Muž nechce tretie dieťa

8. apr 2024

Ahojte zienky! Mam doma dve deti a velmi by som tuzila po dalsom. Ale moj muz je proti. Tvrdi, ze uz je stary na dalsie dieta, uz mame klud a nech nepokusame stastie. Ja jeho rozhodnutie respektujem. Samozrejme ak sa nevieme dohodnut tak plati status quo. Ale ako z toho mam vykluckovat ja, ked ta tuzba tam je? Svoje konicky mam, mam dobru pracu, cestujeme, uzivame si zivot. Mozno z rozmaru neviem co zo sebou. Ako sa zmierit s tym, ze tretie dieta nebude?

pribinak
8. apr 2024

Vek muža?

yelena159
8. apr 2024

Máš 2. To ti nestačí? Niektorí nemajú ani jedno, a ako hrozne by chceli.

lenka.25
8. apr 2024

Ja som to mala presne tak isto , aj keď verím, že môj muž by sa dal zlomiť v pohode , keby som viac na neho tlačila, ale to som zas ja nechcela . Jednoducho nechcel, ja som to plne rešpektovala a v podstate mal pravdu .V dnešnej dobe sú aj 2 deti dosť a hlavné je že sú deti zdravé , možno netreba pokúšať šťastie , čím vyšší vek, tým väčšia pravdepodobnosť , že niečo nebude OK .

egonsk
8. apr 2024

ty mas dobru pracu, konicky, atd ... a co muz? Nezabudni, ze okrem toho, ze stupnu vydavky na domacnost, tak si znovu zazije neprespane noci, obmedzeny sex, rozbitu domacnost a vlastne vsetko to, co u predoslych dvoch. Pokial uz sa tesi, ze konecne z najtazsieho je vonku a ma pred sebou vidinu pokojneho zivota a dohnania zameskaneho (vylety, atd..), tak sa mu ani nedivim, ze nechce dalsie.

luciad7
8. apr 2024

Ja ti poviem za seba, veľmi som chcela tretie dieťa, minimálne posledných 5 rokov, muž odmietal. V januari sa mi ho konečne podarilo zlomiť, že tak skúsme. Vo februári mi diagnostikovali rakovinu a už deti nikdy viac nebudem mat, nakolko mi čoskoro vyberu maternicu a vaječníky. Manžel teraz ľutuje, že sme dieťa nemali skôr a ja neviem ci mu to odpustím.

ivangeline
8. apr 2024

Pre mňa už len predstava o chcení a nechcení je hrozná… Každý to mame ináč. Skvele, že si môžete vyberať. Podľa mňa sa veľmi vyberať nedá. Niekedy by pár chcel dieťa a neprichádza…

autor
8. apr 2024

@lenka.25 ja viem, ze ma pravdu. S dvoma detmi je vsetko jednoduchsie. Jeden si vezme jedno, druhy druhe. Dovolenky za dobry peniaz, neni problem s izbami, so vstupenkami, dve deti neni problem postrazit, s peniazmi krasne vychadzame. Ja to vsetko viem. Ale asi na mna padlo to, ze ked nie teraz tak uz nikdy a neviem sa s tym zmierit.

autor
8. apr 2024

@egonsk ano on sa tesi, ze deti rastu a nechce sa mu do toho znova padnut. Ja ho chapem. Ale co mam robit ja?

autor
8. apr 2024

@luciad7 to ma velmi mrzi. Hlavne nech vsetko dobre dopadne a dokazes fungovat pre deti, ktore uz mas 🍀

autor
8. apr 2024

@ivangeline tak jasne, ze to nemusi klapnut. A keby sme to skusili a neklaplo by to tak sa neda nic spravit. Ale prepac, vzdy je to o chceni a nechceni. Az casom ked niekto chce a nemoze mat dieta tak sa to meni na mozem a nemozem.

ibatanecnica
8. apr 2024

@yelena159 a čo s tým majú druhí? Prečo by sa mala riadiť druhými ľuďmi.

autor
8. apr 2024

@yelena159 a ja to kazdemu jednemi paru prajem aby sa svojho potomka/potomkov dockal. A co ja za to mozem, ze sme nemali nikdy problem s pocatim? Za to teraz nemam pravo tuzit po tretom dietati? Lebo druhy ludia nemaju? Co to vobec ma s niekym inym spolocne? Ved tie deti netahame z jedneho mechu kde ked ja si vezmem tak pre ostatnych neostane 😏

ibatanecnica
8. apr 2024

@luciad7 tak to mi je ľúto a držím palce, nech to všetko dobre dopadne. Ale musm napísať k tomu tvojmu - nevieš, či mu to niekedy odpustíš. Jednak, ideš sama proti sebe, živiť v sebe hnev ato nie je dobré a po druhé. Vieš si predstaviť, že ak niečo nevíde tak ako by malo a on tu zostane sám s tromi deťmi?

lenka.25
8. apr 2024

pre:anonym , ale ono to nie je len o peniazoch a o lacných dovolenkách a strážení detí . Hlavne už človek chce mať aj čas len pre seba, kľud a nie sa v plienkach topiť do päťdesiatky - šesťdesiatky, alebo teda neviem koľko má teraz muž rokov .

