivte aspon psychológa, pripadne ak je to vaznejsie psychiatra. Po porode vplyvom hormonov mozea mat bud depresiu alebo poporodnu psychozu. Je lepsie to podchytit, aby sa to neprehuplo do vazneho stavu.

alickapusinka
18. júl 2024

Možno máš popôrodnú depresiu. Hľadaj pomoc nie je to žiadna hanba aby si mala lieky lebo aby sa niečo nestálo. Prosím vyhľadaj psychiatra.

pribinak
18. júl 2024

Nie, nemala. Prosím tá, čím skôr sa obrat na psychológa či psychiatra. Pomôžu ti. Aby sa niečo nestalo z čoho bude všetkým smutno

Môže sa ti spúšťať poporodna depresia, hormóny robia svoje.

Držím palce

vanilkovazmrzka
18. júl 2024

Poporodna depresia, neboj sa zverit najblizsim a vyhladat odbornu pomoc. Nie je to sranda, moze to skoncit velmi zle. Drz sa 💙

walentina7
18. júl 2024

Nemala. Skôr radosť neskutočná.

diewcatqoo
18. júl 2024

Ano, mala. Po prvom porode som si presla poporodnou depresiou. Co na to hovoria tvoji najblizsi, vedia o tom? Ako dlho si po porode? Nedostali ste v porodnici nejake kontakty, na koho sa obratit v pripade takychto myslienok?

juliet86
18. júl 2024

vydumamky.sk povedz o tom vseobecnemu. partnerovi gynekologovi. so spravnou pomocou ti bude lepsie

226lenka
18. júl 2024

Áno mala som, aj počas tehotenstva, aj po pôrode. Trvalo to celý rok a akosi mi to samé od seba prešlo bez pomoci odborníkov

mimka1402
18. júl 2024

@226lenka Toto neodporúčam radiť, to že ty si mala šťastie je super, ale veľa žien to šťastie nemali keď čakali či to samé prejde. A tie osudy rodín dopadli hrozným spôsobom...

226lenka
18. júl 2024

@mimka1402 šak ja píšem len moju skúsenosť a odpovedám na jej otazku. Či sa autorka rozhodne zájsť za psychologom je už jej vec

mimka1402
18. júl 2024

@226lenka Verím, že ju vyhľadá. Ono toto sa vie objaviť aj pri ďalšom tehotenstve apod. Hormóny sú dosť ťažké v tomto obdobi..

ivik4
18. júl 2024

Mala som tazku depresiu jak prasa este 9 mesiacov po porode ale take myslienky nikdy

kiki68
19. júl 2024

Nie, ide o poporodnu depresiu, takze kludne vytoc 155 a povedz im, ze si po porode a beha Ti toto po rozume. Neboj, pomozu Ti. Chce to iba liecbu a nepodcenit to. Budes v poriadku

svokrinjazykmonika
19. júl 2024

Nie ale raz som si chcela buchnúť hlavu o stenu, v poslednej sekunde som sa spamätala. Ja som skôr nenávidela moje dieťa a myslela som že mi skončil život. Nikdy si neprestanem vyčítať že som prišla o tie začiatky s bábätkom. Že som si ju nedokázala užívať a milovať ju od začiatku. Je to masaker stať sa mamou. Nie je hanba vyhľadať pomoc keď ju potrebuješ.