Muž nechce pomáhať s dieťaťom a slovne mi ubližuje

elizabeth88
15. jún 2019

Zdravim,mamicky.Nechapem,ze to zaslo takto daleko...Nehce pomahat,ked ho o nieco poprosim,zacina byt alergicky,akoby neuznaval,ze toho mozem mat aj dost za cely tyzden.Len mi stale vycita,ze on by aj pomohol,ale ja mu do toho hovorim a stale len hadky,vo finale vzdy to,ze zoberie napriklad dieta von je okorenene tym,ze mi nejako slovne ublizi,nie vulgarne,ale povie nieco,co zaboli,sebe tym asi ulavi,ale toto je pseudopomoc,ked si uvedomim,ze vlastne,ked mi nepomaha,som spokojnejsia a vyrovnanejsia.On mi to este stazuje,dnes som sa rozplakala,ked odisli,lebo mi povedal nieco,co zabolelo...neviem,co robit.

hettinka
15. jún 2019

@elizabeth88 chod raz do týždňa von a nechaj ho s dieťaťom samého. A predtým ho nepoucuj, čo má ako robiť a potom nerieš, že nie je prebalené/oblečené/okupane/... podľa tvojich predstav.

pribinak
15. jún 2019

Zacni chodit na kurz, PC, jazyky, účtovníctvo, ..... tak 2x tyzdenne a nechaj ocka nech sa venuje dietatu
Treba ho nechat nech sa realizuje a aj si buduje si s dietatom

seva22
15. jún 2019

Jaaj my máme 4mesacnu a môj muž si veľmi dobre uvedomuje že ja to mám doma ťažšie než on v práci...ale.mozno preto že prvé tri týždne ako sme došli z pôrodnice bol s nami doma ... Nechaj ho doma celú sobotu s malou ak nekojis,ak kojis,odsaj si mlieko a.chod aspoň na pol dňa...hneď uvidí čo to je byť doma s dietatom

zuzinapipina
Moderátor
15. jún 2019

@elizabeth88 ahoj. Keď budete mat trosku času, skus sa s nim porozprávať úprimne a povedz, ze ta to boli keď ti niečo také hovorí. Skus mu povedať ako by si si to cele v domacnosti a s babatkom predstavovala a skúste najst spolocne riešenie. Prajem všetko dobré 😊

montemotherone
25. jún 2019

@elizabeth88 ...a keď ti teda aj pomôže, hovoríš mu do toho? 😏

elizabeth88
autor
26. jún 2019

@montemotherone myslim,ze ano.V podstate len par zakladnych pokynov,lebo ja viem,co treba a nie z vlastnych skusenosti s dietatkom.No ale pride mi,ze to pouziva skor ako argument pre co mi tolko nepomaha...Ono mne sa zda zas dolezite a opodstatnene mu niektore veci povedat.Ja uz neviem

montemotherone
26. jún 2019

@elizabeth88 keď ti to takto povedal, skús teda tak ako píšu baby zavrieť oči, predýchať a bez pokynov 🙂 viem že je to ťažké, ale neboj sa zvládne to. Daj mu svoju dôveru. Hlavne komunikujte. Ale nielen jednostranne, že mu predostrieš ako si to predstavuješ. Nie si vo vzťahu sama. Pýtaj sa ho a snaž sa nereagovať precitlivelo, resp. kým niečo povieš nechaj si to prejsť hlavou. Musíte si medzi sebou vybudovať dôveru, tak aby ti povedal, čo sa mu nepáči. A ver tomu že chlapom sa tiež veľa vecí nepáči. Len sa boja pri tých našich plačoch a hystérii niečo povedať a potom raz vybuchnú a povedia aj niečo čo nechceli. Keď sa dostanete do takejto dobrej komunikácie, potom mu v pokoji povedz ako ti ublížili niektoré veci a že musíte komunikovať k veci a tak aby ste si zbytočne neubližovali. Postupne sa musíte dopracovať ku kultivovanému a pravidelnému riešeniu problémov. Možno si aj stanoviť pravidelný čas na takéto debaty a "preprať" vtedy všetko, čo sa nazbieralo. Ja som na to šla tak, že keď som videla, že muž ide do vývrtky a chystá sa mi ubližovať stopla som ho a povedala som že teraz nepočúvam, ,nech sa najskôr ukľudní, predýcha to a potom neskôr nech mi povie, čo mi chce naozaj povedať. Potom keď vychladol som mu v kľude povedala, ktoré veci sa ma dotýkajú a ničia moju dôveru k nemu. A tá súvisí napríklad aj so sexom, čo už u nás začínal byť problém. Jednoducho treba chlapovi vysvetliť, že my fungujeme na iných veciach ako oni. Chlap ti vynadá a na druhý deň má s tebou sex akoby sa nechumelilo. Normálna žena ale potrebuje mať k intímnosti vo vzťahu pocit dôvery a bezpečia. A takýmto spôsobom ho chlapi ničia. A často sa to potom nedá napraviť. Dôvera je veľmi citlivá vec. A kto ju dostal, musí si ju vážiť. Ja som si veľa krát zahryzla do jazyka, mohla som môjmu mužovi povedať veci, že by plakal do vankúša. Ale neurobila som to. Aj teraz po rokoch mu prizvukujem, že zneužitie "informácií" ku ktorým sa dostal ako môj dôverník proti mne, tak aby mi ublížil, je úbohé a zhadzuje len jeho samého. Mne tým už neublíži, len sa mi vzďaľuje a zosmiešňuje sa 🤷

ivca88
26. jún 2019

Ako dlho si po porode?
Aj ked je bábätko ukazkove, tak aj tak je to veľká zmena v živote. Ak je bábätko náročnejšie, tak ste obaja na psychiatriu.
Mozno si to ani neuvedomujes, a doma mozes byt kopka nervov a potom po sebe len štekáte.
Ak este ani sex nebol, tak to je možno aj tym
Zdá sa to smiesne, ale vela veci sa cez posteľ vyriesilo.
Taktiež odporúčam ist na prechadzku spolu. Porozpravate sa tam
Dieta spi, vy nemôžete kricat. Taktiez nemáte kam odist, alebo byt na mobile.
Ja som milovala prechadzky s muzom. Vzdy sme tam poriesili veci od vianocnych darčekov po planov, ako postavíme plot 😊
Uzivajte si cas spolu ako rodina. Budete kludnejsi.