autor
8. apr 2024

@lenka.25 to urcite nie. V 50 uz by bolo vsetci v puberte.

autor
8. apr 2024

@lenka.25 v muzovej 50. V mojej 50 uz vsetci aj z domu, snad. ☺️

lenka.25
8. apr 2024

pre:anonym, tak potom ste ešte mladí ľudia, možno tomu nechať trochu času a skúsiť neskôr . Asi máte teraz dve menšie deti s malým rozdielom , tak to môže byť pre niekoho psycho -nie v zlom samozrejme .
Na tretie bábo máte tým pádom ešte času a času , nechaj to trošku odležať a možno o rok -dva muž kľudne bude za

saxana000
8. apr 2024

Respektuj muza a bud spokojna s tym co mas..
Kup si psika bude to ako dalsie babetko..

sissy27
8. apr 2024

a tie dve deti ťa už nebavia alebo ako? nenapĺňajú ťa, nezaujímajú ťa, nudíš sa s nimi?
alebo len potrebuješ niekoho, kto je na tebe kompletne závislý? a keď to tretie podrastie tak čo, zatúžiš po č.4 ?

autor
8. apr 2024

@lenka.25 pre mna uz ta 40 je strasiak kedy uz fakt deti nie. A uz sa tam moj muz blizi. Ja som stara skola, podla mna maju mat deti mladi ludia.

autor
8. apr 2024

@saxana000 len to nie

fido69
8. apr 2024

Ja som si pôvodne myslel, že tretie dieťa je hodne veľká komplikácia hlavne čo sa týka cestovania. Rovnako som už nechcel, ale stalo sa a bol som z toho úplne na prášky. Až odstupom času som pochopil aký hlúpy názor som mal. Tretie dieťa je úplne v pohode. Dokonca je to najmilšie a "predlžuje mladosť". Môj kamarát dokonca hovorí, že po štvrtom sa to už ani nepočíta, pretože starší súrodenci pomáhajú tým mladším.

Pokiaľ zamýšľate tretie dieťa, tak čím skôr, pretože človek musí byť na deti pripravený najmä po psychickej stránke. A v 50-tke už nemusí mať nervy na hlúpe reči a prekotené oči pubertiaka. 😀

autor
8. apr 2024

@sissy27 deti ma prave strasne bavia a ako rastu a postupne uz ma tolko nepotrebuju tak mi je hrozne luto, ze uz sa nemam o koho starat aj ked som este pomerne mlada. Hovorim si, ze este taky posledny benjamin by sa nam hodil.

belllinka
8. apr 2024

Vedela by si sa postarať o 3 deti, keby sa tvojmu mužovi niečo stalo alebo by ste sa rozviedli?

fido69
8. apr 2024

@belllinka To je rovnako špekulatívna otázka ako
- čo keby prišlo zemetrasenie a vy ste prišli o dom?
- čo keby sa tebe niečo stalo, vedel by sa muž postarať?
- čo keby dieťa bolo postihnuté? Zvládli by ste to?
- ...

Keby ľuďia mysleli len na životné katastrofy, tak by sa žiadne deti nerodili. 😉

medda_beda
8. apr 2024

Tebe chýba proste len to bábätko ktoré je na tebe závislé.
Lenže aj to vyrastie takže dobre porozmýšľaj či ti nestačia aj 2 deti.

belllinka
8. apr 2024

@fido69 polovica manzelstiev sa rozvádza, čiže je podstatne väčšia šanca na rozvod, ako na zemetrasenie

autor
8. apr 2024

@belllinka myslim, ze vedela. Pracu mam dobru, istu. Muz zaraba nadstandartne a v pripade rozvodu by na deti platit musel. V pripade smrti/chorob mame poistky.

autor
8. apr 2024

@medda_beda chyba mi babatko, zaroven citim, ze uteka vlak a uz ak nebude to dieta teraz tak nebude vobec. Vzdy som chcela tri deti. A nechcem sa ruhat ale mame dve deti rovnakeho pohlavia, tak by som priala aj to druhe ak by mi bolo dopriate.
ALE keby sme sa neblizili k vekom kedy viem, ze uz deti nechcem tak by som nad tym zrejme tak intenzivne neuvazovala.

medda_beda
8. apr 2024

A to čo si teraz napísala mne si povedala aj svojmu manželovi v minulosti, že vždy si chcela mať 3 deti?
Lebo ak to tak bolo vždy tak mala prebehnúť diskusia aby ste si to navzájom potom nevyčítali.

Neviem koľko rokov máš ty, ale môj muž má 40 je bezdetný a kým som nespoznala jeho tak som si myslela, že 40tka to už sú takí postarší páni s dospelými deťmi kedže som prevažne 40tnikov poznala fakt takých pánov.
Proste starší, nudní ľudia a rodičia.
Nemusí to tak byť takže kľudne hoďte doma ešte reč.
Vek je niekedy fakt len číslo.
Tiež sme to chceli stihnúť do mužovej 40tky lebo extrémy nemusím, ale môj vyzerá ako 30tnik.Takže ani o 5 rokov si nebudem myslieť, že je už starý.