Muža zmenilo rodičovstvo

14. jún 2024

Ahojte, zažili ste podobnú situáciu? Som vydatá a máme dve deti s ročným rozdielom (2r a 6m). Problém je, že odkedy máme deti, muža to hrozne zmenilo. Vidím na ňom, že to vôbec nedava, je vkuse frustrovaný, nervózny, hovorí, že nič nestíha, často sa hádame, celkovo nám vzťah ochabol a ja mam chuť sa zbaliť a radšej odísť k rodičom. Rodinný život si vôbec neužívajú, všetko je zlé, negatívne, na všetkom vidí nejaký problém. Deti sme obaja chceli, sú vytúžené, vymodlene. On chodí do prace, ja som s deťmi doma. Vôbec neviem, čo robiť. Chapem, že rodinný život nie je pre každého a vychovať deti je náročné, ale veď celý náš vzťah mi rozprával, ako túži po deťoch a nevie si predstaviť bezdetné manželstvo.

anjelicek26
14. jún 2024

Myslím,že to je vekom deti.. je to proste veľmi intenzívne a náročné. A docasne. Porozprávajte sa s rodičmi, aby ti deti raz v tyzdni došli postraziť a choďte s mužom von len vy dvaja,aj keby len na hodinu do kaviarne alebo do fitka. Ver mi,že to pomôže... on potrebuje vidieť,že ma stále manželku a nielen matku svojich deti,co si nájde čas aj na neho.. plus my roky rokuce s manželom soboty nedele na striedačku jeden deň spim do desiatej ja,raz on😅🤣🤣A naopak druhý si ľahne na obed sobotu a druhy nedelu.. proste oddýchnuť je dôležité.. plus chodíme na predĺžené víkendy pár krát v roku, na dovolenku pár krát v roku (napr. S prívesom na predĺžený víkend je top co deti miluju).. rutina je zla.. kazde mimo toho dobíja baterky. Naplánujte si niečo, teste sa na to a vydrzte..čím sú deti staršie,tým je to všetko lepšie...

h2
14. jún 2024

Mal proste zidealizované predstavy a realita ho prevalcovala. Nie je to nič výnimočné, deje sa to mnohým. U vás je to ešte umocnené malým vekovým rozdielom oboch detí. Časom by sa to mohlo (malo) zlepšovať, ale za predpokladu, že sa o to bude snažiť. Mnohé vzťahy to aj nezvládnu.

pralinka25
14. jún 2024

Zlepsi sa to len sa nesmiete vzdat. A dajte na prve miesto jeden druheho a az potom deti..nech to znie akokolvek sialene funguje to aj v prospech deti.

autor
14. jún 2024

@anjelicek26 rodičia a svokrovci žijú daleko od nás, nie ke reálne, aby nám prišli strážiť deti len tak na otočku..
a čo sa týka manžela, nechápem, čo ho tak frustruje, však je s deťmi 2-3 hodiny denne.. víkendy trávime aktívne.. deti zbalíme a ideme na výlet, do ZOO, na nejaké podujatia alebo atrakcie.. zijeme v dome, večery trávime von a mladšie dieťa nie je vôbec náročné, je to taký flegmatik.. v noci spí dobre, cez deň je celkom pokojný

anjelicek26
14. jún 2024

Nemôže ho frustrovat práca a ventiluje si to doma?

autor
14. jún 2024

@h2 viete čo, vekový rozdiel neriešim.. každý sa nad tým pozastavuje, no keď vidím iné páry v okoli, mam pocit, že rozdiel 2-3 roky je ešte horší.. naše deti sú super, starsie ma rado mladšie, neriešili sme žiadnu žiarlivosť, od narodenia u nich nebadame žiadny problém.. keď vidím kamoskine deti s 2,5r rozdielom, ako sa klbčia, ako staršia žiarlila na maleho od prvého dňa, robí cirkus kvôli každej maličkosti, odmieta súrodenca, som vďačná za naše deti..

pralinka25
14. jún 2024

Mozno je vycerpany ze zijete aktivne. On je v praci mozno potrebuje aj vypnut. Tazko povedat.

