Môže ma 8 mesačná dcérka nemať rada?

snehulienka210
6. jan 2015

Ahojte baby...neviem mozno si to len mamyslam, ale ja mam pocit akoby ma moja dcerka ani nepotrebovala..ked si ju zoberiem na ruky iba ma odtlaca nwchce sa vobec pritulit,ked si.ju vezme niekto druhy ani sa za mnou neobzrie...ja som z toho smutna...moj syn ked bol maly tak ten za mnou plakal len som isla na zachod a maka ta ma ma v pazi...ja viem ze kazde dieta je ine a nechcem syna s dcerkou porovnavat ale....ked bola malicka tak sme mali tazzke obdobie ona vwlmi plakavala nespala a mala koliky ja som z toho bola velmi nervozna a bojim sa ze sme si k sebe nevytvorili to silne puto...dakujem za kazdy koment

ericap
6. jan 2015

neboj sa, urcite to tak nie je. kazde dieta je ine a ma svoje obdobia. jednoducho ma teraz malinka taketo obdobie a to casom prejde ako presli tie koliky. nevycitaj si to co bolo v minulosti. myslim ze kazdej maminke sa z casu na cas stane ze je zo svojich deti na prasky a hlavne ked su to "kolikove" deti. radsej sa zameraj na buducnost. venuj sa jej, podporuj ju a neboj ono to pride... to silne puto tam urcite je a opat vyjde na povrch - mama je len mama 🙂 neboj a nevzdavaj sa 🙂

zita19
6. jan 2015

8 mesacne dieta este asi nemoze "mat rada" alebo "nemat rada!. Proste je ina, nie je na tebe taka zavisla ako syn. Urcite pride cas, ked sa bude chciet pritulit. Tak to teraz nesil.
Kazde dieta ma svoju mamu rado ci uz to vie prejavit ci nie. Kazde dieta je ine, niekore je tuliace, niektore nie ale anozaj mi pripada trosku z cesta napisat, ze 8 mesacne dieta ma nema rado. Aj ked sa nechce dat pomojkat, za mamou neplace, ked ju strati z oci alebo nema problem ostat s inými ludmi...
Chyba urcite nie je v tebe a v tom, ze nemate vytvorene puto. Puto je, a urcite silne, len sa dcera prejavuje inak ako syn.

petkakv
6. jan 2015

Ahoj, no veru tazka otazka, ale myslim, ze dieta vie, kto je jeho mama, to puto od narodenia tam urcite je a nikto iny ho nenahradi. Ked bol Filipko maly, aj ja som mala taky pocit, bola som smutna, ze ma nema rad, svokra k nam chodila strasne casto a dlho u nas pobudla, maleho som ani v klude nakojit nemohla, co mi za chrbtom dychala, bola som nervozna,maly tiez plakaval, mal koliky, nakoniec kojenie neslo tak sme museli prejst na UM.Maleho si stale brala na ruky,hyckala ho,ze nech si odpociniem, no po case mi pripadalo, ze je radsej u nej ako u mna.Teraz je vsetko inak, maly velmi prejavuje svoje city,kazdemu hovori pekne zdrobneninou maminka,tatinko,babinka,dedinko.Ale pri druhom dietatku urcite nedovolim, aby ho pestovali druhi tak casto,nech si od malicka vytvorime pekne puto.

alllexis13
6. jan 2015

Ahoj ja mam 19 mes.syna,tiez som mala taky pocit,odkedy zacal sam behat,bezi za babkou,chyti ju za ruku a taha,aby sa s nim isla hrat,naucil sa vyslovovat aj baba a rano prve ked otvori oci,nepocujem ine,len baba a ukazuje dole do kuchyne kde by mala byt moja svokra.Tiez ked pride manzel s prace,nevie sa od neho odtrhnut.Zmenilo sa to az teraz-maly velmi vracal,mal teplotu a prehanalo ho a vtedy videl len mamu....Prvy den to bol fajn pocit,ze sa len v mojom naruci citi bezpecne,ale ked bol uplakany treti den a nic ho nebavilo,iba mi visel na rukach,uz som toho mala dost...Myslim,ze aj tvoja dcerka si casom uvedomi,ze si pre nu ta najjj.Mama!