sense
26. jún 2019

Nedavaj mu pokyny...casto sa streravam vo svojom okoli s tym ze muzi nepomahaju al nechcu ponahat al ked pomozu nie je to tak ako zena chce....a potom sa cuduju ze chlapom sa nechce al nemaju k tomu vztah

Velakrat a vela zien si myslia ze musia vefiet vsetko lepsie...

Neboj chlapi si poradia aj bez nejakych pouciek,priruciek a kazani...mozno nie podla nasich priani ale 95% muzov by svojmu dietatu nikdy neublizilo...(zvysok su muzi kt maju svoje zavislosti a zaujimavosti niekde inde len nie pri rodine)

matkamirko
26. jún 2019

@elizabeth88 jednoznacne nema zaujem,alebo nechce,aby si akukolvek starostlivost,nechavala na nom. Aj keby si mu dieta nechala na pol dna, je schopny naschval vsetko pokazit,neurobit aspon v zakladoch spravne,len aby si mu ho nabuduce samemu uz nedavala 😉 Budes sa musiet naucit, vsetko robit s dietatom,vsade s nim chodit-zial su aj taketo individua. Ale urcite by som najskor skusila,ci to doma par x zvladne(moze sa stat,ze na 5 x,uz sa bude viac snazit aj on). Taktiez si urob system v domacnosti,co kedy urobis-aby si stihala to najdolezitejsie(s jednym dietatom sa da stihat vsetko v pohode,necakaj na neho,lebo budes zbytocne frustrovana). Dieta raz pojde do skolky,skoly,budes v praci,a zase si povinnosti vyclenis,zoradis inak- a ver,ze aj pan tvorstva bude musiet ;)

ejanjelik
26. jún 2019

Neznasam, ked mam prizriet sestrinho maleho a stale do mna huci, co mam robit.

zuzka38
26. jún 2019

@elizabeth88 zober si to z opačnej strany keby ti on dával pokyny, príkazy (lebo žiaľ takto často komunikujeme) alebo návody ako čo robiť...čo by sa stalo keby si nič nepovedala a nechala veci na neho?
Nie je to nič príjemné pre partnera, komunikovať sa dá aj inak...
Pomohlo by mi keby..
Potrebovala by som....
A nie kedy už vezmeš malého von? Ty ho nikdy sa od seba nevezmes..

matkamirko
26. jún 2019

@zuzka38 ale preco by niekomu "seberovnemu", mala vysvetlovat,co by pomohlo JEJ,co by potrebovala ONA?? Ved to nepotrebuje ona,ale ich spolocne DIETA! Mnoho muzov si mysli,ze pomahaju svojej zene,a teda to i nadalej beru tak,ze robia nieco navyse,pre svoje zeny. Nie,musia si uvedomit,ze to robia za seba,pre ich spolocne deti ;)

zuzka38
26. jún 2019

@matkamirko pretože ak chceme dlho spolu v láske žiť jemdolezite komunikovať s rešpektom...áno ja mám tiež často vyššie očakávania..proste my sme ženy, oni sú muži a fungujú inak...
A nie nemusi nikto nič vysvetľovať...je to len o Tom ako chcem ďalej spolu žiť, áno môže to aj rovno vzdať, zabaliť, áno môže mu vynadať, áno môže mu to dať príkazom, môže hocičo..každý si vyberie čo mu vyhovuje...

zuzka38
26. jún 2019

@matkamirko a je dôležité hovoriť o svojich potrebách to partner neviem či tvoj vie môj nie je taký geroj ani po 14 spoločných rokoch 😁a stále mu to musím hovoriť čo potrebujem, že si v nedeľu potrebujem vziať voľno od detí a potrebujem aby sa o ne postaral...ak.len budem čakať že mu to napadne samému, v živote sa nedočkam

matkamirko
26. jún 2019

@zuzka38 ano respekt je dolezity. Zakladatelka tu vsak riesi,ze jej muz sa vykruca pri akejkolvek komunikacii,takze tam je uz zrejme,ze on berie vsetko ako nieco,co robi za svoju zenu(prosby,vysvetlovanie nepomozu). Moj sa uz aj sam naucil,ze jednoducho,ak chceme vsetko zvladat, tak sa musi aj sam od seba zapojit do vsetkych cinnosti(tiez nedostavam prikazy,prosby,jednoducho spolu komunikujeme).

elizabeth88
autor
26. jún 2019

@ivca88 uz dlhsie,nie je to uplne male babatko,ma viac ako rok

elizabeth88
autor
26. jún 2019

Dakujem,zeny,za nazory aj rady,vazim si to

bluka2
25. júl 2020

Zlepšilo sa to nakoniec?

elizabeth88
autor
25. júl 2020

@bluka2 No,je to trocha ine,ale nie velmi.🙂Prevazne som na vsetko sama.