h2
14. jún 2024

Nemala som na mysli vekový rozdiel, čo sa týka vzájomného vzťahu detí. Ale v zmysle, že ste mali druhé skoro po prvom. Skoro myslím z pohľadu starostlivosti, že je to proste iný záber na rodičov, že tie deti majú malé dve.

autor
14. jún 2024

@h2 tak jasne, je to zaberak, ale on je s deťmi 3 hodiny denne.. občas príde na výpomoc suseda.. zase keby sme mali starsie deti alebo ak by bolo jedno výrazne starsie, museli by sme riešiť rozvozy do školy/skolky, keďže zijeme na dedine, logistiku s krúžkami, vybavovať si voľno v práci kvôli chorobe deti atd.. mne príde toto obdobie ešte celkom v pohode.. však sme doma, sme sami sebe pánmi, keď vieme, že nás čaká niečo náročné alebo nám deti ochorejú, voláme jednej aj druhej mame, aby nám pomohli, aby pricestovali.. vždy pomôžu, nemusí si brat on voľno.. aj tak vidí všetko hrozne negativisticky.. miestami mam pocit, že čakal, že deti budú poslúchať na slovo, od narodenia budú mať skvelý režim a nebudú náročné..

hederamonstera
14. jún 2024

Aj si sa ho konkretne opytala, ze co ho sere?

h2
14. jún 2024

No, tak to presne asi čakal. Ale ak to máte tak, ako si písala, tak to máte super a naozaj sa nemá na čo sťažovať. Len mal asi tie očakávania iné.

autor
14. jún 2024

@h2 a to som este nenapisala, že keď sme doma cez víkend, tak obe deti nám poobede spia.. má 3 hodiny uplne voľno, nemusí nič riešiť, v dome je hrobové ticho.. ja si stále myslim, že to nie je s takými malými deťmi až tak zlé.. v noci sa malý zobudi 1x, občas 2x. Staršie spí celu noc. Všetci hovorili, aké náročné je to s dvomi deťmi s malým vekovým rozdielom a je to tak zle nevidím.. však im sa treba venovať 4 hodiny doobeda a 4 hodiny poobede.. medzitým spia a starsie sa veľa hra na dvore

hederamonstera
14. jún 2024

Zavidim ti, ze to vidis tak v pohode😂

januska12323
14. jún 2024

Opýtaj sa ho čo ho serie, ale tak naozaj nie omáčky.

autor
14. jún 2024

@hederamonstera no keď vidím vo svojom okoli iné rodiny s väčším rozdielom, ako nevedia čo skôr, tak dom vďačná za naše dve deti.. noci máme pokojné, dni už máme zladené.. mladšieho som nekojila, takže mi s ním od začiatku vedel pomôcť hocikto.. zároveň mam dosť času na starsie dieťa.. mladší ešte dosť veľa spí cez deň a poobedny spánok majú obe deti zladený..

nikaeli
14. jún 2024

Veľmi sa mi páči, ako hovoríš o svojich deťoch. vyzerá to naozaj takmer ideálne. Mrzí ma, že to manžel vníma inak. Skús sa s ním o tom porozprávať - tak ako to teraz píšeš nám. Že podľa tvojho názoru máte pohodové detičky a relatívny pokoj v dome a že si si všimla, že nie je vo svojej koži. Skús to bez výčitiek, so záujmom prísť na to, ako to vníma on a prečo je odrazu iný. Držím ti prsty 😉

mojemenonikto
14. jún 2024

Si si istá, že je to deťmi? Po iných stránkach vám to klape? Nebude problém niekde inde? Ak sa dá, skús dať deti na deň-dva rodičom a urobte si víkend len pre seba a možno bude stačiť len úprimný rozhovor...

doriiis
14. jún 2024

Toto nebude deťmi.Mozno ho nebaví manželstvo ako také.

kluska
14. jún 2024

Mas super pristup k materstvu a mas zahradu, to je super tiez, nemusis s detmi nikde chodit. A co intimita medzi tebou a muzom? Je tam? Inak mate narocne obdobie ako kazdy rodicia co maju male deti.

jumama
14. jún 2024

Naprostou vacsinou vztahov deti zamavaju. A ak niekto tvrdi nieco ine, tak klame 🙂 Mozno sa najdu chlapi, ktori pomahaju, ktori su z deti nadseni, ale podla mna to bude skor minimum z nich. A priznajme si, casto okolo tych 2-3 rokov vsetko zacne byt rutina aj pre maminy, tuzia aj po inom ako behat okolo deti, domu, hrncov...