hammy
6. jan 2015

moj malý je tiež taký mamin cecek, nechce sa odo mňa pohnúť, keď ma vidí len so mnou... a ja som to zase nepoznala, lebo dcéra bola presne ako ty píšeš, nemala problém s nikým, hneď mi dala pá pá keď k nám niekto prišiel nalepená na neho... 😀 takže zrejme je to fakt, že každé je iné 😉 ale nemusíš sa báť, malá ma teraz viac ako dva roky a pusinkuje ma, stíska, túli, takže určite ťa má rada ... 🙂

tisa82
6. jan 2015

@snehulienka210 ja som toto zažila so starším synom. Tiež mi pripadal ako citovo chladný. Nikdy ku mne neprišiel v noci do postele, keď som si ho pritúlila ma otláčal. Dokonca, keď k nám hocikto prišiel, nemohla som mu ani šnúrky zaviazať na topánkach 🙂. Bola som mimo. Teraz má 11 rokov a mám pocit, že dobieha zameškané. Dokonca chodí aj ku mne do postele 🙂 🙂 🙂 v noci. Malo to svoje výhody aj nevýhody. Je odvážny, nebojí sa snáď ničoho, dokonca si vie vo svojom veku veľa vecí vybaviť. Nebol problém s nástupom do škôlky, ani do školy. A lásku mi začína prejavovať až teraz, napr. minule si ušetril peniaze, chodil pešo do školy , namiesto autobusu a kúpil mi knihu 🙂. Mladší syn je pravý opak, od malička je prítulnejší, plače za mnou a ja si to neskutočne užívam 🙂. Každé dieťa je individuálne a preto sú všetky tak milované 🙂

mon29
6. jan 2015

@snehulienka210 my sme mali tiez take obdobie mohla mat nejak 7mesiacov ked proste uprednostnila moju mamu.. ked dosla usmev roztahovala ruky..plazila sa za nou..velmi ma to bolelo..a potom bum uz len ja a ja a ja..asi tak po mesiaci..asi sme mali ponorku☺teraz sa na tom len smejem..pretoze to puto tam je..a napriklad mala aj take obdobie ked bol ocko top a mamka bola pre nu vzduch☺..vies my sme s nimi nonstop ..a su asi viac na nas zvyknuty,ale urcite to nema spolocne nic s nelaskou.. neboj sa lubi ta☺

nikuska744
6. jan 2015

A môj 16-mesačný syn chce byť iba pri svojom otcovi. Keď manžel odchádza do práce, tak za ním plače, hľadá ho ráno na posteli, lozí za ním, pýta sa mu na ruky, chce aby ho nosil, pritúlil si ho. Ja keď idem do obchodu tak mi malý ešte zakýva...(mama choď si, ja som so svojím tatíkom). Keď ho zoberiem na ruky, hneď sa naťahujem za mm. Nerozumiem tomu správaniu.

zuzanaf
6. jan 2015

Ľúbi Ťa 🙂

jana_eyre
6. jan 2015

urcite ta ma rada, len ma teraz jednoducho take obdobie..
zrejme je to dost narocne, ale urcite vytrvaj v tom, ze malej budes vzdy na blizku, vela ju aspon hladkaj, rozpravaj, spievaj.. tulenie urcite pride neskor - zrejme len nema teraz tu potrebu..

ale urcite to nesuvisi s tym, ze si bola nervozna ked bola malicka.. to by moj syn ma nemal rad vobec - on bol hrozne kolikovy a ja som bola na neho cele dni sama, navyse som mala poporodnu depresiu.. takze tym to urcite nebude..

kazde dieta ma prirodzene rado ludi, ktori maju radi jeho.. mozno uz o tyzden pride separacna uzkost a nebudes moct ist ani na wc 😉

snehulienka210
autor
6. jan 2015

dakujem baby za podporu...vsetkym dakujem velmi ste mi pomohli dkujem

nkem
6. jan 2015

moja prvá dcéra bola taká, že nechcela ani pusu, objať to bol výkon, za každým cudzím išla, o mňa pomaly ani nezakopla, tatov cecok, ale teraz počujem len maminka maminka a je väčšie bábo ako mladšia 😝 mladšia je viac taká túlivá. Neznamená to, že ťa dcérka nemá rada, deti nie sú dospelí, oni tak nerozmýšlajú 😉

kacka18
6. jan 2015

Tvoja dcéra Ťa isto ľúbi. Moja cacorka sa tiež nikdy netulila,ani keď bola chorá. Ale prišli sme na to,že som ju stále cmulkala, mojkala, mala neustálu pozornosť a to jej stačilo natoľko,že to sama nevyhľadávala. Zlom nastal v škôlke, keď sa sama prišla potulkat. 8.mesačné dieťa nevie byť vypocitave a isto nemilujuce k najdolezitejsej osobe jeho života. Tak buď v kľude 🙂

