Moje bábätko mi nevonia

6. okt 2023

Ahojte, strašne ma trápi že mi prestalo voňať moje bábätko. Trpim popôrodnou depresiou. Mali ste to niektorá tiež ? 😊

hederamonstera
6. okt 2023

Preco ta to trapi? Vsak to nema ziadny vplyv na vase zdravie alebo vztah.

anne_mary2
6. okt 2023

dcera ma 1,5 r a toto mna asi minulo - neviem o tom ze by mi dieta nejak “specialne babatkovsky “ vonalo? vonala mi v detskych veciach vypratych, vlasky od samponu…
Co znamena prestalo mi vonat?… akoze od x ludi pocuvas ze ako novorodenec vonia a ty necitis nic? Ani ja som nie, ale mna to nijak netrapilo, a verim ze ani teba by nemuselo- fakt to o nicom nevypoveda ☺️☺️
PPD som sice netrpela, mna zato strasne ovplyvnilo ( a to mam 33 hej ) vsetko to online pozlatko materske - ma to byt hned laska najvacsia,
a ta vona ano och, najkrajsie obdobie ( ako vazne? 😅) , vsetko stihame, krasne spime atd atd.. potom ma prefackala realita , a uz sa na to samozrejme s odstupom casu pozeram celkom inak…

tanyan
6. okt 2023

Možno len v dôsledku hormonálnej nerovnováhy inak vnímaš vône. Pravdepodobne je to len prechodné obdobie. Skús si doplniť vitamíny, minerály atď. Keď sa ti chémia v tele vyrovná, tak sa ti vráti aj vnímanie vône.
Skús vymeniť detský šampón / mydlo alebo pracie prostriedky, aby si mala príjemnejšie vône vo svojom živote.

ja_mama
6. okt 2023

Este ze som si s vonou babatka nerobila take starosti...malu som kupala v cistej vode, kremiky a sampony ziadne vonave kedze mavala ekzem, prasok tiez bez vone a navyse casto grckala takze stale "vonala" ako skysnute mlieko 😀

maryetta
6. okt 2023

@ja_mama hmmm asi tak. Ono asi malo ktore babatko vonia. Oni povacsine od mydla alebo olejčeka. Ale tak uplne detsky asi nie.
Moji tiez grckali. Takze mam spojitost skor s tymto pachom 😂

miadi
6. okt 2023

@anne_mary2 nevoni kazde dieta . Moje prve vonalo neskutocne krasne Akoby mala svoj parfem ked sa narodila nieco ako vanilka lesne jahody a laska. Urcite v tom boli nejake hormony endorfiny Lebo sme ju s muzom nuchali ako fetaci. Casom to bolo slabsie a slabsie potom ta vona sla uz len z ust a po par mesiacoch zmizla. Moje druhe dieta taku vonu nemalo vobec Takze viem ten rozdiel . Tvoje ju tiez nemalo to by si vedela Keby ju malo .😁avivaz a sampon je ble . Toto je vona nad vsetky parfemy sveta.

miadi
6. okt 2023

Kolko mà tvoje babo ? Ak hovoris o tej uzasnej voni ktoru babo mà ( alebo nema) od narodenia Tak ta netrva vecne. Netreba si z toho robit tazku hlavu a dalej si uzivaj babatko .

januska12323
6. okt 2023

Tá vôňa sú len hormóny, nerob si z toho ťažkú hlavu.

svokrinjazykmonika
6. okt 2023

Ja som mala tiež slušné depky a trápila som sa od začiatku že necítim tú povestnú bábätkovskú vôňu. Nikdy som ju necítila. Ani hneď po pôrode. A zrazu keď mala slečna pól roka, tak som to zacítila 🤗 trvalo to, ale dočkala som sa. A hlavne sa mi tie depresie vtedy polepšili, takže asi za to. Začala som si čas s malou užívať a hovorím, aj tá vôňa prišla zo dňa na deň. Iba som si ju chytila a zrazu zacítila.