A presne o tom to je, ze nesmiete zabudnut byt aj partnermi. Muzom a zenou. Muzom vacsinou chyba ten cas, co sa im partnerka venovala, ona vsak uz pri detoch nestiha obdivovat iba muza atd. On by sa mal aktivnejsie zapajat, aby si potom aj ty bola oddychnutejsia a mala na neho cas, aby ste mali cas si vymysliet nieco spolocne len vy dvaja.

tahomi
14. jún 2024

No a okrem deti, ste stale aj manzelia - partneri? Bavite sa aj o inom ako o detoch? Travite aspon obcas aj nejaky cas bez deti? Aktivity len pre vas dvoch? Vecera, kino, wellness, sport, prechadzka, cokolvek?

Cas travite aktivne, davate si obcas aspon jeden den cez vikend klud a nicnerobenie?

majlo1234
15. jún 2024

Aj moj sa vkuse stazuje, ze je unaveny. A rodicovstvo ho zacalo bavit az v cca tych dvoch rokoch a viac, ked uz vedel dieta bravat na svoje altivity bez velkych tazkosti.
Ale celkovo sa zhodujem s viacerymi tu, ze je to proste obdobie, ktore treba prestat. Muzi su odlisni, a castokrat slabi😂

janamakva
15. jún 2024

Milá autorka, píšeš úplne o nás, a o mojich deťoch. Sú úžasné, dobré, a muž vkuse nas*any. Furt sa modli, furt nás ženie do kostola a furt je zle. Keby ho nepotrebujem pri deťoch (tiež malý vek. rozdiel) hneď ho pošlem preč. Bez neho je nám vždy super. Bohužiaľ... Všetko mu vadí, dcérka sa teší z nových Frozen blik. tenisiek a on hneď začne hundrat, že sú jej veľké (co nie sú, on tak vie prt i deťoch, ale vždy má vo všetkom ON pravdu, ani deti netreba odsavat, načo??? Tvoj fičí tiež na čudných politických diskusiách a všelijakých zlých proroctvách? U nás čistý zahul, demagogia, mešuge, muž má po 40tke. Myslíš, že im odvtedy začína, ako to slušne napísať, sibat?
Alebo keď niečo dostaneme zadarmo, bicykel, hračky, deti sa tešia a on zúri, vždy chce niečo z okna vyhadzovať. Podotýkam, veeeelmi veriaci človek a milý len k cudzím

mojemenonikto
15. jún 2024

@janamakva Haló, ja mám tiež po 40ke a nešibe mi 😅 Nezovšeobecňuj! 😀

janamakva
15. jún 2024

@mojemenonikto ja mam tiež po 40tke,ale píšem o mužoch, Ty halooo

mojemenonikto
15. jún 2024

@janamakva No veď ja som muž, halooo 😀😀😀 (teda ešte ráno som bol 😝)

janamakva
15. jún 2024

Autora, Ešte som chcela toto, inak do rána zabudnem 🙃 vymodlene deti sú veľmi dobručke, úžasné, dobre spinkaju a všetko. Viem to veľmi dobre... A tie komentáre niektorých, že si to len Ty myslíš a iné ubohosti, to je závisť, moja drahá. Vidím to denne, aké sú iné deti. Vrieskaju a šklbu sebou, idú na adrenalín atď.. To, čo doma nevidíš a preto ma to vždy zaskočí. A Tvoj muž nie je vďačný za tento dar. Viem

janamakva
15. jún 2024

@mojemenonikto hej? Prepáč.. Si milý. Dobru noc.