snehulienka210
autor
6. jan 2015

@zita19 dakujem ale ja som nenapisala ze ma nema rado osem mesacne dieta...ja som sa pytala...ci ma moze

sense
6. jan 2015

urcite ta lubi aj moja mava take obdobia ze je bud na mbe nalepena alebo je vsetko milsie ako ja

zita19
6. jan 2015

@snehulienka210 ja viem, ze si nepisala... Ale ked riesis taku hypoteticku otazku daleko od reality, nedalo mi napisat inac. Nariek mnou napisanemu vam naozaj zo srdca zelam vela vela lasky a vela vela objati.

andreasiskova3
6. jan 2015

Ahoj, neboj určite ťa má rada. Môj starší syn bol tiež taký, ale on neplakaval on bol zase stále spokojný sám so sebou, nebrávala som ho moc na ruky lebo on bol stále zlatý kľudný a vždy sa niečím zabavil. Na ruky sa ani nepýtal ani sa netulkal. Jednoducho sú deti, ktoré sú také. Už má 12, 5 roka a nikdy nemal rád moc blízky kontakt s kýmkoľvek. Je úplne normálny zlatý chalan, proste niektoré deti to nemusia ale to neznamená že necítia. Ľúbia tak isto ako tie ktoré sa tulkaju , len to nedávajú tak okato najavo. Určite ťa ľúbi , ber ju takú aká je.

danieli
6. jan 2015

to ako keby si o nas pisala, rovnako tazke obdobie, ked bol malicky, rovnake spravanie, mozem ta potesit, vela je aj v povahe dietatka, my sme nas vztahovy deficit dohnali, povahovo je velmi nezavisly, maminku na vela veci nepotrebuje, ale zato lubi, dava to pekne najavo, ale jasne, ze som s nim najviac a vyzadujem aj plnenie povinnosti, tak v rebricku ludi, ktorych ide zabit od lasky som ja niekde daleko za manzelom, tesne pred nasim psom 😀

tjaden
7. jan 2015

@snehulienka210 ahoj aj mne toto malá robila, ked zaspala revala som ako decko, ale odrazu to samo prešlo a teraz je to naopak ona bezo mňa nevie byť,musim ignorovať jej plač aby som sa aspoň na wc dostala ☹ ak si ju zoberie na ruky priateľ či niekto z rodiny tak sa silno napína a ťahá sa ku mne, síce mám len 5mes ale moja mama tvrdí, že má pocit, že ju neudrží 🙂 Ale občas sa to ešte stáva ale len ak sme niekde dlhší čas na návšteve napr u sestry tak mám pocit akoby si nás pomýlila pýta sa len ku nej ak odíde z izby fňuká a hľadá ju očami ale akonáhle prídeme domov už vie čia je, takže už nechcem nikam ísť 😀 a hlavne nechcem pri malje vidieť sestru normálne mám z nej nervy

snehulienka210
autor
9. jan 2015

@tjaden hej aj ked si to nechcem pripustat som z otho uplne zlomena...nejde o to aby za mnou plakala ked idem prec alebo co, ale ona ked ju mam ma iba skriabe taha mi vlasy sticuje ma odsuva ma akoby som bola plesniva...a to mi trha srdce...pri druhych to nerobi vobec pri nikom pri druhych je kludna obkuka vsetko a ja som zufala ked mi zaspi v naruci vtedy si ju celu vyboskavam a placem nad nou kde som spravila chybu ☹

pink_lady
9. jan 2015

@snehulienka210 neboj sa, moj maly bol taky skoro do 3 rokov, po 3 rokov nastal zlom ...a mojkal by sa stale ...moze to byt aj nejaka predzvest nejakej "poruchy vyvinu" napr. autisticke rysy a podobne...