mikadooo
6. okt 2023

Moje deti voňali grckami - reflux 🤷. A aj moje plece voňalo grckami. Nemusíš riešiť, že ti bábo nevonia, je to ok 🙂.

tianna
6. okt 2023

Máme tri deti a teda tu typickú bábätkovsku vôňu som cítila len pri najmladšom drobcovi 🙂 pri starších deťoch som absolútne nechápala čo sa kto rozplýva nad vôňou bábätka keď ja som vnímala len zápach grcky a praženicovej stolice 🤣 reálne neviem či starší nevonali alebo som to ja akosi vôbec nevnímala 😄 netráp sa tým najmä 😘

4stanka4
6. okt 2023

@miadi presne si mi pripomenula moju malú keď sa narodila. Bola som fakt ako feťák, ja som sa nemohla dovoniať. Naozaj som takú úžasnú vôňu nikdy necítila ani neviem opísať aká vôňa to bola ale bola naozaj veľmi návyková.

euka210
6. okt 2023

Tak je to kvoli depresii, lebo ta babatkovska vona je podla mna skor emocna a psychicka...laska a puto k babu ako realna vona ako pach...a to je depresiou oslabene.

marianarem
6. okt 2023

@euka210 Podla mna.je to realna vona, ale kazde babatko ju moze mat inu, pripadne niektore asi aj slabu alebo vobec. Ja som ju napriklad citila aj pri cudzich detoch, ale nie pri vsetkych. A u mojho maleho sme ju citili s manzelom obidvaja a obidvaja sme ju aj rovnako opisali ako taku mliecno-karamelovu. Cize podla mna ju naozaj mal, ale netrvalo to nejako extra dlho.

miadi
6. okt 2023

@euka210 je to realna vona. Moj muz ju citil tiez a v zivote nic Tak nadsene nenuchal ako nase prve babo, druhe to nemalo a vobec to neznamena ze by sme enocne ci psychicky citili k nemu nieco menej .a ten pach bol neutralny. Prvorodene dieta to bolo nieco ako vanilka lialky jahody. Sladko svieze .

tramtada31
6. okt 2023

Mne nikdy nevoňali moje deti. Ale tiež boli kupane len v čistej vode

autor
7. okt 2023

Ja som tu vôňu cítila, pokiaľ mi nezačala depresia 😊

zuzana76
7. okt 2023

mne vonali deti, aj ked boli starsie, ale teda ziadne jahody, alebo vanilka, ja to neviem opisat, ale mne vonal syn dokonca aj ako 10-rocny, az teraz uz to prebija puberta a ine pachy 😀, ale nebola to taka uplne omamna vona ako parfem, ale teda vzdy som si musela pricuchnut k hlavicke a hned som to zacitila. Ale mne napr vonia aj moj muz, teda jeho pokozka, kedykolvek si pricuchnem. Samozrejme, ked je uplne spoteny z nejakej roboty, alebo sportu, tak to nie, pach potu nie, ale taka prirodzena vona tela tam je. Myslim si, ze je to uplne individualne a vobec nic to neznamena, ak to niekto neciti, alebo citi inak. Depresia ako aj ina choroba samozrejme moze znizit cuchove vnemy.

ja_mama
7. okt 2023

Tak si aspon tu vonu zazila 🙂 vidis, kolko nas je takych co to vobec nezazili - a tiez som na to cakala, lebo som neustale pocuvala ako tie babatka vonaju a moje/mne teda vobec nevonalo. Ktovie preco, ale nie sme o to horsie maminky a ani to neznamena, ze by sme mali kvoli tomu horsi vztah s detickami 😉 nebud teda zo seba sklamana, drzim palce aby sa ti podarilo cim skor vyrovnat s tou depresiou ✊

leniel
12. okt 2023

druhy syncek mi nevonal, nie tak ako prva dcerka. depresiu si prosim liec, nie je to sranda, najdi odbornikov prosim