tjaden
11. jan 2015

@snehulienka210 och moja je mi to fakt ľúto, háda sa to zmení ked troška povyrastie

lucinocka
11. jan 2015

@snehulienka210 aale nieee, tak to by ma moja nenavidela cely zivot, ked som ju prvy rok, kazdy den chcela vyhodit von oknom:D ono to pride, len na nu netlac, lebo sa bude hanbit, ja tiez nesom s deti co nasim vyznavali lasku, mama len zazera , ako sa mala ku mne tuli a ma pusinkuje, ze ja som taka vobec nebola...zato brat ano:D to je tak, kazdy je iny🙂

bodka70
12. jan 2015

@snehulienka210 , áno niektoré deti sú také, akoby tú separačnú úzkosť za mamou vynechali či čo, tiež už som bola skúsená mama dvoch starších dievčatiek a toto som zažila až pri treťom dieťati - chlapčekovi. Tiež bol taký -samostatná jednotka, milý, usmieval sa - ale tak nejako skoro rovnako ku každému. Je síce fajn, že dieťa ti neplače pri každom odbehnutí na záchod, že ho môžeš dať bez problémov podržať niekomu, kto ho vidí 1x v živote, že neplače, keď ide k opatrovateľke.... Ale aj tak to strašne človeka mrzí, viem že dieťa to tak neberie, ale mne veľmi chýbalo, že sa ku mne spontánne nepritúlil, nepobozkal - neskôr to urobil na povel - keď som ho poprosila, aby mi dal pusu, tak dal. 1x ma spontánne objal ako 19mesačný, normálne som si poplakala vtedy. Odvtedy to bolo čoraz lepšie a teraz ma objíma vkuse a dáva bozky, v noci sa stále túli ku mne, s každým buchnutým kolienkom beží za mnou, je teraz neskutočný maznáčik 🙂.
Neviem čo to bolo, možno niektoré deti proste majú v tomto akoby oneskorené vnímanie.... veľa sa mu venuj, prejavuj lásku, ja verím, že sa to zmení aj u vás 😉.

snehulienka210
autor
14. jan 2015

@bodka70 rozplakala si ma 🙂 dakujem....🙂

miska333
17. jan 2015

@snehulienka210 moj chlapec ked bol maly tiez za mnou stale plakaval a bol na mna dost naviazany, ale mladsia mala ma rada ale ked ju niekto zobral bolo jej to jedno isla hocikomu aj uplne cudziemu ale to sa uz zmenilo a momentalne je na mne nonstop nalepena ja varim tak ze mala sa mi drzi nohy a nechce ma pustit, 😝

sosovica
17. jan 2015

Možno ma len take obdobie neboj to obdobie prejde a bude na teba nacapena.Moja mala bude mať 3 a niekedy ma ani nechce vidieť a niekedy ma ani nepusti na zachod 🙂

olivia6
29. jan 2015

kamaratkin syn bol taky zvlastny, neznasal tulenie, pri dojceni sa dokonca snazil byt od mamy co najdalej, ked bol starsi, zistilo sa ze je autista. Nehovorim, ze to musi byt tvoj pripad, len ze deti su naozaj rozne...

cacianka
18. feb 2015

teba pozná, cudzí sú pre ňu zaujímaví, má nejaký rešpekt, obkukuje, mapuje a učí sa spoznávať, je to malé zvedavé dieťa. niektoré zasa ked vidí cudzieho, reve ako tur, iné s potešením by s ním išlo aj do pekla,
rôzne detičky, rôzne povahy, rôzne obdobia, nie sú podľa šablóny a rovnaké.
Len sa snaž neplakať, postaraj sa všetko čo treba, pomojkaj, pritúl a "nech být ", nevnucuj sa , obdobie sa preklenie a ty sem budeš písať o 3. cecku, ako je neustále na teba nalepená, ako ju odlepiť ::: 😀
držím vám palčeky

tamburetka
20. feb 2015

tiež sa pýtam či je to len nejaké obdobie alebo či iba moj pocit? moj malý ma aj pusinkuje, aj hladká, aj sa pritúli, ale ked si ho chcem ja,tak je z toho vačšinou velký krik 🙂. za to má teraz obdobie že sa po mne zahána, niekedy aj udre a sem-tam aj kope 😒. bývam z toho naštvaná a je mi to zároven aj lúto. a celkovo, ked to zhrniem, chcela som napísat hlavne to, že často mávam pocit že z nás dvoch rodičov si vždy vyberie ocina a ja by som tu ani nemusela byt.
tak napr. ked odídem z domu, nemá problém, ked ide MM do roboty, stane sa že za ním neskutočne plače,
ked sa prebere mrzutý, k nemu sa ovela radše tuli než ku mne /teda ak je doma/ alebo pri večernom uspávaní so mnou bojuje a s ocinom pomaly za ruku ide do spálne...